Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do czego jest Ci potrzebny Bóg?
Autor Wiadomość
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
pingu napisał(a):dusza a co to jest ??

Wiesz, tez sie kiedys nad tym zastanawialam.
Podziele sie tutaj swoim spostrzezeniem. Otoz jak patrze na czlowieka zywego to widze go w trzech wymiarach. Widze go, slysze go i czuje jego cieplo. Gdy patrze na czlowieka zmarlego to widze powloke, ubranie, ktore zdjela dusza. Dusza to ja, ty i inni, to nasz glos, nasze cieplo, nasze uczucia...
06-08-2006 00:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
pingu napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):bo w kimże mógłbym się zatopić tak bezgranicznie i w kim mógłbym się zagubić tak bezpiecznie potrzebuję Boga, jako Dawcy, to On daje mi miłość i wszelką łaskę, wszelki dar niezbędny i potrzebny ... któż 'przytuli' tak jak On, gdy matka o mnie już zapomni ... ?
W sobie samym,
naj lepiej jak czlowiek polaga na sobie a nie na wyimaginowanej postaci majacej poprawic samopoczucie. Lepiej jak czlowiek spozytkuje czas na konstruktywne dzialania zamiast modlic sie (prowadzic monolog) z mysla nieistniejaca i niemajaca racji bytu

widzę, że się 'do mnie' odezwałeś; to miło z Twojej strony, zatem niegrzecznie byłoby nie odpowiedzieć;


pingu napisał(a):W sobie samym

człowiek - jak mówi personalizm - jest 'bytem dla'; Twoja odpowiedź, natomiast, sugeruje egocentryzm - dla mnie jest to kalectwo, więc: NIE, dziękuję; nie chcę być duchowym kaleką zmkniętym na drugą osobę


pingu napisał(a):naj lepiej jak czlowiek polaga na sobie

dlaczego pingu uważasz, że tak jest właśnie 'naj lepiej'?


pingu napisał(a):nie na wyimaginowanej postaci majacej poprawic samopoczucie


oczywiście, że nie jest dobrze polegać na wyimaginowanej postaci; któż chciałby się 'opierać' na fikcyjnych postaciach ... dlatego też nie opieram się na żadnej imaginacji, lecz na historycznej postaci - na Chrystusie z Nazaretu


pingu napisał(a):Lepiej jak czlowiek spozytkuje czas na konstruktywne dzialania zamiast modlic sie

to oczywiście ciekawe stwierdzenie, co najmniej z dwóch względów:

1. trudno byłoby Ci udowodnić, że modlitwa nie jest działaniem KONSTRUKTYWNYM
2. trudno byłoby Ci udowodnić, że inne działania są BARDZIEJ konstruktywne


pingu napisał(a):modlić się (prowadzic monolog) z mysla nieistniejaca

"myśl nieistniejąca" ? brawo! kolejne interesujące określenie; wkraczasz w filozofię ... rys zagadnienia 'jak ma się myśl do bytu' ! czy uważasz, że wszystkie myśli ludzkie są nieistniejące?


pingu napisał(a):modlic sie (prowadzic monolog)

owszem, byłby to monolog, gdyby postać była wyimaginowana ... ale [!] ponieważ rozmawiam z historycznym [!] Chrystusem, więc jest to dialog


pingu napisał(a):niemajaca racji bytu

nie twierdzę, że jestem mądrością wcieloną, ale Twoje stwierdzenie jest mało przekonujące; twierdzisz - bądź co bądź - że Bóg nie istnieje, że Jego istnienie nie ma racji bytu ... proszę zatem o dowody potwierdzające Twoją hipotezę

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-08-2006 00:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #48
 
M. Ink jestem pod wrażeniem Twojej wypowiedzi... wymiotłes ... Przytulanie sama bym lepiej nie napisała...
06-08-2006 00:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #49
 
Brawo Mroczny Inkwizytorze, muszę powiedzieć, że mnie mile zaskakujesz Uśmiech Popieram M. Ink. * Uśmiech
Przytulanie
06-08-2006 00:42
Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
[Obrazek: s004.gif]"biada wam, jeśli ludzie was chwalić będą, albowiem tak czynili fałszywym prorokom"[Obrazek: s004.gif]

[ Dodano: Nie 06 Sie, 2006 00:50 ]
nie robię tego po to, żeby "wymiatać", tylko dlatego, że razi mnie brak pracyzji i logiczności pewnych stwierdzeń; więc nie dziękuję za te niemiłe mej mej duszy pochlebstwa [Obrazek: s063.gif]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-08-2006 00:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
Cytat:"biada wam, jeśli ludzie was chwalić będą, albowiem tak czynili fałszywym prorokom"
chwalic można :wink: czasem trzeba poznac swoja wartość 8)
06-08-2006 00:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
znam swoją wartość, a to nie jest temat o mnie, tylko o potrzebie Boga, Daisy ... [Obrazek: s063.gif]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-08-2006 00:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
baranka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 214
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
Boga nie da rady udownidnic. Mozemy pisac i przekonywac sie nawzajem -zajmie nam to kilometry i itak nic

Boga trzeba dosiwadczyc
06-08-2006 09:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NiKtóś Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 54
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Boga.. A może tylko w końcu zauważyć Jego wielką Miłośc- Ona wszystko załatwi.. Bo zobaczywszy i poznawszy tak wielka potegę, jaką jest Boża Miłość, trudno nie odpowiedzieć na nią także Miłościa.. Chybai sie tak nie da :]
ps. w celu poznania polecam II stopiń Szkoły Kontaktu/Fundament Ćwiczeń Ignacjański. Wiwat Ojciec IgnacyUśmiech
06-08-2006 09:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
M. Ink. * napisał(a):owszem, byłby to monolog, gdyby postać była wyimaginowana ... ale [!] ponieważ rozmawiam z historycznym [!] Chrystusem, więc jest to dialog
Kiedyś czytałem ksiązkę pt"Nekroskop". Bohater tej powiesci potrafił rozmawiać z umarłymi. Jak widze masz podobne zdolnosci.Brawo.O czym tam sobie gadacie?

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
06-08-2006 12:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
baranka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 214
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Moze i ktos potrafi wyleczyc raka
Moze i ktos potrafi wyleczyc depresje

Ale nikt procz Boga nie nada sensu cierpieniu
Sensu tak glebokiego, ze cierpienie, wielkie cierpienie, umieranie, nie jest juz 'wielkim nieszczesciem', a widzi sie w tym Dobra Nowine, Nadzieje, Wielgachna nadzieje, przepelniajaca serce! pozwalającą Pogodnie i owocnie żyć!

poczytajcie o zyciu sw.Marty Robin..
06-08-2006 13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RySia :) Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 215
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
baranka napisał(a):Moze i ktos potrafi wyleczyc raka
Moze i ktos potrafi wyleczyc depresje

Ale nikt procz Boga nie nada sensu cierpieniu
Otóż to Uśmiech
Palmer_Eldritch napisał(a):Kiedyś czytałem ksiązkę pt"Nekroskop". Bohater tej powiesci potrafił rozmawiać z umarłymi. Jak widze masz podobne zdolnosci.Brawo.O czym tam sobie gadacie?
Hmmm...Chrystus umarły ???!!! Mijasz się z prawdą Smutny

"BÓG nie zszedł na ziemię, aby cierpienie znieść czy wyjaśnić, lecz aby napełnić je swoją Obecnością. " Paul Claudel Oczko \Duży uśmiech/
:*

CZerwone: stój!
Zielone: jed?!
Pomara?czowe: Ry?ka!!! Duży uśmiech

...id? ?ni? niemo?liwe, burzy? wszech?wiaty, rozdziera? rzeczywisto?ci w imi? Ojca i Syna... ju? dobrze. :*
06-08-2006 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):owszem, byłby to monolog, gdyby postać była wyimaginowana ... ale [!] ponieważ rozmawiam z historycznym [!] Chrystusem, więc jest to dialog
Kiedyś czytałem ksiązkę pt"Nekroskop". Bohater tej powiesci potrafił rozmawiać z umarłymi. Jak widze masz podobne zdolnosci.Brawo

:diabelek: zgrabnie to ująłeś Palmerze ! jednak Chrystus nie jest umarły, jest zmartwychwstały, ponieważ zmartwychwstał 'trzeciego dnia' Uśmiech nie rozmawiam z Bogiem umarłych, lecz z Bogiem żyjącym


Palmer_Eldritch napisał(a):O czym tam sobie gadacie?

o różnych sprawach: czasami o mnie, czasami o Tobie; choć wydaje mi się, że tracę - rozmawiając tak rzadko z Nim o Nim

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-08-2006 15:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pingu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
A mi nadal wydaje sie ze w ogole tracisz rozmawiajac z "Nim" a tracisz duzo przedewszystkim cennego czasu ktory moglbys spozytkowaj (i tu sie powtorze) na bardziej konstruktywne zadania
08-08-2006 01:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #60
 
Widzisz, a jego zdaniem on nie traci czasu, wręcz przeciwnie - zyskuje go Oczko - i tu się na 100% zgodzę z Inkiem Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
08-08-2006 11:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów