Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CELIBAT do czego on jest potrzebny
Autor Wiadomość
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Marek MRB napisał(a):Jak wolisz Rusella od Biblii to co robisz na tym forum ?
Mam taki kaprys.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
26-07-2006 00:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
Aaa, to mi się nie chce toczyć takiej bezproduktywnej rozmowy.
Mam taki kaprys Uśmiech

pozdrawiam
Marek
26-07-2006 09:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
Tak sobie śledzę tę dyskusję i wydaje mi się , że celibat - to nie problem bezżeństwa , ale problem ograniczenia wolnosci wyboru drogi jaką chce się podążać za Chrystusem . I nie jest to też problem teologiczny ponieważ i oni (teolodzy) nie znajdują poważnych argumentów dlaczego bezżeństwo musi być przymusowe (tutaj pragnę podkrelić że nie jestem przeciwnikiem celibatu , jeżeli człek go świadomie i dobrowolnie wybiera - popieram i szanuję taką decyzję). Chociaż uważam że małżeństwo do wielki dar od Boga , a rodzina to podstawowa komorka koscioła - taki kościół w miniaturce.
Moim skromnym zdaniem i wg mojego poznania wprowadzenie przymusowego celibatu dla księzy było bardziej podyktowane regulacjami prawnymi (sprawa dziedziczenia kościelnych majątków) a nie wymogami nazwijmy to duchowymi , bo naprawdę nie wiem w czym małżeństwo może przeszkadzać w służbie pasterskiej czyli usługiwaniu swojej lokalnej społeczności .

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
26-07-2006 12:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
Święty Paweł (który nie zobowiązywał do celibatu, lecz go popierał) definiuje te powody tak :
"Człowiek bezżenny troszczy się o sprawy Pana, o to, jak by się przypodobać Panu. Ten zaś, kto wstąpił w związek małżeński, zabiega o sprawy świata, o to, jak by się przypodobać żonie."/1 Kor 7,32b-33/

pozdrawiam
Marek
26-07-2006 13:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miasto Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 391
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Marek MRB napisał(a):Święty Paweł (który nie zobowiązywał do celibatu, lecz go popierał)

nie wiem skąd wnosisz, że się nie zobowiązywał? Tak czy siak św. Paweł był świadomym i zdeklarowanym celibatariuszem

Pragnąłbym, aby wszyscy byli jak i ja... (1 Kor 7:7)
26-07-2006 14:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
Marek MRB napisał(a):Święty Paweł (który nie zobowiązywał do celibatu, lecz go popierał) definiuje te powody tak :
"Człowiek bezżenny troszczy się o sprawy Pana, o to, jak by się przypodobać Panu. Ten zaś, kto wstąpił w związek małżeński, zabiega o sprawy świata, o to, jak by się przypodobać żonie."/1 Kor 7,32b-33/

Zgadzam się z tymi słowami absolutnie , sam z doswiadczenia wiele razy łapałem sie ,że gdybym był stanu wolnego w pewnych okolicznościach zyciowych byłoby mi o wiele łatwiej , nie mniej zaraz łapałem się również na tym że w innych byłoby mi o wiele gorzej więc z bilansu wychodzi mi że wybór był słuszny i nie załuje go wcale .
Paweł pisał (nieco wyżej)
Chcę, abyście byli wolni od trosk; .... bycie razem to wiele trosk ale nie jest nie możliwe dzielenie tych trosk ze służbą dla Boga , jeśli jest to wybór osobisty i suwerenny.
1 Kor. 7:24
24. Bracia, niech każdy pozostanie przed Bogiem w tym stanie, w jakim został powołany.
(BW) :aniol:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
26-07-2006 14:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #52
 
Cichociemny napisał(a):24. Bracia, niech każdy pozostanie przed Bogiem w tym stanie, w jakim został powołany.

I na mój gust to tekst-klucz Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-07-2006 16:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Iwona Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
Kapłaństwo jest szcególnym rodzajem powołania,którego realizację bardzo ułatwia celibat.Nie da się lepiej wykonać misji związanej z kapłaństwem posługiwania,niż w miłości niepodzielnej.Jest on bowiem stanem bezpośredniego oddania się Bogu i wyłącznego poświęcenia się sprawom Królestwa Bożego.Najdoskonalszym wzorem takiego połączenia słuśby kapłańskiej z bezżeństwem ,jest sam Najwyższy Kapłan Nowego Testamentu,Jezus.Wybrał dla siebie bezżeństwo ,kiedy życiem swym i śmiercią pełnił swą funkcję kapłańską.Sam wybrał ten stan ,zanim postawił go,jako radę i charyzmatyczne wezwanie innym wybrańcom do służby kapłańskiej.
27-07-2006 17:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
darius Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
Iwona o czym Ty mowisz,wg mnie lepiej gdy ksiadz ma żone i dzieci niz ma sie szlajac po nocach z... (moj tata jest policjantem w drogówce nawet sobie nie wyobrazacie ile razy w nocy zatrzymał autko a wnim facet i lekko ubrana kobieta,a miejsce zameldowania parafia) i tak jest co tydzien.albo juz pisalem o klasztorach dla dzieci ksieży.takie dzieci nie maja normalnej rodziny,tata do nich sie nei przyznaje,nie lepiej bylo by im w kochającej sie rodzinie gdzie tato jest ksiedzem a w domu kochającym ojcem i męzem...
01-08-2006 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
a może - wbrew pozorom - celibat jest potrzebny do rozmnażania [Obrazek: s014.gif]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
01-08-2006 20:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #56
 
To kolejna prowokacja , których tu nie dopuszczamy :!: Radzę zastanowić sie, po co tu jesteś :!:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-08-2006 21:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
jestem tu w trosce o zdrowo-rozsądkowe myślenie polskich katolików :diabelek:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
01-08-2006 22:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #58
 
NIE KARMIĆ TROLLI - a już szczególnie trolli powołujących sięna niesprawdzalne dane ("tak jest co tydzień" - równie dobrze może napisać "dwa razy dziennie" i co ?)

pozdrawiam
Marek
03-08-2006 14:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pingu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
M.Ink. * nietroszcz sie tak bardzo o nich bo cie wyrzuca z tad oni poprostu niepotrafia widziec niczego poza ich urojeniami
03-08-2006 14:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #60
 
Cytat:M.Ink. * nietroszcz sie tak bardzo o nich bo cie wyrzuca z tad oni poprostu niepotrafia widziec niczego poza ich urojeniami
o znawca sie odezwał!! Czy ktos tu M.Inka wygania!!?? NIE!!
03-08-2006 14:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów