Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bractwa rycerskie w Polsce
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Bractwa rycerskie w Polsce
Co sądzicie o bractwach rycerskich. Jaki jest ich wkład w rozwój wiedzy historycznej o naszym kraju i jego przeszłości.
07-07-2006 14:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Nie wiem jak wielki. U mnie w miescie jest bractwo rycerskie (póki co jeszcze niezbyt znane w szerszej okolicy,ale w srodowisku owszem).

Można się naocznie (i nausznie) przekonać w Grunwaldzie co roku w sobote po 15 lipca (w tym roku chyba nawet dokładnie wypada 15 lipca) w czasie inscenizacji bitwy, jaką wiedzę przekazuja bractwa rycerskie.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
09-07-2006 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
oooo, ja lubie bractwa rycerskie! :mrgreen:
To taka lekcja historii czasami lepsza niż suche informacje przekazywane np. w szkole.
Chyba 2 lata temu byłam w Łagowie Lubuskim ( http://www.widok.eu.org/~blathen/strony/...i/?lang=pl ) na takiej imprezce z rycerzami. Były pokazy walk i wiele innych atrakcji. Uśmiech
A w tym roku widzę, że ten festiwal rycerski został odwołany... :/
10-07-2006 09:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
w Grunwaldzie jest co roku, poza tym jest też na tym terenie, kawałek od pola bitwy, obóz przybitewny (czy jakos tak sie to nazywa), gdzie ci rycerze spią. Mozna tez zobaczyć stroje stylizowane na tą epokę (nawet można je kupić).

Prawdopodobnie oni po tej bitwie ruszają na Malbork. Ale żeby w tej bitwie "wystąpić" to nie jest takie proste. Nie wszyscy rycerze są tam dopuszczeni, a zjeżdżają się z całej Polski (a moze nie tylko)

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
10-07-2006 11:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jarna Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Bractwa rycerskie...fajna sprawa mi się podoba co robiąUśmiech w prawdzie to nic szczególnie ambitnego ale czemu nie...byłam raz na takim pokazie(nie wiem czy tak mogę to nazwać) podobało mi się tam...zupełnie jak w średniowieczu...dziewczyny poubierane jak w tamtych czasach wykonywały tak jakby codzienne prace...rozbite namioty...walki "rycerzy"... konie i jeźdźcyJęzyk...a te zbroje...ehh miodzio :hahaha:

Bóg jest mi?o?ci?Uśmiech miejmy odwag? ?y? dla mi?osciUśmiech
10-07-2006 13:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
niom, mniej wiecej tak to wyglada i w Grunwaldzie.

Ciekawe jest to, że oni sami sobie te stroje robią, znaczy rycerze.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
10-07-2006 14:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów