Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PROROCTWA OSTATNICH LAT
Autor Wiadomość
loukas Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 39
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Piękne te proroctwa, ale...

1. Bóg objawił to, co potrzebne do zbawienia i zamknął to w księgach Pisma Świętego. To, co jest obecnie objawiane, może, ale nie musi, stać się przedmiotem wiary.
2. Czuję się pewniej, jeżeli Kościół mówi mi, że mogę (ale nie muszę) wierzyć w konkretne objawienie, bo rzeczywiście pochodzi od Boga. Dlatego - bez obrazy - ale poczekam na potwierdzenie Kościoła.

PS. W Biblii można się dość naczytać o czasach ostatecznych.

Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, poniewa? beze Mnie nic nie mo?ecie uczyni?.
J 15,5
15-08-2006 09:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Annnika napisał(a):Tylko sprawiedliwosć z prawd wiary należy rozumieć, że za zło czeka kara - i to prawda, a Miłosierdzie - ze to Bóg ocenia jaka ona ma być - gdybyśmy ponosili pełnię konsekwencji naszego zła - nie wywinęlibyśmy sie z niczego. A Bóg w swoim Miosierdziu chociażby dał swojego Syna, żeby Jego sprawiedliwości stalo się zadosć a żeby czlowiek nie umarł, ale żył wieczne.

yhy ... jednak czyż duch powyższego proroctwa nie przeciwstawia sprawiedliwości miłosierdziu ? co więcej: czyż w imię miłosierdzia nie znosi całkowicie sprawiedliwości ? a stąd już tylko krok do apokatastazy ... a tę - jak wiemy - Kościół zdecydowanie odrzucił

[ Dodano: Wto 15 Sie, 2006 10:11 ]
loukas napisał(a):Piękne te proroctwa, ale...

1. Bóg objawił to, co potrzebne do zbawienia i zamknął to w księgach Pisma Świętego. To, co jest obecnie objawiane, może, ale nie musi, stać się przedmiotem wiary.

z tego co widzę to powyższe proroctwo nie jest utożsamiane z Objawieniem, a raczej jest tu rozpatrywane w jego świetle ...


loukas napisał(a):2. Czuję się pewniej, jeżeli Kościół mówi mi, że mogę (ale nie muszę) wierzyć w konkretne objawienie, bo rzeczywiście pochodzi od Boga

niektórzy uznają to za pozwolenie na manipulowanie sobą :diabelek:


loukas napisał(a):Dlatego - bez obrazy - ale poczekam na potwierdzenie Kościoła

znając dotychczasową zabójczą szybkość orzecznictwa Kościoła w niektórych sprawach, możemy się nie doczekać tegoż za naszego życia :?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-08-2006 10:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
M. Ink. * napisał(a):znając dotychczasową zabójczą szybkość orzecznictwa Kościoła w niektórych sprawach, możemy się nie doczekać tegoż za naszego życia

Brzytwa Ockhama: Nie należy mnożyć bytów nad potrzebę.
Sama Apokalipsa Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty to do tej pory "terra incognita" dla teologii i egzegetyki. Zatem wszystkie Emmerich, Valtorty, Vasule Ryden, etc mogą poczekać na szczegółowe analizy. Wpierw Soli Deo Gloria potem omnes sanctos glorificamur. "Beze mnie nic nie możecie uczynić" mówi Pan Jezus. Gdyby nie odkupienie przez Chrystusa, to żadne słowa i treści objawień nie miały i nie mogłyby mieć żadnego zakorzenienia w łasce Bożej.
Zaś co się tyczy proroctw: Już wcześniej chyba o tym pisałem: jeżeli się nie nawrócicie, taką samą śmiercią pomrzecie. I jeszcze jedna rzecz: kryteria objawień prywatnych - oto fundament pod zachwycanie się nimi. Też je chyba już podawałem. A jeśłi nie, to proszę bardzo:
http://www.voxdomini.com.pl/roz/ro6.html

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-08-2006 11:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Miłosierdzie a Sprawiedliwość>
- "W końcu został stworzony człowiek! Cieszyłem się Moim dziełem! Człowiek dopuszcza się grzechu, ale to właśnie wówczas objawia się Moja nieskończona dobroć.
Aby żyć wśród ludzi przeze Mnie stworzonych, wybrałem w Starym Testamencie proroków. Pouczałem ich o Moich pragnieniach, o Moich troskach i Moich Radościach, żeby ukazali je wszystkim. Im bardziej szerzyło się zło, tym bardziej Moja dobroć pobudzała Mnie do udzielania się duszom sprawiedliwym, aby przekazywały Moje polecenia tym, którzy powodowali nieład. Niekiedy musiałem posłużyć się surowością - a nie karać, gdyż to spowodowałoby jedynie zło - aby ich odwieść od zepsucia i skierowac ku Ojcu i Stworzycielowi, o którym zapomieli i którego przestali uznawać w swej niewdzięczności. Poźniej zło tak zalało serca ludzi, że byłem zmuszony zesłać na świat nieszczęścia, aby oczyścić człowieka poprzez cierpienie, zniszczenie jego dóbr czy nawet utratę życia. Był potop, zniszczenie Sodomu i Gomory, wojny, itp....
Świat często doznawał oczyszczenia z zepsucia przez Moja nieskończoną Dobroć względem ludzkości...
Posłuchajcie, dzieci Moje. Przy pomocy pewnego porównania pragnę zapewnić was o Mojej Miłości. Dla Mnie wasze grzechy są jak żelazo, a wasze akty miłości - jak złoto. Nawet gdybyście dali Mi tysiąc kilogramów żelaza, nie będzie ono znaczyć dla Mnie tyle, ile dziesięc kilogramów złota, które Mi ofiarujecie!
A to znaczy, że odrobiną miłości można odpokutować za ogrom występków"..."Ojciec mówi do swoich dzieci", orędzie Boga Ojca.
"I ja cie nie potępię, idź i nie grzesz więcej" - Jezus, który mówi o sobie "Kto mnie widzi widzi Ojca Mojego" (J 14,9) przedstawia korelację Miłosierdzie - Sprawiedliwość....w miłosierdziu cię nie potępię, ale gwoli sprawiedliwości nie grzesz już i żałuj za grzechy - zmień swoje życie.
"Sprawiedliwość bez miłosierdzia jest okrucieństwem, miłosierdzie bez sprawiedliwości jest matką bałaganu" - św. Tomasz z Akwinu.
15-08-2006 11:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Ks.Marek napisał(a):Brzytwa Ockhama: Nie należy mnożyć bytów nad potrzebę.
Sama Apokalipsa Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty to do tej pory "terra incognita" dla teologii i egzegetyki. Zatem wszystkie Emmerich, Valtorty, Vasule Ryden, etc mogą poczekać na szczegółowe analizy.

no si, bardzo to ładne wszystko, a tymczasem loukas ...

loukas napisał(a):Dlatego - bez obrazy - ale poczekam na potwierdzenie Kościoła

... będzie biedaczek czekał do grobowej deski na stosowne orzeczenie, a i tak się nie doczeka, hehehe ...

Ks.Marek napisał(a):Wpierw Soli Deo Gloria potem omnes sanctos glorificamur

panie, w Polsce do Polaków to po polsku, a z tą łaciną to do latynosów, hehehe

Ks.Marek napisał(a):"Beze mnie nic nie możecie uczynić" mówi Pan Jezus. Gdyby nie odkupienie przez Chrystusa, to żadne słowa i treści objawień nie miały i nie mogłyby mieć żadnego zakorzenienia w łasce Bożej

znowu pięknie, ale ja bym wolał konkrety dotyczące omawianego tu proroctwa, a nie oklepane teologiczne formułki

Ks.Marek napisał(a):Zaś co się tyczy proroctw: Już wcześniej chyba o tym pisałem: jeżeli się nie nawrócicie, taką samą śmiercią pomrzecie

aaa.... to ksiądz to pisał, a ja myślałem, że Jan Ewangelista; no to wychodzi na jaw, że czwarta Ewangelia, hehe, zfałszowana ...

Ks.Marek napisał(a):I jeszcze jedna rzecz: kryteria objawień prywatnych - oto fundament pod zachwycanie się nimi. Też je chyba już podawałem. A jeśłi nie, to proszę bardzo:
http://www.voxdomini.com.pl/roz/ro6.html

formułki, formułki, formułki ... już wiem skąd się biorą herezje w Kościele ... z lenistwa duchownych ...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-08-2006 16:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
loukas Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 39
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
M.Ink. napisał(a):loukas (...) będzie biedaczek czekał do grobowej deski na stosowne orzeczenie, a i tak się nie doczeka, hehehe
Dziękuję za troskę, ale mam zdecydowanie ciekawsze zajęcia - do samej śmierci - niż bezproduktywne czekanie na orzeczenie Kościoła w tej konkretnej sprawie. To, co zostało już objawione, wystarczy mi do zbawienia, a to, co jest ludziom obecnie przekazywane, nie wnosi niczego nowego, co najwyżej przypomina nam o czymś przez nas zapomnianym. Radzę więc solidnie przeczytać i przemyśleć Pismo a nie zaprzątać sobie głowy czymś, co może być, ale nie musi (mam na myśli ważność objawienia).

Cytat:Soli Deo Gloria potem omnes sanctos glorificamur
Trzeba się było uczyć języków...
Cytat:Samemu Bogu chwała, a potem niech wszyscy święci będą uwielbieni
A jeżeli się mamy trzymać wyznawanej przez ciebie zasady, to nie chciałbym np. żeby tu używano angielskiego (w końcu to polskie forum).

Konkretów dotyczących omawianego tu proroctwa podac nie można z tego prostego względu, że ich nie ma. W Kościele organem wypowiadającym się w takich sprawach jest np. Urząd Nauczycielski Kościoła albo odpowiednia Kongregacja. A o ile mi wiadomo, żadna z nich nic jeszcze nie powiedziała i nie powie, dopóki objawienia się nie zakończą. Co zaś ja sądzę (czy ks. Marek czy ktokolwiek inny) to już moja sprawa i jak mnie ktoś grzecznie zapyta, to mu moge powiedzieć na PW. Swoje zdanie jako ksiądz - wyraziłem.

Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, poniewa? beze Mnie nic nie mo?ecie uczyni?.
J 15,5
18-08-2006 22:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
loukas napisał(a):Dziękuję za troskę, ale mam zdecydowanie ciekawsze zajęcia - do samej śmierci - niż bezproduktywne czekanie na orzeczenie Kościoła w tej konkretnej sprawie. To, co zostało już objawione, wystarczy mi do zbawienia, a to, co jest ludziom obecnie przekazywane, nie wnosi niczego nowego, co najwyżej przypomina nam o czymś przez nas zapomnianym. Radzę więc solidnie przeczytać i przemyśleć Pismo a nie zaprzątać sobie głowy czymś, co może być, ale nie musi (mam na myśli ważność objawienia)

wobec czego pozostaje mi jedynie skorzystać z rady i przy najbliższej nadarzającej się okazji przeczytać ...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
18-08-2006 23:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
loukas odpowiadając M. Ink* napisał(a):Trzeba się było uczyć języków...
No właśnie - też mnie to zastanawia:
Inkwizytor, a języka aniołów nie zna? Panie, non licet - nie godzi się!
M. Ink. * napisał(a):formułki, formułki, formułki ... już wiem skąd się biorą herezje w Kościele ... z lenistwa duchownych ...
Tam w prawdzie nie było regułek, ale jeśli idzie o ścisłośc - zerknij waść do Piotra Lombarda, do jego Liber Sententiorum
Sentencje to średniowieczny gatunek służący ówczesnym filozofom i teologom do tego, by przekazać w sposób zwięzły i przejrzysty jak najwięcej odpowiedzi na trudne zasadnicze pytania.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-08-2006 13:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Ks.Marek napisał(a):
loukas odpowiadając M. Ink* napisał(a):Trzeba się było uczyć języków...
No właśnie - też mnie to zastanawia: Inkwizytor, a języka aniołów nie zna? Panie, non licet - nie godzi się!

dziś inkwizytorzy łaciną się już nie parają - szkoda na nią czasu, gdy tyle stosów do podpalania [Obrazek: s003.gif]

Ks.Marek napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):formułki, formułki, formułki ... już wiem skąd się biorą herezje w Kościele ... z lenistwa duchownych ...
Tam w prawdzie nie było regułek, ale jeśli idzie o ścisłośc - zerknij waść do Piotra Lombarda, do jego Liber Sententiorum. Sentencje to średniowieczny gatunek służący ówczesnym filozofom i teologom do tego, by przekazać w sposób zwięzły i przejrzysty jak najwięcej odpowiedzi na trudne zasadnicze pytania.
1. może to i sentencje:
Ks.Marek napisał(a):Sentencje to średniowieczny gatunek
2. a może formułki:
M. Ink. * napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):"Beze mnie nic nie możecie uczynić" mówi Pan Jezus. Gdyby nie odkupienie przez Chrystusa, to żadne słowa i treści objawień nie miały i nie mogłyby mieć żadnego zakorzenienia w łasce Bożej
znowu pięknie, ale ja bym wolał konkrety dotyczące omawianego tu proroctwa, a nie oklepane teologiczne formułki
3. tak czy siak, zamiast tychże sentencyjnych reguło-formułek [teologicznych ogólników], wolę bardziej konkretne odniesienia do powyższego proroctwa

M. Ink. * napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Zaś co się tyczy proroctw: Już wcześniej chyba o tym pisałem: jeżeli się nie nawrócicie, taką samą śmiercią pomrzecie
aaa.... to ksiądz to pisał, a ja myślałem, że Jan Ewangelista; no to wychodzi na jaw, że czwarta Ewangelia, hehe, sfałszowana ...

a o tym ani słowa? czyżby wstydzik? lepsze Lombardo-Sentencje niż Ewangelie?

a tak na marginesie: proponuję porzucić już przekomarzanki i wrócić do zagadnienia omawianych tu proroctw;

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
19-08-2006 23:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Momot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Wracajac do Proroctw.

Rozpatrujac Proroctwa Biblijne i wspolczesne nasuwaja mi sie pytania - Jaki jest cel Proroctw? Czy mamy je do czysto teoretycznych, teologicznych rozwazan, czy tez jest w nich praktyczny cel, np. przestrzeganie przed smiercia, przestrzeganie przed kleskami, lub tez zapowiadanie powodzenia i sukcesow narodow? :?:

Dla mnie, osobiscie wazne jest jeszcze dodatkowe pytanie: Jaki jest cel PANA BOGA, naszego STWORCY, ktory jest naszym PASTERZEM, a my JEGO owieczkami i prowadzi nas przez zycie? A takze: Jak wazne jest Proroctwo dla nas, a jak wazne jest dla PANA BOGA?

I tutaj pomocny jest verset z Ksiegi Proroka Amosa rozdzial 3, wiersz 7:
Cytat:7 Bo Pan Bóg nie uczyni niczego, jeśli nie objawi swego zamiaru sługom swym, prorokom.

Czy macie swoja opinie na ten temat? :-k

Adam Momot
adammomot@hotmail.com
21-08-2006 00:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #41
 
Cel proroctw - naprowadzenie, pouczenie (w Miłości), zapewnienie o Opiece, Miłosci, pokrzepienie - nieskończona ilość odpowiedzi chyba Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
21-08-2006 21:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
Przeczytałam proroctwo dla Polski i mam zamiar wczytać się w inne.
Proroctwo bardzo budujące,zachęcające, ja mam wrażenie, że ono się już wypełnia. Bardzo mnie to porusza i jestem dumna, że jestem w armii Boga. Kto ma odczytac to proroctwo to odczyta bo jest już powołany.
Nam Polakom tego potrzeba, jest to bardzo zobowiązujące.

[ Dodano: Sro 23 Sie, 2006 19:00 ]
Zmieniłam zdanie co do tych proroctw, gdyż znalazłam coś co dyskwalifikuje ich prawdziwość.
Niestety Adam Momot nie odpowiada na mój prywatny post już drugi dzień..a szkoda..

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
21-08-2006 23:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Momot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
Droga Anies, ja nie otrzymalem od Ciebie zadnego E-maila.

Sprobuj jeszcze raz na adammomot@hotmail.com.

Ale jesli to dotyczy Twojej opinii na temat Proroctw, to byloby lepiej gdybys sie wypowiedziala tutaj na tym Forum, aby wszyscy mogli brac udzial w naszej dyskusji. Z gory dziekuje za Twoja wypowiedz. :papa:
Adam

Adam Momot
adammomot@hotmail.com
25-08-2006 11:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
Wysłałam prywatną wiadomość, jeśli nie doszła to przepraszam. Wolałabym nie cytować tych słów, ale masz rację że każdy powinien sam osądzić . Jest to cytat z proroctwa 71

Cytat:Wy, ktorzy zbieracie sie razem by ogladac starego, schorowanego czlowieka, pelnego demonow i on MNIE rozgniewal, bo zacheca ludzi by go czcili, klaniali mu sie, calowali jego reke, reke ktora jest ze zwyklego prochu i aby klaniali sie zwyklym balwanom. Miliony sluchaja i daza do posluszenstwa temu, ktory nazywa sie Papiezem. Wy, ktorzy nazywacie sie katolikami, JA nakazuje wam teraz – uciekajcie z kosciolow babilonskich!

Co o tym sądzicie?? Jak to się ma do proroctw np św Faustyny??
Niby wszystko jest dobrze w tych proroctwach napiętnowanie zła tego świata a tu taki kwiatek... Smutny

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
25-08-2006 12:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
dla mnie to jednoznaczne ...

nie pierwsza to w historii próba rozdzielenia katolików i papieża

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
25-08-2006 12:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów