Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CELIBAT do czego on jest potrzebny
Autor Wiadomość
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #166
 
Brawo Ksieze Marku! :jupi:
To tak samo jak bysmy my, kaplani - wypowiadali sie np. o chirurgii mozgu.
Zero kompetencji.
09-05-2008 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #167
 
aga napisał(a):Hehe, no niekoniecznie należy odbierać dosłownie to, com napisała. Po prostu nie rozumiem tego, bo godzi w naturę człowieka. Ale jak już powiedziałam - ja nie do służby wyłącznej Panu jestem powołana, więc nijak tego pojąć nie mogę. Ja rozumiem księży, zakonników, zakonnice, ale żeby "normalny" człowiek czegoś dziwnego się podejmował w imię - czego? Przepraszam, ale takie coś dla mnie jest "nawiedzone". Rozumiem, że naturalnie czystość się zachowuje, jak ktoś nie wychodzi za mąż lub się nie żeni, ale żeby z tego jakieś śluby robić? No nie, wybaczcie :hahaha:

Dla mnie jednakże Biblia i Tradycja Apostolska jest ważniejsza i wiążąca w tej materii.

Mt 19:12 BT
"Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!"

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
09-05-2008 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #168
 
Helmutt, tak więc odnosząc się do Twojej z kolei wypowiedzi. Jasne, księża są obywatelami państwa i wypowiadają się w jego sprawach. Ale ateiści i nie-katolicy, skoro wypierają się przynależności do Kościoła, to co im do celibatu księży katolickich, hę? Przecież do Kościoła nie należą, tym samym nie mają praw do wypowiadania się w ich sprawach.
09-05-2008 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #169
 
aga napisał(a):Helmutt, tak więc odnosząc się do Twojej z kolei wypowiedzi. Jasne, księża są obywatelami państwa i wypowiadają się w jego sprawach. Ale ateiści i nie-katolicy, skoro wypierają się przynależności do Kościoła, to co im do celibatu księży katolickich, hę? Przecież do Kościoła nie należą, tym samym nie mają praw do wypowiadania się w ich sprawach.
No to dlaczego Kościół się wypowiada - zazwyczaj bardzo źle - o ateistach i stara się (nie bezpośrednio) narzucać im wartości chrześcijańskie? Ja nie namawiam nikogo "nie chódź do kościoła i wyprzyj sie wiary".
Co do celibatu - to mi osobiście nic, to jest problem hierarchii Kościoła. A wypowiedzieć się mogę.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-05-2008 12:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #170
 
Helmutt napisał(a):Kościół rości sobie prawo do wypowiadania się w sprawach państwowych, obywatelami państwa są m.in. ateiści i nie-katolicy - więc mają oni pełne prawo do wypowiadania się nt Kościoła i tego co on prezentuje na zewnątrz, tego co widać. Muszą być jakieś konsekwencje - chcecie mieć głos w sprawach państwowych, społecznych itp - miejcie świadomość, że będziecie wówczas oceniani. Coś za coś.
Pierniczycie, Hipolicie, tfu.. Helmucie

Kościół wypowiada się w kwestii poszanowania ludzkiej godności, wolności i praw. A to nie polityka, lecz życie.
Nie zamierzam z tobą dalej uskuteczniać polemik, boś beton i tyle. Podaj sobie rekę z Gadzinowskim i Środą.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-05-2008 12:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #171
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Kościół rości sobie prawo do wypowiadania się w sprawach państwowych, obywatelami państwa są m.in. ateiści i nie-katolicy - więc mają oni pełne prawo do wypowiadania się nt Kościoła i tego co on prezentuje na zewnątrz, tego co widać. Muszą być jakieś konsekwencje - chcecie mieć głos w sprawach państwowych, społecznych itp - miejcie świadomość, że będziecie wówczas oceniani. Coś za coś.
Pierniczycie, Hipolicie, tfu.. Helmucie

Kościół wypowiada się w kwestii poszanowania ludzkiej godności, wolności i praw. A to nie polityka, lecz życie.
Zgoda, ale zbyt często sprowadza się to do narzucania siłą własnych zasad, autorytetów i wzorców nawet tym, którzy tego nie chcą.

Cytat:Nie zamierzam z tobą dalej uskuteczniać polemik, boś beton i tyle. Podaj sobie rekę z Gadzinowskim i Środą.
Dlaczego, mi sie z Tobą przyjemnia gadaUśmiech A czasem lepiej być betonem niż oportunistą (to nie do Ciebie, ty tylko porównanie). Co do podawania sobie ręki z w/w postaciami - "Nie wiem gdzie te ręce wcześniej były" © by Joanna Najfeld 2008 Duży uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-05-2008 12:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #172
 
o. Pacyfik napisał(a):Brawo Ksieze Marku! :jupi:
To tak samo jak bysmy my, kaplani - wypowiadali sie np. o chirurgii mozgu.
Zero kompetencji.
=D> więc niech księża przestaną wypowiadać się w kwestiach rodziny, seksu :jupi:
09-05-2008 12:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #173
 
o. Pacyfik napisał(a):To tak samo jak bysmy my, kaplani - wypowiadali sie np. o chirurgii mozgu.
Zero kompetencji.
To zabrzmiało prawie jak tekst mojego x proboszcza: "Pogadamy jak skończysz teologie" (cytat nie dokładny). Smutny
A powiedział tak w odpowiedzi na moją uwage dotyczącą nieprawdy (w moim, choć nie tylko mniemaniu) głoszonej podczas homilii...

http://www.ewangelizatorzy.pl
09-05-2008 12:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #174
 
PS napisał(a):
o. Pacyfik napisał(a):Brawo Ksieze Marku! :jupi:
To tak samo jak bysmy my, kaplani - wypowiadali sie np. o chirurgii mozgu.
Zero kompetencji.
=D> więc niech księża przestaną wypowiadać się w kwestiach rodziny, seksu :jupi:

A niby czamu, jeśli posiadają do tego odpowiednią wiedzę?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
09-05-2008 12:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #175
 
PS napisał(a):(...)więc niech księża przestaną wypowiadać się w kwestiach rodziny, seksu :jupi:

A dlaczegóż to? Jak bierzesz ślub w Kościele to wiesz, na co się decydujesz. Nie zgadzasz się z tym, co Kościół głosi? Wcale nie musisz brać ślubu w Kościele. Żyj "na kocią łapę", zadeklaruj jako ateista to ksiądz ci się wpierniczać do łóżka nie będzie. A jak za wierzącego się uważasz to przyjmij to, co Kościół głosi (a więc Chrystus).
09-05-2008 12:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #176
 
Uznajecie, że ateistom wara do kapłanów, którzy sprzeniewierzają się misji kapłaństwa.
Ale ja jestem katoliczką i zdecydowanie nie podoba mi się przypadek kapłana, którego znam, a który prowadzi dość jawne życie seksualne.
O jego zachowaniu, gdy był wikarym wiele razy informowana była Kuria przez parafian, którzy domagali się zmiany owego kapłana.
Został przeniesiony.....na proboszcza w drugim krańcu diecezji...stylu życia nie zmienił.
"...biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie" (Mt 18,7)...a przełożeni owego kapłana zapomnieli o grzechu cudzym - "7 - nie karać za grzech"?

PS. Na wypadek straszenia przez ks. Marka...lubię kolor czerwony Uśmiech ...a o tym co mnie w moim Kościele boli, mam prawo mówić.
09-05-2008 12:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #177
 
o. Pacyfik napisał(a):A o 5 przykazaniu i szacunku do czlowieka jako OSOBY mozna?
Bo to wlasnie dotyczy problemow in-vitro i antykoncepcji.

Dokładnie, chodzi o poszanowanie osoby ludzkiej, któremu to sprzeciwiają się wspomniane "metody".
09-05-2008 12:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gosia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #178
 
Helmutt - jeśli nie chcesz, to nie słuchasz tego, co mówi i głosi kościół (dotyczy to każdego z nas) - każdy jest człowiekiem obdarzonym ROZUMEM i WOLNĄ WOLĄ.

Bóg jest wielki - kocha? Go ma?o to nie kocha? Go wcale.
09-05-2008 12:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #179
 
Poza tym moze zauwazycie schizofreniczne rozdwojenie:
- z jednej strony aborcja czy sperymenty na ludziach (ludzki embrion to czlowiek) a z drugiej 'wielka chec pomocy' bezdzietnym rodzinom. I o to cala batalia....
09-05-2008 12:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #180
 
Postanowiłam tym razem skorzystać z rady Ks.Marka i odpuszczam sobie. To, com napisała, napisałam, do porozumienia nigdy nie dojdziemy, więc nie będę tracić czasu i energii w tym wątku.
09-05-2008 12:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów