Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krucjata Wyzwolenia Człowieka
Autor Wiadomość
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Krucjata Wyzwolenia Człowieka
tak z ciekawości co to jest ta Krucjata?

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
15-05-2006 15:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Krucjata Wyzwolenia Człowieka to podpisanie zobowiązania abystynencji na rok, albo na całe życie (to jest chyba ta członkowska). Robi się to w czyjejs intencji.

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
15-05-2006 16:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Swiderek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 264
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Krucjata Wyzwolenia Człowieka polega na deklaracji że nię będzie się piło alkoholu i nie będzie się namawiać do picia innych. Oprócz tego pieniądze takiej osoby nie mogą być wydane na alkohol ani na inne używki. Oczywiście osoby podpisujące tą deklaracje są zobowiązane do modlitwy (która znajduje się na deklaracji) w intencji trzeźwości narodu Polskiego jak również we własnej intencji. Można ja podpisać na rok i co roku odnawiać a równie dobrze można podpisać ją na całe życie (tylko że wtedy zrezygnować już nie można) oczywiście będąc pełnoletnim.

To tak w skrócie tyle co ja wiem. Więcej się dowiecie na stronce : http://www.kwc.oaza.pl/

Pozdrawiam :*

"Rozmy?lam nad mi?o?ci?
co ?wiat znaczy?a moc?
i ucze si? pojmowa? j?" ^_^
15-05-2006 16:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
No, no to faktycznie trzeba być niezłym wyczynowcem, żeby coś takiego podjąć od razu na całe życie Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-05-2006 17:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
hehe, ja sobie tego nie wyobrażam. Zwłaszcza, że teraz nie mogę wiedzieć, co będzie za x lat.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
22-05-2006 14:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Harpoon napisał(a):hehe, ja sobie tego nie wyobrażam. Zwłaszcza, że teraz nie mogę wiedzieć, co będzie za x lat.
Ale co zakladasz za x lat, bedziesz musiala sie napić!
Offca napisał(a):No, no to faktycznie trzeba być niezłym wyczynowcem, żeby coś takiego podjąć od razu na całe życie
No od razu nie!Ale mozna na rok!Ja kiedys (chyba nawet 2 razy)mialam na rok!

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
22-05-2006 15:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #7
 
ja na 6 lat Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-05-2006 15:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
tendencja napisał(a):Ale co zakladasz za x lat, bedziesz musiala sie napić!
Nigdy nic nie wiadomo. Ot co !

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
22-05-2006 23:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
oki, niedokonca rozumiem,ale ok! (ps. oczywiście wiesz,jeżeli mialabyś sie napić lekarstwa na bazie alkoholu, to nie jest lamanie krucjaty)!

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
23-05-2006 00:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Cytat:oki, niedokonca rozumiem,ale ok! (ps. oczywiście wiesz,jeżeli mialabyś sie napić lekarstwa na bazie alkoholu, to nie jest lamanie krucjaty)!
wiem, wiem.
ja po prostu lubię czasami wypić sobie piwo i jeśli np. teraz byłabym gotowa na podpisanie krucjaty, to później mogłabym tego żałowac i nie chcieć już być tak zobowiązana. A to się wiąże z możliwością jej złamania.
Zresztą dla siebie nie widze sensu podpisywania tego.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
23-05-2006 15:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #11
 
Krucjata Wyzwolenia, a jest swojego rodzaju ograniczeniem. Wydaje mi sie to dziwne; nazwa jest zle dobrana. Uśmiech
23-05-2006 15:26
Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Harpoon napisał(a):ja po prostu lubię czasami wypić sobie piwo i jeśli np. teraz byłabym gotowa na podpisanie krucjaty,
No dokladnie!Dlatego ja podpisalam tylko roczną, nie chce podejmowac decyzji na całe zycie!

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
23-05-2006 17:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Offca napisał(a):No, no to faktycznie trzeba być niezłym wyczynowcem, żeby coś takiego podjąć od razu na całe życie Uśmiech

Po pierwsze KWC nie jest ślubowaniem, lecz jedynie deklaracją, którą w "wolności" można przerwać, i nie jest "zniewoleniem" - bo ma nieść pomoc tym, którzy są "zagrożeni". Przeważnie składa się ową deklarację w intencji kogoś zniewolonego problemem alkoholu.

I powiarzam nie jest to ślubowanie (chyba, że ktoś sam przed Bogiem taki ślub uczynił - lecz to już zupełnie inna sprawa), lecz dobrowolne powstrzymanie się od spożywania alkocholu na czas przebywania w KWC. :jupi:

Naród trzeźwy - nie da się omamić.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
23-05-2006 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Cytat:Krucjata Wyzwolenia, a jest swojego rodzaju ograniczeniem. Wydaje mi sie to dziwne; nazwa jest zle dobrana.
Jak dla kogo kempes.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-05-2006 00:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
KWC jak w moim rozumieniu (nie jestem do końca zorientowana, ale tak troszke w tym temacie) jest wyzwoleniem z nałogów, a raczej może wyzwolenia sie od zagrożenia uzależnieniem. Troche chyba nieporadnie tłumaczę, ale cóż. Postaram się jasniej. Zniewoleniem sa wszelkie używki, jeśli ktoś mówi że jest wolny i właśnie swoją wolnośc podkreśla przez używki to... nie mam nic bardziej błędnego i mylnego. W taki sposób sam dobrowolnie oddaje się w zniewolenie, oddaje się pod panowanie używek i wtedy w danym momencie nie on nad sobą panuje, ale panujke nad nim używka. wyszyscy pewnie wiedzą, że ktoś po używce, czy to będzie alkohol czy narkotyki, inaczej sie zchowuje. Właśnie to nie jest wolność, ale brak wolności.

Ja nie podpisałam krucjaty, ale żyję też zgodnie z zasadą: Nie pije. Nie stawiam. Nie kupuję. Nie piję już od 1.01.2001.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
04-06-2006 09:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów