Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólnota Jan Chrzciciel
Autor Wiadomość
Ewa Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 0
Post: #151
RE: Wspólnota Jan Chrzciciel
http://www.wroclaw.koinoniagb.pl/ http://gris-cb.blogspot.com/2009/12/la-k...tista.html http://www.youtube.com/watch?v=sef66Pgj_cM http://www.youtube.com/watch?v=rCqF5xkOV...re=channel Dlaczego tego wszystkiego nikt nie porówna
14-04-2012 12:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ewa Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 0
Post: #152
RE: Wspólnota Jan Chrzciciel
Według wybitnego kanadyjskiego teolog i egzorcysta ks. François Dermine śluby brane w kontekście tzw konsekrowanego Koinoinia Jana Chrzciciela, nie są ważne dla Świętego Kościoła Rzymskiego.
24-04-2012 16:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kuba_mysliciel Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #153
RE: Wspólnota Jan Chrzciciel
Czy chodzi o śluby składane w tzw. wspólnocie wewnętrznej, czy śluby małżeńskie ? Jeśli te pierwsze to wcale nie dziwi, biorąc pod uwagę, że są składane w para-klasztorach zakładanych przez "ojców" z Camparmo, wbrew pozwoleniom na działalność lokalnych biskupów i bez powiadamiania ich o tym fakcie. To są po prostu "prywatne" klasztory, należące do prywatnego stowarzyszenia osób, które każdy mógłby sobie założyć i odbierać "śluby" konsekrowane od osób do nich wstępujących.

kuba_mysliciel
25-04-2012 18:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ewa Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 0
Post: #154
RE: Wspólnota Jan Chrzciciel
i dlatego więc ja bym na miejscu Biskupa widocznego na zdjęciu na stronie http://www.wroclaw.koinoniagb.pl/ robiłabym wszystko ażeby nie promować tego co robią prezesi i pani pasterz wspólnoty a raczej bym wszystkich przed nimi ostrzegała, chyba że sam ma zamiar wyjść z KK

Oj daleko naszym Biskupom do Jana Pawła II, bardzo ale to bardzo daleko..........
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2012 20:53 przez Ewa.)
12-05-2012 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ewa Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 0
Post: #155
RE: Wspólnota Jan Chrzciciel
my ludzie posiadający większą orientację w temacie powinniśmy opublikować np. nasze wspomnienia doświadczenia ,czy też materiały informacyjne dotyczące KJCH a następnie je rozpowszechniać na tym czy na innych forach internetowych albo w lokalnych parafiach,ludzie mają prawo do uzyskania rzetelnej informacji,zanim np.wejdą do wspólnoty.Ja posiadam bardzo dużo materiałów o KJCH i tak naprawdę nie wiem co dalej robić.
13-05-2012 07:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ewa Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 0
Post: #156
RE: Wspólnota Jan Chrzciciel
Ludzie wrażliwi wstępujący do wspólnoty nie mają żadnych szans obrony biorąc pod uwagę postawę biskupów oraz chowających głowę w piasek ze strachu dominikanami,wspólnota może robić z nimi praktycznie wszystko.Dlatego proponuję coś wspólnie konstruktywnego zdziałać,z postów wynika że tak jak ja wiecie o tej wspólnocie i jej tajemnicach wiele i może mając tych najsłabszych ludzi na uwadze należy coś wspólnie zrobić.Takie dyskusje to coś o wiele za mało czekam na propozycje wspólnego działania ,nie wykluczam spotkania bezpośredniego.
13-05-2012 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ewa Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 0
Post: #157
RE: Wspólnota Jan Chrzciciel
Wewnątrz wspólnoty odbywają się rożnego rodzaju wymuszenia szantaże,wobec jej członków którzy chcą np.wspólnotę opuścić bo nie zgadzają się z czymś tam.,lub są jakimś zagrożeniem dla nich.Znam takie przypadki osobiście.Dlatego stronynphttp://www.wroclaw.koinoniagb.pl/ z marszem rodzin dla Jezusa są dla mnie przykrywką dla rzeczywistej działalności wspólnoty tj. walki z Jezusem .Myślę że to jest ugrupowanie jak najbardziej satanistyczne.A symbolem ich jest krzyż odwrócony.
30-05-2012 13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MarekMRB Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #158
RE: Wspólnota Jan Chrzciciel
Zastrzeżenie - piszę to z perspektywy wielu lat, kiedy to opuściłem wspólnotę:

ZGoda co do dużych zagrożeń wolności we Wspólnocie - niemniej miały one raczej charakter manipulacji (zwłaszcza "białej" tj. pragnieniami). Cześć z nich miała związek z pieniędmi. Jednak nie posunąłbym się do powiedzenia o wymuszeniach i szantażach - jesli takie coś teraz sie zdarza, to znaczy że KJCH upadła od "moich czasów" mocno (no, fakt, samo dodawanie powodzenia materialnego do słów przekazywania znaku pokoju podczas Eucharystii o tym świadczy).
O ile z sekciarstwem się zgodzę, to jednak z satanizmem jednak nie (choć niektóre praktyki "modlitewne" np. wizualizacja potrącają o okultyzm). Co więcej, członkowie KJCH w swej masie są ludźmi dobrej woli - tyle że strrrraszliwie zmanipulowanymi przez wierchuszkę.
30-05-2012 13:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ewa Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 0
Post: #159
RE: Wspólnota Jan Chrzciciel
Czytałam dużo Twoich wypowiedzi nie tylko na tym forum i myślę że Twój tok myślenia spośród wszystkich innych wypowiedzi jest najbardziej prawidłowy, brakuje Ci jedynie takiego właśnie radykalizmu .Myślę ze widzisz w ludziach przede wszystkim dobro a wykluczasz zamierzone zło.Jesteś bardzo mądrym człowiekiem,szukającym rozwiązań,ale na wiele problemów po prostu nie ma konkretnych odpowiedzi.Dlatego bardzo chętnie podyskutowałabym właśnie z Tobą na tym forum.Jakis czas temu oglądałam program telewizyjny który prowadził ksiądz katolicki anglojęzyczny zajmujący się szczegółowo badaniem satanizmu w każdej postaci nawet w obrębie KK.Podał przykład księdza katolickiego który rano rano odprawiał Msze w Kościele a w nocy brał udział w czarnej mszy.Chodziło o to ze sataniści to nie jakaś grupa wyrostków ale ludzie na stanowiskach często bardzo wysokich którzy zamierzają rządzić światem.To co wy nazywacie teologia sukcesu to właśnie kult szatana.Bardzo chętnie porozmawiam z Toba na jakikolwiek temat ponieważ z osób tu występujących myślisz najmądrzej.
30-05-2012 16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MarekMRB Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #160
RE: Wspólnota Jan Chrzciciel
Zawstydzony
30-05-2012 18:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ewa Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 0
Post: #161
RE:
(04-03-2009 14:18 )Talmid napisał(a):  Ja też już o tym pisałem.
Sprawa dotyczyła psychicznie chorej kobiety. Smutny
Jak wiemy KJCH prowadzi posługę uzdrowienia jak wiele innych wspólnot.
Podobnie jak cały KRK przyjmuje ofiary pieniężne. Uśmiech
Nikomu natomiast nie mówi się, że złożenie ofiary pieniężnej jest konieczne, żeby człowiek został uzdrowiony.
Modlitwa o uzdrowienie, co oczywiste jest całkowicie za darmo. Sam wiem, bo prowadziłem przez jakiś czas dom modlitwy wstawienniczej. Myśmy żadnych dadtków nie przyjmowali i w Camparmo zapewne było podobnie. Uśmiech

A z tą kobietą było tak, że przyszła z poźbą o modlitwę, pomodlono się o nią, potem złożyła dobrowolną ofiarę. Uśmiech
Następnie jej rodzina wniosła sprawę o wyłudzenie. Smutny
Przepraszam bardzo, ale jaką mieli podstawę prawną do tego?
Oczywiście nie ma tu żadnego znaczenia, czy została uzdrowiona, czy nie. :!:

W każdym sprawiedliwym systemie prawnym obowiązuje domniemanie niewinności, w Polsce oczywiście też. Uśmiech

Powołujesz się Tymek na jakieś gazety, nie zacytowałeś żadnej z nich. Smutny
Ale nawet, gdybyś zacytował to jedynym dowodem w tej sprawie jest kopia wyroku sądowego. :!:

Zatem wychodząc z domniemania niewinności, dopóki nie przedstawisz dowodów winy uznajemy, że o.Ricardo jest niewinny.

A do Czech się przenieśli dlatego, że biskup Pilzna jest im życzliwy Uśmiech , a taże ze wzgędów technicznych. Po prostu tam jest wszystkim bliżej. A także dlatego że, Alvaro Grammatica, który został nowym Pasterzem Generalnym, już przed nominacją tam przebywał.

Podobnie jest w Polsce oaza KJCH jest w Radzicu pod Lublinem, ponieważ biskup lubelski jest im życzliwy. Uśmiech
To jest sprawa zupełnie oczywista i doszukiwanie się w tym czegoś podejrzanego, można tylko nazwać złą wolą. Smutny

zobacz na forumhttp://forum.pomorska.pl/nowa-sekta-w-polsce-koinonia-jan-chrzciciel-t30374/page__st__180
29-08-2012 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ewa Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 0
Post: #162
RE: Wspólnota Jan Chrzciciel
Kobieta rozwiodla się z mężem chce unieważnić małżeństwo w KK natomiast wspólnota jej to uniemożliwia wynajmuje jej mężowi adwokata autentycznie wspiera tego męża finansowo.Dla mnie to afera na miarę tej w Dominikanie.Rzecz dzieję się w Legnicy.
05-11-2013 09:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów