Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Tomasz6 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #31
 
Teraz już na szczęście za seks przed małżeński nikt nie kara.
Tu pewnie o tą miłość do Boga to chodzi o tak zwana miłość do ojca nigdy bym tego do miłości gejowskiej nie porównał pomimo że jestem niewierzący.

Tu sporo osób pisze ze miłość dopiero po zawarciu związku małżeńskiego. Czyli wnioskuje że ci co nie są poślubię nigdy się nie kochali?
Jeśli tak to nie wiedzą czy to dobre od tak

[ Dodano: Sro 05 Sie, 2009 12:41 ]
Aha i jeszcze jedno skąd w was tyle agresji. Zjechaliście człowieka jak nie wiem. Ludzie więcej pokory i zrozumienia dla innych poglądów.

Czy aby na pewno?
05-08-2009 12:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #32
 
Tomasz6 napisał(a):[ Dodano: Sro 05 Sie, 2009 12:41 ]
Aha i jeszcze jedno skąd w was tyle agresji. Zjechaliście człowieka jak nie wiem. Ludzie więcej pokory i zrozumienia dla innych poglądów.

A tej niestety tym mniej, im bardziej człowiek jest rzekomo "bliżej Boga"...
05-08-2009 16:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
Rafik napisał(a):[SEKS Z BOGIEM - A da się osiągnąć orgazm :?: :?: i W jaki sposób się go odczuwa :?: Czekam na wyjaśnienie :!:
Tak, da się. Ekstaza świętej Teresy
[Obrazek: bernini.jpg]

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
05-08-2009 20:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #34
 
Cytat:Teraz już na szczęście za seks przed małżeński nikt nie kara.

Konsekwencje grzechu to ogromna kara.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-08-2009 00:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #35
 
Annnika napisał(a):
Cytat:Teraz już na szczęście za seks przed małżeński nikt nie kara.

Konsekwencje grzechu to ogromna kara.

Sądzę, że chodziło o to, że np społeczeństwo nie kara tzw "sankcjami społecznymi", czyli wykluczeniem, napiętnowaniem etc, ani też nikt nie uzna Cię za sługusa szatana, bo uprawiasz "bezecne praktyki" Język
06-08-2009 12:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hebronka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #36
 
z kolei mój katecheta porównał Hostię do spermy ..
miał to z jakiejś książki Anny von Speyer. Jak dla to jakaś totalna pomyłka :roll:
25-10-2009 19:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #37
 
Hebronka napisał(a):z kolei mój katecheta porównał Hostię do spermy ..
miał to z jakiejś książki Anny von Speyer. Jak dla to jakaś totalna pomyłka :roll:

A jak dla mnie - to raczej uprzedzenia co poniektórych związane z seksem, i robienie z tego tematu tabu.
25-10-2009 19:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #38
 
Hebronka napisał(a):z kolei mój katecheta porównał Hostię do spermy ..
Chyba coś źle zrozumiałaś. Albo katecheta.
Niektórzy ojcowie Kościoła owszem do spermy, czyli nasienia porównywali przepowiadanie. Że kerygmat jast spermą Duchą Świętego- czyli czymś co zapładnia, do wiary. Nasieniem.
Ale że hostia? - Hostia jest ciałem J. Chrystusa.

[ Dodano: Pon 26 Paź, 2009 15:10 ]
Drizzt napisał(a):Sądzę, że chodziło o to, że np społeczeństwo nie kara tzw "sankcjami społecznymi", czyli wykluczeniem, napiętnowaniem etc, ani też nikt nie uzna Cię za sługusa szatana, bo uprawiasz "bezecne praktyki"
Chyba trochę nadużywasz określeń zwiazanych z szatanem. Albo spojrzenie na kościół czerpałeś ze środowisk wyłącznie dewocyjnych.

[ Dodano: Pon 26 Paź, 2009 15:13 ]
heysel napisał(a):Rafik napisał/a:
[SEKS Z BOGIEM - A da się osiągnąć orgazm i W jaki sposób się go odczuwa Czekam na wyjaśnienie

Tak, da się. Ekstaza świętej Teresy
Hmm. Niektórym wszystko sie z jednym kojarzy.

[ Dodano: Pon 26 Paź, 2009 15:28 ]
Drizzt napisał(a):Podsumowując, wspaniała metafora - tyle, że do jej zrozumienia trzeba odrzucić wszelkie kompleksy, strach i utarte schematy.
Znowu - przynajmniej częściowo muszę sie z tobą zgodzić. Ja bym jednak ujął to nieco inaczej.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
26-10-2009 16:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #39
 
Koszmarne to porównanie, najczęściej jest tak, że lubi się mówić najbardziej o tym co się najbardziej kocha. W tym przypadku ten ktoś jest chyba za bardzo zaseksiony i Świętość porównuje ze spermą, ohyda.
26-10-2009 16:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #40
 
Lidio- podzielam częściowo twoje oburzenie, ale zauważ, że często w Pismie Świetym występuje porównanie relacji między Bogiem a Kościołem, czy w Starym T. - Izraelem, do relacji oblubieńczej. Bóg jest Oblubieńcem, Izrael, czy Kościół Oblubienicą.
Bardzo wyraźnie pisze o tym prorok Ozeasz. Kościół starozytny, porównywał krzyż do łoża miłości Również poczytaj PnP. Po prostu rzeczy trudno zrozumiałe, porównywano do tych znanych.
Z tą ohydą, też bym uważał. Wszystko co Pan Bóg stworzył jest święte. Sama sperma jest wyjątkowo świeta- ponieważ ma moc dającą życie. Sam akt seksualny, oczywiście "czysty" również jest sacrum". Jest wspaniałym darem Pana Boga dla człowieka. Jest odbiciem miłości Boga do człowieka. Inną stroną medalu, jest to, że człowiek ze świetości często czyni siedlisko rozpusty. Frymarczy Bożymi darami. To tego co świete czyni przedmiotem pogardy itd. Np - łoże małżeńskie jest też swego rodzaju ołtarzem, bo tam objawia się moc stwórcza Boga. Poczyna się nowe życie. I jego miłość, bo małżonkowie tam oddają się całkowicie sobie nawzajem. Jak Bóg człowiekowi. W osobie J. Chrystusa.
I zobacz, jak łatwo ten ołtarz przefrymarczyć. Poczytaj równiez Księgę Tobiasza. Tam jest wspaniały opis aktu małżeńskiego, poprzedzonego modlitwą.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
26-10-2009 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #41
 
Po pierwsze sperma to nic innego jak NASIENIE.
Po drugie - otwartej na dar życia kobiecie sperma powinna kojarzyć się raczej z płodnością i Bożym błogosławieństwem, a nie z ohydą. Komórka jajowa to też dla Ciebie ohyda? A jajo kurze?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-10-2009 16:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
omyk napisał(a):Komórka jajowa to też dla Ciebie ohyda? A jajo kurze?

Duży uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-10-2009 17:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #43
 
Za duże zepsucie jest na tej ziemi, żeby Boga kojarzyć ze spermą, wybaczcie ale dla mnie jest to ohydne porównanie a po za tym Jezus w ten sposób nie nauczał ani nie dawał przykładów w tym kierunku.
Omyku, komórka jajowa, jajko kurze, sperma + Jezus ? Uśmiech
Sant, oblubieniec nie znaczy sperma ale to, że Go kochamy miłujemy, lubimy. Uśmiech
Nie można przesadzać z powodu tego, że kilka osób z PŚ miało takie myśli spermiarskie Uśmiech
26-10-2009 17:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #44
 
Czyli rozumiem, że jajo kurze do Jezusa nie przystoi, a tym bardziej komórka jajowa, tak? A Maryja miała jajniki?

Może brzmi przesadnie, ale wybacz, biologia to dla mnie piękna i Boża sprawa. Jezus nie był nadczłowiekiem. Bóg - to prawda, ale stał się człowiekiem. Pewnie dla Ciebie to szczyt perwersji, ale Jezus to mężczyzna, więc sperma + Jezus --> jak najbardziej.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-10-2009 18:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Bóg stworzył świat i powiedział, że jest on dobry (Rdz 1). O spermie nie mówił, że jest zła.

omyk napisał(a):Pewnie dla Ciebie to szczyt perwersji, ale Jezus to mężczyzna, więc sperma + Jezus --> jak najbardziej.
Oczywiście. Jezus nie był wykastrowany, więc Jego jądra produkowały spermę. To naturalne.

Ale mimo wszystko popieram zdanie, że porównywanie Hostii do spermy to chore porównanie, ponieważ nasuwa myśl o spermatofagii (a spermatofagia to - jak mi wiadomo z książki Lwa-Starowicza - połykanie nasienia, zazwyczaj podczas stosunku oralnego)

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-10-2009 20:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów