Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Jarna Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Odnowa...
Nie wiem gdzie zamieścić ten temat więc umieszcze go tuUśmiech nie wiem nawet czu już nie ma takiego tematu ale jestem nowa na forum i jeszcze się nie bardzo orientuję...a chce się dowiedzieć na czym wogóle polega Odnowa w Duchu Św.? była raz na takim spotkaniu w Jarosłąwiu przed zesłaniem Ducha Św. i nie powiem że mnie to nie zainteresowałoUśmiech

Bóg jest mi?o?ci?Uśmiech miejmy odwag? ?y? dla mi?osciUśmiech
30-06-2006 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Jarna napisał(a):a chce się dowiedzieć na czym wogóle polega Odnowa w Duchu Świetym?
Jest to spotkanie modlitewne. Na takim spotkaniu jest obecna modlitwa spontaniczna. Wszyscy w jednym czasie modlą się na głos własnymi słowami. Wychwalamy Jezusa.
Odnowa w Duchu Świętym jest spotkaniem charyzmatycznym, na którym Duch Święty przychodzi na swój sposób. Jest modlitwa w językach, słowa prorocze, czesto Jezus chce uzdrawiać luszi, od chorób od zniewoleń.

Narazie tyle jak co pytaj Oczko niedługo na stronie pojawi sie artukuł o tym jak wygląda spotkanie Odnowy w Duchu Świetym, umieszcze tutaj link Oczko
01-07-2006 09:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jarna Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
No tak byłam raz na takim spotkaniu i zrobiło na mnie piorunujące wrażenie...ale czy odnowa w duchu Św. jako wspólnota no nie wiem ma jakieś spotkania albo coś w tym rodzaju (takie tylko dla tej wspólnoty...)

Bóg jest mi?o?ci?Uśmiech miejmy odwag? ?y? dla mi?osciUśmiech
01-07-2006 15:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Mysle, że czymś dobrym było by gdybysmy się czegos mogli nauczyc na naszych forach. Martwi mnie to :
Jarna napisał(a):czy odnowa w duchu Św
Duch Święty jest pełną nazwą, nie ma czegos takiego jak św. Duch Święty to nie np św. Jacek Oczko ale to tak w kwestji wytłumaczenia. Jest to błąd teologiczne Oczko

Na naszej stronie możesz poczytac nieco o Odnowie: http://woda-zywa.pl/odnowa.php

Jarna napisał(a):jako wspólnota no nie wiem ma jakieś spotkania albo coś w tym rodzaju (takie tylko dla tej wspólnoty...)
Tak spotkania modlitewne odbywają się raz w tygodniu. Bardzo czesto Odnowa prowadzi raz w miesiącu adoracje, modlitwy o uzdrowienie.
01-07-2006 15:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jarna Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Cytat:Duch Święty jest pełną nazwą, nie ma czegos takiego jak św. Duch Święty to nie np św. Jacek ale to tak w kwestji wytłumaczenia. Jest to błąd teologiczne


no wiem wiem :oops: eh przejezyczenie Język


not o przeczytam to się dowiem Duży uśmiech

Bóg jest mi?o?ci?Uśmiech miejmy odwag? ?y? dla mi?osciUśmiech
01-07-2006 15:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jacekkce Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Witam wszystkich
Odnową w Duchu ŚW zacząlem się interesować od 7 kwietnia 2005 r kiedy to uczestniczyłem w modlitwie za Ojca ŚW Jana Pawla II. W tym roku uczestniczyłem również w Mszach ŚW o uzdrowienie. Cały czas myślę o tej wspólnocie choć mam pewne obawy. Przez 7 lat należałem do Oazy Rodzin, uczestniczyłem w rekolekcjach I, II, III stopnia. Wybieram się za tydzień na Szkołę Modlitwy. Słyszałem, że grupy Odnowy źle prowadzone mogą przekształcić się w sekty, że do Odnowy nie mogą należeć osoby słabe emocjonalnie. Chcialbym sie dowiedzieć jakie są owoce CHRZTU W DUCHU ŚW. Chciałbym w 100% powierzyć swoje życie Jezusowi i być o tym przekonany , czy Odnowa pomoże mi zrealizować ten cel. Szczęśliwy

jacek
27-09-2006 08:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Daidoss napisał:
Cytat: Duch Święty jest pełną nazwą, nie ma czegos takiego jak św. Duch Święty to nie np św. Jacek ale to tak w kwestji wytłumaczenia. Jest to błąd teologiczne
:shock: o raju! a ja byłam uczona na religi, że można pisać Duch św., nie wiedziałam także że jest to błąd, ale dobrze wiedzieć Uśmiech
27-09-2006 10:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
to Ja :) napisał(a):Daidoss napisał:
Cytat: Duch Święty jest pełną nazwą, nie ma czegos takiego jak św. Duch Święty to nie np św. Jacek ale to tak w kwestji wytłumaczenia. Jest to błąd teologiczne
:shock: o raju! a ja byłam uczona na religi, że można pisać Duch św., nie wiedziałam także że jest to błąd, ale dobrze wiedzieć Uśmiech
zgodnie z "Zasadami pisowni słownictwa religijnego" piszemy Duch Święty bez skrótów;

"Duch św." brzmi analogicznie do Jan K. czy Marek M. [podejrzani lub przestępcy] mówienie/pisanie w ten sposób o Bogu raczej nie przystoi ...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-09-2006 10:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
jacekkce napisał(a):grupy Odnowy źle prowadzone mogą przekształcić się w sekty
Każda grupa źle prowadzona może przerodzić się sektę.

jacekkce napisał(a):do Odnowy nie mogą należeć osoby słabe emocjonalnie.
W jakim sensie i kto Ci to powiedział?

jacekkce napisał(a):Chciałbym w 100% powierzyć swoje życie Jezusowi i być o tym przekonany , czy Odnowa pomoże mi zrealizować ten cel.
Pomoże, ale pamiętaj, że nie każdy odnajdzie się w Odnowie, bo nie każdemu pasuje odnowowa formacja czy charakter modlitwy/spotkań. Jeśli się odnajdziesz, bardzo dobrze. Jeśli grupa będzie prężnie działająca, z pewnością pomoże zrealizować Ci ten cel.

jacekkce napisał(a):jakie są owoce CHRZTU W DUCHU ŚW.
http://www.kanaan-odnowa.olsztyn.opoka.org.pl/chrz.php

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-09-2006 11:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
M. Ink. * napisał:
Cytat:zgodnie z "Zasadami pisowni słownictwa religijnego" piszemy Duch Święty bez skrótów;

"Duch św." brzmi analogicznie do Jan K. czy Marek M. [podejrzani lub przestępcy] mówienie/pisanie w ten sposób o Bogu raczej nie przystoi ...
dziękuje, teraz już wiem wszystko na ten temat Uśmiech
27-09-2006 12:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jacekkce Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
[/quote]
W jakim sensie i kto Ci to powiedział?

Do Odnowy nie mogą należeć osoby słabe emocjonalnie ponieważ mogą popaść w jakąś psychozę. Wiem to od księdza i animatorów. Znam przypadek kiedy pewna osoba uważała się za osobę "WYBRANĄ", uważała że posiada dar modlitwy językami i dar zaśnięcia w Duchu Św co okazało się nieprawdą.

jacekkce napisał(a):Chciałbym w 100% powierzyć swoje życie Jezusowi i być o tym przekonany , czy Odnowa pomoże mi zrealizować ten cel.
Pomoże, ale pamiętaj, że nie każdy odnajdzie się w Odnowie, bo nie każdemu pasuje odnowowa formacja czy charakter modlitwy/spotkań. Jeśli się odnajdziesz, bardzo dobrze. Jeśli grupa będzie prężnie działająca, z pewnością pomoże zrealizować Ci ten cel.

Czy chodzi o modlitwę spontaniczną ?
pozdrawiam :wink:

jacekkce napisał(a):jakie są owoce CHRZTU W DUCHU ŚW.
http://www.kanaan-odnowa.olsztyn.opoka.org.pl/chrz.php[/quote]

jacek
27-09-2006 12:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
jacekkce napisał(a):Czy chodzi o modlitwę spontaniczną ?
Też. Znam osoby, którym Odnowa w ogóle nie podpasowała i po prostu zapierają się ręcami i nogami, coby nie przyjść na spotkanie Oczko

jacekkce napisał(a):Do Odnowy nie mogą należeć osoby słabe emocjonalnie ponieważ mogą popaść w jakąś psychozę.
Nie wiem jaka jest definicja i wytyczne tej słabości emocjonalnej. Możesz to wyjaśnić?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-09-2006 13:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jacekkce Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Offca napisał(a):
jacekkce napisał(a):Czy chodzi o modlitwę spontaniczną ?
Też. Znam osoby, którym Odnowa w ogóle nie podpasowała i po prostu zapierają się ręcami i nogami, coby nie przyjść na spotkanie Oczko

jacekkce napisał(a):Do Odnowy nie mogą należeć osoby słabe emocjonalnie ponieważ mogą popaść w jakąś psychozę.
Nie wiem jaka jest definicja i wytyczne tej słabości emocjonalnej. Możesz to wyjaśnić?

Są podobno osoby które np uważają się za WYBRAŃCÓW BOGA i zaczynają traktować pozostałych członków grupy jako "coś gorszego". To nie jest reguła ale takie przypadki się zdarzają. :aniol:

jacek
27-09-2006 13:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
jacekkce napisał(a):Są podobno osoby które np uważają się za WYBRAŃCÓW BOGA i zaczynają traktować pozostałych członków grupy jako "coś gorszego". To nie jest reguła ale takie przypadki się zdarzają. :aniol:

Ale to nie są przypadki tylko w odnowie, równiez w innych wspólnotach, stowarzyszeniach itd. pojawia się ten problem....

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-09-2006 13:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jacekkce Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
dlatego napisałem "takie przypadki się zdarzają". Ale masz rację lepiej mówić do Boga a nie o Bogu. =D> . Nie myślałem, że to stwierdzenie wywoła tyle emocji. Bardziej zależy mi na tym żeby całkowicie zawierzyć swoje życie Bogu i dowiedzieć się czy udział w spotkaniach Odnowy pomoże mi w tym

jacek
27-09-2006 13:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów