Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Kłopotliwe" charyzmaty?
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Toż to protestanci są! To nie ma nic wspólnego z KK. Jeszcze Hillsong. Fajnie grają, ale stracili w moich oczach. Nie wiedziałam też, ża są jakimś oddzielnym Kościołem.

[ Dodano: Nie 06 Maj, 2007 12:33 ]
Widziałeś ten filmik obok "McJesus"? Jezus jako McDonald's? Świetnia komercha :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-05-2007 12:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #32
 
Przez takie cyrki faktycznie ruchy charyzmatyczne tracą bardzo mocno Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-05-2007 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Offca napisał(a):Toż to protestanci są! To nie ma nic wspólnego z KK. Jeszcze Hillsong. Fajnie grają, ale stracili w moich oczach. Nie wiedziałam też, ża są jakimś oddzielnym Kościołem.

[ Dodano: Nie 06 Maj, 2007 12:33 ]
Widziałeś ten filmik obok "McJesus"? Jezus jako McDonald's? Świetnia komercha :krzywy:
Tak, niestety widziałem. Tylko tak się zastanawiam, skąd u osób, przecież napewno wierzących, aż takie zwiedzenie? :shock:

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
06-05-2007 16:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
Terebint napisał(a):Tylko tak się zastanawiam, skąd u osób, przecież napewno wierzących, aż takie zwiedzenie?
Bo to Hameryka. Ludziom tam odbija od dobrobytu, chrześcijanom najwidoczniej również :-k Komercja i kicz jak się patrzy. Zresztą u nas tego też nie brakuje, ale chyba nie na taką skalę... I całe szczęście. A to co się wyrabiało na tym filmiku, mam wątpliwości, że to od Boga pochodzi... :-k

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-05-2007 18:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
siloam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 173
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
A ja mam wątpliwości czy każda wspólnota Odnowy czerpie z Ducha. Ostatnio byłem na spotkaniu Odnowy. W czasie uwielbienia proroctwo, które było czytane zawierało fragmenty znanych mi wypowiedzi (wypowiadali je dosyć znani ludzie). W owym przekazie nie dało się odczuć "sacrum", a jego poziom teologiczny był płytki. Każde zdanie było podobne do poprzedniego, a sens każdego dało sie streścić w "Bóg Cię kocha". Odebrałem to jako teatr i grę na uczuciach.

Odnośnie nagłych wybuchów płaczu, śmiechu, czy upadków mam poważne wątpliwości aby były to znaki Bożego działania. Jak mówi św. Paweł nasz Bóg jest Bogiem porządku.
11-05-2007 23:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
Cytat:A ja mam wątpliwości czy każda wspólnota Odnowy czerpie z Ducha.
Jasne, że nie. Niekiedy dzieje się tak, że wspólnota (i tyczy się to nie tylko Odnowy w Duchu Świętym) opiera się nie na tym co Boskie, ale na tym co ludzkie. Cóż, zdarza się po prostu. Dlatego tak ważne we wspólnotach są grupy rozeznające i czuwający nad wszystkim kapłan.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-05-2007 23:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
siloam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 173
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
Ks.Marek napisał(a):Oto co mają do powiedzenia na temat charyzmatów nasi bracia Luteranie

Wolę używać słowa heretyk, wobec tych znają prawdę Kościoła a ją odrzucają.
19-05-2007 12:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
siloam napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Oto co mają do powiedzenia na temat charyzmatów nasi bracia Luteranie

Wolę używać słowa heretyk, wobec tych znają prawdę Kościoła a ją odrzucają.

Lecz mam wrażenie iż Bóg ich nie odrzuca, skoro darzy łaskami Darów Ducha Świętego !. :aniol: :jupi:

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
19-05-2007 12:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
siloam napisał(a):Wolę używać słowa heretyk, wobec tych znają prawdę Kościoła a ją odrzucają.
I vice versa, powie ci np motek. Naucz się postrzegać jednośc w róznorodności. zachęcam, by uczynić pierwszy krok, sięgając po teksty teologiczno-filozoficzne rosyjskich filozofów religii. Wówczas może przejżysz na oczy.
Polecam gorąco: P. Evdokimov, Poznanie Boga w tradycji wschodniej. Patrystyka, liturgia, ikonografia, tłum. A. Liduchowska, Kraków 1996.
Jak chcesz, to podaj mi majla na PW, wówczas podeślę ci skrót jednego z rozdziałów, dotyczących właśnie rosyjskiej filozofii religii.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-05-2007 23:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
siloam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 173
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #40
 
Ks.Marek napisał(a):Naucz się postrzegać jednośc w róznorodności. zachęcam, by uczynić pierwszy krok, sięgając po teksty teologiczno-filozoficzne rosyjskich filozofów religii. Wówczas może przejżysz na oczy.
Polecam gorąco: P. Evdokimov, Poznanie Boga w tradycji wschodniej. Patrystyka, liturgia, ikonografia, tłum. A. Liduchowska, Kraków 1996.
Jak chcesz, to podaj mi majla na PW, wówczas podeślę ci skrót jednego z rozdziałów, dotyczących właśnie rosyjskiej filozofii religii.

A ja zachęcam do lektury Mortalium Animos
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/...11928.html

Proszę to porównać do koncepcji "jedności w różnorodności" księdza. Encyklika to coś więcej niż książka filozofa prawosławia.

Cytat:W tym miejscu należy objaśnić i usunąć błędne zapatrywania, na których wspiera się cała podstawa tych spraw i to różnorodne wspólne dążenie niekatolików ku zjednoczeniu chrześcijańskich Kościołów, o czym była mowa. Inicjatorzy tej idei prawie wciąż przytaczają słowa Chrystusa: "Ut omnes unum sint... Fiet unum ovile et unus pastor" (Aby wszyscy byli jedno... Jedna niech będzie owczarnia i jeden pasterz)(14), ale w ten sposób, jakby te słowa wyrażały "życzenie i prośbę, które mają się dopiero spełnić. Są bowiem zdania, że jedność wiary i kierownictwa - co jest znamieniem prawdziwego i jednego Kościoła Chrystusa - nigdy poprzednio nie istniała i dzisiaj także nie istnieje.
20-05-2007 11:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
siloam napisał(a):Proszę to porównać do koncepcji "jedności w różnorodności" księdza. Encyklika to coś więcej niż książka filozofa prawosławia.
Widać ciasnote intelektualna i brak kompetencji. Dla tych samym errorów przybył niegdyś na ziemię Jezus. I co? Panie Jezu! Porażkę odniosłeś! Nie przewidziałeś sedewakantystów i tym podobnych kast!
Tak na marginesie: nie ma bardziej katolickiego wyznania, jak chrześcijaństwo prawosławne. Gdybyś nie był ciasny, to byś przejrzał książkę przeze mnie reklamowaną i byś zrozumiał, w czym rzecz. Ale cóż, monofizytyzm bierze górę. Tak to jest z herezją, że ma ogromną moc parcia na przód i zataczania coraz to szerszych kręgów...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-05-2007 22:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
siloam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 173
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #42
 
Ks.Marek napisał(a):Widać ciasnote intelektualna i brak kompetencji.
Ad personam, więc nie skomentuję. Proszę o więcej kultury wypowiedzi.

Cytat:Porażkę odniosłeś! Nie przewidziałeś sedewakantystów i tym podobnych kast!
Nie każdy, kto cytuje Mortalium Animos jest sedekiem. Warto o tym pamiętać. Myślę, że jako katolik ksiądz powinien uważać tą encyklikę za zobowiązującą. W końcu napisał ją Papież. Ciekawi mnie dlaczego tak nie jest. Czy dokumenty papieskie tracą na ważności z biegiem lat?

Cytat:Tak na marginesie: nie ma bardziej katolickiego wyznania, jak chrześcijaństwo prawosławne.

Tak na marginesie: jest nim Kościół Katolicki. Chrześcijaństwo prawosławne nie dopuszcza istnienia innych obrządków na "terenach kanonicznych prawosławia". Tworzy sztuczne granice zapominając, że kościół jest Kościołem Powszechnym. Status "Nowego Rzymu" ma tam Konstantynopol- tak jakby biskup Rzymu utracił swój prymat. Czyli co innego mówią, a co innego robią. Oczywiście mam na myśli eklezjalność. Dogmatycznie nie ma między nami różnicy (chociaż teraz część nich neguje dogmat o nieomylności Papieża w sprawie wiary i moralności- oczywiście jest to wynik podważania prymatu piotrowego)

Cytat:Gdybyś nie był ciasny, to byś przejrzał książkę przeze mnie reklamowaną i byś zrozumiał, w czym rzecz.
Nie jestem ciasny. A Harry'ego Pottera też nie czytałem. :roll:

Cytat: Ale cóż, monofizytyzm bierze górę. Tak to jest z herezją, że ma ogromną moc parcia na przód i zataczania coraz to szerszych kręgów...

Przepraszam, ale mam wątpliwości czy ksiądz, wie na czym polega herezja monofizycka...
20-05-2007 23:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
siloam napisał(a):Ad personam, więc nie skomentuję. Proszę o więcej kultury wypowiedzi.
Obraziłeś się? To tym bardziej potwierdzasz co napisałem wcześniej.
siloam napisał(a):Nie każdy, kto cytuje Mortalium Animos jest sedekiem. Warto o tym pamiętać. Myślę, że jako katolik ksiądz powinien uważać tą encyklikę za zobowiązującą. W końcu napisał ją Papież. Ciekawi mnie dlaczego tak nie jest. Czy dokumenty papieskie tracą na ważności z biegiem lat?
Ta twoja wypowiedź to zarazem moje odniesienie się do tego co napisałeś na końcu:
siloam napisał(a):Przepraszam, ale mam wątpliwości czy ksiądz, wie na czym polega herezja monofizycka...
Na Piusie XI Kościół się nie skończył z misją nauczycielską.
siloam napisał(a):Tak na marginesie: jest nim Kościół Katolicki.
Owszem, ale dodajmy - ten któremu przewodzi Benedykt 16 Papież.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-05-2007 23:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
siloam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 173
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #44
 
Ks.Marek napisał(a):Obraziłeś się? To tym bardziej potwierdzasz co napisałem wcześniej.
Nie obraziłem się. Ale nie lubię pomówień- szczególnie niegodnych kapłana.
Cytat:
siloam napisał(a):Przepraszam, ale mam wątpliwości czy ksiądz, wie na czym polega herezja monofizycka...
Na Piusie XI Kościół się nie skończył z misją nauczycielską.
Widzę, że muszę wyjaśnić kilka kwesti:
Monofizytyzm
Nie skończył i ja temu nie przeczę. Ale nauczanie poprzednich Papieży jest tak samo ważne i zobowiązujące jak obecnego. Katolik jest zobowiązany więc wierzyć w całość doktryny, a nie tylko w jej część.
Cytat:
siloam napisał(a):Tak na marginesie: jest nim Kościół Katolicki.
Owszem, ale dodajmy - ten któremu przewodzi Benedykt 16 Papież.
Już pisałem, że nie jestem sedekiem. Nie jestem też 'lefebrystą', więc proszę nie pisać oczywistości o których wie każde dziecko pierwszokomunijne.
20-05-2007 23:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
siloam napisał(a):Katolik jest zobowiązany więc wierzyć w całość doktryny, a nie tylko w jej część.
No więc do dzieła. Na co jeszcze czekasz?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-05-2007 11:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów