Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do czego jest Ci potrzebny Bóg?
Autor Wiadomość
Sonia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Sivis Amariama napisał(a):Co Ci daje wiara w Boga?
siłe, gdybym nie miała tej siły to bym wysiadła psychicznie juz dawno a tak mimo trudow jakos normalnie funkcjonuje Uśmiech kada trudnosc i cierpienie w zyciu mnie umocniły i sprawiaja ze zmieniam punkty widzenia na wiele spraw

Czas oczy otwiera, stare nawyki gin? gdzie?
A ja Tw? mi?o?ci? jak kocem otulam si?
Nie chce by? my?la?, ?e s?owem kupi? Ci? chc?
Panie ja poprostu Kocham Ci?!! UśmiechUśmiech
04-08-2006 23:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RySia :) Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 215
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Co mi daje wiara w Boga ???? Życie, które bez tej wiary byłoby nudne, beznadziejne..., do niczego Smutny Bo Bóg jest moją siłą i nadzieją na lepsze jutro Uśmiech Bez Niego moje zycie legło by w gruzach...na seriooo... Bo gdyby nie postawił na mojej drodze KSMu, ludzi jego tworzących...to byłoby po mnie :| a teraz jest za co dziękować bo poprostu dzięki niemu żyję Uśmiech \Duży uśmiech/ i chociaz pojawiają się wątpliwości...to jest o wiele lepiej niż było kiedyś Uśmiech Teraz wesoła dziewczyna z jakimś pomysłem na życie i pełan nadziei a kiedyś cicha, zbyt spokojna szara myszka na skraju załamania...jest różnica Uśmiech :*

CZerwone: stój!
Zielone: jed?!
Pomara?czowe: Ry?ka!!! Duży uśmiech

...id? ?ni? niemo?liwe, burzy? wszech?wiaty, rozdziera? rzeczywisto?ci w imi? Ojca i Syna... ju? dobrze. :*
04-08-2006 23:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #18
Re: Do czego jest Ci potrzebny Bóg?
Sivis Amariama napisał(a):Do czego jest Ci potrzebny Bóg?

Co Ci daje wiara w Boga?

Bóg jest powietrzem dla duszy, ducha ludzkiego

wiara ... bez niej nie szukałbym prawdy ...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-08-2006 23:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Hm,odpowiadając na pytanie zawarte w tytule tematu powiem krótko ze ... Bóg mi nie jest potrzebny do niczego.... Samo pytanie tez wydaje mi się dziwnie skonstruowane #-o

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
05-08-2006 00:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Samo pytanie tez wydaje mi się dziwnie skonstruowane

dlaczego?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
05-08-2006 01:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Wiesz,jestem niewierzącym,jednak pytanie w rodzaju "do czego jest co potrzebny Bóg" wydaje mi się przedmiotowym traktowaniem Boga.Mnie to nie przeszkadza,ale dziwi mnie ze ludzie którzy się tutaj wypowiadają ( a poza mna to sami wierzący w Boga) nie zwrócili na to uwagi.Jeśli juz to temat powinien się nazywać "Co mi daja wiara w Boga" - albo coś w tym stylu.No nie wiem,moze się nie znam po prostu.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
05-08-2006 11:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #22
 
Palmer, maszz całkowitą rację - potraktowaliśmy zdaje się konkretne sformułowane jako uproszczenie Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-08-2006 12:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sonia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Palmer, Annika zauwazcie ze wszyscy oprocz pingu odpowiadali na pytanie "Co Ci daje wiara w Boga?" a nie "Do czego jest Ci potrzebny Bog?" Uśmiech tego pytania powinno wogole nie byc Uśmiech i zgadzam sie ze to sformułowanie jest
Palmer_Eldritch napisał(a):wydaje mi się przedmiotowym traktowaniem Boga

Czas oczy otwiera, stare nawyki gin? gdzie?
A ja Tw? mi?o?ci? jak kocem otulam si?
Nie chce by? my?la?, ?e s?owem kupi? Ci? chc?
Panie ja poprostu Kocham Ci?!! UśmiechUśmiech
05-08-2006 13:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #24
 
czyli odpowiadalismy wszyscy na inne pytanie Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-08-2006 13:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Wiesz,jestem niewierzącym,jednak pytanie w rodzaju "do czego jest co potrzebny Bóg" wydaje mi się przedmiotowym traktowaniem Boga

nie mogę się do końca zgodzić; rzeczywiście jest w tym pytaniu pokusa reizacji Boga, ale nie trzeba jej ulec;

równie dobrze mogę sobie odpowiedzieć na pytanie: do czego byli mi w życiu potrzebni moi rodzice; i mogę na nie odpowiedzieć w postawie pełnej szacunku względem nich:

bez nich nie byłoby mnie, bez nich byłbym nieszczęśliwą sierotą, bez nich nie zaznałbym wiele szczęścia w życiu - nie traktuję ich przedmiotowo, a jednocześnie uwypuklam to, że bez ich pomocy nie zostałyby zaspokojone moje potrzeby; zatem moi rodzice byli mi potrzebni; per analogam - Bóg mi jest potrzebny, choćby po to, żebym nie musiał czcić bożków drewnianych lub mentalnych

[ Dodano: Sob 05 Sie, 2006 14:28 ]
Sivis Amariama napisał(a):Do czego jest Ci potrzebny Bóg?

bo w kimże mógłbym się zatopić tak bezgranicznie i w kim mógłbym się zagubić tak bezpiecznie

potrzebuję Boga, jako Dawcy, to On daje mi miłość i wszelką łaskę, wszelki dar niezbędny i potrzebny ... Przytulanie

któż 'przytuli' tak jak On, gdy matka o mnie już zapomni ... ?

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Sob 05 Sie, 2006 14:37 ]
Wiesz co, zadziwiasz mnie, i to bardzo pozytywnie Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
05-08-2006 14:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pingu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
M. Ink. * napisał(a):bo w kimże mógłbym się zatopić tak bezgranicznie i w kim mógłbym się zagubić tak bezpiecznie

potrzebuję Boga, jako Dawcy, to On daje mi miłość i wszelką łaskę, wszelki dar niezbędny i potrzebny ... Przytulanie

któż 'przytuli' tak jak On, gdy matka o mnie już zapomni ... ?

W sobie samym,
naj lepiej jak czlowiek polaga na sobie a nie na wyimaginowanej postaci majacej poprawic samopoczucie. Lepiej jak czlowiek spozytkuje czas na konstruktywne dzialania zamiast modlic sie (prowadzic monolog) z mysla nieistniejaca i niemajaca racji bytu
05-08-2006 15:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
baranka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 214
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Czy Tobie zalezy, by innych przekonac do takich mysli?
05-08-2006 15:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Cytat:naj lepiej jak czlowiek polaga na sobie a nie na wyimaginowanej postaci majacej poprawic samopoczucie.
sam człowiek sobie nie poradzi i jest słaby
Cytat:zamiast modlic sie (prowadzic monolog)
monolog?? Hmm... ciekawe podejście?? Monolog :-k monolog powiadasz... :-k MONOLOG... :-k mo-no-log?? aaaaaaa..... to jest to takie głupie stwierdzenie jakim ludzie niewierzący próbują nazywać nasz dialog z Bogiem??
05-08-2006 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
m... Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 57
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Bóg trzyma mnie za rękę wtedy gdy biorę opakowanie tabletek,wtedy gdy trzymam w ręcę nóż i wtedy gdy patrzę na nadjeżdżający samochód.

" I nie ma niczego,co wspomina si? z ulg?.I niczego na co czeka si? z nadziej?"
05-08-2006 16:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pingu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Cytat:sam człowiek sobie nie poradzi i jest słaby

a kto mu pomoze kto da mu sile, ktos kogo czlowiek nigdy niewidzial a o jego istnieniu dowiaduje sie sie od drugiego czlowieka ktory defakto tez niewidzial??

Daisy napisał(a):monolog?? Hmm... ciekawe podejście?? Monolog :-k monolog powiadasz... :-k MONOLOG... :-k mo-no-log?? aaaaaaa..... to jest to takie głupie stwierdzenie jakim ludzie niewierzący próbują nazywać nasz dialog z Bogiem??

rozmowa między dwiema lub kilkoma postaciami, podstawowa struktura językowa dramatu; składa się z następujących po sobie replik, powiązanych przedmiotem rozmowy i sytuacją, w której są wypowiadane; tak nam tlumach PWN a ja w modlitwie widze tylko jedna postac ktora sie wypowiada.

no i co do stwierdzenia ze jestem niewiezacy to niemozliwe bo wierze ze boga niema zatym w cos wierze
05-08-2006 17:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów