Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PROROCTWA OSTATNICH LAT
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
dziękuję Daisy, ale raczej chodziło mi o odpowiedź Adama, nie Twoją

poza tym myślę, że nazywanie Boga "fajowym facetem" jest trochę jak urąganie Jego wielkości

niemniej, jeśli chcesz pociągnąć ten temat - zapraszam [żeby nie spamować] na PM

tymczasem wracając do tematu: interesuje mnie Adamie kim jest Bóg dla osoby, która tak często stara się głosić Jego chwałę [używając w tym celu majuskuły] i która tak gorliwie propaguje pewne proroctwa ... czy zgodzisz się odpowiedzieć, Adamie?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
03-08-2006 00:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Momot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Drogi M. Ink.
PAN BOG jest moim STWORCA, ZYWICIELEM, NAUCZYCIELEM, DOKTOREM, OBRONCA, ZBAWICIELEM, PANEM I ZYCIEM.

Dla niego mam wszystko, co mi dal. Ofiarowuje MU wszystko, co mam. JEMU tylko sluze i do NIEGO tylko sie modle w imie PANA JEZUSA (JAHUSZUA).

Serdecznie Cie pozdrawiam.
Adam

Adam Momot
adammomot@hotmail.com
03-08-2006 00:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
oki, dzięki Adam

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
03-08-2006 23:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Momot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
M. Ink powiedz mi.

Jak uwazasz, czy nalezy sie dzielic Proroctwami, czy tez nalezy je ukrywac? Uśmiech

Adam Momot
adammomot@hotmail.com
08-08-2006 05:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
jeśli uważasz, że proroctwo pochodzi od Boga, to myślę, że powinieneś się nim dzielić;

acz ważna uwaga: dobrze jest robić to mądrze ...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
08-08-2006 14:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pingu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
M. Ink. * napisał(a):jeśli uważasz, że proroctwo pochodzi od Boga, to myślę, że powinieneś się nim dzielić;

jestes tego pewny

M. Ink. * napisał(a):acz ważna uwaga: dobrze jest robić to mądrze ...

czym jest ta mondrosc ??
08-08-2006 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
"Ja zawarłem przymierze z Abrahamem i Moim Synem Jezusem" - to Bóg sam z sobą zawiera przymierze??? - chyba, że "prorokini" naleźy do chrześcijan nie uznających Boga w Trójcy Świętej.
"Ja wybrałem Jezusa" - "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Zanim Abraham stał się JA JESTEM" (J 8,58)...Ja Jestem - imię Boga, który był od zawsze i "wybierał sam siebie"???...bez sensu.
"Święte Festiwale" - to były obrzędy u starożytnych rzymian ku czci wybranego bóstwa z całej plejady ich bóstw, wybierano dane bóstwo, ogłaszano festiwał i zabawa połączona z orgiami trwała kilka dni.
"Good" nazwanie Boga w jęz. angielskim jest bluźnierstwem - to skąd zatem taka łaska Boga do narodu polskiego, przecież my od początku chrześcijaństwa w Polsce, nie nazywamy Boga imieniem "Jahwe"????
W żaden sposób to "proroctwo" nie ma nic wspólnego z objawieniami św. Faustyny - Jezus przemawiając do Faustyny, mówi o ludziach jako o umiłowanym swym stworzeniu, lituje się na grzesznikiem, prosi Faustynę i wszystkich wierzących, o modlitwe w intencji nawrócenia, oferuje ratunek - chocby najgorszy grzesznik, jeśli choć raz z wiarą odmówi "Koronkę do miłosierdzia Bożego" nie zginie, nie zostanie potępiony....
W tym proroctwie E. Nikomia, Bóg jest gniewny, mściwy, żądny krwi.
Dla mnie zupełnie, ale to zupełnie nie nosi znamienia Słowa Bożego.
09-08-2006 14:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
pingu napisał(a):jestes tego pewny

jestem pewny


pingu napisał(a):czym jest ta mondrosc ??

nie musisz tego wiedzieć, ta informacja jest dla Adama

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
10-08-2006 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
alus

Cytat:"Good" nazwanie Boga w jęz. angielskim jest bluźnierstwem - to skąd zatem taka łaska Boga do narodu polskiego, przecież my od początku chrześcijaństwa w Polsce, nie nazywamy Boga imieniem "Jahwe"????

Co nazywasz Łaską dla naszego narodu.
Powodzie ,susze ,robactwo na polach ?
Cytat:My od początku chrześcijanstwa w Polsce ,nie nazywamy Boga imieniem "Jahwe"?

Co ,za wstyd ,co za wstyd. Ale możemy to naprawic ,może dlatego On posyła proroków?
12-08-2006 15:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Oliwka - przeczytaj wypowiedzi w tym temacie, a dowiesz się co nazywam łaską ....złośliwość nic nie wyjaśnia, nic nie wnosi do dyskusji.
12-08-2006 16:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
alus napisał(a):Oliwka - przeczytaj wypowiedzi w tym temacie, a dowiesz się co nazywam łaską ....złośliwość nic nie wyjaśnia, nic nie wnosi do dyskusji.


Nie dowiedziałam sie ,co nazywasz Łaska ? nie widze tego w twoim poście ,ale widzę to co mnie zarzucasz.
Cytat:W tym proroctwie E. Nikomia, Bóg jest gniewny, mściwy, żądny krwi.
Dla mnie zupełnie, ale to zupełnie nie nosi znamienia Słowa Bożego


Bóg jest ,gniewny ,a jak ty sobie wyobrazasz ,ze to jest jak z JAHSZUA , bili GO , pluli na
Niego , okładali kijami , wlekli jak szmate po ziemi ,a ON milczał ,milczał.

Myslisz ,że tak bedzie zawsze [-X mylisz sie :!:

Boza Cierpliwość ,też ma swój Koniec i nic nie pomoże koronka ,bo ...poco było Mu tyle cierpień i upokorzen znosic .
Trzeba było wymysleć wcześniej koronke ,
Ja musiałam sama ,zrozumieć czego Bóg oczekuje ode mnie ,,i nie była to koronka.
13-08-2006 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Jeśli nie zauważyłaś, że w swojej wypowiedzi polemizuję z "proroctwem" E. Nikomia - to Twój problem, bo tam należy szukać czym jest "łaska dla narodu polskiego".
A może winien zejść z krzyża, do czego uragając, nawoływali przechodzący obok, i od razu rozprawić się ze wszystkimi, z całym światem....byłoby po sprawie i nie musiałby teraz wymyślać "Koronki"....nie byłabyś zmuszona sama starać się "zrozumieć czego Bóg oczekuje od Ciebie".
Swoją drogą, czy tak trudno zrozumieć testament Jezusa?...."Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali" (J 13,34).
- "Dotąd mówiłem wam o rzeczach, które już znaliście. Chciałbym je przypomnieć, byście jeszcze bardziej utwierdzili się w przekonaniu, że jestem OJCEM najlepszym, a nie strasznym, jak sądzicie, i że jestem OJCEM wszystkich ludzi obecnie żyjących oraz tych, których stworzę aż do końca świata.
Wiedzcie, iż pragnę być znany, kochany i przede wszystkim czczony.
Niech wszyscy poznają Moją Nieskończoną Dobroć wobec wszystkich, a szczególnie wobec grzeszników, chorych, umierających i tych, którzy cierpią!
Niech wiedzą, że mam tylko jedno pragnienie: kochać ich wszystkich, dawać im Moje łaski, przebaczać, gdy żałują, a nade wszystko nie sądzić ich według Mojej Sprawiedliwości, lecz według Mego Miłosierdzia, aby wszyscy zostali zbawieni i zaliczeni w poczet Moich wybranych.
WZYWAJCIE MNIE imieniem OJCA z ufnością i miłością, a wszystko otrzymacie od tego Ojca, doznając równoczesnie miłosci i miłosierdzia" - "Ojciec mówi do swoich dzieci";imprimatur: Petrus Canisius van Lierde, Vic. Generalis e Vic. Civitatis Vaticanae, Roma die 13 Marti 1989r.
Orędzia Boga Ojca, przekazane w roku 1932 matce Eugenii Elżbecie Ravasio (orędzie przekazane po łacinie, w języku całkowicie jej nie znanym) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Apostołów, uznane przez Kościół za autentyczne w 1945r.
13-08-2006 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Momot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Alusie, wlaczam sie do polemiki, gdyz poruszyles bardzo wazne zagadnienie. Mianowicie, zagadnienie wystepujacych roznic w Proroctwach, ktore sie pojawiaja, a mianowicie roznic DUCHA Proroctw. Pomysł

Dlaczego czesc Proroctw posiada slowa PANA milujacego bezwarunkowo, a czesc zawiera slowa milosci dla poslusznych i jednoczesnie kary dla nieposlusznych? Czy to oznacza, ze ktores z nich sa falszywe, lub nie maja BOZEGO DUCHA?

Popatrzmy najpierw na powyzsze Proroctwo. Przytaczam Jego urywek.
A oto cytat:
Cytat:Wiedzcie, iż pragnę być znany, kochany i przede wszystkim czczony.
Niech wszyscy poznają Moją Nieskończoną Dobroć wobec wszystkich, a szczególnie wobec grzeszników, chorych, umierających i tych, którzy cierpią!
Niech wiedzą, że mam tylko jedno pragnienie: kochać ich wszystkich, dawać im Moje łaski, przebaczać, gdy żałują, a nade wszystko nie sądzić ich według Mojej Sprawiedliwości, lecz według Mego Miłosierdzia, aby wszyscy zostali zbawieni i zaliczeni w poczet Moich wybranych.
WZYWAJCIE MNIE imieniem OJCA z ufnością i miłością, a wszystko otrzymacie od tego Ojca, doznając równoczesnie miłosci i miłosierdzia" - "Ojciec mówi do swoich dzieci";imprimatur: Petrus Canisius van Lierde, Vic. Generalis e Vic. Civitatis Vaticanae, Roma die 13 Marti 1989r.

Mam pytanie do Was. Czy to proroctwo jest w DUCHU Biblijnym :?:

Adam Momot
adammomot@hotmail.com
14-08-2006 16:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Adam Momot napisał(a):
Cytat:Wiedzcie, iż pragnę być znany, kochany i przede wszystkim czczony.
Niech wszyscy poznają Moją Nieskończoną Dobroć wobec wszystkich, a szczególnie wobec grzeszników, chorych, umierających i tych, którzy cierpią!
Niech wiedzą, że mam tylko jedno pragnienie: kochać ich wszystkich, dawać im Moje łaski, przebaczać, gdy żałują, a nade wszystko nie sądzić ich według Mojej Sprawiedliwości, lecz według Mego Miłosierdzia, aby wszyscy zostali zbawieni i zaliczeni w poczet Moich wybranych.
WZYWAJCIE MNIE imieniem OJCA z ufnością i miłością, a wszystko otrzymacie od tego Ojca, doznając równoczesnie miłosci i miłosierdzia" - "Ojciec mówi do swoich dzieci";imprimatur: Petrus Canisius van Lierde, Vic. Generalis e Vic. Civitatis Vaticanae, Roma die 13 Marti 1989r.

Mam pytanie do Was. Czy to proroctwo jest w DUCHU Biblijnym :?:

hmm ... jeśli tłumaczenie jest poprawne, to należy zwrócić uwagę na pewien szczegół:

Cytat:Niech wiedzą, że mam tylko jedno pragnienie: kochać ich wszystkich, dawać im Moje łaski, przebaczać, gdy żałują, a nade wszystko nie sądzić ich według Mojej Sprawiedliwości, lecz według Mego Miłosierdzia

jak dla mnie kłóci się to nieco z jedną z podstawowych prawd wiary:

jedna z prawd wiary napisał(a):Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który dobro wynagradza, a zło karze

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-08-2006 00:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #30
 
Tylko sprawiedliwosć z prawd wiary należy rozumieć, że za zło czeka kara - i to prawda, a Miłosierdzie - ze to Bóg ocenia jaka ona ma być - gdybyśmy ponosili pełnię konsekwencji naszego zła - nie wywinęlibyśmy sie z niczego. A Bóg w swoim Miosierdziu chociażby dał swojego Syna, żeby Jego sprawiedliwości stalo się zadosć a żeby czlowiek nie umarł, ale żył wieczne.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
15-08-2006 09:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów