Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gratka dla kolekcjonerów - nowe 5 dych
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Gratka dla kolekcjonerów - nowe 5 dych
[Obrazek: JPII_50zl_ban_r.gif]
___________________________________
[Obrazek: JPII_50zl_ban_a.gif]

Fajne, prawda?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-08-2006 00:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Eee...... Nie bardzo. Nie popieram umieszczania na banknotach jednego państwa przywódców innego państwa, zalatuje mi tu serwilizmem.
A z drugiej strony.... jest jeszcze gorzej, bo skoro osobę Jana Pawła II rozpatrujemy jako "symbol religijny" to łamana jest tu konstytucja RP. OBECNA konstytucja, dodajmy, bo gdy się zobaczy jakąż to nam ustawę zasadniczą szykują nam w zaciszu gabinetów Kartoflaki i ich słudzy to resztki włosów dęba stają na głowie.
:-k

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
25-08-2006 05:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Mi się bardzo podoba :roll2:
25-08-2006 08:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Tylko JAKIEGO kraju jest to waluta? Bo ja tam widzę godło zarówno Polski jak i Watykanu (te z kluczami). Chyba, że będzie obowiązywać i u nas i w Watykanie...
Wybaczcie złośliwości, ale z tym umieszczaniem Jana Pawła II gdzie się tylko da to już przeginają.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
25-08-2006 08:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Tja ..... w tym kraju już mnie nic (no może niewiele) zdziwi . A nakręcana "papieżomania" już w zupełności . To kwestia czasu kiedy JP II trafi także na banknoty - powoli zaczyna brakować placy . ulic , rond , autobusów, przedszkoli , basenów, parków , skwerów, domów, kląbów, - wszystkiego tego co można nazwać imieniem Jana Pawła no a przecież trzeba zabłysnąć nowym orginalnym pomysłem by pokazać "naszą" miłość dla Niego. Powoli zaczynam się czuć jak w Koreii i to tej Północnej (niestety) tam mają swojego "Ojca Kim Ir Sena " my mamy naszego "Wielkiego Wodza" , z niecierpliwością czekam na defilady ku jego pamięci najlepiej ze szturmówkami z obliczem oczywiście JP II.
Rozczarowuje mnie tylko fakt dlaczego powstaje tylko jeden banknot - dlaczego by nie wszystkie zamienić , wszak tematów "banknotowych" byłoby całe mnóstwo , no i oczywiście sławna kremówka też musiała by być ..... ku uciesze ...ehhh =D>

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
25-08-2006 10:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #6
 
ej spokojnie, wyluzujcie, przecież to edycja kolekcjonerska a nie do obiegu publicznego...
25-08-2006 11:55
Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Gepard napisał(a):ej spokojnie, wyluzujcie, przecież to edycja kolekcjonerska a nie do obiegu publicznego...

Dokładnie :!: Jakby ktos się troche tym interesował to wychodzą co jakiś czas 2 zł z różnymi obrazkami. To dla tych co się w tym lubują.
25-08-2006 13:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
mi sie podobaja te banknoty 8)

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
25-08-2006 16:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #9
 
Pomysł fajny Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
25-08-2006 18:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
m-s47 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Co do wypowiedzi Cichociemnego to popieram go w 100%. No ale jak już wyprodukują te banknoty to zapewne cześć wiernych zaraz banknocik w oprawkę i na ołtarzyk i będzie się modlić do czego do pieniądza. Proponuje banknot 100 zł z wizerunkiem O. T. Rydzyka , a 200zł z wizerunkiem braci Kaczynskich (po stówie na łba)no i wypuszczenie bilonu z Giertychem(1zł), Gosiewskim(2zł), Lepperem(5zł).
26-08-2006 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #11
 
m-s47 weź Ty się opanuj. Jak byś nie wiedział już nie raz były wydawane moenty z wizerunkiem Jana Pawła II, sam mam taką, wydana była jeszcze przed denominacją. Monet takich było więcej i jakoś ich nikt nie oprawiał w ramki. Na monetach i banknotach umieszcza się wizerunki Polaków, którzy swoim życiem zasłużyli na szacunek, a taką osobą był niewątpliwie Jan Paweł II.
26-08-2006 18:22
Odpowiedz cytując ten post
m-s47 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
A czym on sie tak zasłuzył dla polski? Ze czci sie go jak prawie Boga ??
26-08-2006 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #13
 
Rozsławił ją pozytywnie, kiedy raczej sie negatywnie o niej mówilo...

T oza mało :?: Pomoc w obaleniu komunizmu to mało :?: :|

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-08-2006 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Może sam w sobie banknot jest ok, ale faktycznie nadawałby się chyba tylko na walutę watykańską. Współczuję i ubolewam nad ludźmi, którzy szerzą tą manię z papieżem. Szkoda, że co niektórzy nie potrafią miłości i szacunku do Jana Pawła II wyrażać w inny sposób jak tylko przez setki pomników, nazw ulic, stert książek i pocztówek pamiątkowych z wizerunkiem papieża... Sad but true.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-08-2006 21:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
m-s47 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Annnika napisał(a):Rozsławił ją pozytywnie, kiedy raczej sie negatywnie o niej mówilo...

T oza mało Pomoc w obaleniu komunizmu to mało

Co takiego zrobil ze komunizm obalil ?? NIerob z niego jakiegos pogromcy rezimu poprostu nie osmieszaj sie.
26-08-2006 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów