Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CELIBAT do czego on jest potrzebny
Autor Wiadomość
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #451
 
"Nie. Kościół jako całość jest dezypotariuszem.
Natomiast biskup to ktoś uprawniony do wypowiadania się na ten temat w imieniu Kościoła.
I tyle."
No no, to oznacza, że każdy z biskupów posiada pełną i identyczną wiedze z innymi biskupami. Ciekawe, ale chyba sam w to nie wierzysz, co? Uśmiech

W matematyce się nie ma poglądów, tam się udowadnia i tylko to ma znaczenie. W przypadku rzeczy nieodkrytych obowiązują inne zasady, najpierw zbiera się teorie i szuka sposobu udowodnienia jednej z nich. KK orzeka bez udowodnienia i wykazania swojej racji publicznie co jest bałwochwalstwem (grzech). W tym wątku kilkakrotnie wykazałem kombletny brak logiki w postępowaniu i decyzjach KK, skoro tego nie widzisz to trudno, ja mogę wskazać błędy ale nikogo nie nauczę logicznego myślenia, z tym trzeba się urodzić.
Nie jeden na świecie ma typowy problem, kiedy dogmaty wiady nie zgadzają się z logiką to co należy wtedy zrobić. To jakiego dokonują wyboru w tej sytuacji określa niejako tych ludzi. Ponieważ mój i twój wybór są różne, nie widzę sęsu spierać się dalej bo coraz częściej podajesz nielogiczne argumenty a te nie wnoszą do mojej wiedzy niczego.
24-07-2008 07:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #452
 
Komzar napisał(a):No no, to oznacza, że każdy z biskupów posiada pełną i identyczną wiedze z innymi biskupami.
Nic takiego to nie oznacza. Widzę że masz kłopoty z logiką formalną.
Komzar napisał(a):W matematyce się nie ma poglądów, tam się udowadnia i tylko to ma znaczenie. W przypadku rzeczy nieodkrytych obowiązują inne zasady, najpierw zbiera się teorie i szuka sposobu udowodnienia jednej z nich.
I widzisz, tu właśnie się mylisz. Dogmaty wiary nie są czymś "nieodkrytym" co Komzar musi w pocie czoła odkrywać.
Nasza wiara dotyczy Objawienia Publicznego.
Można w nie nie wierzyć, ale wówczas nie ma sensu bredzić o "odkrywaniu".

Co do "nielogicznych" dogmatów to patrz odpowiedź na pierwszą kwestię Uśmiech
Choć u CIebie to nie tylko braki w logice ale również brak wiedzy na temat na który się wypowiadasz (co wykazałem CI tu kilkukrotnie).
To połączenie braku wiedzy na temat treści dogmatów z brakiem umiejętności logocznego wyciągania wniosków tworzy u Ciebie mieszaninę piorunującą - i do tego śmieszną.

Z mojej strony EOT.
Najpierw się poducz, zanim zaczniesz się mądrzyć na tematy, na którymi tysiące lat myśleli ludzie dużo mądrzejsi od Ciebie.

pozdrawiam
Marek
24-07-2008 13:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #453
 
Cytat:Nic takiego to nie oznacza. Widzę że masz kłopoty z logiką formalną.
Nie nie mam Uśmiech i potrzebowałem byś to po prostu napisał. Skoro więc biskup nie ma pełnej wiedzy to oznacza, że medynie jej fragment, jakąś część wiedzy posiadanej przez Kościół. Krótko mówiąc reprezentuje jedynie fragment mądrości Kościoła i to tak mały jak mały jest biskup w stosunku do całego kościoła. A Ty uparcie słuchasz tego co ustalili biskupi (kilka fragmentów) i do tego upierasz się, że ta wiedza jest większa i doskonalsza od wiedzy ludzi przekazujących sobie z pokolenia na pokolenie wiedzę o świecie (przykładem są szamani).
Nie podejmę się określenia która wiedzę jest większa, bo i nie o to chodzi, istotne jest, że ograniczanie się do wiedzy rozpowszechnianej przez grono biskupów to zamykanie się na wiedzę zdobywaną przez innych ludzi których Bóg obdarzył wieloma darami.
A Ty rozumek dostałeś po to by rozstrzygnąć kto kiedy mówi prawdę, sumiennie się faktom przyglądając. Podejście emocjonalne zawęża twoje postrzeganie w tym problemie.
24-07-2008 20:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #454
 
Do czego jest potrzebny celibat ?
to pytanie jest związane z tym do czego jesteś księdzem/ojcem/celibatariuszem ...

http://www.kbroszko.dominikanie.pl/celibat.htm

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
02-09-2008 18:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #455
 
Całkiem mądrze ta McKenna gada. Dzięki za linka!
07-09-2008 10:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów