Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Granice napominania ( wydzielony)
Autor Wiadomość
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Granice napominania ( wydzielony)
M. Ink. * napisał(a):nasz Pan nakazał nam upominać grzesznych

Czyli wpieprzać się w zycie "niewiernych" buciorami ,tak? A potem się dziwią ze antykatolicyzm i antyklerykalizm w narodzie szerzy,ech...

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
15-08-2006 00:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):nasz Pan nakazał nam upominać grzesznych

Czyli wpieprzać się w zycie "niewiernych" buciorami ,tak?

karykaturalizujesz


Palmer_Eldritch napisał(a):A potem się dziwią ze antykatolicyzm i antyklerykalizm w narodzie szerzy,ech...

wniosek oparty na karykaturze nie jest wnioskiem prawdziwym

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-08-2006 00:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
M. Ink. * napisał(a):karykaturalizujesz
Rozwin w takim razie powyższą myśl.Oraz powiedz też co miales na mysli pisząc:

Cytat:nasz Pan nakazał nam upominać grzesznych

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
15-08-2006 01:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #4
 
M. Ink. * napisał(a):karykaturalizujesz
Trudne słowo :wink:
M. Ink. * napisał(a):nasz Pan nakazał nam upominać grzesznych
Hmmm... napominać? To co tu widzę to raczej nie napominanie, a płacz i chęć szybkiego nawrócenia syna Tomasza;] Może on poprostu wybrał inną wiarę :coo: Dla zatwardziałego Katolika chyba trudne jest uwierzenie w to że istnieją także inne wiary/wierzenia/religie Język Zaraz pewnie dostanę ostrzeżenie że nie modlę się postami :mrgreen:
15-08-2006 01:25
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
slon napisał(a):Hmmm... napominać? To co tu widzę to raczej nie napominanie, a płacz i chęć szybkiego nawrócenia syna Tomasza;] Może on poprostu wybrał inną wiarę :coo: Dla zatwardziałego Katolika chyba trudne jest uwierzenie w to że istnieją także inne wiary/wierzenia/religie Język Zaraz pewnie dostanę ostrzeżenie że nie modlę się postami :mrgreen:

Napominamy tych, co mają otwarte serca i umysły, tych, którzy posiadają choć zręby wolności wewnętrznej.
Natomiast co do "modlenia sioę postami" - Gościu! W necie jest pewnie z milion przeróżnych forów zatem czep się innego. Tu cie nikt nie trzyma, nie nagabuje. Daruj sobie zatem te głodne kawałki przepełnione arogancją. Nie pasuje coś, to droga wolna

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-08-2006 09:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):nasz Pan nakazał nam upominać grzesznych

Czyli wpieprzać się w zycie "niewiernych" buciorami ,tak? A potem się dziwią ze antykatolicyzm i antyklerykalizm w narodzie szerzy,ech...

Palmer, postaraj się używać bardziej kulturalniejszych wyrażeń. Rozumiem twoje podejście do sprawy, ale nie jest konieczne używanie takich słów, które świadczą o braku kultury.
Chyba cię na to stać i jesteś człowiekiem kulturalnym - jeśli tak, to pokaż to.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-08-2006 19:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
jestem uradowany waszymi odpowiedziami, gdyż uwielbiam się mądrować :mrgreen:

Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):karykaturalizujesz
Rozwin w takim razie powyższą myśl

... z dziką rozkoszą :mrgreen:

pomiędzy:
a. powiedzeniem komuś "to co robisz jest grzechem"
b. zmuszaniem kogoś do robienia [nie robienia] czegoś
jest zasadnicza różnica

forum internetowe nie daje możliwości zmuszenia kogokolwiek do czegokolwiek, jest więc 'sytuacją' zbliżoną do opisanej w punkcie a.;
natomiast Ty, Palmerze, sugerujesz, że wyrażenie własnej opinii [zbudowanej na przekonaniach religijnych] na forum jest bliższe punktowi b.; ponadto używasz dosadnego i [delikatnie ujmując] momentami wulgarnego języka, co sprawia, że ujęcie tej kwestii przez Ciebie ma znamiona karykatury, a nie wiernego obrazu


Palmer_Eldritch napisał(a):Oraz powiedz też co miales na mysli pisząc:
Cytat:nasz Pan nakazał nam upominać grzesznych

co miałem na myśli? na początek choćby: Ez 33, 1-9 ale jeśli to nie wystarczy, to mogę jeszcze poszukać ...

slon napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):karykaturalizujesz
Trudne słowo

rzeczywiście niełatwe :mrgreen: dlatego, jeśli sprawia Ci kłopoty, to zrobisz rozsądniej nie używając go :diabelek:

slon napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):nasz Pan nakazał nam upominać grzesznych
Hmmm... napominać? To co tu widzę to raczej nie napominanie, a płacz

już święty Paweł uczył nas w swych listach, że czsem należy napominać właśnie przez łzy ...

slon napisał(a):i chęć szybkiego nawrócenia syna Tomasza

czy widzisz w tym coś złego?

slon napisał(a):Może on poprostu wybrał inną wiarę

nawet jeśli ... to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wskazać mu prawdziwą drogę :mrgreen:

slon napisał(a):Dla zatwardziałego Katolika chyba trudne jest uwierzenie w to że istnieją także inne wiary/wierzenia/religie

:diabelek: jasne ... dla 'zatwardziałego katolika' jest to równie trudne jak uwierzenie w to, że za dnia świeci słońce, a w nocy gwiazdy :diabelek:

slon napisał(a):Zaraz pewnie dostanę ostrzeżenie że nie modlę się postami

ja też się nie modlę postami, a jak dotąd nikt mnie jeszcze nie ostrzegł;

ale za to, jako rasowy inkwizytor, chętnie puszczę Cię z dymem [Obrazek: s289.gif]

:mrgreen:

Ks.Marek napisał(a):Napominamy tych [...] Natomiast co do "modlenia sioę postami" - Gościu! W necie jest pewnie z milion przeróżnych forów zatem czep się innego. Tu cie nikt nie trzyma, nie nagabuje. Daruj sobie zatem te głodne kawałki przepełnione arogancją. Nie pasuje coś, to droga wolna

ho ho ho ... widzę, że księżom też się należy upomnienie ... jakby do mnie ktoś powiedział: "Gościu! czep się innego. Daruj sobie zatem te głodne kawałki", to chyba bym się zachował jak rasowy inkwizytor Duży uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-08-2006 20:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
M. Ink. * napisał(a):a. powiedzeniem komuś "to co robisz jest grzechem"
b. zmuszaniem kogoś do robienia [nie robienia] czegoś
jest zasadnicza różnica
Ale sęk w tym,że to często nie kończy się tylko na słowach.Pomijam juz fakt,ze to co dla Was jest "grzechem" to dla "innowierców" lub "niewiernych" jest normą albo niczym szczególnym czy godnym potępienia.Odwracając sytuacje,równie dobrze ateisci mogliby zacząc "nawracać" katolików na "niewiarę" wychodząc z założenia ze takowa jest lepsza dla nich.
M. Ink. * napisał(a):natomiast Ty, Palmerze, sugerujesz, że wyrażenie własnej opinii [zbudowanej na przekonaniach religijnych] na forum jest bliższe punktowi b.;
Ale my tu rozmawiamy o sytuacjach realnych a nie wirtualnych,przynajmniej ja takowe na myśli miałem
Cytat:ponadto używasz dosadnego i [delikatnie ujmując] momentami wulgarnego języka, co sprawia, że ujęcie tej kwestii przez Ciebie ma znamiona karykatury, a nie wiernego obrazu
Otóż to jest punkt widzenia katolika,ale dla ateistów to niekoniecznie jest "karykatura" tylko codziennośc w IV RP.Ponadto takimi własnie słowami oddaję to,co myśli wielu ateistów.Nie mówię ze wszyscy.Ale wielu,bardzo wielu.Poza tym tu nie ma żadnych wulgaryzmów.Dosadne słowo (jedno) i owszem,ale nie wulgaryzmy.

Cytat:co miałem na myśli? na początek choćby: Ez 33, 1-9 ale jeśli to nie wystarczy, to mogę jeszcze poszukać ...
Oszczędź sobie.Tego biblijnego bełkotu po prostu nie trawię,liczylem ze napiszesz coś "od siebie".

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
15-08-2006 21:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):a. powiedzeniem komuś "to co robisz jest grzechem"
b. zmuszaniem kogoś do robienia [nie robienia] czegoś
jest zasadnicza różnica
Ale sęk w tym,że to często nie kończy się tylko na słowach
jesli nie kończy się na słowach, to prawdopodobnie zmierza już w stronę sytuacji b., od której z grubsza się odcinam;

Palmer_Eldritch napisał(a):Pomijam juz fakt,ze to co dla Was jest "grzechem" to dla "innowierców" lub "niewiernych" jest normą albo niczym szczególnym czy godnym potępienia
sęk w tym, że to czy coś jest dla nas grzechem, a dla kogo innego nie jest, nie ma tu decudującego znaczenia;

najistotniejsze jest to, co myśli Bóg o danym czynie, danej osoby i jaki jest Jego do tegoż stosunek

Palmer_Eldritch napisał(a):Odwracając sytuacje,równie dobrze ateisci mogliby zacząc "nawracać" katolików na "niewiarę" wychodząc z założenia ze takowa jest lepsza dla nich
oczywiście; w praktyce często określa się to mianem tzw. ateizmu wojującego, którego zakamuflowane lub jawne przykłady są coraz liczniejsze

Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):natomiast Ty, Palmerze, sugerujesz, że wyrażenie własnej opinii [zbudowanej na przekonaniach religijnych] na forum jest bliższe punktowi b.
Ale my tu rozmawiamy o sytuacjach realnych a nie wirtualnych,przynajmniej ja takowe na myśli miałem
w takim razie powiedz mi jak można kogokolwiek zmusić do czegokolwiek za pomocą forum internetowego, zwłaszcza w wymiarze religijnym?

według mnie choćby ktoś nawet najbardziej chciał to zrobić, to i tak może poprzestać co najwyżej na słowach = słownym upominaniu, a w skrajnych - patologicznych przypadkach - na werbalnej agresji, która [nie przeczę...] może przyjąć również religijną formę

Palmer_Eldritch napisał(a):
M.Ink napisał(a):ponadto używasz dosadnego i [delikatnie ujmując] momentami wulgarnego języka, co sprawia, że ujęcie tej kwestii przez Ciebie ma znamiona karykatury, a nie wiernego obrazu
Otóż to jest punkt widzenia katolika,ale dla ateistów to niekoniecznie jest "karykatura" tylko codziennośc w IV RP
rzeczywistość naszego kraju nie zmienia faktu, że pewne wyrażenia są po prostu wulgarne

Palmer_Eldritch napisał(a):Ponadto takimi własnie słowami oddaję to,co myśli wielu ateistów
wystawiasz w ten sposób świadectwo ateistom - jako ludziom o niskim poziomie kultury i prymitywiźmie językowym ... ponieważ wiemy doskonale, że wśród ateistów są również ludzie wysokiej kultury, stąd - na Twoim miejscu - zastanowiłbym się, czy oni utożsamiliby się z Twoim sposobem przedstawiania poglądów ateistycznych ...

Palmer_Eldritch napisał(a):Nie mówię ze wszyscy.Ale wielu,bardzo wielu
cóż ... nie powiem, żeby mnie to szczególnie martwiło ...

Palmer_Eldritch napisał(a):Poza tym tu nie ma żadnych wulgaryzmów.Dosadne słowo (jedno) i owszem,ale nie wulgaryzmy
skoro uważasz, że owo dosadne słowo nie jest wulgaryzmem, to proponuję zajrzeć do:

Grochowski Maciej napisał(a):Słownik polskich przekleństw i wulgaryzmów slownik polskich przeklenstw i wulgaryzmow
Autor: M. Grochowski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wydania: 2002
Oprawa: Miękka
Format: 11x16cm
Język: polski
Ilość stron: 240
ISBN: 8301138319
okładkę i inne dane można zobaczyć tutaj; natomiast ten mam w domu i jak wrócę z wakacji to jeszcze - dla pewności - sprawdzę ...

Palmer_Eldritch napisał(a):
Cytat:co miałem na myśli? na początek choćby: Ez 33, 1-9 ale jeśli to nie wystarczy, to mogę jeszcze poszukać ...
Oszczędź sobie.Tego biblijnego bełkotu po prostu nie trawię,liczylem ze napiszesz coś "od siebie".
czyżbyś podejrzewał mnie o prywatne objawienie ? :mrgreen:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
16-08-2006 13:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
M. Ink. * napisał(a):jesli nie kończy się na słowach, to prawdopodobnie zmierza już w stronę sytuacji b., od której z grubsza się odcinam;
Ok.Wszystko jasne.I ciesze sie ze się od takowych działań odcinasz.
M. Ink. * napisał(a):sęk w tym, że to czy coś jest dla nas grzechem, a dla kogo innego nie jest, nie ma tu decudującego znaczenia;
Jak dla kogo.
Cytat:najistotniejsze jest to, co myśli Bóg o danym czynie, danej osoby i jaki jest Jego do tegoż stosunek
Argumentacja nie do przyjęcia dla kogoś kto w Boga nie wierzy.
M. Ink. * napisał(a):oczywiście; w praktyce często określa się to mianem tzw. ateizmu wojującego, którego zakamuflowane lub jawne przykłady są coraz liczniejsze
A dziwisz się ze są coraz liczniejsze?W obecnej sytuacji?Kazda akcja rodzi reakcję.Proste.

Cytat:w takim razie powiedz mi jak można kogokolwiek zmusić do czegokolwiek za pomocą forum internetowego, zwłaszcza w wymiarze religijnym
Hm,to temat do osobnej dyskusji,ale kiedyś z kumplem na jednym forum muzycznym udało nam sie (w ramach eksperymentu) "wyprać" kilkanascie conajmniej osób na uwielbienie do pewnego zespołu rockowego.Ale generalnie faktycznie,w wymiarze religijnym raczej cięzko coś takiego zrobić,tu się zgodze.
Cytat:wystawiasz w ten sposób świadectwo ateistom - jako ludziom o niskim poziomie kultury i prymitywiźmie językowym
Chyba masz problemy ze zrozumieniem tego co napisałem.Tu nie chodzi o poziom kultury ateistów ,tylko o sposób w jaki wy,katolicy "upominacie grzesznych".A robicie to często nachalnie,w ogóle religia katolicka nachalnie ,z buciorami wchodzi juz we wszelkie niemal sfery zycia w Polsce.Słowo użyte przeze mnie -rzekomo wulgarne- jest własnie synonimem takiej nachalnosci.Paniał?W tym kontekscie slowo to nie świadczy o niskim poziomie kultury,tylko oddaje w pełni odczucia wielu "niewiernych",nawet tych wysokiej kultury.
Cytat:ponieważ wiemy doskonale, że wśród ateistów są również ludzie wysokiej kultury,
Zaryzykował bym stwierdzenie,ze nawet częsciej ,niż wśród ludzi wierzących.

Cytat:stąd - na Twoim miejscu - zastanowiłbym się, czy oni utożsamiliby się z Twoim sposobem przedstawiania poglądów ateistycznych ...
Zdziwiłbyś się.

Cytat:rzeczywistość naszego kraju nie zmienia faktu, że pewne wyrażenia są po prostu wulgarne
:roll:
A ten ciągle swoje...Odnoszę wrażenie,że ten rzekomy wulgaryzm jest probą zdyskredytowania mnie z braku argumentów :/

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
16-08-2006 17:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):sęk w tym, że to czy coś jest dla nas grzechem, a dla kogo innego nie jest, nie ma tu decudującego znaczenia;
Jak dla kogo.

dla wszystkich - bo wszyscy będziemy sądzeni u końca czasów

Palmer_Eldritch napisał(a):
Cytat:najistotniejsze jest to, co myśli Bóg o danym czynie, danej osoby i jaki jest Jego do tegoż stosunek
Argumentacja nie do przyjęcia dla kogoś kto w Boga nie wierzy

mylisz się, Palmer, to nie argumentacja - to upomnienie

Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):oczywiście; w praktyce często określa się to mianem tzw. ateizmu wojującego, którego zakamuflowane lub jawne przykłady są coraz liczniejsze
A dziwisz się ze są coraz liczniejsze?

nie, nie dziwię się ...

Palmer_Eldritch napisał(a):W obecnej sytuacji?

czyżby różniła się czymś szczególnym od innych sytuacji?

Palmer_Eldritch napisał(a):Kazda akcja rodzi reakcję.Proste

akcję i reakcję można różnorako interpretować ...

Palmer_Eldritch napisał(a):
Cytat:w takim razie powiedz mi jak można kogokolwiek zmusić do czegokolwiek za pomocą forum internetowego, zwłaszcza w wymiarze religijnym
Hm,to temat do osobnej dyskusji

chętnie ją podejmę

Palmer_Eldritch napisał(a):
Cytat:wystawiasz w ten sposób świadectwo ateistom - jako ludziom o niskim poziomie kultury i prymitywiźmie językowym
Chyba masz problemy ze zrozumieniem tego co napisałem

chyba nie

Palmer_Eldritch napisał(a):Tu nie chodzi o poziom kultury ateistów ,tylko o sposób w jaki wy,katolicy "upominacie grzesznych"

cóż ... krytyka naszego zachowania, aby być wiarygodną, wymaga Twojej nieskazitelności ... czy potrafisz się taką wylegitymować ? czytając temat o masturbacji dochodzę do wniosku, że nie

Palmer_Eldritch napisał(a):A robicie to często nachalnie,w ogóle religia katolicka nachalnie ,z buciorami wchodzi juz we wszelkie niemal sfery zycia w Polsce

podejrzewam, że masz na myśli nachalność analogiczną do tej, z pomocą której usiłujesz przekonać nas do Twoich poglądów dotyczących masturbacji ...

Palmer_Eldritch napisał(a):Słowo użyte przeze mnie -rzekomo wulgarne- jest własnie synonimem takiej nachalnosci

a ja bym powiedział raczej, że jest DOWODEM nachalności jego autora

Palmer_Eldritch napisał(a):Paniał?

a Ty ?

Palmer_Eldritch napisał(a):W tym kontekscie slowo to nie świadczy o niskim poziomie kultury

owszem świadczy, ale widzę, żeś nie zajrzał waść do wskazanego dwa posty wcześniej słownika ...

cóż, pozostaje mi dodać, że Twoje zdanie cenię dalece niżej niż kompetentnych w tej kwestii osób - jak na przykład autora tego słownika - wspomnianego powyżej pana Macieja Grochowskiego

Palmer_Eldritch napisał(a):tylko oddaje w pełni odczucia wielu "niewiernych"

myślę, że oddaje to przede wszystkim Twoje odczucia - a te uważam za nieadekwatne

Palmer_Eldritch napisał(a):nawet tych wysokiej kultury

... do których - jak udowodniłeś - nie należysz ....

Palmer_Eldritch napisał(a):
Cytat:ponieważ wiemy doskonale, że wśród ateistów są również ludzie wysokiej kultury,
Zaryzykował bym stwierdzenie,ze nawet częsciej ,niż wśród ludzi wierzących

ryzykuj ... ale nie sądzę, by Ci się to opłaciło

Palmer_Eldritch napisał(a):
Cytat:stąd - na Twoim miejscu - zastanowiłbym się, czy oni utożsamiliby się z Twoim sposobem przedstawiania poglądów ateistycznych ...
Zdziwiłbyś się

może ja - a może raczej Ty

Palmer_Eldritch napisał(a):
Cytat:rzeczywistość naszego kraju nie zmienia faktu, że pewne wyrażenia są po prostu wulgarne
A ten ciągle swoje

oto znów przykład argumentu 'na wysokim poziomie kultury' ... :diabelek:

Palmer_Eldritch napisał(a):Odnoszę wrażenie,że ten rzekomy wulgaryzm jest probą zdyskredytowania mnie z braku argumentów

Twoje wrażenie jest błędne, a błąd wynika z faktu, że nie skorzystałeś ze wspomnianego słownika ...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
17-08-2006 00:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
M. Ink. * napisał(a):dla wszystkich - bo wszyscy będziemy sądzeni u końca czasów
jakoś dziwnie się nie boję...
M. Ink. * napisał(a):czyżby różniła się czymś szczególnym od innych sytuacji?
Owszem.
M. Ink. * napisał(a):akcję i reakcję można różnorako interpretować ...
Owszem.Co nie zmienia faktu ze kazda akcja rodzi reakcję.
M. Ink. * napisał(a):cóż ... krytyka naszego zachowania, aby być wiarygodną, wymaga Twojej nieskazitelności ...czy potrafisz się taką wylegitymować ?
Widać będe musiał powtarzać az do znudzenia :KAZDA AKCJA RODZI REAKCJĘ.Zapisz,zapamietaj,powtarzaj przed snem.
Cytat:czytając temat o masturbacji dochodzę do wniosku, że nie
j.w.
M. Ink. * napisał(a):podejrzewam, że masz na myśli nachalność analogiczną do tej, z pomocą której usiłujesz przekonać nas do Twoich poglądów dotyczących masturbacji ...

J.w.Moja nachalnośc jest efektem waszej nachalnosci.Każdy czlowiek ma jakiś próg odporności na bzdury.
Cytat:a ja bym powiedział raczej, że jest DOWODEM nachalności jego autora
Odwracasz kota ogonem.Dość nieudolnie zresztą.I probujesz cała dyskusję sprowadzić na "boczne tory".Normalka....

Cytat:cóż, pozostaje mi dodać, że Twoje zdanie cenię dalece niżej niż kompetentnych w tej kwestii osób - jak na przykład autora tego słownika - wspomnianego powyżej pana Macieja Grochowskiego
Pochlastam się zaraz z rozpaczy normalnie.... Smutny ;(
M. Ink. * napisał(a):myślę, że oddaje to przede wszystkim Twoje odczucia - a te uważam za nieadekwatne
Czyli malo wiesz o tym co się dzieje w naszym kraju.

Cytat:... do których - jak udowodniłeś - nie należysz ....
Każdy ma jakies wady.Czyli mowiąc waszym językiem - jest "grzeszny"

Cytat:ryzykuj ... ale nie sądzę, by Ci się to opłaciło
I vice versa.
Cytat:może ja - a może raczej Ty
Któż to wie....
Cytat:oto znów przykład argumentu 'na wysokim poziomie kultury' ...
Uzasadnij ze jest on "niekulturalny"
Cytat:Twoje wrażenie jest błędne, a błąd wynika z faktu, że nie skorzystałeś ze wspomnianego słownika ..
Nie,moje wrażenie jest jak najbardziej prawidłowe,zamiast przejśc do konkretów drązysz desperacko tenże wątek.Z uporem godnym lepszej sprawy.Ale w sumie nie dziwię ci się...

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
17-08-2006 00:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #13
 
M. Ink. * napisał(a):nawet jeśli ... to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wskazać mu prawdziwą drogę
Jaką masz pewność że jest prawdziwa, może jego droga jest prawdziwa? A może obie? Język
17-08-2006 16:49
Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):dla wszystkich - bo wszyscy będziemy sądzeni u końca czasów
jakoś dziwnie się nie boję
trudno - ostrzegając Cię spełniłem swoje zadanie; teraz to już Twój problem

Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):czyżby różniła się czymś szczególnym od innych sytuacji?
Owszem
wątpię

Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):akcję i reakcję można różnorako interpretować
Owszem.Co nie zmienia faktu ze kazda akcja rodzi reakcję
wobec tego nie dziw się naszym reakcjom

Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):krytyka naszego zachowania, aby być wiarygodną, wymaga Twojej nieskazitelności ...czy potrafisz się taką wylegitymować
Widać będe musiał powtarzać az do znudzenia :KAZDA AKCJA RODZI REAKCJĘ
nie każda

Palmer_Eldritch napisał(a):Zapisz,zapamietaj,powtarzaj przed snem
po co ?

Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):czytając temat o masturbacji dochodzę do wniosku, że nie
j.w.
i zaczyna panu Palmerowi brakować argumentów ...

Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):podejrzewam, że masz na myśli nachalność analogiczną do tej, z pomocą której usiłujesz przekonać nas do Twoich poglądów dotyczących masturbacji
J.w.Moja nachalnośc jest efektem waszej nachalnosci.Każdy czlowiek ma jakiś próg odporności na bzdury
bzdury? co masz na myśli?

Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):ja bym powiedział raczej, że jest DOWODEM nachalności jego autora
Odwracasz kota ogonem.Dość nieudolnie zresztą.I probujesz cała dyskusję sprowadzić na "boczne tory".Normalka....
nie odwracam; wykazałem powyżej, że Twoje wymaganie od nas powstrzymania się od nachalności jest pozbawione, skoro sam zachowujesz się nachalnie;

Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):cóż, pozostaje mi dodać, że Twoje zdanie cenię dalece niżej niż kompetentnych w tej kwestii osób - jak na przykład autora tego słownika - wspomnianego powyżej pana Macieja Grochowskiego
Pochlastam się zaraz z rozpaczy normalnie....
zamiast się - jak to powiedziałeś - "chlastać", proponuję zrezygnować z używania słów wulgarnych i częściej korzystać ze słowników pisanych przez mądrzejsze od Ciebie osoby

Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):myślę, że oddaje to przede wszystkim Twoje odczucia - a te uważam za nieadekwatne
Czyli malo wiesz o tym co się dzieje w naszym kraju
Twój wniosek jest nielogiczny

Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):... do których - jak udowodniłeś - nie należysz ....
Każdy ma jakies wady
fakt - dlatego niesłusznie wymagasz od nas, abyśmy ich nie mieli [czyt. żebyśmy nie byli nachalni]

Palmer_Eldritch napisał(a):Czyli mowiąc waszym językiem - jest "grzeszny"
to nie jest nasz język - nie utożsamiamy wady z grzechem

Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):ryzykuj ... ale nie sądzę, by Ci się to opłaciło
I vice versa
ja nie zamierzam ryzykować

Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):może ja - a może raczej Ty
Któż to wie
o! tu mogę się z Tobą zgodzić

Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):
Palmer_Eldritch napisał(a):A ten ciągle swoje
oto znów przykład argumentu 'na wysokim poziomie kultury' ...
Uzasadnij ze jest on "niekulturalny"
to proste: nie umiejąc odpowiedzieć rzeczowo na argument [argument ad rem], obrażasz adwersarza [argument ad personam] ... jak to kiedyś u Schopenchauera obnażono taki 'argument': "Sokratesie twoje poglądy są równie obrzydliwe, jak Twoja twarz" =D>

brak Ci argumentów i wolisz mnie obrazić, niż przyznać się do porażki [a tak na marginesie ... zastanawiam się czy po raz kolejny napiszesz: j.w.]; no ... chyba, że potrafisz udowodnić, że nie używasz wulgarnego i obraźliwego języka; ale skoro łatwiej mi odpowiedzieć, że w kółko gadam to samo ...


Palmer_Eldritch napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):Twoje wrażenie jest błędne, a błąd wynika z faktu, że nie skorzystałeś ze wspomnianego słownika
Nie,moje wrażenie jest jak najbardziej prawidłowe,zamiast przejśc do konkretów drązysz desperacko tenże wątek.Z uporem godnym lepszej sprawy
a jednak, Twoje wrażenie jest błędne; nie drążę wątku, lecz wykazuję na konkretnym przykładzie, że Twoje wymaganie od kogoś dobrego zachowania [rezygnacji z nachalności] nie jest oparte na racjonalnej podstawie, skoro sam zachowujesz się w sposób godny pożałowania


Palmer_Eldritch napisał(a):Ale w sumie nie dziwię ci się
ja Tobie również - gdyż łatwiej jest wymagać od innych niż od siebie

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
18-08-2006 00:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
M. Ink. * napisał(a):trudno - ostrzegając Cię spełniłem swoje zadanie; teraz to już Twój problem
Nie mam żadnego problemu.
Cytat:wobec tego nie dziw się naszym reakcjom
A ty moim.
M. Ink. * napisał(a):i zaczyna panu Palmerowi brakować argumentów ...
Nie,po prostu nie lubię się powtarzac.Dwie magiczne literki załatwiają sprawę,nie muszę tego samego pisac X razy.
M. Ink. * napisał(a):bzdury? co masz na myśli?
To co pisales w temacie o masturbacji na przykład.Nie tylko zresztą ty.
M. Ink. * napisał(a):nie odwracam; wykazałem powyżej, że Twoje wymaganie od nas powstrzymania się od nachalności jest pozbawione, skoro sam zachowujesz się nachalnie;
I tak bedziemy odbijac piłeczkę do usr... smierci.Moja nachalnośc,jesli ma miejsce jest wynikiem nachalnosci pewnych osób wyznania katolickiego.W zasadzie katolicyzm jako taki mi nie przeszkadza,do czasu kiedy jego wyznawcy zaczynają NACHALNIE włazić w moje zycie i mowić mi np.co jest dobre a co złe.Paniał?
M. Ink. * napisał(a):zamiast się - jak to powiedziałeś - "chlastać", proponuję zrezygnować z używania słów wulgarnych i częściej korzystać ze słowników pisanych przez mądrzejsze od Ciebie osoby
Nie,no robisz sie juz naprawde NUDNY.Użyłem JEDNEGO slowa,które od biedy można by uznać za lekko dosadne ale na pewno nie wulgarne,a Ty z tego robisz nie wiadomo co.Ciekaw jestem czy jako osoba powiązana z muzyką punkową- na codzien tez jesteś taki grzeczniutki i uzywasz wyłącznie pięknej literackiej polszczyzny.
M. Ink. * napisał(a):Twój wniosek jest nielogiczny
Logiczny jak najbardziej,tylko widocznie ty tego nie potrafisz zrozumiec.
M. Ink. * napisał(a):fakt - dlatego niesłusznie wymagasz od nas, abyśmy ich nie mieli [czyt. żebyśmy nie byli nachalni]
Ach,czyli nie zaprzeczasz ze jestescie czasami nachalni?
M. Ink. * napisał(a):to nie jest nasz język - nie utożsamiamy wady z grzechem
Na jedno wychodzi.
Cytat:to proste: nie umiejąc odpowiedzieć [argument ad rem] rzeczowo na argument, obrażasz [argument ad personam] adwersarza; jak to kiedyś u Schopenchauera obnażono taki 'argument': "Sokratesie twoje poglądy są równie obrzydliwe, jak Twoja twarz"
ROTFL,niczego w podobnym stylu nie napisałem,zwrócilem jedynie uwagę ze się powtarzasz,wyrażając to słowami"A ten ciągle swoje"Co w tym niekulturalnego?Naprawde nie wiem :-k
M. Ink. * napisał(a):brak Ci argumentów i wolisz mnie obrazić, niż przyznać się do porażki
ROTFL :roll2: Gdzie ja cię obrażam?I czy ja ciągle jak powtarzam jedno i to samo czy ty?Komu tu brakuje argumentów?Wracaj do dyskusji a nie pisz ciągle o moim rzekomym braku kultury,bo to jest własnie ucieczka od argumentów i próba zdyskredytowania mnie a nie rzeczowa dyskusja.
M. Ink. * napisał(a):a tak na marginesie ... zastanawiam się czy po raz kolejny napiszesz: j.w.
Jeśli zajdzie taka potrzeba(czytaj jeśli będe musiał powtórzyć coś ci pisałem akapit wcześniej) to owszem
M. Ink. * napisał(a):no ... chyba, że potrafisz udowodnić, że nie używasz wulgarnego i obraźliwego języka -
.
Hm,ale zaraz,to tematem dyskusji jest język jakim sie posługuję? :roll2:
Cytat: no, ale skoro łatwiej mi odpowiedzieć, że w kółko gadam to samo
Bo tak niestety jest.
M. Ink. * napisał(a):a jednak, Twoje wrażenie jest błędne; nie drążę wątku, lecz wykazuję na konkretnym przykładzie, że Twoje wymaganie od kogoś dobrego zachowania [rezygnacji z nachalności] nie jest oparte na racjonalnej podstawie, skoro sam zachowujesz się w sposób godny pożałowania
Przepraszam,czyli wedle twojego rozumowania :"Palmer jest chamem ,mozemy mu nachalnie włazić z buciorami w jego zycie,nie moze od nas wymagać zebyśmy sie od niego odczepili,bo to skończony cham?".Tak?I zrozum wreszcie:jesli moja nachalnośc ma miejsce,to JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE EFEKTEM NACHALNOSCI KATOLIKÓW.Jest efektem coraz większej ekspansji jedynie słusznej religii we wszelkie aspekty zycia w naszym kraju.I wedle twojego rozumowania-Wy możecie być nachalni a ja mam siedziec cichutko i potulnie jak mysz pod miotłą?I wtedy dopiero będe mógł wymagać zebyscie przestali być nachalni?Tak?
Cytat:ja Tobie również - gdyż łatwiej jest wymagać od innych niż od siebie
No własnie,panie inkwizytor.Brawo,wręcz podlozyleś mi się tym tekstem =D>

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
18-08-2006 00:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów