Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostrzeżenie przed www i forum!
Autor Wiadomość
Malchior Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Ks.Marek napisał(a):
Annnika napisał(a):Dokładnie. Na jakiej podstawie uważasz je za niebezpieczne :?:

Chodzi mi o to, żebyś konkretnie sformułowała zarzuty, bo są poważne, ja na razie nie oceniam.

Bo ezoteryka sama w sobie jest niebezpieczna. Dziwi mnie, że Annika pyta o takie rzeczy.
Paranie się ezoteryką, okultyzm i tym podobne to nie domena chrześcijan. Ten kto siebie mieni uczniem Chrystusa, a zajmuje się tymi rzeczami, ten po prostu oszukuje samego siebie. Odrzuca na bok Opatrznośc Bożą, służy demonowi za pożywkę.

Wybacz ale spodziewałem sie po tobie inteligencji a nie obłudy... wskaż mi fragment w biblii oraz powód dla którego ezoteryka jest zła ?
16-10-2006 20:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #32
 
Kogo sie aktualnei czepiasz :?: Księdza czy mnie :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-10-2006 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Malchior Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Jak widać "Ksiedza" Marka
16-10-2006 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Cytat:KKK 2115 Bóg może objawić przyszłość swoim prorokom lub innym świętym. Jednak właściwa postawa chrześcijańska polega na ufnym powierzeniu się Opatrzności w tym, co dotyczy przyszłości, i na odrzuceniu wszelkiej niezdrowej ciekawości w tym względzie. Nieprzewidywanie może stanowić brak odpowiedzialności.

KKK 2116 Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość (Por. Pwt 18,10; Jr 29, 8). Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem – połączonym z miłującą bojaźnią – które należą się jedynie Bogu.

KKK 2117 Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-10-2006 22:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Malchior Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
No coś takiego, to z tego by wynikało, że apokalipsa św Jana jest dziełem Szatana gdyż odnosi sie do jasnowiedzenia tj przepowiadania przyszlosci etc. Oczko
Nie mówiąc juz o tym ze to Człowiek napisał Biblię...

Ja chciałbym wiedzieć jakież to znowu strony antychrześcijańskie (wolność słowa zwłaszcza w KK to bujda widać) propagowałem bo za to dostałem ostrzeżenie od anniki ?
17-10-2006 15:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
Malchior napisał(a):No coś takiego, to z tego by wynikało, że apokalipsa św Jana jest dziełem Szatana gdyż odnosi sie do jasnowiedzenia tj przepowiadania przyszlosci etc. Oczko

Chciałabym tylko rzec, że jasnowidztwo, a proroctwo to dwie różne rzeczy.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-10-2006 16:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Malchior Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Prorokowanie polega na przepowiadaniu przyszłosci, o dziwo jasnowidztwo też i o dziwo te mocy sa w zasięgu rąk ludzi bo tak Bog chciał, szatan jest aniołem i nie byłby w stanie nikogo tym obdarzyć
17-10-2006 16:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #38
 
Malchior napisał(a):Prorokowanie polega na przepowiadaniu przyszłosci,

Bzdury i niewiedza.

Proroctwo wcale nie musi się tyczyć przyszłości. To może być słowo nuki, słowo o stanie aktualnym, może dotyczyć owszem przyszłości ale i przeszłości, teraźniejszości.

To może być po prostu słowo otuchy albo upomnienia.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-10-2006 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
Malchior napisał(a):szatan jest aniołem
Uwierz mi, że szatan dużo może.

Proroctwa pochodzą od Boga. Jasnowidztwa, wróżby, horoskopy nie. To głównie wymysł ludzi i pokusy szatana.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-10-2006 16:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Malchior Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
w takim razie nostradamus był satanistą i z pewnoscia przepowiednie dotyczące przykladowo WTC byly podytkowane przez Szatana...
17-10-2006 16:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
Malchior napisał(a):w takim razie nostradamus był satanistą i z pewnoscia przepowiednie dotyczące przykladowo WTC byly podytkowane przez Szatana...
Niewątpliwie. Czy był satanistą mnie nie obchodzi, jego sprawa.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-10-2006 16:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Malchior Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
ja chce wiedziec czemu reiki jest złe ? co takiego złego jest w uleczaniu ludzi (skutecznym leczeniu) ? czekam na odpowiedz


i dlaczego ktos usunał post mojego przedmowcy ? tylko dlatego ze nalezal do jakiegos forum ?
17-10-2006 17:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
Cytat:Dr Usui wybrał drogę zdobycia wiedzy, a nawet wejścia ,,w kompetencje Pana Boga'' nie przez pokorę życia i miłość Boga ponad wszystko, co On może nagrodzić zjednoczeniem ze Sobą i otwarciem człowieka na poznanie Bożych tajemnic. Chciał zdobyć wiedze i moce sam przez siebie, niejako wymuszając to na Panu Bogu. Uzyskanie wiedzy na tematy duchowe i sprawowanie nad nimi władzy stanowi istotę magii i jest przeciwieństwem religii. Pismo święte ostrzega przed ślepą wiarą w cokolwiek. Apostoł Jan pisze: Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie (1J 4,1). św. Paweł, zwracając się do Koryntian, z naciskiem podkreśla, ze nie wolno mieć nic wspólnego z demonami: Nie chciałbym, byście mieli cos wspólnego z demonami. Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów Czyż będziemy pobudzali Pana do zazdrości? Czyż jesteśmy mocniejsi od Niego? Wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko wolno, ale nie wszystko buduje. (1 Kor 10,21-23). W Efezie nawróceni wróżbici palili zwoje księgi świadomi, ze nie mogą służyć Chrystusowi i mocom demonicznym (por. Dz19,19).

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2006 18:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Malchior napisał(a):co takiego złego jest w uleczaniu ludzi (skutecznym leczeniu)

Sorry, że jeszcze raz, ale powiem tak: po tragedii w Czarnobylu, na Białorusi zaczęło się lawinowe zachorowanie na nowotwory. Skutkiem napromieniowania oczywiście. Ludzie zaczęli popadać w związku z tym w alkoholizm, chcąc "znieczulić" się na ból i śmierć. Okazało się, że wielu spośród nich "przepiło" raka. Zahamowano rozwój komórek nowotworych, wrecz doprowadzono do ich regresu. Co z tego, jeśli ludzie stali się degeneratami? Czy to jest też skuteczne leczenie?.
Poza tym, chrześcijanin nie może 2 Panom służyć.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2006 18:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Malchior Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
reiki polega na energetycznym leczeniu a nie zapijaniu piwem mylisz pojęcia bo to drugie nazywa się alkoholizmem i jest chorobą współczesności

a poza tym czemu ty dyskredytujesz inne religie - buddysci przykladowo nigdy nie zabijali (chinczycy mieli konfucjanizm i taoizm a hindusi hinduizm i choc buddyzm powstal w indiach to panowal glownie w tybecie i japoni) a chrzescijanie ile ludzi zabili ? miliony, dziesiątki milionow niewinnych ludzi - ty to nazywasz religią, wiarą w Boga ?
17-10-2006 18:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów