Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egzotyczne (i nie tylko) wspolnoty ;)
Autor Wiadomość
kasiaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Już wyjaśniam.Szukałam w wyszukiwarce potrzebnych mi informacjii i trafiłam na tą stronę.
Myślę sobię że jest to ciekawa strona i interesująca wspólnota.
10-05-2006 23:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #32
Pustynia Miast
Witajcie Uśmiech

Trafilem na to forum z przypadku (?)
Widze ze zostala tu poruszona wspolnota Pustyni Miast. Jestem w niej od 8 lat. Co moge o niej powiedziec? Faktycznie tak jak tu jeden z forumowiczow napisał zyjemy tym co dostaniemy.
Teraz tzn wczoraj wróciłem z kolejnej letniej akcji Ktora miała miejsce w Gdansku Malborku Tczewie zakonczyła sie w Łebie na wydmach mszą św. o 3-4rano. Pewnego ranka kiedy zoładek dotykał kregosupa przybiega ksiadz i mowi "słuchajcie przez 3 dni bedziemy dostawac za darmo chleb.." Innym takim cudem mozna nazwac to: Wieczór konczymy ewangelizacje pod blokiem gdy wnet przychodzi jakas starsza kobita i dajac nam siatke agrestu mowi. "To wszystko co mam. Robicie tak wiele dla tych dzieci/mlodziezy(blokersow) a oni jeszcze z was szydza"

Na swojej drodze wiele rzeczy juz widzialem.. ale nigdy nie sadziłem ze recydywista podchodzac do mnie poprosi o modtitwe bo on sam juz nie umie sie modlic.

Taka jest Pustynia. Bez niczego,za nic dla kogos.
16-07-2006 21:24
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #33
 
Piękne świadectwo Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-07-2006 21:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #34
 
hyhy swiadectwo ? Uśmiech mozna tak to nazwac

[ Dodano: Pon 17 Lip, 2006 09:39 ]
ę ą y.. nie miało to "hyhy swiadectwo ? Uśmiech mozna tak to nazwac" wygladac jak ironia.. u nas takie sprawy to rzecz normalna. Za nieporozumienie,niejasnosci przepraszam.

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Pon 17 Lip, 2006 11:42 ]
Absolutnie nie ma za co przepraszać Uśmiech
17-07-2006 00:12
Odpowiedz cytując ten post
Rubinka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Przy mojej parafii jest wspólnota Dom zwycięstwa-Pro misja.
Było by dobrze gdyby kapłan, także uczestniczył w tej wspólnocie, niestety kobiety które założyły tą wspólnotę same je prowadzą także i misje. W dodatku więcej tam protestantyzmu niż wiary katolickiej. Prowadzą także kurs alfa.

"Wybrałem cię, gdy planowałem stworzenie świata."
Ef 1,11-12 Serce
25-07-2008 15:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jockey Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #36
 
z tego co wiem Stasia Iżyk która jest liderem tej wspólnoty ma stały kontakt z biskupem miejsca i z tego co wiem maja opieke duszpasterską... przynajmniej tak bylo jak widzialem sie z ludźmi z Domu Zwycięstwa to znaczy jakis rok temu
Wiem też że Stasi Izyk zależy aby być wspólnotą katolicką i dlatego kiedyś prosila biskupa o ocene tego co robia i tego co nauczają, i ztego co wiem dostali aprobatę biskupa czyli są wspólnotą katolicką... ale nie bylem na żadnym spotkaniu tej wspólnoty..

tego typu wspólnoty nie są prowadzone przez kapłanów a jedynie maja kapłanów jako opiekunów duchowych... powody byla takie że kaplani co chwilę się zmieniali i zmienial się charyzmat wspólnoty przez to ludzie odchodzili ze wspólnoty bo propozycja kolejnego kapłana byla taka żeby wyrzucić wszystko co było ważne dla poprzednika łącznie z odpowiedzialnymi. Tego typu wspólnoty mają liderów świeckich a kapłani prowadzą opieke duszpasterską... we wrocławiu jest ileś wspólnot które wyrosły z ruchu oazowego a dzsiaj są właśnie takimi wspólnotami

Któż jak Bóg
25-07-2008 18:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rubinka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
Może i tak, mają opiekuna jako kapłana.
Choć raczej mi to nie odpowiada Stasia ma twardą rękę i łatwo się złości.
Z takich grup wyrosły także sekty. Nie czułam się tam dość pewnie.

"Wybrałem cię, gdy planowałem stworzenie świata."
Ef 1,11-12 Serce
25-07-2008 20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jockey Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #38
 
Rubinko to że z takich wspólnot wyrosły sekty to dla mnie żaden argument w dyskusji. Przecież zbuntowane betanki to też można powiedzieć sekta i co oznacza to że trzeba skreślić zakon betanek?

Stasię znam bardzo powierzchownie, głównie z jakiś konferencji chrzescijańskich, a wiadomo że w takich sytuacjach człowiek zachowuje się inaczej niż we wspólnocie więc nie będę się wypowiadał odnosnie sposobów prowadzenia wspólnoty przez Stasię

Jeśli chodzi o Dom Zwycięstwa to jestem pod wrażeniem ich misji w mongolii. Poświęcenie tych ludzi dla Boga jest naprawdę godne podziwu.

Jednego roku w tym samym czasie moja wspólnota miała rekolekcje w Gródku razem ze wspólnotą DZ. Każda ze wspólnot miała swoje rekolekcje a jedynie mogliśmy sie mijać na korytarzach i miejscach rekreacyjnych obiektu. Z tego co rozmawiałem z księdzem który z nimi był to okazało się że jest to proboszcz z ich parafii więc chyba z nimi nie jest tak źle skoro maja proboszcza za opiekuna (przynajmniej na rekolekcjach letnich) i biskupa z którym kontaktują się dość często

Któż jak Bóg
25-07-2008 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
ślimak napisał(a):Taka jest Pustynia. Bez niczego,za nic dla kogos.
Myślałem o tym, by coś pomyśleć w tym względzie w mojej mieścinie. Ale jak i gdzie uderzyć? Od czego zacząć? pomożecie?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-08-2008 23:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #40
 
Mają do nas przyjechać 2 grupy ze Wspólnoty Błogosławieństw : Abramo(z Włoch) i Sentinelle(z Francji).
Czy znacie te grupy? Na necie w j. polskim nic nie znalazłam, a francuskiego i włoskiego nie znam, zresztą pozostali parafianie też nie, a od jutra mają zacząć się modlitwy (oczywiście zrozumiemy tylko tyle ile zechce/będzie umiał tłumacz, który przysięgły nie jest).

Na 2 stronach o Wspólnocie Błogosławieństw wyczytałam parę info, które budzą we mnie niepokój co to za wspólnota:
1. została utworzona (jako eksperyment?) "na prawach papieskich" najpierw na 5 lat od I 2003 do 2007, potem przedłużono to o kolejne 2 lata
2.założył ją protestancki pastor
3.do katolicyzmu zaczęła się zbliżać, gdy wstąpił do niej brat Jo
4.bracia i siostry noszący habity, nie składają ślubów publicznych, a jedynie prywatne, czyli nie są konsekrowanymi duchownymi i nie przysługuje im habit. Jeśli więc nie poinformują przeciętnego Kowalskiego o tym fakcie, to Kowalski weźmie ich za braci zakonnych lub siostry zakonne.

Linki do obu stron przekażę na pw do Ks. Marka, bo nie chcę rozpowszechniać info, co do których nie mam 100% zaufania.
19-08-2008 10:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
nordlys napisał(a):Jeśli więc nie poinformują przeciętnego Kowalskiego o tym fakcie, to Kowalski weźmie ich za braci zakonnych lub siostry zakonne.
To leży w gestii gospodarza, który ich zaprosił, by podał szczegóły.

Ja natomiast troche poszperał i znalazłem:
1. Paszkwila - http://ecolesdifferentes.free.fr/EPHRAIM.htm (Szkoła Innych)??
Pisza tu, że Efraim jest ściagany przez policję za wymuszenia rozmaitego rodzaju. Brak informacji z Polski na ten temat.
Tu: http://beatitudes.org/ ich oficjalna strona.
Nie mają żadnego domu w Polsce.

Ja tak bardzo intuicyjnie do tego podchodzę, ale śmiem twierdzić, że to na prawdę ciekawe dzieło może być. Jeśli bracia i siostry z tych wspólnot zapraszają na nabożeństwa z Adoracją Najświętszego Sakramentu, to znaczy, że nie występują przeciw Kościołowi.

[ Dodano: Nie 24 Sie, 2008 16:49 ]
W dniu 28 września zachęcają do udziału w nabożeństwie ku czci Św. Tereski z Lisieux Super nazwa: Wieczór płatków róż). Wszystko sie odbywać będzie w pobliskiej parafii.

[ Dodano: Nie 24 Sie, 2008 16:55 ]
Dodam jeszcze, że jest to prywatne międzynarodowe stowarzyszenie wiernych na prawie papieskim, posiadający osobowość prawną, zgodnie z kanonów 298-311 i 321-329 z Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Zatem jeśli Rzym o tym wie i błogosławi, to ja już nic tu nie dodam. Roma locuta, causa finita!

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-08-2008 16:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów