Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coś półżartem, półserio
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Coś półżartem, półserio
[Obrazek: pansssssss5jc.jpg]

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-05-2006 00:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
No faktycznie. Cala prawda zyciowa. Pol-zartem pol-serio, ale daje do myslenia....

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
30-05-2006 01:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Nic dodać..... Nic ująć..... :? i do myślenie rzeczywiście daje!!
30-05-2006 10:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ks.Marek napisał(a):Looknijcie
raczej żartem..To wszystsko jest chya jednak bardziej skomplikowane!

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
30-05-2006 10:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
tendencja napisał(a):raczej żartem..To wszystsko jest chya jednak bardziej skomplikowane!

Tendencjo, poszerz swą wypowiedź, nie bądź taka oszczędna w literkach :twisted:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-05-2006 12:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
a co tu jest nie jasne? Uważam, ze to zbytnie uproszczenie. Natura ludzka jest ciut bardziej skomplikowana niż,np.: jestem teraz szczęśliwy więc nie myśle o Bogu!
No ale poniewaz to pół żartem, pół serio..to można sie z przymrużeniem oka usmiechnąćUśmiech

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
30-05-2006 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #7
 
Za dużo ludzi czeka do jakiegoś "kiedyś" ... stanowczo za dużo...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
30-05-2006 15:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
tendencja napisał(a):raczej żartem..To wszystsko jest chya jednak bardziej skomplikowane!

tendencja napisał(a):a co tu jest nie jasne? Uważam, ze to zbytnie uproszczenie. Natura ludzka jest ciut bardziej skomplikowana niż,np.: jestem teraz szczęśliwy więc nie myśle o Bogu!

Annnika napisał(a):Za dużo ludzi czeka do jakiegoś "kiedyś" ... stanowczo za dużo...

A ja na to: Jeśłi Pan Bóg będzie na pierwszym miejscu, wszystko inne będzie na miejscu właściwym :jupi:

[ Dodano: Wto 30 Maj, 2006 18:49 ]
tendencja napisał(a):Natura ludzka jest ciut bardziej skomplikowana niż,np.: jestem teraz szczęśliwy więc nie myśle o Bogu!

I jeszcze do Tendencji vel dr. prohibicji :twisted:

Tego samego zdania jestem i ja. Niemniej jednak, stawiając zawsze tak problem, człowiek zdaje się łatwo wystawiać na atak pułapki relatywizmu.

W kontekście tej fotki z początku watku: trzeba na prawdę bardzo mocno zakorzenić życie człowiecze w RODZINIE SAKRAMENTALNEJ. To właśnie pojęcie jest punktem wyjścia np u ojca Antoniego J. Nowaka OFM. W takiej właśnie sakramentalnej rodzinie nie ma zbyt wiele, wręcz wcale, miejsca na relatywizowanie rzeczywistości wiary i łaski Bożej

pzdr

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-05-2006 18:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów