Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NABOŻEŃSTWO PIĘCIU PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA
Autor Wiadomość
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #1
NABOŻEŃSTWO PIĘCIU PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA
:arrow: http://woda-zywa.pl/czytelnia.php?artyku...ategoria=6

Czy słyszeliście wcześniej o tym?
06-06-2006 13:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Oczywiście - jeśli ktoś zna objawienia fatimskie, trudno aby nie wiedział o prośbie Maryi.
Ja wypelniłam prośbę i odprawiłam nabożeństwo 5 sobót.
07-06-2006 21:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
alus, mozesz nam powiedzieć coś więcej :?: Ja o tym myslę, w Seminarium wielokrotnie byłem przez kumpli namawiany do tego ale jakoś narazie mało motywacji ...
05-07-2006 15:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Biskup z Leira dnia 13.05.1939r pisze:
- "Za naszych dni Maryja sama raczyła przez siostrę Łucję pouczyc nas o nabożnej praktyce 5 pierwszych sobót miesiąca. Odprawia się je w intencji wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryji za wszystkie grzechy i krzywdy wyrządzone temuż sercu przez niewdzięcznych ludzi.
Nabożeństwo to obejmuje:
1. Spowiedź i Komunię Św.
2. Odmówienie Różańca
3. Kwadrans rozmyślania o tajemnicach Różańca
4. Intencję wynagrodzenia Sercu Maryji.
Spowiedź można odprawić w ciagu 8 dni przed sobotą.
Jako nagrodę Maryja obiecała - "Obiecuję, że tym, którzy to czynić będą, przybędę w godzinie śmierci z całą łaską, jaka im dla ich wiecznej szczęśliwości bedzie potrzebna".
Siostra Łucja na prośbę spowiednika, w grudniu 1937r opisała tak:
- "10.12.1925r ukazała się jej Najświętsza Panna, a u Jej boku, unoszące się na świetlistym obłoku Dzieciątko Jezus. Najświętsza Panna kładąc dłoń na Jego ramieniu wskazała jednocześnie na serce uwieńczone cierniami, które trzymała w drugiej dłoni. Dzieciatko rzekło wtedy:"Współczuj Sercu swojej Najświetszej Matki, które jest ukoronowane cierniami, jakie przez cały czas niewdzięczni ludzie weń wbijają, a nie ma nikogo, kto uczyniłby akt zadośćuczynienia, żeby owe kolce wyrwać".
Nastepnie Najświetsza Panna powiedziała:"Spójrz moja córko, na moje serce ukoronowane cierniami, które niewdzięczni ludzie bez ustanku w nie wbijają przez swoje bluźnierstwo i brak wdzięczności. Przynajmnie ty staraj się Mnie pocieszyć, a wszystkim tym, którzy przez 5 miesięcy w pierwszą sobotę każdego miesiąca odbędą spowiedź, przyjma komunię św, odmówia jedna koronkę i przez 15 minut będą mi towarzyszyć rozmyslając o 15 tajemnicach różańca z intencją przypodobania Mi się, obiecuję, że wespre ich w godzinie śmierci wszystkimi łaskami niezbędnymi dla zbawienia duszy".
15 lutego 1926r objawiło się Łucji Dzieciatko Jezus z apytaniem czy upowszechniła nabożeństwo i obiecując Łucji pomoc i łaskę w trudnościach jakie napotykało upowszechnianie tego nabożeństwa.
Podczas modlitwy w nocy z 29 na 30 marca 1930r dane było poznać Łucji dlaczego dotyczy to 5 sobót.
Jezus wyjasnił: "Moja córko, powód jest prosty; jest 5 rodzajów zniewag i bluźnierstw przeciwko Najświetszemu Sercu Maryi:
1. Bluźnierstwo p-ko Niepokalanemu Poczęciu
2. Bluźnierstwo p-ko Jej dziewictwu
3. Przeciwko Boskiemu Macierzyństwu, kiedy jednoczesnie nie chce sie uznac jej za Matkę ludzi
4. Ci, którzy staraja się publicznie wpoić w serca dzieci obojetnośc, pogardę i nawet odrazę wobec Niepokalanej matki
5. Ci, którzy zniewazają Ją bezpośrednio w Jej świetych wizerunkach.
Oto moja Córko powody dla których Niepokalane Serce Maryi nakazuje Mi żądać tego małego zadośćuczynienia, a to zadośćuczynienie poruszy moje Miłosierdzie i wybaczę temu, kto miał nieszczęście Ją znieważyć".
18-07-2006 20:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Łukasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
A czy przypadkiem obchodzenie pieciu pierwszych sobót miesiąca nie łączy się z obietnicami Szkaplerza?
O ile dobrze pamiętam to o ile ktoś będzie wierzył w te obietnice to będzie miał szanse wyspowiadać się przed swoją śmiercią.

Crux Sacra Sit Mihi Lux.
Non Draco Sit Mihi Dux.
10-09-2006 09:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #6
 
Łukasz napisał(a):O ile dobrze pamiętam to o ile ktoś będzie wierzył w te obietnice to będzie miał szanse wyspowiadać się przed swoją śmiercią.

Jak to rozumieć... :| :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-09-2006 12:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Łukasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Nie wiem może się mylę. Pamiętam jak podczas tegorocznej pielgrzymki do Częstochowy kleryk opowiadał o Szkaplerzu i obietnicach jakie są z nim związanie. Wiem, że potem mówił właśnie o obchodzeniu pierwszych sobót miesiąca.

Crux Sacra Sit Mihi Lux.
Non Draco Sit Mihi Dux.
10-09-2006 12:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Łukasz napisał(a):O ile dobrze pamiętam to o ile ktoś będzie wierzył w te obietnice to będzie miał szanse wyspowiadać się przed swoją śmiercią.

No dobrze, ale jak nie będzie odprawiał tego nabożeństwa to nie będzie miał SZANSY...?

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
10-09-2006 13:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Łukasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Miejmy nadzieję, że będzie miał taką szansę. Chodzi mi o to aby ktoś to sprostował, jeśli się mylę.

Crux Sacra Sit Mihi Lux.
Non Draco Sit Mihi Dux.
10-09-2006 13:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Osobiście nie praktykuje pierwszych sobót, piątków ...
A osoby które podjęły się tegoż wysiłku, czasmi zapominają że na pierwszym miejscu miłość, wiara itd. a nie matematyczne wyliczenia ...

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-09-2006 13:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Szkalperz jest znany od 700 lat.
Karmelita Sz. Stok miał objawienie NMP dotyczace szkaplerza i obietnic - tak jak piszesz:dla tych którzy noszą szkaplerz, polecają się Matce Bożej, odmawiają co dzień modlitwę "Pod Twoję obronę", Maryja obiecała swoję opiekę i modlitwę, zwłaszcza o łaskę dostąpienia zbawienia wiecznego i szybkiego uwolnienia z czyśćca.
Szkaplerz, a prośba Maryji z 1917r o nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca, to nie to samo.
10-09-2006 13:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Łukasz napisał(a):Miejmy nadzieję, że będzie miał taką szansę. Chodzi mi o to aby ktoś to sprostował, jeśli się mylę.

Nie czuję się na siłach by prostować, brak mi wiedzy.

Ale widzisz, ja zawsze podchodziłam bardzo ostrożnie do wszelkich nabożeństw z obietnicami z nimi związanymi. Tak jak tu napisano - najważniejsza jest miłość. Czasem jest tak że ktoś w ogóle nie praktykuje miłości Boga i bliźniego, ale np. chodzi na pierwsze soboty, bo tak sobie zasłuzy na Niebo. I to podejście mnie boli.

Wierzę, że jeśli Maryja coś obiecała, to dotrzyma słowa. Ale nie można tej obietnicy traktować magicznie. To wszystko ma wypływać z miłości do Boga, a nie chęci dobicia jakiegoś targu z Bogiem.

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
10-09-2006 13:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Nikt nie podejmuje się takiego wysiłku dla matematyki..
Maryja w objawieniach prosi o takie formy modlitwy jak Szkaplerz, Różaniec, nabożeństwo pierwszych 5 sobót.
Jezus z krzyża przekazał Ją nam jako matkę, a gdy matka prosi, to czy dziecko nie winno wysłuchać próśb???
10-09-2006 20:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Łukasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
alus napisał(a):ezus z krzyża przekazał Ją nam jako matkę, a gdy matka prosi, to czy dziecko nie winno wysłuchać próśb???

Tak! powinno, bo nie zostało to powiedziane (obiecane) o tak tylko objawione przez obietnicę.

Crux Sacra Sit Mihi Lux.
Non Draco Sit Mihi Dux.
10-09-2006 21:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Łukasz napisał(a):
alus napisał(a):ezus z krzyża przekazał Ją nam jako matkę, a gdy matka prosi, to czy dziecko nie winno wysłuchać próśb???

Tak! powinno, bo nie zostało to powiedziane (obiecane) o tak tylko objawione przez obietnicę.

Ależ nie przeczę Uśmiech Byleby to było naprawdę wzięcie Maryi do siebie, pokochanie Jej, a nie tylko wyliczanka że jak tyle i tyle razy przyjmę Komunię to od niej dostanę Niebo.

To tak jakby zaprosić do domu przyjaciela, najwspanialszego człowieka na ziemi, i myśleć tylko i wyłącznie o tym jaki prezent nam przyniesie.

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
11-09-2006 08:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów