Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pustynia Miast
Autor Wiadomość
Slimak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ks.Marek napisał(a):To zdjęcie z Eucharystii w szczerym polu, na siedząca, mnie zatrważa.


Szczere pole ? Toś to wydmy w Łebie (takie ruchome pisaki Oczko )

Zatrważa? No cóż- każdy orze jak może :diabelek:
14-06-2007 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Nie mieli ołtarza, więc ciężko by było na stojąco sprawować Eucharystię w przypadku jak pokazuje załączony obrazek. Poza tym na pewno mieli pozwolenie biskupa Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-06-2007 23:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Offca napisał(a):Poza tym na pewno mieli pozwolenie biskupa Oczko
Jakos mnie to nie przekonuje. Poza tym, jeśli już, to zawsze mozna coś zaimprowizować, chociażby kajak, deskę, etc. Pomijając fakt, iż jest to niegodziwe, sprawoawac Ofiarę Najświetszą pośód piachu i zgiełku.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-06-2007 00:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Slimak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
Ks.Marek napisał(a):(...) mozna coś zaimprowizować, chociażby kajak, deskę, etc. Pomijając fakt, iż jest to niegodziwe, sprawoawac Ofiarę Najświetszą pośód piachu i zgiełku.

Hmm a nie ma tam przypadkiem na zdjęciu rozłożonego płótna? /flaga/ /obowiązkowo jest i korporał/
Po za tym zawsze można było skierować młodych /tu i ówdzie ludzi zbuntowanych/ o 4 rano do kościoła i zasiąść wśród moher mafii :roll:

Cytat:Coś takiego przeżyłam pierwszy raz w moim życiu! Za nami wschodzące słońce. Po komunii ludzie odwrócili się w stronę morza i zaczynali się modlić. W mojej głowie przeleciała myśl Panie dlaczego właśnie tak? Przecież ołtarz jest za nimi a modlą się w drugą stronę. Jednak zaraz później w chwili zastanowienia przyszła inna myśl. Przecież Panie to właśnie Ty stworzyłeś to wszystko, przez ten wschód jesteśmy naprawdę bliżej Ciebie. Ten piach którego wszędzie było pełno to prawdziwa pustynia dla naszego serca, na której możemy spotkać Ciebie i nikogo więcej. W tym czasie ON był najważniejszy
Karola /rok 2005

Cytat:Art. 4

CZAS I MIEJSCE SPRAWOWANIA EUCHARYSTII

Kan. 932 -

§ 1. Eucharystię należy sprawować w miejscu świętym, chyba że w poszczególnym wypadku czego innego domaga się konieczność; w takim wypadku Eucharystia winna być sprawowana w odpowiednim miejscu.

§ 2. Ofiarę eucharystyczną należy sprawować na ołtarzu poświęconym lub pobłogosławionym. Poza miejscem świętym można użyć odpowiedniego stołu, zawsze jednak z obrusem i korporałem.
Źródło


Chyba zgłupiałem :roll: #-o
15-06-2007 11:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Karusia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 177
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Oj tam... Czepiacie się... ;P
A swoją drogą... Wydaje mi się, że jest to zdjęcie z SPE, a nie z PM... :roll:
15-06-2007 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ks.Marek napisał(a):Jakos mnie to nie przekonuje.
Żeby odprawić mszę w plenerze trzeba mieć pozwolenie od biskupa i biskup musi być o takich rzeczach powiadomiony. I to tym, że msza będzie odprawiana w takich a takich warunkach na pewno też został poinformowany. A Pan Jezus na pewno się nie obraził.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-06-2007 15:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Karusia napisał(a):A swoją drogą... Wydaje mi się, że jest to zdjęcie z SPE, a nie z PM...
a czemu tak?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-06-2007 15:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Karusia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 177
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Rachel napisał(a):Karusia napisał/a:
A swoją drogą... Wydaje mi się, że jest to zdjęcie z SPE, a nie z PM...

a czemu tak?
Bo ks. Seba chodzi na SPE a nie na PM ;P ks. Adam chyba tak samo Oczko
15-06-2007 16:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Ks.Marek napisał(a):pośód piachu i zgiełku.
piach bo wydmy, a zgiełku nie ma, przynajmniej jak ja byłam to panowała podczas takiej mszy cisza.
Karusia napisał(a):Bo ks. Seba chodzi na SPE a nie na PM ks. Adam chyba tak samo
no ale na akcji czasem bylo "połączenie" sił salezjanów z całego ruchu. A kiedyś ks. Leszek był baaardzo związany z PM.
Ale po co ja piszę, od czasu, kiedy należałam do PM minęło sporo czasu i "coś niecoś mogło się zmienić..."

[Obrazek: mysz4.gif]
15-06-2007 21:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Slimak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
Karusia napisał(a):A swoją drogą... Wydaje mi się, że jest to zdjęcie z SPE, a nie z PM...
Cytat:Bo ks. Seba chodzi na SPE a nie na PM ;P ks. Adam chyba tak samo Oczko

<rotfl> Widziałaś kiedyś SPE w Łebie o 4 rano ? Język
Po za tym kadra tam gdzie potrzebna tam jeździ ;>

Właśnie dziś przed paroma godzinami w Bydgoszczy wystartował kolejny zjazd SWE= Spe i Pm
Prawie tu płacze że nie mogłem pojechać.
15-06-2007 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Slimak napisał(a):Po za tym zawsze można było skierować młodych /tu i ówdzie ludzi zbuntowanych/ o 4 rano do kościoła i zasiąść wśród moher mafii
Koścól podzielony zatem, tak?
I wszystko jest już jasne...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-06-2007 08:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Slimak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
:ks: :hahaha: Nie skomentuje tego.
16-06-2007 08:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Slimak, mimiką twarzy komentujesz 8)

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
16-06-2007 09:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Offca napisał(a):Nie mieli ołtarza, więc ciężko by było na stojąco sprawować Eucharystię w przypadku jak pokazuje załączony obrazek. Poza tym na pewno mieli pozwolenie biskupa Oczko
Nie no, ja mam jednak nadzieję, że sprawowali na stojąco. Konsekracja na siedząco? #-o :roll: Mam wrażenie, że to trzecie zdjęcie jest już po Eucharystii. Zresztą tutaj większość młodzieży stoi tyłem do "ołtarza", co by oznaczało, że nie jest to środek Mszy Oczko

A na tych wcześniejszych zdjęciach jednak kapłani stoją Uśmiech Interesuje mnie tylko, co dalej? Oni stoją, a Pan Jezus leży u ich stóp, że się tak zapytam? :roll:

Zdecydowanie uważam, że obrus nie ma prawa leżeć wprost na ziemi/piasku/trawie itp. To nie piknik ale Przenajświętsza Ofiara.

A młodzież pomysłowa jest i jestem pewna, że nawet na wydmach by jakiś ołtarz zmajstrowała...


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
16-06-2007 11:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Ale wspólnota PM istnieje już tyle lat... Gdyby nie pasowało Komuś,że coś jest "nieprzepisowo", to by ta formacja kościelna " nie przeżyła"...

[Obrazek: mysz4.gif]
20-06-2007 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów