Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy opalanie topless jest grzechem???
Autor Wiadomość
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Dodam swoje trzy grosze do tematu, otoz jak bylam na Dominikanie na wczasach to na plazy duzo kobiet opalalo sie topless. DARTH_HELMUTH ma racje mowiac, ze jesli to mloda dziewczyna i zgrabna to fajnie jest popatrzec. Problem jest jedank innego typu. Moze doroslym to nie przeszkadza, ale na dzieci to ma nie zbyt dobry wplyw. Wydaje mi sie, ze nie powinno sie tego robic w miejscach publicznych, wlasnie ze wzgledu na dzieci.

Pozdrawiam

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
06-07-2006 04:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
kempes napisał(a):Jak ktos chce sie pozbywac intymnosci, to prosze bardzo Uśmiech Tobie nikt nie kaze.
1. Co Biblia mówi o nagości

2. Słów kilka o naturyzmie
Mówiąc inaczej wydaje się, że naturyzm jest wynaturzeniem osoby ludzkiej! Czy zatem jest grzechem? Każde działanie wbrew naturze, wbrew porządkowi odwiecznie ustalonemu przez Boga jest grzechem. Warto jednak zauważyć, że możemy tu mieć również do czynienia z tzw. „grzechem cudzym”. Przypomnę słowa Pana Jezusa – jedne z najmocniejszych w Ewangelii: „Kto by stał się powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie.” (Mt 18,6-7) Roztropność chrześcijańska domaga się, by widzieć nie tylko siebie, ale również mieć wzgląd na człowieka, który jest obok mnie, który moją postawą ma się budować, a nie gorszyć.
3. I jeszcze coś n/t ekshibicjonizmu duchowego tudzież podglądactwa:
Pokusa podglądania

No i oczywiście moje osobiste stanowisko: chrześcijanin, to ten, który troszczy się o bliźniego. Również o to, by ten nie uległ pokusie. Nie ważne, że kobieta nie ma złych intencji, ale człowiek jest po prostu grzeszny. Zresztą, hmmm, sama plaża ukwiecona bikini może być przyczynkiem do grzechu.

pzdr

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-07-2006 18:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Ela napisał(a):Dodam swoje trzy grosze do tematu, otoz jak bylam na Dominikanie na wczasach to na plazy duzo kobiet opalalo sie topless. DARTH_HELMUTH ma racje mowiac, ze jesli to mloda dziewczyna i zgrabna to fajnie jest popatrzec. Problem jest jedank innego typu. Moze doroslym to nie przeszkadza, ale na dzieci to ma nie zbyt dobry wplyw. Wydaje mi sie, ze nie powinno sie tego robic w miejscach publicznych, wlasnie ze wzgledu na dzieci.

Pozdrawiam
Pozostaje mi się zgodzić.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
07-07-2006 08:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #19
 
Ks.Marek napisał(a):Mówiąc inaczej wydaje się, że naturyzm jest wynaturzeniem osoby ludzkiej!
Nie "naturzy ludzkiej" tylko o przyjetych konwenansow. W Afryce kobiety chodza topless i nie czuja sie wynaturzone. Z jakich to niby powodow nagosc mialaby byc przeczna z natura czlowieka? (!!)
07-07-2006 08:35
Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
kempes napisał(a):W Afryce kobiety chodza topless i nie czuja sie wynaturzone. Z jakich to niby powodow nagosc mialaby byc przeczna z natura czlowieka? (!!)
Tam jest inne myślenie, całkiem inna cywilizacja plemion Arrykańskich. Nie mozna porównac ich do nas. Uważam, że to nie trafny argument ...
09-07-2006 21:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #21
 
Akurat jest, bo widac tutaj roznice miedzy zwyczajami danego spoleczenstwa a natura czlowieka. To powolywanie sie na sprzecznosc natura ludzka jest nietrafione. Chyba, ze ci z Aftryki to nie ludzie.
10-07-2006 07:34
Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
kempes napisał(a):Chyba, ze ci z Aftryki to nie ludzie.
Ci z Afryki to 100u%l udze.
Daidoss napisał(a):Nie mozna porównac ich do nas. Uważam, że to nie trafny argument ..
Zgadzam sie... bo widzisz Kempes jakby u nas od małego kobitki z gołym biustem chodziły to tez by to naturalne było ;P ALE, u nas nie chodzą tylko co nie co mają pozakrywane.
kempes napisał(a):jakich to niby powodow nagosc mialaby byc przeczna z natura czlowieka? (!!)
nagość sama w sobie nie, ale okazywanie jej innym tak!! np. eksybicjoniści :roll: ich nagość tez nie jest spreczna z naturą człowieka?? a Striptizerki?? ich nagość też nie jest sprzeczna z natura człowieka??
10-07-2006 13:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #23
 
Czyli przez to potwierdzasz, ze chodzi o przyjete zwyczaje a nie ludzka nature, wiec nie mieszajmy!
Na ekshibicjonistow tez mozna spojrzec w inny sposob - probuja zaszokowac ludzi lamiac zasady panujace w spoleczenstwie, ich nagosc jest narzedziem - innego nie maja. Wyslijmy takiego czlowieka do Afryki a okaze sie, ze nie robi na nikim wrazenia.
10-07-2006 13:16
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
kempes napisał(a):W Afryce kobiety chodza topless i nie czuja sie wynaturzone. Z jakich to niby powodow nagosc mialaby byc przeczna z natura czlowieka? (!!)

Sorry Kempes, ale pokazujesz brak znajomości pewnych pojęć.

Naturyzm jest czymś wtórnym w stosunku do kultury. Na Antypodach w kulturze zakorzenione jest opalanie się, czy w ogóle poruszanie się bez górnej garderoby u kobiet. Naturyzm zaś dotyczy m.in kręgów europejskiej kultury: Saint Tropez, czy Chałupy to nie Dominikana.

Cytat:Na ekshibicjonistow tez mozna spojrzec w inny sposob - probuja zaszokowac ludzi lamiac zasady panujace w spoleczenstwie, ich nagosc jest narzedziem - innego nie maja. Wyslijmy takiego czlowieka do Afryki a okaze sie, ze nie robi na nikim wrazenia.

Mnie uczyli, że ekshibicjonizm to zboczenie. Ale cóż, jak widać czasy się zmieniają i znaczenie poszczególbnych wyrazów też.

Co do szokowania: Kepmpesie - proszę bardzo- zszokuj mnie - ale tak, żebym mógł jeszcze bardziej zwrócić się ku twojej wartościowości - jak np uczynił to Helmut. To jest dla mnie Gość

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-07-2006 22:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #25
 
Afryke przytaczam dlatego, zeby mozna bylo zauwazyc roznice miedzy natura czlowieka a kultura, w ktorej zyje, poniewaz dla niektorych te pojecia wydaja sie byc tozsame.
Jak sam piszesz naturyzm jest pochodna kultury, wiec gdzie wg Ciebie jest sprzecznosc stwierdzenia, ze tolerancja dla nagosci jest zalezna od spolecznych zwyczajow? Bo o tym wlasnie pisalem, a Twoja wypowiedz nie wnosi nic nowego.

Nie napisalem, ze ekshibicjonizm to nie zboczenie. Odnioslem sie tylko do "srodka wyrazu" jakiego uzywaja ekshibicjonisci, wiec albo sobie cos wymysliles, albo starasz sie byc zlosliwy.

Odnosnie szokowania Ciebie, to nie widze takiej potrzeby; chociazby ze wzgledu na inny system wartosci, jaki posiadasz.
13-07-2006 07:43
Odpowiedz cytując ten post
Baca350 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #26
toples
ja tam opalam sie toples bez wyrzutów sumienia.
Byłem kiedyś w Monachium (ze 15 lat temu) na basenie miejskim, i coś mi nie grało. Po chwili jakiej koleś mówi"One cycki gołe mająą!!!" No i rzeczywiście. Ponad połowa śwwieciła pooczach tymi reflektorami. I co??? I nic, po 10 minutach ęśmy przestali zwracać uwagę, zajęliśmy sie bowiem piwkiem puki zimne. Nie wiem co by było bbez tego piwka.
A serio--w tej masie one nie działały na nas (tylko 2 piwka/twarzyczka). Można było sobie dyskretnie popodglądać,lecz na zasadzie "O,ta ma ładny nosek". Jak kawa na ławie to nie smakuje. A dzieciom to "wisiało " kompletnie, ganiały radośnie.
Niech mi nikto nie prawi że ładne(nie znaczy młode) gołe piersi to grzech, grzechem jest nadgorliwość (która gorsza od faszyzmyu jest)i mentalność psiego ogrodnika.
A więc--toples grzechem nie jest!!
Czy kogoś z forum grzeszą nagie piersi???
Hej!
PS.
I nie mieszajcie ekshibicjonizmu do tego tematu, to inna dyscyplina sportowa.
06-10-2006 13:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Ja tam myślę, że to bardziej kwestia kultury i osobistych przekonań.
Ososbiście nie odważyłabym się opalać topless (chyba, że u siebie na tarasie Oczko ) w miejscu publicznym, ponieważ krępowałoby mnie spojrzenie mężczyzn i kobiet ( w sensie " ty patrz, a ta ma takie i takie cycki") i tak samo nie życzyłabym sobie, by mój mąż gapił się jak osioł na piersi obcych kobiet. Chociaż wiem, że go od takich rzeczy całkowicie nie "uchronię" (wiadomo, męska natura), to jednak specjalnie wolalabym nie prowokować takich sytuacji i chodzić na plażę, gdzie większość kobiet chodzi bez staników Oczko
I tak: jednym to nie przeszkadza, drugim przeszkadza. Mnie na przykład by przeszkadzało, innej osobie może nie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-10-2006 13:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Aha i chciałam dodać, że nie piętnuję nagości czy ciała ludzkiego, ale po prostu nie jestem za tym, by się obnażać publicznie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-10-2006 13:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baca350 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #29
przyczynek
ks. Marek pedział
Cytat:pokusie. Nie ważne, że kobieta nie ma złych intencji, ale człowiek jest po prostu grzeszny. Zresztą, hmmm, sama plaża ukwiecona bikini może być przyczynkiem do grzechu.
--nie tylko plaża. Wiele kobiet ubranych działa bardziej piorunująco niż całkiem gołe. To potwierdzą praktycy. No i jakie złe intencje???Odwieczne prawo kuszenia.

Poczytałem linki powtżej,nt. naturystów , i jasnej odpowiedzi nie znalazłem. Wniosek taki, że jak co komu nie smakuje niech nie je!

Odnośnie nagości: całkowita nagość jest niepraktyczna, gatki powinne zostać. Gacie wszelkiej maści są potrzebne , gdyż:
1. gołe tyłki kobiece są jednak ładunkiem emocjonalnym ciężkim do zniesienia dla normalnego samca(samcze tyłki dla kobiet-niech sie która wypowie).
Ponadto te regiony geograficzne zawsze ściągały muchy, jest to wnerwiające, a ogonów nie mamy.
2. chłopy : nasze organki dyndające na wietrze łatwo sobie przytrzasnąć, przysiąść, zawadzić o co. No a w bijatyce...chłop złapany za organki był stracony.
Ponadto za paskiem można było co zatknąć, drobne przedmioty pochować.

Więc: gołe piersi tak, gołe zadki nie. Hej!
06-10-2006 13:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baca350 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #30
zadki
Uzupełnienie:
Cytat:1. gołe tyłki kobiece są jednak ładunkiemła emocjonalnym ciężkim do zniesienia dla normalnego samca(samcze tyłki
--a powinno być:ładunkiem emosjonalnym zbyt cięzkim.
A poza tym widzę że temat macie w tyle. Jak problemik, to głowa w piasek.
Witajcie wy wszyscy w "Bractwie Strusia" . Dyskutanci.......z bożej łaski.
Annika-cznij co uważasz za stosowne.
Hej!
11-10-2006 02:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów