Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najgłupsze filmy TVP
Autor Wiadomość
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #121
 
Ja nie mówię o tym czy Majewski mnie śmieszy czy nie - ja mówię o poziomie humoru opierającym się na najprostszych środkach a la clown - głupie przebranie, dziwne okrycie głowy, najbardziej "grube" teksty...
Jest to tzw. "rozrywka a la małpa" - patrz, patrz małpa skacze, jaja nie do wytrzymania...

pozdrawiam
Marek
08-04-2008 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #122
 
Marek MRB napisał(a):Ja nie mówię o tym czy Majewski mnie śmieszy czy nie - ja mówię o poziomie humoru opierającym się na najprostszych środkach a la clown - głupie przebranie, dziwne okrycie głowy, najbardziej "grube" teksty...
Jest to tzw. "rozrywka a la małpa" - patrz, patrz małpa skacze, jaja nie do wytrzymania...
No, dokładnie coś jak występy naszego prezydenta czy niektórych "geniuszy" z PiS/LPR (choćby ostatnia wypowiedź posła Brudzińśkiego w związku z mega-awarią w Szczecinie) Oczko Takie proste granie na elementarnych emocjach. Nihil novi.

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Pon 19 Maj, 2008 08:03 ]
Masz farta, że przeoczyłem ten wpis. Ale za następny, podobnej treści, który wyłapię, masz bankowo 2 warna.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-04-2008 06:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #123
 
Ale jakie dowartościowanie PO :hahaha: ....która partia w świecie może poszczycić się sterowaniem prawami natury Duży uśmiech :roll2: :roll2:

A temacie - większość polskich seriali tzw. "komediowych" to połączenie totalnej głupoty i zdziczenia...13 posterunek, szpital na peryferiach Smutny
09-04-2008 10:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #124
 
Odpowiedź do tematu : musiałabym wkleić tutaj cały program telewizyjny po za kilkoma pozycjami tj "wiadomosci", "jeden z dziesięciu", teleekspres", czasami teatr telewizji wart jest obejzenia.
19-05-2008 07:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
izas Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #125
 
NA większość programów to po prostu szkoda pieniędzy. Pełno programów rozrywkowych z uczestnictwem gwiazd to już żenada. Ileż razy można oglądać to samo i tych samych aktorów czy piosenkarzy na każdym kanale. Jednak musze sie przyznac, ze oglądam kilka seriali chociaż wiem, ze sa niezbyt mądre Oczko
25-05-2008 12:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiunia7 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 223
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #126
 
izas napisał(a):ze oglądam kilka seriali chociaż wiem, ze sa niezbyt mądre

ja też Uśmiech "Pierwszą miłość" na polsacie, tylko ten serial lubię.
A na te wszystkie gwiazdy tańcza na lodzie, taniec z gwiazdami, jak oni śpiewają itp to naprawdę szkoda kasy wydawać i szkoda swojego cennego czasu na takie programy.
25-05-2008 23:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #127
 
izas napisał(a):NA większość programów to po prostu szkoda pieniędzy. Pełno programów rozrywkowych z uczestnictwem gwiazd to już żenada. Ileż razy można oglądać to samo i tych samych aktorów czy piosenkarzy na każdym kanale.
Widać można. Kolejna edycja "Tańca z gwiazdkami" na horyzoncie, choć mają kłopoty z obsadą, bo już mało kto chce się taplac w szambie, poza tym mega-żenujący "Gwiezdny cyrk" też będzie miał kolejną edycję mimo fatalnych recenzji i miernej oglądalności. O programach "Big Brader" już z litości nie wspomnę.
Niedługo pewnie będzie program pod tytułem "Jak oni stękają" w którym "artyści" będą - z przeproszeniem - wypróżniać się na wyścigi i zjadać produkty tychże działań. Bo czemuż by nie? Durny szołbiznes wszystko przetrawi i przerobi na $$$. A "lansu" nigdy za wiele.

Cytat:Jednak musze sie przyznac, ze oglądam kilka seriali chociaż wiem, ze sa niezbyt mądre Oczko
Te mądre niestety szybko upadają bądź przestaje się je nadawać z różnych przyczyn (vide "Simpsons", że niby wartości rodzinne szargają. Fakt, w takim "Klanie" czy "M" gdzie wszyscy śpią ze wszystkimi takowych wartości się nie szarga, a że czasami się ktoś pomodli to i pod względem ideologicznym jest OK. A to, że rozwody, sex poza małżeński, rozpusta - co tam, natura.)
Obecnie rej wiodą:
- medyczno-magiczna epopeja sience-fiction pt "Na dobre i na złe"
- "Klan" w którym jeszcze chyba tylko ciocia Stasia nie spała z Maciusiem
- "M jak miłość" - gdzie nawet menele mówią językiem salonowym a czarny charakter ZAWSZE pali pety

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
26-05-2008 11:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #128
 
A ja się nie do końca zgadzam. Nie wypowiadam się o innych serialach, ale dwa znam - Plebania oraz Klan (ten drugi co Prawda bardzo sporadycznie).
Jeśli idzie o Plebanie tematy są dobierane dość starannie. Oczywiście można (słusznie) zarzucać pewne niewłaściwości (np. przerysowywanie cech pozytywnych i negatywnych bohaterów) ale pod względem "dydaktycznym" jest OK).
CO do Klanu - jest chyba nieco bardziej realny, ale nie ma gloryfikacji złych rzeczy. Wręcz przeciwnie - złe życie raczej (jak w życiu) raczej mści się na bohaterach.
A procent związków pozamałżeńskich jest mniej-więcej taki jak w życiu (niestety)

pozdrawiam
Marek
26-05-2008 19:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #129
 
Marek MRB napisał(a):A ja się nie do końca zgadzam. Nie wypowiadam się o innych serialach, ale dwa znam - Plebania oraz Klan (ten drugi co Prawda bardzo sporadycznie).
Jeśli idzie o Plebanie tematy są dobierane dość starannie. Oczywiście można (słusznie) zarzucać pewne niewłaściwości (np. przerysowywanie cech pozytywnych i negatywnych bohaterów) ale pod względem "dydaktycznym" jest OK).
CO do Klanu - jest chyba nieco bardziej realny, ale nie ma gloryfikacji złych rzeczy. Wręcz przeciwnie - złe życie raczej (jak w życiu) raczej mści się na bohaterach.
A procent związków pozamałżeńskich jest mniej-więcej taki jak w życiu (niestety)
Plebanii raczej nie oglądam to nie wiem co się tam dzieje.
Jesli chodzi o "Klan", "M", "Na dobre..." - moim zdaniem w ogóle seriale produkcji TVP mają tą wadę, że są maksymalnie odrealnione. Zauważ - tylko parę przykładów - każda, nawet najbiedniejsza rodzina ma czyste w pełni komfortowe mieszkanie z komputerem itp, nawet najgorsi menele mówią językiem rodem z salonów itp.

Ponadto fabuła - zawsze tak jest, ze do pewnego odcinka jest fajnie i ciekawie, potem scenarzystom kończa się pomysły i robi się breja pełna oklepanych schematów, że wymienię tylko kilka:

- najszczęśliwszy związek jest ZAWSZE przerywany przez dawną sympatię męża/żony
- na imprezie integracyjnej, delegacji, pikniku ZAWSZE dochodzi do zdrady małżeńskiej
- czarny charakter ZAWSZE jest nałogowym palaczem
- nieszczęśliwe małżeństwa trwają po kilkaset-kilka tys odcinków, szczęśliwe (ale TYLKO te zawarte w trakcie trwania serialu) kończą się góra po kilkunastu
- zazwyczaj związki typu "mieszkanie razem" są sielanką jak z bajki. w dzień ślubu zaczynają się karczemne awantury trwające po kilkanaście odcinków
- jeśli bohater ignorując wszytsko nagle wyjeżdża "za granicę" - aktorowi już obrzydło granie w tym szmatławcu
- najbardziej sielankowa rodzinna uroczystość ZAWSZE jest przerywana przez telefon/wiadomość/SMS w stylu "Płaczmy wszyscy! Ciocię Zygfrydę przejechał kombajn!" a potem są napisy końcowe
- lekarze leczą bez kłopotu nawet wirusa Ebolę, poza tym nie biorą łapówek i pracują społecznie
- standardem są związki pozamałżeńskie w różnych konfiguracjach w zasadzie małżeńśtwa są ukazane jako zanikający relikt
- jeśli bohaterowie nagle zaczynają o czymś sporo mówić - najpóźniej w następnym odcinku się to wydarzy
- w przypadku ciąży - zazwyczaj przebiega ona z najwymyślniejszymi kłopotami, jeśli nie - w takim razie dziecko rodzi się chore, jeśli znów nie - wówczas za jakieś 10-20 odcinków okazuje się, że ma wady wrodzone, serię chorób itp.
- niebezpieczne wydarzenie jest już z góry sygnalizowane przez muzykę zywcem wyjętą ze "Szczęk" Spielberga
- kobiety zawsze się poświęcają dla koleżanki/kolegi/nieznajomego ignorując pracę/dzeci/męża

I tak dalej, i tak dalej.

Kiedyś musze się zebrać i napisać "30 zasad rządzących polskimi serialami" Duży uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
27-05-2008 06:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #130
 
Helmutt napisał(a):robi się breja pełna oklepanych schematów,
Uczyli się od najlepszych, od producentów telenowel wenezuelskich ;P .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
27-05-2008 18:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #131
 
No bo to jest zamknięta lista wątków. W którejś z książek Ziemkiewicza (tych fabularnych science-fiction) występuje gość który pisze telenowele. Jest wielki komputer wspomagający któy ma bazę wątków i losowo je podaje. Zyciowym sukcesem twórczym tego faceta (który napisał tysiące odcinków) jest wymyślenie i dodanie do tej bazy dwu nowych wątków Uśmiech

pozdrawiam
Marek
28-05-2008 03:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #132
 
A KillBilla oglądaliscie? to jest dopiero kiszka.
2. Do telenowel dodam jeszcze popularny motyw zaginionego dziecka. krewnego whateverr
3. E mrb czemu nie śpisz po nocy? Ja to dopiero z pracy wróciłem.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
29-05-2008 00:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #133
 
smokeustachy napisał(a):E mrb czemu nie śpisz po nocy? Ja to dopiero z pracy wróciłem.
Nawiązując do tytułu wątku "Bezsenność w Gdyni" Duży uśmiech
Zresztą 3:13 to nie noc, tylko normalna pora pracy.

pozdrawiam
Marek
29-05-2008 00:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #134
 
A co sądzicie o pełnej ciepła opowieści na temat miłosnych perypetii grupy Cichociemnych w okupowanej Warszawie pt ,,Czas honoru" ?
Bo dla mnie ten film to jedno wielkie nieporozumienie, a po zdemaskowaniu Ryszkowskiego to już dno zupełne. No, może jeszcze dobrze, jak Bronek kogoś od czasu do czasu zastrzeli, szkoda tylko, że autorom nie chciało się pokazać, jak wyglądało zbieranie dowodów, rozprawa przed podziemnym sądem, później osaczanie ofiary. Dlaczego nie ukazano nic, co pokazywałoby mechanizmy funkcjonowania i strukturę zarówno podziemia jak i aparatu okupacyjnego? Czy akcja ( jeśli o takiem można mówić ) nie mogłaby się czasem toczyć i poza Warszawą ?

No, może trochę przesadziłem pisząc, że opowieść pełna ciepła, bo czasem dla przyzwoitości kogoś pobiją na Pawiaku. W końcu wojna. Ale w porównaniu z tym co wiemy o okupacji to można powiedzieć - sielanka. A w ogóle zero akcji, czasem jakaś zawiązka płytkiej intrygi... Czy w naszym kraju nie da się już zrobić porządnego filmu sensacyjno - historycznego ?

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
25-10-2009 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #135
 
Grzeszni i bogaci na TVN. Tak głupie, że momentami nawet wciąga.
06-11-2009 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów