Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coś dla nauczycieli
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Coś dla nauczycieli
+
EDUKACJA. PRZYWILEJE NAUCZYCIELI
Kodeks karny straszakiem na uczniów

Jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego nauczycielom będzie służyć taka sama ochrona jak innym funkcjonariuszom publicznym. W przyszłym roku pracownicy oświaty otrzymają także podwyżki.

Wtrakcie debaty z przedstawicielami związków zawodowych Roman Giertych, minister edukacji narodowej, przedstawił program działań resortu na najbliższe miesiące.
– Jeszcze przed wakacjami wprowadzimy zmiany w kodeksie karnym (k.k.), zgodnie z którymi nauczycielom będzie przysługiwać taka sama ochrona jak innym funkcjonariuszom publicznym – mówił Roman Giertych. Chodzi o wpisanie tego zawodu do listy funkcji publicznych (zawartej w art. 115 par. 13 k.k.), których wykonywanie chronione jest prawem karnym.


Uczniowie za kratami

Jeśli proponowane zmiany wejdą w życie, uczniom, którzy ukończyli 17 rok życia, za napaść na nauczyciela w trakcie pełnienia przez niego służby lub w związku z nią, będzie grozić kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowo, jeśli będą działać wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami lub używając broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu albo środka obezwładniającego, mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Skuteczność takiej metody zwalczania patologii w zachowaniach młodzieży w stosunku do nauczycieli jest jednak kontrowersyjna. Odpowiedzialność karna nie obejmuje bowiem osób poniżej 17 roku życia, czyli około połowy uczniów szkół średnich i wszystkich gimnazjalistów.

Czytaj więcej tutaj

pzdr

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-05-2006 16:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ks.Marek napisał(a):– Jeszcze przed wakacjami wprowadzimy zmiany w kodeksie karnym (k.k.), zgodnie z którymi nauczycielom będzie przysługiwać taka sama ochrona jak innym funkcjonariuszom publicznym –
No,nie ukrywam że chociaż nie przepadam za panem Romkiem,to jednak w tym przypadku musze wyrazić swoje uznanie dla niego.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
30-05-2006 16:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #3
 
Przyznam, że w przypadku pewej grupy uczniów mogłam się czuć zagrożona w szkole, gdize pracuję, może jakieś sankcje ewentualne zapobiegną takim sytuacjom...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
30-05-2006 20:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
no tak, tylko że mnie raczej takowa ochrona nie obejmie, bo moi uczniowie mają poniżej 17 lat. znaczy w sensie ewentualnych sankcji karnych a zachowania... niewłasciwe. ale poki co mówi sie o różnych incydentach w szkołach giomnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
04-06-2006 14:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
Coś dla nauczycieli
Julia napisała:
Cytat:no tak, tylko że mnie raczej takowa ochrona nie obejmie, bo moi uczniowie mają poniżej 17 lat.

Ale póki co takie ataki ze strony uczniów są sporadycznymi przypadkami.Potrzebne są jak najszybsze zmiany i sądzę,że Giertych je wprowadzi.Szkoła niestety traci wpływ wychowawczy i źle,że go traci.Nie wiem,jak oceniać Młodzież Wszechpolską,ale Giertych chce dobrze.Popieram Giertycha.
17-06-2006 12:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
To że chce dobrze to jedno, ale inna sprawa czy osoby, które podejmuja decyzje i uchwalają ustawy, bądź je układają znają się na pedagogice, psychologii mlodzieży? Łatwo jest rządzić zza biurka i układać idealne programy naprawy tego co jest nie tak.

Z doświadczenia musze powiedzieć, że np. metodyk, z którym miałam okazję mieć doczynienie, nie rpacowł ani dnia w szkole, a wymagania odnośnie strony formalnej (scenariusze itp) miał wysokie i na podstawie źle sformułowanych celów operacyjnych w scenariuszu, zkładałm, że ta lekcja nie wyszła. Tak więc, wydaje mi się, że jednak o propozycje naprawy powinno się poprosić nauczycieli czynnych zawodowo i pracujących z młodzieżą w okreslonym wieku, bo oni najlepiej, bo z praktyki znaja ten problem.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
18-06-2006 23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Skoro o szkole mowa to zapraszam do wpisywania się na listę osób popierających inicjatywę na rzecz dobrej szkoły.Wpisałem się wczoraj.Zapraszam.

http://dobraszkola.net
23-06-2006 10:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
slyszeliscie, ze podobno nauczyciele maja dostac (a niektorzy twierdza ze juz dostali) podwyzki? to dosc ciekawe, jestem osoba zainteresowana, i jakos nie zauwazylam, zeby mi przelali wiecej kasy, a wymagania w prowadzeniu dokumentacji tego co sie robi w szkole wymagaja coraz wiecej.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
03-02-2007 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #9
 
Niom dostaliśmy... po odliczeniu podatku będzie pewnie kilka zloty, doslownie...

W zeszłym roku dostałam podwyżki 12 zł :krzywy:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-02-2007 00:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
no no, a ja nie dostalam jeszcze nic. a podobno stazysci mieli dostac o ok 50 zl wiecej, tak mi przyjamniej rodzina doniosla.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
04-02-2007 00:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #11
 
ooj niech nie donosza bo to jeszcze odliczenia itd.. łatwo rodzince zwykle się czyjeś pieniądze liczy Szczęśliwy

Gdyby tak było to bym się ucieszyła Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-02-2007 00:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
zeby mi chociaz z 10 zl dolozyli zebym miala na dojazd na studia. krzycza ze dadza, a jak dadza to nawet na chleb nie starczy. hihihi ale sie liczy ze podwyzka byla

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
04-02-2007 00:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów