Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CELIBAT do czego on jest potrzebny
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Żeby było jasne: celibat to beżżenność. Niemniej jednak w chrześcijaństwie celibat implikuje czystość (w związku z 6 przykazaniem).
pzdr

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-07-2006 18:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
Palmer_Eldritch - skoro nie liczyłeś, nie wiesz,nie potrafisz podać - - to nie ma sensu dyskutować nad takim stwierdzeniem.
Jest taka stara zasada poznawcza :
Twierdzenie bez dowodu można odrzucić bez powodu
...co niniejszym czynię.

I po temacie Uśmiech

pozdrawiam
Marek
24-07-2006 23:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Marek MRB napisał(a):Twierdzenie bez dowodu można odrzucić bez powodu
Piękne! Gratuluje jasności wykładu Uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-07-2006 23:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Marek MRB napisał(a):Palmer_Eldritch - skoro nie liczyłeś, nie wiesz,nie potrafisz podać - - to nie ma sensu dyskutować nad takim stwierdzeniem.
Jest taka stara zasada poznawcza :
Twierdzenie bez dowodu można odrzucić bez powodu
...co niniejszym czynię.

I po temacie Uśmiech

Najpierw odpowiedz mi,po co mam to robic? Bo oczywiscie,moge tu wklejac setki linków,cytować fragmenty artykułow prasowych,ale po co? Dla Twojego kaprysu? Przeciez to fakt POWSZECHNIE ZNANY.Może mam ci jeszcze podać dowody na to,ze trawa jest zielona a niebo niebieskie?Co? Myslisz ze przez fakt,iż odrzucasz moje ( i nie tylko zresztą moje ) twierdzenie ,że łamanie celibatu przez księzy to normalka,to zjawisko samo przez się zniknie i problem się rozwiąże?Załosne...

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
25-07-2006 06:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miasto Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 391
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Najpierw odpowiedz mi,po co mam to robic? Bo oczywiscie,moge tu wklejac setki linków,cytować fragmenty artykułow prasowych,ale po co? Dla Twojego kaprysu? Przeciez to fakt POWSZECHNIE ZNANY.Może mam ci jeszcze podać dowody na to,ze trawa jest zielona a niebo niebieskie?Co? Myslisz ze przez fakt,iż odrzucasz moje ( i nie tylko zresztą moje ) twierdzenie ,że łamanie celibatu przez księzy to normalka,to zjawisko samo przez się zniknie i problem się rozwiąże?Załosne...

małe pytanko w kwestii formalnej Palmer:

Załóżmy, że udowodniłeś iz faktycznie powiedzmy 80% księży złamało celibat.

Co z tego wynika?

Co wynika z faktu, że 95% kierowców przekracza dozwolone prędkości, albo że 50% nie zapina pasów?
25-07-2006 08:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
miasto napisał(a):Załóżmy, że udowodniłeś iz faktycznie powiedzmy 80% księży złamało celibat.
Co z tego wynika?
Nie w tym rzecz i nie o to mi chodziło..Ale skoro juz padło pytanie,to powiem tak: Gdyby rzeczywiscie okazało się,że 80 % księzy łamie celibat,to jest to materiał do przemyśleń nad tym,czy jest sens go nadal utrzymywać.
miasto napisał(a):Co wynika z faktu, że 95% kierowców przekracza dozwolone prędkości, albo że 50% nie zapina pasów?
To juz nie na temat ,poza tym sa to kwestie celibatu a bezpieczeństwa na drodze są nieporównywalne.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
25-07-2006 11:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
Cytat:Gdyby rzeczywiscie okazało się,że 80 % księzy łamie celibat,to jest to materiał do przemyśleń nad tym,czy jest sens go nadal utrzymywać.
Nie. Gdyby tak było (a nie ma podstaw by tak sądzić) byłby to materiał do przemyśleń nad formacją księży.
Cytat:Religia jest oparta przede wszystkim i głównie na strachu.
Bertrand Russell
Nic dziwnego że Russell zniechęcił się do religii skoro jego opierała się na strachu...

pozdrawiam
Marek
25-07-2006 11:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
Marek MRB napisał(a):Gdyby tak było (a nie ma podstaw by tak sądzić) byłby to materiał do przemyśleń nad formacją księży.

Podstawy są.Trzeba tylko patrzeć i widzieć ,a nie udawać ze nie ma problemu.

Marek MRB napisał(a):Nic dziwnego że Russell zniechęcił się do religii skoro jego opierała się na strachu..
Co chcesz osiągnąc tym offtopem?Zdenerować mnie?Wytrącić z równowagi?Zdyskredytowac mnie?Ośmieszyć?

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
25-07-2006 11:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
Palmer_Eldritch napisał(a):
Marek MRB napisał(a):Gdyby tak było (a nie ma podstaw by tak sądzić) byłby to materiał do przemyśleń nad formacją księży.
Podstawy są.Trzeba tylko patrzeć i widzieć ,a nie udawać ze nie ma problemu.
Twierdzenie bez dowodu... itd

Marek MRB napisał(a):
Marek MRB napisał(a):Nic dziwnego że Russell zniechęcił się do religii skoro jego opierała się na strachu..
Co chcesz osiągnąc tym offtopem?Zdenerować mnie?Wytrącić z równowagi?Zdyskredytowac mnie?Ośmieszyć?
No cóż, podpis to jest też jakaś wypowiedź.
Myślę że powinieneś sobie najpierw odpowiedzieć na pytanie co chciałeś osiągnąć umieszczając to zdanie w podpisie :wink:

pozdrawiam
Marek
25-07-2006 12:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miasto Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 391
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Marek MRB napisał(a):
Palmer_Eldritch napisał(a):
Marek MRB napisał(a):Gdyby tak było (a nie ma podstaw by tak sądzić) byłby to materiał do przemyśleń nad formacją księży.
Podstawy są.Trzeba tylko patrzeć i widzieć ,a nie udawać ze nie ma problemu.
Twierdzenie bez dowodu... itd


pogodzę was

Problem występuje na skalę wielokrotnie mniejszą, niż usiłuje to wmówić Palmer, jednak jest to skala wystarczająca, by go nie bagatelizować.


Myśle jednak, że jesłi Kościół nie poradzi sobie jakoś z kryzysem powołan kapłańskich, to pewnie zrezygnuje z celibatu (i na pewno nie będzie żałować Uśmiech )

Palmer_Eldritch napisał(a):Co chcesz osiągnąc tym offtopem?Zdenerować mnie?Wytrącić z równowagi?Zdyskredytowac mnie?Ośmieszyć?

jesłi juz, to ośmieszyc Russella, który z resztą swoimi niektórymi wypowiedziami o religii sam sie wystarczająco ośmieszył (intelektualną płytkością, brakiem oryginalności, ideologicznym zacietrzewieniem oraz słabą znajomością tematu)
25-07-2006 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
Cytat:Problem występuje na skalę wielokrotnie mniejszą, niż usiłuje to wmówić Palmer, jednak jest to skala wystarczająca, by go nie bagatelizować.
To już prędzej. Nie sądzę żeby ktokolwiek uważał że problemu nie ma. Prawdę mówiąc myślę że - choć zawsze problem jest problemem - nie jest to akurat największy problem.

pozdrawiam
Marek
25-07-2006 12:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
miasto napisał(a):Problem występuje na skalę wielokrotnie mniejszą, niż usiłuje to wmówić Palmer, jednak jest to skala wystarczająca, by go nie bagatelizować.
Zaraz,zaraz,a co ja niby usiłuję wmówić?Przecież nie podałem ze tyle to a tyle procent księzy łamie celibat.Napisałem dokładnie to samo co ty teraz,ale ująłem to inaczej.
Cytat:jesłi juz, to ośmieszyc Russella, który z resztą swoimi niektórymi wypowiedziami o religii sam sie wystarczająco ośmieszył (intelektualną płytkością, brakiem oryginalności, ideologicznym zacietrzewieniem oraz słabą znajomością tematu)
Póki co,obaj nie dorastacie Rusellowi do pięt.A jesli ktos się tutaj ośmiesza,to ty pisząc o jego intelektualnej płytkosci.Moze po prostu twój intelekt jest za płytki zeby go zrozumieć.
EOT.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
25-07-2006 21:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #43
 
Palmer_Eldritch napisał(a):
miasto napisał(a):Problem występuje na skalę wielokrotnie mniejszą, niż usiłuje to wmówić Palmer, jednak jest to skala wystarczająca, by go nie bagatelizować.
Zaraz,zaraz,a co ja niby usiłuję wmówić?Przecież nie podałem ze tyle to a tyle procent księzy łamie celibat.Napisałem dokładnie to samo co ty teraz,ale ująłem to inaczej.
Nieprawda - ja stwierdziłem że nie ma powodu by twierdzić że 80% a Ty napisałeś że są.

Cytat:
Cytat:jesłi juz, to ośmieszyc Russella, który z resztą swoimi niektórymi wypowiedziami o religii sam sie wystarczająco ośmieszył (intelektualną płytkością, brakiem oryginalności, ideologicznym zacietrzewieniem oraz słabą znajomością tematu)
Póki co,obaj nie dorastacie Rusellowi do pięt.A jesli ktos się tutaj ośmiesza,to ty pisząc o jego intelektualnej płytkosci.Moze po prostu twój intelekt jest za płytki zeby go zrozumieć.
EOT.
Akurat zrozumieć Rusella jest łatwo. Ino nie ma po co...

pozdrawiam
Marek
25-07-2006 23:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Marek MRB napisał(a):Nieprawda - ja stwierdziłem że nie ma powodu by twierdzić że 80% a Ty napisałeś że są.

Niech ci bedzie,choć akurat nie to miałem na mysli a raczej fakt,że celibat jest łamany przez księzy i to wcale nie tak rzadko,jak Ty usiłujesz nam wmówić.Być może liczba 80% wcale nie jest aż tak bardzo przesadzona.Przecież nikt tego nie bada,a nawet jakby,to ilu księzy otwarcie się przyzna do złamania celibatu?Ot dla przykladu, wcześniej ,zanim kwestia pedofili wśród kleru nie pojawiła się w mediach to problem ten dla KK i jego wiernych w zasadzie NIE ISTNIAŁ, skrzętnie ukrywany przez koscielne władze,a prawda była znana nielicznym.Dopiero później zaczęła wychodzić na jaw skala tego zjawiska. Teraz tez mozna udać,że problemu nie ma,ale później może się to Kosciołowi czkawką odbić.To tak na marginesie.
Marek MRB napisał(a):Akurat zrozumieć Rusella jest łatwo. Ino nie ma po co.
Kwestia gustu.Ty wolisz czytać Biblie i sluchac ględzenia księdza na niedzielnej mszy,ja wole sobie Russella poczytać.Czas pokaże kto z tego wiecej dla siebie wyniesie.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
25-07-2006 23:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #45
 
Jak wolisz Rusella od Biblii to co robisz na tym forum ? Po co po ględzić po próżnicy.

pozdrawiam
Marek
26-07-2006 00:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów