Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Z tego co wiem, to nie Bóg zabijał, ale ludzie.
I nie interpretuj tego, co jest napisane w Biblii zbyt dosłownie, bo się pogubisz. Zresztą widać po Twoich postach, że już to zrobiłeś.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-01-2007 20:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #32
 
A ja proponuję wrócić do tematu Odnowy Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-01-2007 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Proponuję wywalić posty "bannera".

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-01-2007 00:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #34
 
Ponieważ tytuł wątku brzmi ogólnie: Odnowa... to podaję link do naszej strzeleckiej wspólnoty. Fotki są fajne :mrgreen: . Mnie tam nie ma, od razu mówię:

http://www.odnowa-strzelce.za.pl/index1.html
29-04-2008 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Łoo... jaka młoda ciałem wspólnota Uśmiech Coraz rzadszy widok w Odnowie

http://www.ewangelizatorzy.pl
29-04-2008 22:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Magda24 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #36
 
to może ja też podam adres naszej wspólnoty http://www.szalom.vel.pl od dłuższego czasu nie była ona aktualizowana ale też warto wejść no i wpisać się w księdze gości np. Duży uśmiech
30-04-2008 09:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
A ja chce udzielić głosu Kościołowi:
>>Ruchy rodzą sie jako owoc oddziaływania charyzmatycznej osobowości i przyjmują kształt konkretnych wspólnot, które przezywają Ewangelie w jej integralnym radykalizmie i bez zastrzeżeń, uznając swoją rację bytu w Kościele, bez którego nie mogłyby istnieć.<<

(Joseph, kardynał Ratzinger, "Nowe porywy Ducha. Ruchy odnowy w Kościele", Kielce 2006, ss. 47-48.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-05-2008 09:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #38
 
Nasza wspólnota strzelecka jest dosyć młoda, przede wszystkim młoda ciałem. Jest to wspólnota specyficzna, albowiem odnosi się wrażenie, że ludzie...śpią! Autentycznie tak można to odczuć. Nie modlą się (jest prawie cisza), nie chcą w nic angażować (pewnie się boją), ciągle te same osoby albo ktoś przychodzi, odchodzi zaraz, bo nudno? Ksiądz z prowadzącymi stają na rzęsach, a oni nic. Niech ktoś mi wytłumaczy, co tam jest nie tak? I co zrobić, by to zmienić?
30-05-2008 02:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Najpier modlitwa i post. Ale również przedstawienie, że coś jest nie tak i aby osoby anonimowo napisały co sprawia że są zamknięte i się boją. Aby później móc wprowadzić konkretne kroki ku budowaniu wspólnoty.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-05-2008 10:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #40
 
Postanowiłam podzielić się z Wami czymś, co mnie nurtuje. Otóż byłam na spotkaniu pewnej wspólnoty i nie rozumiem, jak to się dzieje i jak rozwiązać problem "snu" w grupie. Wspólnota funkcjonuje kilka lat, niektórzy kilka lat przychodzą na spotkania, a ludzie w dalszym ciągu śpią. Problemem jest tutaj brak dynamizmu. Mało osób w ogóle jest, zdaje mi się, że coraz mniej, z rzadka ktoś nowy się pojawia. Jak śpiewają pieśni to są one jakieś smutne. Całe spotkanie, sposób prowadzenia modlitwy jest smutny i przygnębiający. Może trzeba modlić się o to, by nowe osoby przyszły do wspólnoty? Takie, które będą umiały ożywić grupę? Przecież spotkanie, które w zamyśle ma być spotkaniem uwielbienia, a więc spotkaniem radosnym, nie może być przygnębiające.
Ksiądz już coś tam niby próbował robić, ale to chyba nic nie dało. Może macie jakieś pomysły? I w ogóle dlaczego tak się dzieje? Szkoda by było, gdyby grupa się rozpadła.
28-11-2008 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #41
 
A czy ludzie z tej wspólnoty są tacy zdołowani też na co dzień, czy tylko na spotkaniach?

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
11-12-2008 11:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
Rachel napisał(a):Najpier modlitwa i post. Ale również przedstawienie, że coś jest nie tak i aby osoby anonimowo napisały co sprawia że są zamknięte i się boją. Aby później móc wprowadzić konkretne kroki ku budowaniu wspólnoty.
Piszesz o wspólnocie religijnej, czy raczej o wspólnocie terapeutycznej.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
11-12-2008 12:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
Talmid napisał(a):A czy ludzie z tej wspólnoty są tacy zdołowani też na co dzień, czy tylko na spotkaniach?

Zdaje mi się, że na spotkaniach tylko jest jakaś dziwna atmosfera. Niby normalni, weseli ludzie...
11-12-2008 12:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #44
 
To prawdopodobnie przyczyną jest strach przed obrazą Majestatu, poporostu ludzie są nauczeni, że w kościele trzeba być poważnym, skupionym, smutnym i itd. Bo taki kościół znają. Smutny

Jest taka dynamika i nauczanie na kursie Jana, które walczy w sposób radykalny :jupi: z taką postawą. Niektórym to pomaga Uśmiech , a u innych to jest tak zakarzoniene, że nawet i to nie pomaga Smutny .

Dobrym wskaźnikiem do wykrycia takiej postawy może być jak ludzie reagują na wezwanie "Brawa dla Jezusa" =D>

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
11-12-2008 13:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #45
 
Wielu ludzi nie wie, że Pan Bóg jest Bogiem radości i sam ma poczucie humoru, także na własny temat Uśmiech Jak się w to uwierzy to nie ma strachu, że się wyjdzie przed Bogiem na wariata Oczko
11-12-2008 15:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów