Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pustynia Miast
Autor Wiadomość
PTRqwerty Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Offca napisał(a):A Pan Jezus na pewno się nie obraził.
A skąd wiesz?

[Obrazek: if.png]
20-06-2007 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
PTRqwerty napisał(a):A skąd wiesz?
Bo nie jest taki obrażalski.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-06-2007 21:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Myszkunia napisał(a):Ale wspólnota PM istnieje już tyle lat... Gdyby nie pasowało Komuś,że coś jest "nieprzepisowo", to by ta formacja kościelna " nie przeżyła"...
Nie tak widzi Bóg, jak widzi człowiek. Komunizm w Polsce trwał niemal 50 lat...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-06-2007 22:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Myszkunia napisał(a):Ale wspólnota PM istnieje już tyle lat... Gdyby nie pasowało Komuś,że coś jest "nieprzepisowo", to by ta formacja kościelna " nie przeżyła"...
Jeden przypadek to jeszcze nie powód, aby wszystko grzebać. Najlepszym przykładem jest sam Kościół. Błędów liturgicznych - mniej lub bardziej poważnych - jest sporo pewnie od zawsze. A jednak nieprzerwanie istnieje. Ważne, by starać się je eliminować, kiedy się je zauważy. Błędy, a nie Kościół czy daną wspólnotę Oczko


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
21-06-2007 17:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Ks.Marek napisał(a):Nie tak widzi Bóg, jak widzi człowiek. Komunizm w Polsce trwał niemal 50 lat...
Mam nadzieję że to nie żadna sugestia...jeśli chodzi o ta wspólnotę...
angua napisał(a):Błędy, a nie Kościół czy daną wspólnotę
Fakt. Ale czy sądzisz, że taka msza to błąd?
Kilka razy byłam na rekolekcjach u zakonnic. Też zdarzało mi się tam uczestniczyć w mszach na świeżym powietrzu w warunkach spartańskich. Czy to też były błędy?
Jan Paweł II na spływach kajakowych też miał przypadki odprawiania mszy w warunkach tego typu.Co wy na to?

[Obrazek: mysz4.gif]
21-06-2007 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Myszkunia napisał(a):Jan Paweł II na spływach kajakowych też miał przypadki odprawiania mszy w warunkach tego typu.Co wy na to?
Ja to osobiście potępiam. Oczywiście na dziś dzień. Chodzi o to, że wówczas sprawowanie Eucharystii były piętnowane dość znacznie przez władze. Dziś jednak nic z tego systemu nie pozostało, jeśli chodzi o kult i z powodzeniem można modlić się w świątyniach.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-06-2007 22:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Myszkunia napisał(a):Fakt. Ale czy sądzisz, że taka msza to błąd?
Kilka razy byłam na rekolekcjach u zakonnic. Też zdarzało mi się tam uczestniczyć w mszach na świeżym powietrzu w warunkach spartańskich. Czy to też były błędy?
Jan Paweł II na spływach kajakowych też miał przypadki odprawiania mszy w warunkach tego typu.Co wy na to?
Tak, uważam, że obrus leżący wprost na piasku jest błędem liturgicznym. Tak jak pisałam - to nie piknik, ale Przenajświętsza Ofiara! Dokładnie ta sama, co na krzyżu.

Osobiście nie mam wiele przeciwko Eucharystiom w plenerze. Sama byłam w harcerstwie i w niejednej takiej uczestniczyłam. Tyle ża zawsze dało się między innymi zbudować ołtarz. Nie wyobrażam sobie kapłanów stojących nad Ciałem i Krwią Chrystusa leżącymi u ich stóp. Sorry, ale na razie na to wygląda :?

Wiem, że nie zawsze da się odprawić Eucharystię w kościele czy kaplicy. Trudno na przykład codziennie schodzić z gór do najbliższej wsi. Szlaki kajakowe też nie zawsze wiodą przez tereny zamieszkałe. A nawet jeśli, to rozumiem, że niekoniecznie trzeba od razu szukać kościoła [tym bardziej, że często jest to skoplikowane organizacyjnie]. Ale do obrusu na piasku nikt mnie nie przekona.


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
21-06-2007 22:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
Jeśli chodzi o msze polowe, to w mojej wspólnocie kilka razy się takie zdarzały, zwłaszcza wtedy, jak mieliśmy jakiś wyjazd integracyjny i robiliśmy sobie wtedy mszę polową. Ksiądz jednak musiał prosić o pozwolenie ze strony biskupa, ale nigdy problemów z tym nie było. I nie uważam, by było coś w tym złego.

[ Dodano: Czw 21 Cze, 2007 22:21 ]
angua napisał(a):Nie wyobrażam sobie kapłanów stojących nad Ciałem i Krwią Chrystusa leżącymi u ich stóp.
Przecież mogli klęczeć.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-06-2007 22:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Od konsekracji do komunii cały czas klęczeli, myślisz? Raz, że nie podejrzewam, dwa, że to na pewno nie jest odpowiednia postawa...


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
21-06-2007 22:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
angua napisał(a):Od konsekracji do komunii cały czas klęczeli, myślisz? Raz, że nie podejrzewam, dwa, że to na pewno nie jest odpowiednia postawa...
Kapłan podczas ofiary Mszy Świętej nie klęczy! Jedynie przyklęka podczas konsekracji przed Najświętszymi postaciami.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-06-2007 22:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
angua napisał(a):że to na pewno nie jest odpowiednia postawa...
Jak to nieodpowiednia? Jakiś czas temu była żywa dyskusja na temat klęczenia w kościele i wszyscy zgodnym chórem uznali, że jest ona w każdym wypadku godna. Wydaje mi się, że może nawet godniejsza niż stanie.

[ Dodano: Czw 21 Cze, 2007 22:30 ]
Ks.Marek napisał(a):Kapłan podczas ofiary Mszy Świętej nie klęczy!
Ale tu chodzi akurat o ten konkretny przypadek ze zdjęcia księdzu. Lepiej by zajęli pozycję kleczącą niż siedzącą.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-06-2007 22:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Ks.Marek napisał(a):
angua napisał(a):Od konsekracji do komunii cały czas klęczeli, myślisz? Raz, że nie podejrzewam, dwa, że to na pewno nie jest odpowiednia postawa...
Kapłan podczas ofiary Mszy Świętej nie klęczy! Jedynie przyklęka podczas konsekracji przed Najświętszymi postaciami.
No przecież napisałam! Że to na pewno nie jest odpowiednia postawa... ;P

Czego by taki ksiądz nie robił, w przypadku obrusu pod stopami ma małe szanse zachować się odpowiednio Oczko


[ Dodano: Czw 21 Cze, 2007 22:39 ]
Offca napisał(a):
angua napisał(a):że to na pewno nie jest odpowiednia postawa...
Jak to nieodpowiednia? Jakiś czas temu była żywa dyskusja na temat klęczenia w kościele i wszyscy zgodnym chórem uznali, że jest ona w każdym wypadku godna. Wydaje mi się, że może nawet godniejsza niż stanie.
Obawiam się [ale nie śledzę całego forum], że dotyczyło to wiernych. I kwestii, czy w ogóle należy gdzieś w czasie Eucharystii klęczeć, czy może stać. Postawa kapłana jest ściśle określona w OWMR. I - jeśli chodzi o czas od konsekracji do komunii - nie jest to ani siedzenie, ani klęczenie.

Offca napisał(a):Ale tu chodzi akurat o ten konkretny przypadek ze zdjęcia księdzu. Lepiej by zajęli pozycję kleczącą niż siedzącą.
Nie. Lepiej, żeby mieli ołtarz.


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
21-06-2007 22:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Slimak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
We wtorek zaczyna się kolejna akcja.
Poruszę ten temat :> Nie bedzie mnie na całej akcji ale zaraz jak znajde czas to podejde z tym do moderatora :> Ciekawe co odp.
Ps. Wydaje mi się że nie macie juz sie czego czepiac:>

Punki,skini, hipisi, metale i inne fajne człowieki przez 2 tyg ze soba ? och kocham takie zjednoczenie ;]
22-06-2007 14:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Karusia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 177
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Slimak napisał(a):Nie bedzie mnie na całej akcji ale zaraz jak znajde czas to podejde z tym do moderatora :> Ciekawe co odp.
To będzie z serii: "Ks. Leszek prawdę ci powie" :diabelek:
22-06-2007 19:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Jak juz coś Ci wyjaśni, Slimaku, to napisz, sama jestem zainteresowana, jakiej odpowiedzi udzieli.
A swoją drogą to myślę, że Jezus aż tak bardzo by się nie czepiał, jak niektórzy z was... Chociaż , z drugiej strony...

[Obrazek: mysz4.gif]
23-06-2007 19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów