Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spiskować z Szatanem?
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Spiskować z Szatanem?
Ciągle aktualnym problemem jest lustracja w naszym Polski Kościele. Dziś znalazłem fascynujący materiał, wprawdzie nie z naszego podwórka, ale jakże bardzo jemu bliski, czy po prostu: identyczny
Cytat: Jeden z dygnitarzy dawnego reżimu stwierdził podobno kiedyś: „Źle robimy. Powinniśmy dać Kościołowi wolność, a wtedy on sam by upadł. Od razu zaczęliby się ze sobą kłócić, zadrościć sobie nawzajem i wzajemnie się atakować”.
Cytuję za: Homilią wygłoszoną podczas pielgrzymki pokutnej czeskich i morawskich biskupów i księży w Welehradzie przez ks. Tomasza Halika.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-09-2006 23:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Lustracja to dobra sprawa, ale jak zauważyłem już sypia się osoądy tych wszystkich księży podejrzanych o współpracę z SB. Napewno potrzeba oczyszczenia w Kościele, ale też powinno się to odbywać w bardziej katolicki sposób, co w naszym kraju będzie trudne, bo jak wyciągną jednego czy kilku księży to zaraz będzie winny cały Kościół i to mnie martwi najbardziej.

A teraz mam pytanko:

Ks. Marku, może powiesz, dlaczego wybrałeś taki tytuł swojego tematu? Dlaczego "spiskowanie z szatanem"?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
04-09-2006 00:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
TOMASZ32 napisał(a):Ks. Marku, może powiesz, dlaczego wybrałeś taki tytuł swojego tematu? Dlaczego "spiskowanie z szatanem"?

rzecz w tym, że szatan jest tak inteligentny, iz człowiek w konfrontacji z nim "oko w oko" nie ma najmniejszych szans - jeśli chce polegac jedynie na samym sobie. Czyż Franciszka z Asyżu nie kusił demon przybierając postać anioła.?
Vade retro me, satana! - odejdź ode mnie szatanie, nie komplikuj mi życia, nie zwodź mnie na manowce, nie owijaj w bawełne - chciałoby się rzec.
Rozumiesz Tomku?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-09-2006 00:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Duchowni, którzy współpracowali świadomie i dobrowolnie z SB powinni się ujawnić. Wzywa do tego ostatni Memoriał Episkopatu. Jest to według mnie najlepszy sposób na wyjaśnienie i odpokutowanie...

Różne były powody współpracy księży z SB:
1) Ideologiczne, utrata wiary.
2) Osobiste porachunki.
3) Strach.

Oczyszczenie jest Kościołowi potrzebne. Natomiast innym ważnym celem powinno być ukaranie funkcjonariuszy UB i SB, którzy prowadzili inwigilację i prześladowali Kościół.

Do dziś nie ukarano zleceniodawców zabójstwa ks. Suchowolca, ks. Zycha, ks. Niedzielaka, ks. Popiełuszki i ks. Kotlarza. Nie wykryto "nieznanych sprawców" z SB, którzy zabili 4 z 5 wspomnianych męczenników...

Aby też "nie spiskować z diabłem" nie nalezy oddawać sądu w ręce największych przestępców, czyli sb-ków, którzy łamali ludzkie sumienia, paśli się donosicielstwem.
07-09-2006 00:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Wiecie, a ja juz nic nie rozumiem, jesli chodzi o ta lustracje. Przeciez dochodzi do tego, ze w tej chwili kazdy kazdego podejrzewa o wspolprace z SB. Wszytko zwazane z tym problemem jest nacagane, jesli ktos chce zaszkodzic innemu to najprosciej posadzic go o wspolprace z SB. ( mowie o osobach publicznych) :roll:

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
08-09-2006 04:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ela napisał(a):Wszytko zwazane z tym problemem jest nacagane, jesli ktos chce zaszkodzic innemu to najprosciej posadzic go o wspolprace z SB. ( mowie o osobach publicznych)
To są niestety skutki braku lustracji na początku lat 90-tych. A myślę, że będzie jeszcze "ciekawiej", jak wejdzie w życie znowelizowana ustawa lustracyjna (vide: komentarze po sprawie Gilowskiej).

Chociaż przyznam się, że ja już też nie nadążam za tym, co się dzieje...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
08-09-2006 12:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
A ja wyszedłem z takiego założenia - jeśli masz piastować funkcje w administracji - urzędnicy, ministrowie, posłowie itd. to powinieneś być poddany lustracji.
W pozostałych przypadkach powinni wiedzieć tylko ci co ich temat dotyczy.
W przypadku księży - mimo iż czasami lubię się posprzeczać to tu jest to niepotrzebne, co to da? przestaną ludzie chodzić do kościołów? Po prostu szkoda czasu i pieniędzy żeby tylko ludzie mogli powiedzieć o ks. X był szpiclem ? po co to wszystko ? Jak dla mnie tu jest jakiś ukryty plan, coś do teorii spiskowej dziejów.
W przypadku eSBeków - mija się z celem, powyrzuca się ludzi z pracy, odtajni techniki pracy, wskaże informatorów. I co, i nic ? Ci ludzi są na emeryturach albo od razu na nie przejdą ja tylko ktoś rozpocznie postępowanie. I tu jak dla mnie sprawa na drugi wymiar - bardziej społeczny. Wszystkie takie służby działają na podstawię informacji, często od informatorów. I teraz jak np. mam info. dla policji i bym im powiedział to zacznę myśleć, czy np. teraz zatrzymają bandziora a za 10 lat będę lata po sądach, problemy w pracy itd. To nic nie mówię i nie ma problemu.
Tu jest więcej szkód niż pożytku
11-09-2006 08:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
A ja jestem ciekawa ile taka lustracja bedzie kosztowac podatnikow???

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
14-09-2006 01:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Podatników - nic, przecież to państwo płaci Szczęśliwy Duży uśmiech
19-10-2006 08:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
kalosz napisał(a):Podatników - nic, przecież to państwo płaci

no i widzisz, ironicznie sie do tego pytania ustosunkowales. czyli wlasciwie ta cala lustracja to smiech cala geba. Z tego co widze przy wladzy caly czas jest ten sam krag ludzi, oni to walcza o wladze i lustracje wykorzystuja jako jeden z narzedzi walki. :diabelek:

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
21-10-2006 23:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Bardzo dobrze to ujełaś. Z tym, że krąg poszerza się o dzieci tych ludzi i tych co "blokują drogi".
Co zwykłego człowieka obchodzi czy jakiś Milan Subotic był agentem, czy ilu dzienikarzy było agentami ? Nic. Ani nie wpływa to na twoje zycie, ani psychike. Taka wlaka hien na górze o skrawki mięsa.
23-10-2006 09:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baca350 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #12
kapusie
meritus napisał(a):Oczyszczenie jest Kościołowi potrzebne. Natomiast innym ważnym celem powinno być ukaranie funkcjonariuszy UB i SB, którzy prowadzili inwigilację i prześladowali Kościół
---nigdy w życiu!
meritus napisał(a):Do dziś nie ukarano zleceniodawców zabójstwa ks. Suchowolca, ks. Zycha, ks. Niedzielaka, ks. Popiełuszki i ks. Kotlarza. Nie wykryto "nieznanych sprawców" z SB, którzy zabili 4 z 5 wspomnianych męczenników...
--a to co innego
Cytat:info. dla policji i bym im powiedział to zacznę myśleć, czy np. teraz zatrzymają bandziora a za 10 lat będę lata po sądach, problemy w pracy itd. To nic nie mówię i nie ma problemu.
----i tu jest psies, informator rzecz święta. We Francji do tera szpiedzy z czasów napoleońskich są tajni. I ci z II WŚ tyż.
Ja zaś kabluje na piratów drogowych, złodziei, i cyklistów. Na tych ostatnich najbardziej.! Bo to dzicz. Ale teraz sie zastanawiam; jak gorsza dzicz dojdzie do władzy, to oni (piraci, złodzieje, i cykliści) mnie zajeżdżą naśmierć. Ci ostatni najbardziej.
Na poważnie: kapusie z kościełapowinni sie ujawnić, pokajać, dostać przebaczenie lub nie, i albo powrócić do obowiązków , albo nie. Ale to władz kościelnych sprawa.
Ale niech coś zaczną robić, a mnie to strusiem zalatuje--wsadżmy łby w piasek i poczekajmy, aż smrodek sie rozejdzie po kościach( klawisze poumierają, wszak to chwilka dla kościoła. ).Hej!

Despero ergo zum .
Wa?ne ?eby by?o weso?o.
Tylko spokój nas uratuje.
23-10-2006 09:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
kalosz napisał(a):Podatników - nic, przecież to państwo płaci Szczęśliwy Duży uśmiech
A państwo to skąd niby kasiorę ma?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-10-2006 10:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):A państwo to skąd niby kasiorę ma?
z podatków, no co ty nie wiesz ?
Idąc dalej zapytasz kto płaci podatki - pisze ludzie. A dzieki czemu ludzie mogą je płacić ? - Dzięki państwu bo pozwlal na pracę.
Więc tak naprawde to nie my tylko państwo samo z siebie za wszytsko zpałaci.
23-10-2006 12:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów