Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Śmierć kliniczna.
Autor Wiadomość
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Śmierć kliniczna.
Nie wiedziałam gdzie to umieścić, więc niech ktoś przeniesie w razie czego.

Chciałam zapytać, co myślicie o tym: http://karrlk.webpark.pl/#?

I ogólnie, czy można przeżyć jakieś dziwne rzeczy w przypadku śmierci klinicznej? A jeśli tak, to czy to się później pamieta? Bo ciężko uwierzyć mi w to, co znajdziecie w linku.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
06-07-2006 11:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #2
 
Tez mnie zastanawiaja takie rzeczy. Najbardziej jedna kwestia, ktora poruszylem juz tez w innym watku - mianowicie - jezeli nawet dusza opuszcza cialo, to skad sie bieze jej swiadomosci i wiedza? Jak w podanym tekscie - ktos rozpoznal swoje imie. Przeciez cala wiedza zwiazana jest z fizycznie istniejacym mozgiem.
06-07-2006 11:42
Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
jq tekst długaśny, ale bardzo wartosciowy... jestem w cięzkim szoku a zarazem pod wrażeniem Uśmiech
06-07-2006 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Harpoon napisał(a):ogólnie, czy można przeżyć jakieś dziwne rzeczy w przypadku śmierci klinicznej? A jeśli tak, to czy to się później pamieta? Bo ciężko uwierzyć mi w to, co znajdziecie w linku.

Hmm. Życie trzeba przeżyć, a nie przedumać. Wiemy, że śmierć jest nieunikniona. Powinniśmy wiedzieć, że trzeba się do niej w ciągu życia przygotować. Jeśli ktoś "powrócił" to tym bardziej powinien zwrócić uwagę na to, by zadbac o dobrą śmierć dla siebie. Jeśli takiej właśnie wizji doświadczył w komie, to plus. Jeśli zaś niekoniecznie była to sielanka, to zawsze można nadrobić zaległości, prawda?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-07-2006 19:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sonia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ja wam powiem ze przeczytałam ten tekst i jest on taki no dosc poruszajacy, szczegolnie ten fragment kiedy te postacie bija i rozszarpuja Howarda a pozniej to swiatło hmmm nie żałuje ze poswieciłam ta chwile czasu i ze to przeczytałam ciekawe Uśmiech

Czas oczy otwiera, stare nawyki gin? gdzie?
A ja Tw? mi?o?ci? jak kocem otulam si?
Nie chce by? my?la?, ?e s?owem kupi? Ci? chc?
Panie ja poprostu Kocham Ci?!! UśmiechUśmiech
06-07-2006 21:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Mnie właśnie bardzo to wciągnęło. Przeczytałam właściwie jednym tchem, czego zwykle nie robię. Jestem niezbyt wytrwała w takich sprawach Oczko

Ale bardzo mnie to poruszyło, dlatego chciałam się tym z wami podzielić i przy okazji dowiedzieć się czegoś na ten temat.
Chociaż nadal niewiele wiem :roll:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
06-07-2006 22:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Nie przebrnąłem przez ten tekst ze względu na znikomy w tej chwili czas.

Ale co Ciebie Harpoon tak zastanawia :?: Pytaj :?: Może i bez przeczytania bedziemy mogli dyskutować :?:
09-07-2006 20:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Co w ogóle Biblia i Bóg mowią o śmierci klinicznej? Jak kościoół się do tego odnosi?

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
12-07-2006 21:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #9
 
To by trzeba było księdza zapytać...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-07-2006 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Harpoon napisał(a):1. Co w ogóle Biblia i Bóg mowią o śmierci klinicznej?
2. Jak kościoół się do tego odnosi?

Ad 1 - raczej nic
Ad 2. Pozytywnie Duży uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-07-2006 22:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #11
 
Ks.Marek napisał(a):Ad 2. Pozytywnie Duży uśmiech

Nie bardzo rozumiem, spotkałam się do tej pory raczej z negatywnym nastawieniem...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-07-2006 22:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Pozytywnie= twierdząco. Kościół przyjmuje do wiadomości, iż jest taki stan jak śmierć kliniczna, tj letarg. Co do stanowiska n/t letargu: napisałem, że:
Cytat:Jeśli ktoś "powrócił" to tym bardziej powinien zwrócić uwagę na to, by zadbac o dobrą śmierć dla siebie. Jeśli takiej właśnie wizji doświadczył w komie, to plus. Jeśli zaś niekoniecznie była to sielanka, to zawsze można nadrobić zaległości, prawda?
pzdr

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2006 00:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
A Biblia kompletnie nic nie mówi?
Smutny

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
13-07-2006 12:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
a ja pamiętam, że czytałam katolicką książke pt. "Życie po życiu" i tak było pełno świadectw ludzi, którzy śmierć kliniczną przeżyli. I nie było tam złych wypowiedzi księży na ten temat... wręcz uznawane to było jak normalne zjawisko Uśmiech
13-07-2006 13:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
Znam dwa takie przypadki i faktycznie z tego co mi mówili, to najpierw widzą światło i tunel a potem przewija się ich życie jak na filmie. Słysza piękną muzykę i widzą piękne krajobrazy. Ja tam mysle że to prawda. Po co mieliby ściemniać.
10-03-2007 08:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów