Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego Jezus jest Mesjaszem?
Autor Wiadomość
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
krzysiek_enoch napisał(a):A jak wyjasnisz istnienie Krolestwa Bozego dzisiaj? Konkretnie - gdzie ono sie znajduje? gdzie jest jego stolica, gdzie sa jego granice i gdzie obywatele? Czy jest to monarchia czy demokracja? Czy mozna kupic bilet i tam wybrac sie np. pociagiem, samolotem a moze autobusem podmiejskim? Jaki jest jezyk urzedowy w tym Krolestwie? Czy mozna tam placic dolarami czy Euro?
Takie pytania mnie nurtuja
Ech... Skoro Cię nurtują, to albo nie jesteś przygotowany do rozmowy, albo nikogo tu poważnie nie traktujesz. W pierwszym punkcie zresztą wychodzi na to samo.

Królestwo Boże określa nowy stosunek Boga do człowieka i świata. To dar ostatecznie przyniesiony przez Chrystusa. I to, o czym pisał Marek:


ks.Marek napisał(a):Już i jeszcze nie! Tzw Sekret mesjański...
Z jednej strony jest to rzeczywistość, która istnieje pośród nas i w nas samych, z drugiej - rzeczywistość eschatologiczna.

A więcej nie chce mi się pisać, dopóki nie przekonam się, że warto z Tobą rozmawiać. Powyższe pytania o tym nie świadczą.

A, jeszcze jedno - do przemyślenia. Zauważ, że pojęcie Królestwo Boże występuje przede wszystkim u Marka i Łukasza. U Mateusza jest Królestwo niebieskie, u Jana nowe życie, a u Pawła Boża Sprawiedliwość.


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
30-08-2006 12:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
angua napisał(a):...albo nie jesteś przygotowany do rozmowy, albo nikogo tu poważnie nie traktujesz. W pierwszym punkcie zresztą wychodzi na to samo.
Traktuje Was bardzo powaznie, ale jesli czujesz sie urazona, to przepraszam.
angua napisał(a):Królestwo Boże określa nowy stosunek Boga do człowieka i świata. To dar ostatecznie przyniesiony przez Chrystusa.
Tego zdania nie rozumiem, prosze rozszerz je, jesli mozesz.
angua napisał(a):Z jednej strony jest to rzeczywistość, która istnieje pośród nas i w nas samych, z drugiej - rzeczywistość eschatologiczna.
No wlasnie - chodzi mi o ten aspekt Krolestwa istniejacego teraz. Nie umiem zrozumiec, gdzie to Krolestwo dzisiaj jest. Czy Panstwo Koscielne ze stolica w Watykanie nim jest? Czy jest nim wspolczesne Panstwo Izrael? Czy jest nim Swiatowa rada Kosciolow? Czy sa nim wszystkie zbory chrzescijanskie razem?
Nie traktuj(cie) tych pytan jako chamskiego czepiania sie. Ja pytam, bo szukam Krolestwa.
Cytat:Mt 6:33 Bw "Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane."
angua napisał(a):A, jeszcze jedno - do przemyślenia. Zauważ, że pojęcie Królestwo Boże występuje przede wszystkim u Marka i Łukasza. U Mateusza jest Królestwo niebieskie, u Jana nowe życie, a u Pawła Boża Sprawiedliwość.
Skad wiesz, ze "nowe zycie" u Jana i "Boża Sprawiedliwość" u Pawla to odpowiedniki Krolestwa Bozego?

[ Dodano: Sro 30 Sie, 2006 17:20 ]
Jako dodatek garsc cytatow o Krolestwie. Pomozcie mi sie w nich rozeznac.
Cytat: Mt 6:33 Bw "Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane."

Mt 12:28 Bw "A jeśli Ja wyganiam demony Duchem Bożym, tedy nadeszło do was Królestwo Boże."

Mt 19:24 Bw "A nadto powiadam wam: Łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do Królestwa Bożego."

Mt 21:31 Bw "Który z tych dwóch wypełnił wolę ojcowską? Mówią: Ten drugi. Rzecze im Jezus: Zaprawdę powiadam wam, że celnicy i wszetecznice wyprzedzają was do Królestwa Bożego."

Mt 21:43 Bw "Dlatego powiadam wam, że Królestwo Boże zostanie wam zabrane, a dane narodowi, który będzie wydawał jego owoce."

Mk 1:15 Bw "i mówiąc: Wypełnił się czas i przybliżyło się Królestwo Boże, upamiętajcie się i wierzcie ewangelii."

Mk 4:11 Bw "I odpowiedział im: Powierzono wam tajemnicę Królestwa Bożego; tym zaś, którzy są zewnątrz, wszystko podaje się w podobieństwach,"

Mk 4:30 Bw "I mówił: Do czego przyrównamy Królestwo Boże albo jakim podobieństwem je wyrazimy?"

Mk 9:1 Bw "I mówił im: Zaprawdę powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, zanim nie ujrzą Królestwa Bożego, nadchodzącego w mocy."

Mk 9:47 Bw "I jeśli cię gorszy oko twoje, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do Królestwa Bożego, niż mieć dwoje oczu, a być wrzuconym do piekła,"

Mk 10:14 Bw "Gdy Jezus to spostrzegł, oburzył się i rzekł do nich: Pozwólcie dziatkom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im, albowiem takich jest Królestwo Boże."

Mk 10:15 Bw "Zaprawdę powiadam wam, ktokolwiek by nie przyjął Królestwa Bożego jak dziecię, nie wejdzie do niego."

Mk 10:23 Bw "A Jezus, spojrzawszy wokoło, rzekł do uczniów swoich: Jakże trudno będzie tym, którzy mają bogactwa, wejść do Królestwa Bożego!"

Mk 10:24 Bw "A uczniowie dziwili się słowom jego. Lecz Jezus, odezwawszy się znowu, rzekł do nich: Dzieci, jakże trudno tym, którzy pokładają nadzieję w bogactwach, wejść do Królestwa Bożego!"

Mk 10:25 Bw "Łatwiej jest wielblądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do Królestwa Bożego."

Mk 12:34 Bw "A Jezus, widząc, że on rozsądnie odpowiedział, rzekł mu: Niedaleki jesteś od Królestwa Bożego. I nikt nie śmiał go już więcej pytać."

Mk 15:43 Bw "przyszedł Józef z Arymatei, znakomity członek Rady, który też oczekiwał Królestwa Bożego; on śmiało wszedł do Piłata i prosił o ciało Jezusa."

Lk 6:20 Bw "A On podniósłszy oczy na uczniów swoich powiedział: Błogosławieni ubodzy, albowiem wasze jest Królestwo Boże."

Lk 8:10 Bw "A On im rzekł: Wam dane jest poznać tajemnice Królestwa Bożego, ale innym podaje się je w podobieństwach, aby patrząc nie widzieli, a słuchając nie rozumieli."

Lk 9:2 Bw "I posłał ich, aby głosili Królestwo Boże i uzdrawiali."

Lk 9:27 Bw "Powiadam zaś wam prawdziwie: Niektórzy z obecnych tutaj nie zaznają śmierci, aż ujrzą Królestwo Boże."

Lk 9:60 Bw "Odrzekł mu: Niech umarli grzebią umarłych swoich, lecz ty idź i głoś Królestwo Boże."

Lk 9:62 Bw "A Jezus rzekł do niego: Żaden, który przyłoży rękę do pługa i ogląda się wstecz, nie nadaje się do Królestwa Bożego."

Lk 10:9 Bw "I uzdrawiajcie w nim chorych, i mówcie do nich: Przybliżyło się do was Królestwo Boże."

Lk 10:11 Bw "Nawet proch z miasta waszego, który przylgnął do nóg naszych, strząsamy na was, lecz wiedzcie, iż przybliżyło się Królestwo Boże."

Lk 11:20 Bw "Jeżeli natomiast Ja palcem Bożym wypędzam demony, zaiste przyszło już do was Królestwo Boże."

Lk 13:18 Bw "Dalej mówił: Do czego jest podobne Królestwo Boże i do czego je przyrównam?"

Lk 13:20 Bw "I znów rzekł: Do czego przyrównam Królestwo Boże?"

Lk 16:16 Bw "Do czasów Jana był zakon i prorocy, od tego czasu jest zwiastowane Królestwo Boże i każdy się do niego gwałtem wdziera."

Lk 17:20 Bw "Zapytany zaś przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie Królestwo Boże, odpowiedział im i rzekł: Królestwo Boże nie przychodzi dostrzegalnie,"

Lk 17:21 Bw "ani nie będą mówić: Oto tutaj jest, albo: Tam; oto bowiem Królestwo Boże jest pośród was."

Lk 18:16 Bw "Jezus zaś przywołał je i rzekł: Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im. Albowiem do takich należy Królestwo Boże."

Lk 18:17 Bw "Zaprawdę, powiadam wam, kto nie przyjmuje Królestwa Bożego jak dziecię, nie wejdzie do niego."

Lk 18:24 Bw "A Jezus, gdy go takim ujrzał, powiedział: Jak trudno tym, którzy mają majętności, wejść do Królestwa Bożego."

Lk 18:25 Bw "Łatwiej bowiem wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do Królestwa Bożego."

Lk 18:29 Bw "On zaś rzekł do nich: Zaprawdę, powiadam wam, że nie ma takiego, który by opuścił dom czy żonę, czy braci, czy rodziców, czy dzieci dla Królestwa Bożego,"

Lk 19:11 Bw "A gdy oni tego słuchali, powiedział im dodatkowo podobieństwo, dlatego, że był blisko Jerozolimy, a oni mniemali, że wkrótce ma się objawić Królestwo Boże."

Lk 21:31 Bw "Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, iż blisko jest Królestwo Boże."

Lk 22:18 Bw "powiadam wam bowiem, iż odtąd nie będę pił z owocu winorośli, aż przyjdzie Królestwo Boże."

Lk 23:51 Bw "z żydowskiego miasta Arimatia, który się nie zgadzał z postanowieniem Rady i z ich postępkiem, i oczekiwał Królestwa Bożego,"

J 3:3 Bw "Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego."

J 3:5 Bw "Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego."

Dz 14:22 Bw "utwierdzając dusze uczniów i zachęcając, aby trwali w wierze, i mówiąc, że musimy przejść przez wiele ucisków, aby wejść do Królestwa Bożego."

Dz 20:25 Bw "A teraz oto wiem, że już nigdy nie będziecie oglądali oblicza mojego wy wszyscy, wśród których bywałem, głosząc Królestwo Boże."

Dz 28:31 Bw "głosząc Królestwo Boże i nauczając o Panu Jezusie Chrystusie śmiało, bez przeszkód."

Rz 14:17 Bw "Albowiem Królestwo Boże, to nie pokarm i napój, lecz sprawiedliwość i pokój, i radość w Duchu Świętym."

1Kor 4:20 Bw "Albowiem Królestwo Boże zasadza się nie na słowie, lecz na mocy."

1Kor 6:9 Bw "Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy,"

1Kor 6:10 Bw "ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą."

1Kor 15:50 Bw "A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone."

Ga 5:21 Bw "zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą."

Kol 4:11 Bw "i Jezus, zwany Justem. Oni są jedynymi Żydami, którzy są współpracownikami moimi dla sprawy Królestwa Bożego, oni stali się dla mnie pociechą."

2Tes 1:5 Bw "jest to dowodem sprawiedliwego sądu Bożego i tego, że zostaliście uznani za godnych Królestwa Bożego, za które też cierpicie,"

Hbr 1:8 Bw "lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego."

Ap 1:9 Bw "Ja, Jan, brat wasz i uczestnik w ucisku i w Królestwie, i w cierpliwym wytrwaniu przy Jezusie, byłem na wyspie, zwanej Patmos, z powodu zwiastowania Słowa Bożego i świadczenia o Jezusie."
30-08-2006 17:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
krzysiek_enoch napisał(a):gdzie to Krolestwo dzisiaj jest.
W nas jest. I Jezus to osobiście powiedział. MY czynimy to Królestwo postępując drogą Chrystusa i wypełniając Jego naukę.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-08-2006 20:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
krzysiek_enoch napisał(a):Traktuje Was bardzo powaznie, ale jesli czujesz sie urazona, to przepraszam.
Ja nie, bo do tej pory w ogóle do tego wątku nie zaglądałam.

krzysiek_enoch napisał(a):
angua napisał(a):Królestwo Boże określa nowy stosunek Boga do człowieka i świata. To dar ostatecznie przyniesiony przez Chrystusa.
Tego zdania nie rozumiem, prosze rozszerz je, jesli mozesz.

angua napisał(a):Z jednej strony jest to rzeczywistość, która istnieje pośród nas i w nas samych, z drugiej - rzeczywistość eschatologiczna.
No wlasnie - chodzi mi o ten aspekt Krolestwa istniejacego teraz. Nie umiem zrozumiec, gdzie to Krolestwo dzisiaj jest. Czy Panstwo Koscielne ze stolica w Watykanie nim jest? Czy jest nim wspolczesne Panstwo Izrael? Czy jest nim Swiatowa rada Kosciolow? Czy sa nim wszystkie zbory chrzescijanskie razem?

Przede wszystkim Królestwo Boże nie odnosi się do żadnego terytorium. Szukasz podobnie jak Izraelici spodziewający się wielkiego władcy, który uczyni z Izraela największe królestwo świata... Faryzeusze do końca nie zrozumieli, Jezus objawił tę tajemnicę ludziom prostym.

I Jezus przyniósł to królestwo - objawiające się sprawiedliwym, królewskim panowaniem Boga. Polegające między innymi na szczególnej opiece nad słabymi, biednymi i potrzebującymi - to jest to, co Jezus szczególnie akcentował. Ale to początek - to znaczy początkiem i punktem centralnym królestwa Bożego jest Chrystus, ale ono cały czas się rozwija. Tak jak ziarnko gorczycy - niepozorne na początku, rozwinie się w końcu do nieprawdopodobnych rozmiarów. Co ja będę gadać, poczytaj przypowieści. Chyba początek 4 rozdziału Marka na przykład, o ile dobrze pamiętam.

krzysiek_enoch napisał(a):Skad wiesz, ze "nowe zycie" u Jana i "Boża Sprawiedliwość" u Pawla to odpowiedniki Krolestwa Bozego?
Ponieważ oznaczają tę samą rzeczywistość. A że mówią w nieco inny sposób, specjalnie zwróciłam na nie Twoją uwagę. Bo może razem dają jaśniejszy i pełniejszy obraz...


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
30-08-2006 21:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
angua napisał(a):Jezus przyniósł to królestwo - objawiające się sprawiedliwym, królewskim panowaniem Boga. Polegające między innymi na szczególnej opiece nad słabymi, biednymi i potrzebującymi
A gdzie Ty widzisz dzisiaj na swiecie takie "sprawiedliwe, krolewskie panowanie Boga"? Chyba, ze caly czas mowisz o sferze duchowej?
Ale nawet i w tej dziedzinie jest przeciez wsrod ludzi potezne zamieszanie. Sa rozne religie a nawet wojny religijne, ktore maja miejsce na naszych oczach - patrz ostatnie wydarzenia w Izraelu i Libanie. Podpowiedz mi, gdzie dostrzegasz tu Panowanie Boze?
:-k

[ Dodano: Sro 30 Sie, 2006 23:09 ]
angua napisał(a):Tak jak ziarnko gorczycy - niepozorne na początku, rozwinie się w końcu do nieprawdopodobnych rozmiarów.
Gdzie dostrzegasz ten "rozwoj" Krolestwa? Swiat wydaje sie byc coraz bardziej wyuzdany i barbarzynski. Jest nawet wprost przeciwnie - kazdy rok przynosi kolejne wojny, choroby, ubostwo, trzesienia ziemi, powodzie itp. itd. Gdzie tu postep? W najlepszym przypadku swiat stoi w miejscu.

[ Dodano: Sro 30 Sie, 2006 23:12 ]
Offca napisał(a):MY czynimy to Królestwo postępując drogą Chrystusa i wypełniając Jego naukę.
Czy ktos jeszcze dziasiaj wypelnia Jego nauke?

[ Dodano: Sro 30 Sie, 2006 23:16 ]
Cytat:Lk 16:16 Bw "Do czasów Jana był zakon i prorocy, od tego czasu jest zwiastowane Królestwo Boże i każdy się do niego gwałtem wdziera."
W jaki sposob mozna "gwaltem" "wdzierac sie" do Krolestwa? No wlasnie - jak wejsc do Krolestwa Bozego?
30-08-2006 23:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Czytałeś te przypowieści? Przecież wyraźnie Chrystus mówi, że nie od razu. A my ciągle jak ci faryzeusze...

I może żyję w innym świecie, ale widzę wokół zupełnie co innego. A raczej - również zupełnie co innego. Widzę też ludzi, o których pytasz. Tych, którzy idą za Chrystusem. I pewnie właśnie dlatego, że czynią to cicho i pokornie, Ty ich nie dostrzegasz.

Cytat:W jaki sposob mozna "gwaltem" "wdzierac sie" do Krolestwa? No wlasnie - jak wejsc do Krolestwa Bozego?
Gwałtem to znaczy wysiłkiem. Jako odpowiedzią na Boży dar.

Dobranoc Uśmiech


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
30-08-2006 23:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
krzysiek_enoch napisał(a):Gdzie dostrzegasz ten "rozwoj" Krolestwa? Swiat wydaje sie byc coraz bardziej wyuzdany i barbarzynski. Jest nawet wprost przeciwnie - kazdy rok przynosi kolejne wojny, choroby, ubostwo, trzesienia ziemi, powodzie itp. itd. Gdzie tu postep? W najlepszym przypadku swiat stoi w miejscu.
Bo zło jest krzykliwe i robi mnóstwo hałasu wokół siebie, stąd to wrażenie, że świat jest zepsuty na wylot. A tak nie jest. Dobro trzeba umieć dostrzegać. A wbrew pozorom jest go bardzo dużo.
krzysiek_enoch napisał(a):Czy ktos jeszcze dziasiaj wypelnia Jego nauke?
Z pewnością.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
31-08-2006 12:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Jedynemu Bogu niech bedzie Chwała!!!

Odzyskałem wiarę, że Jezus jest Mesjaszem.

Po prostu czytałem Ewangelię według Jana - Prolog - i przeczytałem słowa "Na początku było Słowo a Słowo było u Boga i Słowo było Bogiem [...] W nim było życie, a życie świeci w ciemności i ciemność go nie pokonała [...] Do swojej własności przyszedł a swoi go nie przyjęli [...] Tym zaś którzy przyjeli dał prawo (autorytet) stać się dziećmi Bozymi. Którzy nie z ciała ani krwi lecz z Boga sie narodzili."
a potem trzeci rozdział:
"Jesli się ktos nie narodzi z wody i z Ducha nie może zobaczyc Królestwa Bożego"
i czwarty:
"<niewiasta:> wiem, że przyjdzie Mesjasz [...] <Jezus:> Ja jestem nim, który z Tobą mówię"
Amen.
Wszystkim, którzy mi pomogli dziękuję. Niech Bóg Wam błogosławi.
20-09-2006 23:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Wiesz, byłam kiedyś na takich rekolekcjach, gdzie wszystko mi się poprzestawiało. Odwotnie niż na rekolekcjach powinno ;-) Jak normalnie większość czasu rekolekcyjnego spędzam w kaplicy, tak tym razem w ogóle nie wiedziałam, co tam robię i byłam bliska przywiązania się czymś do ławki, żeby nie uciec. A w każdym razie mocno się tej ławki trzymałam. Na adoracji oczywiście to samo. Dosłownie koszmar, serio... A że już nie wiedziałam, co ze sobą zrobić, to wzięłam Pismo Święte. I pomogły mi dokładnie te słowa: Jestem nim Ja, który z tobą mówię. Nie dość, że Bóg - Jestem, nie dość, że jest - i to na wyciągnięcie ręki, to jeszcze do mnie mówi! A ja, jak zwykle - ta głucha i ślepa...


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
20-09-2006 23:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #40
Re: Dlaczego Jezus jest Mesjaszem?
szalom krzysiek-enoch!
mesziah był zapowiedziany tylko dla domu izraela...poganie nie znali takiego pojęcia...pierwsi uczniowie jeszuy musieli głosić w języku koine dlatego mesziah stał się christosem...ale to słowo nie oddaje dokładnie tej samej treści jaką zawiera w sobie słowo mesziah....szalom
04-09-2007 19:18
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #41
 
Sugeruję posługiwać się wielkimi literami, gdzie to potrzebne Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-09-2007 20:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #42
 
dlaczego ci przeszkadza mój styl...czy aby jakaś malutka pyszka wkradła się w serduszko?
04-09-2007 20:22
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #43
 
Po prostu w ten sposób, nie szanując zasad polskiej pisowni jesteś nie fair względem innych. Poza tym pisownia imienia Boga z małej to brak szacunku. Co tu ma do tego pycha do rzeczy :?: Gdzie Rzym gdzie Krym :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-09-2007 20:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #44
 
Annnika napisał(a):Po prostu w ten sposób, nie szanując zasad polskiej pisowni jesteś nie fair względem innych. Poza tym pisownia imienia Boga z małej to brak szacunku. Co tu ma do tego pycha do rzeczy :?: Gdzie Rzym gdzie Krym :?:

szanuję ludzi i kocham dlatego nie zwracam im uwagę...można pisać wszystko z dużej litery,a nie można z małej?...droga annniko, wiesz,że biblia została napisana w języku hebrajskim, a ten język nie zna rozróżnienia między dużymi a małymi literami? imię boże pisane było w biblii właśnie tak jak ja piszę i bóg sie o to nie obrażał...mosze
04-09-2007 21:11
Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #45
 
mosze, Annnika, nie widzę problemu :!: Wracajmy do tematu.
Mosze to co pisze jest treściwe.
04-09-2007 21:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów