Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Życie bez Boga
Autor Wiadomość
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Życie bez Boga
http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=6640

Kilka interesujących cytatów z podanego linka.

Cytat:W powszechnym mniemaniu ateizm nie jest jednak modny i mimo powszechnego narzekania na kler, wypaczenia w Kościele katolickim boimy się przyznać do bezbożności.


Cytat:W bardzo młodym wieku przestałem wierzyć w Boga - wspomina pan Piotr (67 l, emeryt). - Wbrew pozorom teraz, za Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, jest większa nietolerancja, niż za tzw. komuny. Wtedy każdy, kto chciał, nawet wojskowi i milicjanci, mogli sobie chodzić do kościoła. Dzisiaj bałbym się przyznać publicznie, że jestem ateistą.

No proszę,a tu katolicy skarżą się ze są prześladowani :zmieszany:
Cytat:Kiedyś mocno wierzyłam w Boga - wyznaje Kinga, studentka z Sopotu (24 l). - Miałam parę lat temu taki życiowy zakręt. Mocno pojechałam bez trzymanki w narkotyki i wyglądało na to, że nie ma ratunku. Pomogli mi przyjaciele. Wyjechałam do Indii na pół roku. Udało mi się rzucić prochy i poznałam inną, bardzo głęboką religię. Nie, nie zostałam buddystką czy kimś w tym rodzaju, ale nie wrócę już do dawnego kościoła. Gdzie był Bóg, kiedy rozpaczliwie potrzebowałam pomocy?

Podobna sytuacja spotkała swego czasu i mnie.Moża nie aż tak dramatyczna,ale tez potrzebowałem pomocy.Żarliwe modlitwy nic nie pomogły.Pomogła rodzina i przyjaciele. Od tej chwili nie liczę juz na Boga.Albo go nie ma ,albo ma nas w głębokim poważaniu.



Cytat:Stanisław Lem: Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Nic dodać nic ująć.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
01-06-2006 17:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Podobna sytuacja spotkała swego czasu i mnie.Moża nie aż tak dramatyczna,ale tez potrzebowałem pomocy.Żarliwe modlitwy nic nie pomogły.Pomogła rodzina i przyjaciele. Od tej chwili nie liczę juz na Boga.Albo go nie ma ,albo ma nas w głębokim poważaniu.
A czego Ty (i inni co tak mówią) się spodziewałeś?! Że Bóg odpowie Ci jakimś gromem, piorunem?! Ukaże Ci się i powie: "Nie martw się Synu"?!
Bóg właśnie był bliżej niż Ci się to wydawało. Te żarliwe modlitwy zostały wysłuchane i dam sobie za to nawet głowę uciąć. Nawet sam napisałeś, że zostały wysłuchane Uśmiech Tylko czasem trzeba spojrzeć na coś trzeźwo i z perspektywy wiary, a nie tylko po ludzku. Ludzkie spojrzenie bywa bardzo ograniczone. Wiara wymaga pewnego wysiłku od człowieka. Dlatego chrześcijaństwo, że zacytuję sławną reklamę, nie jest dla idiotów. Nie jest dla mięczaków. I bardzo dobrze Uśmiech

Palmer_Eldritch napisał(a):Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.
A po czym pan Lem tak twierdzi? Świat jest skonstruowany idelanie, ale to ludzie go nieustannie rozpieprzają i niszczą. O tym pan Lem nie pomyślał.


Mało jest na świecie prawdziwych ateistów. Tak samo jak mało jest na świecie prawdziwych katolików. I szczerze powiem, że lepszy prawdziwy ateista, niż pseudokatolik.

Nic dodać, nic ująć.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-06-2006 10:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #3
 
Offca napisał(a):Świat jest skonstruowany idelanie, ale to ludzie go nieustannie rozpieprzają i niszczą.
Choroby, trzesiania ziemi... wszystkiemu jest winien czlowiek?
Owszem, ludzie niszcza swiat. Gdyby byl on jednak idealny, to bylby niezniszczalny Duży uśmiech
02-06-2006 10:24
Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Offca napisał(a):A czego Ty (i inni co tak mówią) się spodziewałeś?! Że Bóg odpowie Ci jakimś gromem, piorunem?! Ukaże Ci się i powie: "Nie martw się Synu"?!
:roll2: :roll2: Dobre :roll2:
Offca napisał(a):Bóg właśnie był bliżej niż Ci się to wydawało. Te żarliwe modlitwy zostały wysłuchane i dam sobie za to nawet głowę uciąć.
Ok.Jutro wpadam do Ciebie z naostrzoną siekierą.
Offca napisał(a):Nawet sam napisałeś, że zostały wysłuchane

Nie zostały.Za dużo opowiadania,ale właśnie wtedy gdy go najbardziej potrzebowałem,najbardziej mnie zawiódł. Bóg znaczy się.Lub nie tyle zawiódł a raczej - co bardziej prawdopodobne-ze nie istnieje. Pewnych spraw już się nie dało odkręcić,a to co się dało naprawić,zostało naprawione. Kto mi pomógł- pisałem w pierwszym poscie tego tematu. I szczerze mowiąc,od chwili gdy stałem się ateistą , moje zycie nabrało rumieńców. Stąpam twardo po ziemi i tu ,na ziemskim padole i korzystam z zycia doczesnego tak bardzo jak bardzo się da. Wiem też ,że nie w bzdurnej modlitwie szukac trzeba ratunku,ale w samym sobie. Lub wśród bliskich.

Cytat:Świat jest skonstruowany idelanie,
Uzasadnij "idealnośc" tego świata.Im więcej podasz na to argumentów,tym lepiej.Czekam.

Cytat:Dlatego chrześcijaństwo, że zacytuję sławną reklamę, nie jest dla idiotów.

A to juz podchodzi pod obrażanie ateistów i innowierców,moja droga.I w zasadzie nadaje się na ostrzeżenie.Kolejny raz jako moderator się kompromitujesz.
Cytat:Nie jest dla mięczaków.
Wręcz przeciwnie.Ktos kto nie potrafi sobie poradzić z trudnosciami zyciowymi i skomle do Boga o pomoc jest właśnie podręcznikowym wręcz przykładem mięczaka.A to wśród chrzescijan dośc czesta postawa.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
02-06-2006 16:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Kto mi pomógł- pisałem w pierwszym poscie tego tematu
No a ja właśnie o tym mówię! =D>
Palmer_Eldritch napisał(a):Wręcz przeciwnie.Ktos kto nie potrafi sobie poradzić z trudnosciami zyciowymi i skomle do Boga o pomoc jest właśnie podręcznikowym wręcz przykładem mięczaka
Wręcz przeciwnie. Sztuką jest umiejętność wyrzekania się czegoś, czasem dla własnego dobra. Bo co to za umiejętność iść z prądem? Płynąć jak zdechła ryba? Tak jak wszyscy to i ja? Nie. Sztuką jest właśnie płynąć pod prąd i wbrew tym "wszystkim". Płynąć z prądem każdy potrafi Uśmiech Pod prąd już nie. Zejść ze szczytu góry też każdy potrafi ;P Wejść już nie każdy wejdzie, nie każdemu będzie się chciało trudzić, nadwyrężać, pocić Oczko

Palmer_Eldritch napisał(a):A to juz podchodzi pod obrażanie ateistów i innowierców,moja droga.I w zasadzie nadaje się na ostrzeżenie.Kolejny raz jako moderator się kompromitujesz.
Zaskarż najpierw Media Markt, że obraża ludzi, potem możesz mnie wlepić ostrzeżenie :aniol:

Palmer_Eldritch napisał(a):Uzasadnij "idealnośc" tego świata.Im więcej podasz na to argumentów,tym lepiej.Czekam.
Sama organizacja i funkconowanie tego świata jest idealne. Tylko ludzie to wszystko niszczą. Czy człowiek potrafiłby stworzyć takie rzeczy:

[Obrazek: carina_nebula.jpg]

[Obrazek: m31.jpg]

[Obrazek: 00237.jpg]

[Obrazek: zyrafa.jpg]

[Obrazek: przelom8.jpg]

[Obrazek: 3249-20050113232829.jpg]

To są podstawowe argumenty. Świat jest stworzony idealnie. Nie ma w nim żadnych zgrzytów. Wszystko jest w nim logiczne, wszystko ze sobą powiązane ściśle, jeden organizm nie może żyć bez drugiego, wszystko współgra harmonijnie. Ale człowiek to rozwala, bo nie potrafi się tym światem cieszyć. Jeśli Ty tego nie dostrzegasz, jeśli nie dostrzegał tego Lem... przykro mi Uśmiech Smutnawe takie życie Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-06-2006 21:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Offca napisał(a):No a ja właśnie o tym mówię!
Więc nic nie zrozumiałaś z tego co napisałem,albo nieuważnie to przeczytałaś.

Offca napisał(a):Sztuką jest umiejętność wyrzekania się czegoś, czasem dla własnego dobra. Bo co to za umiejętność iść z prądem? Płynąć jak zdechła ryba? Tak jak wszyscy to i ja? Nie. Sztuką jest właśnie płynąć pod prąd i wbrew tym "wszystkim".
Mnie jako ateiście zyjącym w kraju do bólu katolickim nie musisz tego tłumaczyć.Ja cały czaś zyję "pod prąd".Ile mnie to czasami kosztuje,to juz wolę nie mówić...A co do wyrzeczeń,to nie rozumiem co ma do tego wiara.Każdy z nas ,w tym i ja z czegoś musi czasami zrezygnować na rzecz czegoś innego.To zrozumiałe.

Offca napisał(a):Zaskarż najpierw Media Markt, że obraża ludzi, potem możesz mnie wlepić ostrzeżenie
To nie Media Markt napisało to co ty o idiotach.Oczywiście odbijając piłeczkę powiem,ze ja to widzę wręcz odwrotnie i że wg mnie ateizm nie jest dla idiotów.
Offca napisał(a):Sama organizacja i funkconowanie tego świata jest idealne. Tylko ludzie to wszystko niszczą. Czy człowiek potrafiłby stworzyć takie rzeczy:

Wiesz,tutaj mógłbym wkleić setki zdjęć świadczących o tym że człowiek takze potrafi tworzyć piękne rzeczy,np.dzieła architektury czy sztuki.Ludzie nie tylko niszczą.Więc argument nietrafiony.Poza tym nie wiem co jest idealnego w zyrafie,której zdjęcie wkleiłaś.Zwierzę,owszem sympatyczne i dla człowieka niegroźne (chyba) ale raczej brzydkie.

Offca napisał(a):Świat jest stworzony idealnie.
Nie bardzo.Świat w którym np.jedno zwierzę zabija drugie zwierzę-a czasami i człowieka-aby je skonsumować,co wiąże się z bólem i potwornym nieraz ciepieniem zabijanego zwierzęcia NIE JEST śWIATEM IDEALNYM.Bóg spartaczył sprawę.
Dodać jeszcze trzeba to co wspomnial kempes:choroby i trzęsienia ziemi tez nie są dziełem człowieka.I tez powodują cierpienia.Słowem - Bóg to partacz.Sorry,ale takie są fakty.
Offca napisał(a):Ale człowiek to rozwala, bo nie potrafi się tym światem cieszyć.
Zgodze się ,ze faktycznie ludzie demolują ten świat straszliwie.Na różne zresztą sposoby.Ale to świadczy o tym,ze czlowiek tez nie jest istotą idealną i jako dzieło boskie jest kolejnym dowodem na nieudolnośc Boga w dziedzinie tworzenia czegokolwiek.

Offca napisał(a):eśli Ty tego nie dostrzegasz, jeśli nie dostrzegał tego Lem... przykro mi Uśmiech Smutnawe takie życie Uśmiech
LOL,moje zycie bynajmniej smutnawe nie jest,wręcz przeciwnie.Mało kto potrafi się cieszyć zyciem tak jak ja to robię,co w zasadzie stwierdzają wszyscy ci ,którzy mnie dobrze znają.A znamiennym faktem jest to ,ze wszystko co najlepsze w moim zyciu przytrafiło mi się po tym jak stalem się ateistą.Lem także do smutnawych osób nie nalezał,jeśli miałas okazję zapoznać się z jego dziełami to zauważyłaś ile w nich zabawnych fragmentów nieraz było.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
03-06-2006 13:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Więc nic nie zrozumiałaś z tego co napisałem,albo nieuważnie to przeczytałaś.
Doskonale to zrozumiałam, ale podejrzewam, że nawet możesz sobie nie zdawać sprawy z tego co sam napisaleś i potwierdziłeś to o czym ja napisałam Oczko

Palmer_Eldritch napisał(a):To nie Media Markt napisało to co ty o idiotach
Ale to było sparafrazowanie, więc mojej winy w tym żadnej nie ma :krzywy:

Palmer_Eldritch napisał(a):Wiesz,tutaj mógłbym wkleić setki zdjęć świadczących o tym że człowiek takze potrafi tworzyć piękne rzeczy,np.dzieła architektury czy sztuki
I ja nie mam co do tego żadnych wątpliwości Uśmiech

Palmer_Eldritch napisał(a):Poza tym nie wiem co jest idealnego w zyrafie,której zdjęcie wkleiłaś.Zwierzę,owszem sympatyczne i dla człowieka niegroźne (chyba) ale raczej brzydkie.
Tutaj w sam raz o gustach nie rozmawiamy, czy podoba Ci się żyrafa czy koń. Chodzi o sam fakt takiej różnorodności zwierząt i roślin, że człowiek je odkrywa, odkrywa i wciąż odkrywa jakieś nowe i coraz bardziej dziwaczne.

Palmer_Eldritch napisał(a):Nie bardzo.Świat w którym np.jedno zwierzę zabija drugie zwierzę-a czasami i człowieka-aby je skonsumować,co wiąże się z bólem i potwornym nieraz ciepieniem zabijanego zwierzęcia NIE JEST śWIATEM IDEALNYM.
A czym ma się to biedne zwierzę żywić? Powietrzem?! :hahaha:

Palmer_Eldritch napisał(a):Dodać jeszcze trzeba to co wspomnial kempes:choroby i trzęsienia ziemi tez nie są dziełem człowieka.
Trzęsienia ziemi nie, gdyż są to zjawiska natury geologicznej, choroby po części niestety tak :krzywy: Zwróć uwagę na to, że w dzisiejszych czasach jest sto razy więcej chorób niż było w ubiegłych wiekach. Przyczynia się do tego chociażby rozwój cywilizacji (metale ciężkie, chemia, zatrute powietrze, niezdrowy tryb życia itp). Już nie wspomnę o broniach biologicznych... To wszystko wytwór człowieka :krzywy: Tyle, ile mamy teraz chorób wenerycznych nie było nigdy, nawet w obskurnym średniowieczu. Kto stwarza ku temu warunki? Ku temu by powstawały nowe pasożyty i mutowały się z kolejnymi? Człowiek :krzywy: Przez brak rozsądku.

Palmer_Eldritch napisał(a):Słowem - Bóg to partacz.
Na pewno stworzyłbyś lepszy i NIC nie spartolił Uśmiech

Stwórz doskonalszy świat. Czekam Uśmiech

Palmer_Eldritch napisał(a):Ale to świadczy o tym,ze czlowiek tez nie jest istotą idealną i jako dzieło boskie jest kolejnym dowodem na nieudolnośc Boga w dziedzinie tworzenia czegokolwiek.
Człowiek dostał wolną wolę. Sam w sobie jest idealnym stworzeniem. Jego OSOBISTE wybory niestety nie :krzywy:

Palmer_Eldritch napisał(a):LOL,moje zycie bynajmniej smutnawe nie jest,wręcz przeciwnie.Mało kto potrafi się cieszyć zyciem tak jak ja to robię,co w zasadzie stwierdzają wszyscy ci ,którzy mnie dobrze znają.A znamiennym faktem jest to ,ze wszystko co najlepsze w moim zyciu przytrafiło mi się po tym jak stalem się ateistą.Lem także do smutnawych osób nie nalezał,jeśli miałas okazję zapoznać się z jego dziełami to zauważyłaś ile w nich zabawnych fragmentów nieraz było.

Kiepska przykrywka. Prędko się o tym przekonasz Uśmiech


Pa!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-06-2006 15:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Offca napisał(a):Doskonale to zrozumiałam, ale podejrzewam, że nawet możesz sobie nie zdawać sprawy z tego co sam napisaleś i potwierdziłeś to o czym ja napisałam Oczko
Moja droga,próbujesz za wszelką cenę naciągać fakty,byle stanęło na Twoim.Poczytaj jeszcze raz DOKŁADNIE co napisałem w moich postach w tym temacie.

Offca napisał(a):Ale to było sparafrazowanie, więc mojej winy w tym żadnej nie ma
Dobra,zostawmy to ,choc niewykluczone ze bedzie jeszcze okazja aby wrócić do tej wypowiedzi.
Offca napisał(a):Tutaj w sam raz o gustach nie rozmawiamy, czy podoba Ci się żyrafa czy koń.
TERAZ tak piszesz,wcześniej zamiesciłas zdjęcie zyrafy w charakterze argumentu o idealnosci boskiego świata.
Offca napisał(a):Na pewno stworzyłbyś lepszy i NIC nie spartolił Uśmiech
Moja droga,co to ma do rzeczy?

Cytat:Stwórz doskonalszy świat. Czekam Uśmiech
Moja droga,ja mam swoje obowiązki a Bóg ( o ile istnieje ) ma swoje.Ja swoje wykonuję najlepiej jak potrafię,nie mówię ze zawsze idealnie.Ale tez mam świadomośc własnej niedoskonałości.Bóg swoje obowiązki - podobnie jak czasami ja - wykonuje po prostu "na odpierdol".O ile jednak ja za złe wykonanie swoich obowiązków zawodowych na przykład,moge zostać przez pracodawcę ukarany , o tyle Bóg za swoje partactwo spotyka się w objawiami uwielbienia :roll2:
Offca napisał(a):Trzęsienia ziemi nie, gdyż są to zjawiska natury geologicznej, choroby po części niestety tak

Aha,czyli generalnie nie zaprzeczasz ze niektóre wredne choróbska to dzieło boskie? :hm:

Cytat: A czym ma się to biedne zwierzę żywić? Powietrzem?!
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Cytat:Człowiek dostał wolną wolę. Sam w sobie jest idealnym stworzeniem. Jego OSOBISTE wybory niestety nie
Argument o wolnej woli powtarzacie do porzygania.Dał wolną wolę oraz obdarzył agresją,pychą i głupotą.Czyli zepsuł swoją robotę.

Cytat:Kiepska przykrywka. Prędko się o tym przekonasz Uśmiech
Rozwiń swoją wypowiedź,bo mozna ją interpertować na rózne sposoby.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
03-06-2006 16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
No wlasnie, jak wyglada zycie bez Boga? Czy faktycznie ono istnieje?
W tym artykule ludzie mowia, ze kiedys wierzyli, ale gdy zostali "doswiadczeni zyciowo" i szukali pomocy u Boga i uznali, ze ich modlitwy zostaly nie wysluchane to przestali wierzyc. Myslac po ludzku to normalna reakcja, ale zostaje jednak male ale.
Gdy "swiat nam sie wali" szukamy pomocy u Stworcy, zadajemy mu pytania, na ktore nie dostajemy odpowiedzi. Ja mam do Niego takie pytanie dlaczego??? No i oczywiscie nie dostaje odpowiedzi, bo jestem czlowiekiem, mysle i czuje po ludzku, zyje w tym wymiarze ziemskim, czuje bol i rozczarowanie tu na ziemi, a pytanie kieruje do " Innego Wymiaru" , wiec jesli jednak zadaje takie pytanie i czekam na odpowiedz to chyba musze wierzyc w Boga

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
03-06-2006 18:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ela napisał(a):W tym artykule ludzie mowia, ze kiedys wierzyli, ale gdy zostali "doswiadczeni zyciowo" i szukali pomocy u Boga i uznali, ze ich modlitwy zostaly nie wysluchane to przestali wierzyc. Myslac po ludzku to normalna reakcja,
Oczywiscie ze normalna.
Cytat: ...ale zostaje jednak male ale.
Gdy "swiat nam sie wali" szukamy pomocy u Stworcy, zadajemy mu pytania, na ktore nie dostajemy odpowiedzi.

Ja u Stwórcy pomocy nie szukam.Zresztą i tak bym jej nie otrzymał.Strata czasu i energii.Pytań żadnych do niego nie mam także,gdyż jak słusznie zauważyłas:

Ela napisał(a):Ja mam do Niego takie pytanie dlaczego??? No i oczywiscie nie dostaje odpowiedzi,
Amen.

Ale idźmy dalej.
Cytat:nie dostaje odpowiedzi bo jestem czlowiekiem, mysle i czuje po ludzku, zyje w tym wymiarze ziemskim, czuje bol i rozczarowanie tu na ziemi, a pytanie kieruje do " Innego Wymiaru" , wiec jesli jednak zadaje takie pytanie i czekam na odpowiedz to chyba musze wierzyc w Boga
O ile dobrze rozumiem - wierzysz ,ale masz wątpliwosci...

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
03-06-2006 19:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Moja droga,ja mam swoje obowiązki a Bóg ( o ile istnieje ) ma swoje.
No to po kiego grzyba narzekasz i marudzisz, że ten świat jest sraki i owaki, skoro nie potrafisz stworzyć lepszego? Wykręcasz się teraz swoimi obowiązkami.

Palmer_Eldritch napisał(a):TERAZ tak piszesz,wcześniej zamiesciłas zdjęcie zyrafy w charakterze argumentu o idealnosci boskiego świata.
Dokładnie tak zrobiłam. A co ma piernik do wiatraka? (czyt. indywidualne odczucia estetyczne do tego, że coś jest stworzone w doskonały sposób?! Nie musi mi się wszystko na tym świecie podobać i to jest normalne, co nie znaczy, że harmonijnie stworzony świat jest do dupy) Nijak trafny komentarz.

Palmer_Eldritch napisał(a):Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Jasne i klarowne formułowanie swoich myśli się kłania.

Palmer_Eldritch napisał(a):Bóg swoje obowiązki - podobnie jak czasami ja - wykonuje po prostu "na odpierdol"
A propos ostrzeżeń. Nie zdziw się jeśli takowe dziś otrzymasz.

[ Dodano: Sob 03 Cze, 2006 20:33 ]
Palmer_Eldritch napisał(a):Moja droga,próbujesz za wszelką cenę naciągać fakty,byle stanęło na Twoim.Poczytaj jeszcze raz DOKŁADNIE co napisałem w moich postach w tym temacie.
Swojego zdania nie zmienię na ten temat. Przyjeżdżaj z siekierą.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-06-2006 20:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Offca napisał(a):No to po kiego grzyba narzekasz i marudzisz, że ten świat jest sraki i owaki, skoro nie potrafisz stworzyć lepszego? Wykręcasz się teraz swoimi obowiązkami.

Tobie to trzeba jak małemu dziecku,wszystko do głowy łopatą kłaść.Po pierwsze nie marudzę,tylko stwierdzam oczywiste fakty,pod drugie niczym sie nie wykręcam.Istotą tej dyskusji było udowodnienie ze ten świat nie jest idealny co udowodnione niniejszym zostało.
Offca napisał(a):Dokładnie tak zrobiłam. A co ma piernik do wiatraka? (czyt. indywidualne odczucia estetyczne do tego, że coś jest stworzone w doskonały sposób?!
Najpierw by trzeba było udowodnic ze w doskonały sposób,czego nie zrobiłaś.Ale mniejsza o to.
Cytat:Nie musi mi się wszystko na tym świecie podobać i to jest normalne, co nie znaczy, że harmonijnie stworzony świat jest do dupy) Nijak trafny komentarz.
Do dupy może całkiem nie jest,ale na pewno nie jest idealny.
Offca napisał(a):Jasne i klarowne formułowanie swoich myśli się kłania.
Moje mysli zostały w klarowny sposób sformułowane,tylko ze nie potrafisz ich zripostować,więc się wijesz jak wąż.
Offca napisał(a):A propos ostrzeżeń. Nie zdziw się jeśli takowe dziś otrzymasz.
Względem złamania którego punktu regulaminu?
Offca napisał(a):Swojego zdania nie zmienię na ten temat. Przyjeżdżaj z siekierą.
Wiesz,w przeciwienstwie do chrześcijan nie ma we mnie żądzy krwi.Moja siekiera służy do innych celów.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
03-06-2006 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Palmer_Eldritch napisał(a):co udowodnione niniejszym zostało.
Nic nie zostało udowodnione. Udowodnij, że zostało Oczko

Palmer_Eldritch napisał(a):Względem złamania którego punktu regulaminu?
Nie którego tylko których, bo aż 2. Po pierwsze: wulgaryzm, po drugie odniosłeś go do osoby Boga.
Palmer_Eldritch napisał(a):Moje mysli zostały w klarowny sposób sformułowane,tylko ze nie potrafisz ich zripostować,więc się wijesz jak wąż.
Więc wyjaśnij "co autor miał na myśli" jeśli opacznie zrozumiałam, a nie od razu na mnie wyjeżdżasz. Słucham.

Palmer_Eldritch napisał(a):Wiesz,w przeciwienstwie do chrześcijan nie ma we mnie żądzy krwi.
No przy tym to się uśmiałam. A innym kompromitowanie się zarzucasz... heh.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-06-2006 21:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Offca napisał(a):Nic nie zostało udowodnione. Udowodnij, że zostało Oczko
Offca napisał(a):więc wyjaśnij "co autor miał na myśli" jeśli opacznie zrozumiałam, a nie od razu na mnie wyjeżdżasz. Słucham.

Oba te cytaty odnoszą się do tego samego,więc raz tym razem zacytuję sam siebie odpowiadając zarazem na nie.
Cytat:Świat w którym np.jedno zwierzę zabija drugie zwierzę-a czasami i człowieka-aby je skonsumować,co wiąże się z bólem i potwornym nieraz ciepieniem zabijanego zwierzęcia NIE JEST śWIATEM IDEALNYM
W sumie zamiast "zwierzę" powinno być "istota żywa".I nie tłumacz ze co ma jeśc to biedne zwierzę,jak to uczyniłaś wcześniej.Sam fakt ze dla jedna istota musi zabić drugą aby przeżyć ,jest dowodem na to,że ten świat daleki jest od ideału.
Offca napisał(a):Nie którego tylko których, bo aż 2. Po pierwsze: wulgaryzm, po drugie odniosłeś go do osoby Boga.
No wiesz,przypomniał bym ci,że swego czasu porównałas seks do oddawania stolca z tym ze uczyniłas to w dosadniejszy sposób.jakoś nie zauważyłem zebyś dostała ostrzeżenie,mimo użycia tam wulgaryzmu.
Offca napisał(a):No przy tym to się uśmiałam. A innym kompromitowanie się zarzucasz... heh.
To była czysta ironia,owieczko.Ale dobrze że się uśmiałas,śmiech to zdrowie.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
03-06-2006 21:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Palmer_Eldritch napisał(a):No wiesz,przypomniał bym ci,że swego czasu porównałas seks do oddawania stolca
Że zacytuję CIEBIE: kłania się umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem.

Poza tym w regulaminie nic nie ma na temat tego jak mam się wypowiadać na temat seksu. Na temat Boga i owszem.

Palmer_Eldritch napisał(a):Sam fakt ze dla jedna istota musi zabić drugą aby przeżyć ,jest dowodem na to,że ten świat daleki jest od ideału.
To przenieś się na inny ;P (joke)

Chciałabym tylko zauważyć, że zwierzęta są istotami niższymi niż człowiek i rzeczywistość w jakiej żyją jest moralnie obojętna. To, że zabijają, by przeżyć nie jest ani złe ani dobre. Z tego sądzone nie będą. Jakoś żyć muszą, niestety. Żyć wiecznie też nie mogą. Poza tym gdyby nie ta selekcja nie wiadomo, czy nie musiałbyś znosić na swoim podwórku stada miśków, wilków, małp czy innych stworzeń Oczko
Niemniej w tym wszystkim jest ład i porządek. Zauważ, że gdy jeden gatunek znika z danego ekosystemu, wali się cały łańcuch. Każdy organizm jest ściśle związany z innym.

Wierzysz w utopię? Bo ja nie. (sorry, nie było pytania ;P myślałam o czym innym)

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-06-2006 21:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów