Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krucjata Wyzwolenia Człowieka
Autor Wiadomość
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Ok każdy ma swoje doświadczenia, ale nie należy generalizować!

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
05-06-2006 11:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Cytat:Jeśli napiję się kilka piwek,czuję się lżejszy ,bardziej wyluzowany,jestem rozmowniejszy,przyjaźniejszy dla ludzi...Gdzie tu brak wolnosci?Chcę się napić - piję,nie chcę-nie piję i nie ma takiej siły zeby mnie ktoś zmusił do picia.I to jest WOLNOŚC.
Wydaje mi się, że sprawa rozgrywa się na nieco innym poziomie.
Chodzi o to, że człowiek zniewolony np. przez własny lęk/ niepewność, „musi” np. wypić gdy go częstują, „musi” być jak inni, ulec oipnii większości. W taki sposób niejeden wpada w nałóg – jakikolwiek.
Niepewność siebie przy innych może chyba być uważana za owo zniewolenie. Niepewność siebie i lęk przed stawienia czoła większości, nawet w tak, zdawałoby się małej sprawie jak niewypicie jednego czy choćby i pół piwa w gronie znajomych.

Krucjatę podejmuje się jako swego rodzaju ofiarę = dar duchowy w intencji osób zniewolonych – siebie samego również. Mój własny lęk w np. w sytuacjach towarzyskich, gdy obawiam się przyznać do swoich przekonań, do posiadania odmiennych poglądów, do wypowiedzenia się, bo mogę się narazić na ośmieszenie czy pogardę....może być tym moim zniewoleniem. Chodzi chyba głównie o to by nie bać się być sobą :mrgreen: - i to też jest wolność #-o
Krucjata była jak sądzę pomyślana właśnie jako wyzwolenie z własnych niepotrzebnych ograniczeń, a jednocześnie jako ofiara działająca na rzecz innych zniewolonych, szczególnie zniewolonych alkoholem.
___________________
13-06-2006 09:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów