Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkolne mundurki wrócą do łask?
Autor Wiadomość
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Szkolne mundurki wrócą do łask?
:arrow: http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?k...676505.320
04-09-2006 15:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RySia :) Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 215
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Hehhehhe Duży uśmiech też o tym słyszałam... Ale dzieki Bogu w moim LO Język jak już wprowadzą mundurki Język to tylko koszulki...tak powiedział mi wychowawaca Uśmiech A koszulki mamy nawet fajne Uśmiech Duży uśmiech Ale w takich mundurkach jak mają w "Katolu" nie wytrzymałabym...czułabym się całkowicie pozbawiona jakiejkolwiek swobody Język

CZerwone: stój!
Zielone: jed?!
Pomara?czowe: Ry?ka!!! Duży uśmiech

...id? ?ni? niemo?liwe, burzy? wszech?wiaty, rozdziera? rzeczywisto?ci w imi? Ojca i Syna... ju? dobrze. :*
04-09-2006 15:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #3
 
hmm ciekawy jest jeden fat, czemu w szkołach prywatnych już od dawną są mundurki?
04-09-2006 17:15
Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
a dla mnie to dobre rozwiązanie. Podobnie było z wprowadzeniam Alb komunijnych :wink: nie ma lepszy/gorszy, ładniej/brzydziej ubrany no i ostatecznie biedniejszy, bogatrzy :!:
04-09-2006 17:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Karusia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 177
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Mundurki świadczą o prestiżu szkoły Uśmiech podobają mi się mundurki z KLO w Szczecinie. Może w przyszłym roku takie będę miała :roll:
dla mnie wprowadzenie mundurków do wszystkich szkół jest po prostu śmieszne... Giertych niepotrzebnie kombinuje... Młodzież i tak nie przyjmie tego wymogu... Nie w dzisiejszych czasach... <><

[ Dodano: Pon 04 Wrz, 2006 17:52 ]
PS. Ja do munurków nic nie mam Uśmiech dla mnie to nawet fajny pomysł Oczko trochę rozrywki Duży uśmiech
04-09-2006 17:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Gepard napisał(a):czemu w szkołach prywatnych już od dawną są mundurki?
Chyba w nie każdych.

Kiedys noszono mundurki, Gepardzik pewnie jeszcze pamieta te czasy Oczko
Nie wiem jak było. Ale mysle, że to nienajgorszy pomysł.
W szkole widac kto jest kim i czy swój.
04-09-2006 18:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
A mi ten pomysł nie podoba się za bardzo :? Jakbym miał nosić mundurek, to chyba bym wymiękł Język Sam pomysł nie jest zły, ale ma także wady: czemu zabraniać ludziom ubierania się w ich własnym stylu?

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
04-09-2006 19:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #8
 
Daidoss napisał(a):Chyba w nie każdych.
no na pewno, ale chodzi o to, że w prywatnych chociaż niektórych jest a w publicznych nie... jak to się stało i dlaczego, że w prywatnych szkołach jest, które raczej kojarzą się z większą swobodą i brakiem ograniczeń, bo jak się samemu płaci za szkołę to się wymaga
Daidoss napisał(a):Kiedys noszono mundurki, Gepardzik pewnie jeszcze pamieta te czasy
wprawdzie tylko w 2. pierwszych kladach podstawówki o ile dobrze pamiętam, ale nosiłem Język i jakoś nikomu z tego powodu źle nie było Język
04-09-2006 20:15
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Mnie to tam nie trwoży, już dawno do szkoły nie chodzę ;P
Jeśli te mundurki przyzwoicie by wyglądały, nie mam nic przeciwko żeby je wprowadzili.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-09-2006 20:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
m-s47 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Karusia napisał(a):Młodzież i tak nie przyjmie tego wymogu... Nie w dzisiejszych czasach...

W Angli przyjeła a zyje w kraju bardziej liberalnym i luznym a nizeli Polska.
Pozatym tak jak już ktoś tu pisal zniknie przepych i biedniejsi beda wygladac na rowni z bogatymi.
04-09-2006 22:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RySia :) Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 215
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Daisy napisał(a):nie ma lepszy/gorszy, ładniej/brzydziej ubrany no i ostatecznie biedniejszy, bogatrzy :!:
To fakt Uśmiech ale heh ja osobiście czułabym się troszkę do czegoś zmuszana... Język do noszenia czegoś czego tak naprawde nie lubię Język i brakowałoby mi tej swobody w ubiorze... I wątpie tutaj troszkę czy mundurki zmieniły by stosunki między młodzieżą... te podziały i wogóle... Same mundurki nie wystarczą a podziały i tak będą Język


m-s47 napisał(a):Pozatym tak jak już ktoś tu pisal zniknie przepych i biedniejsi beda wygladac na rowni z bogatymi.
Chyba tylko to mi się podoba w mundurkach...że nie będą się zdarzac wypowiedzi.. : "ooojej widziałas jakie ona ma spodnieJęzyk " bo podziały czy coś takiego raczej nieznikną...przykre...bo zawsze znajdzie się ktoś kto będzie starał się uprzykrzyć drugiemu życie... Smutny

J atam jestem za jednakowymi koszulkami Uśmiech fajnie by to wygladało Uśmiech

CZerwone: stój!
Zielone: jed?!
Pomara?czowe: Ry?ka!!! Duży uśmiech

...id? ?ni? niemo?liwe, burzy? wszech?wiaty, rozdziera? rzeczywisto?ci w imi? Ojca i Syna... ju? dobrze. :*
04-09-2006 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
O ile wiem to szkoły mają ustalać jakie "mundurki", a może nawet rodzice, koszulki tez spełniałyby funkcje.
Ja jestem za tym pomysłem. Może byłby choć trochę większy szacunek do szkoły jako miejsca, jakieś takie poczucie, że nie wypada przychodzić jak na dyskoteke ( to samo tyczy się uczelni), niektóre osoby nie mają poczucia estetyki.

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
05-09-2006 00:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
W Canadzie w szkolach srednich katolickich mlodziez nosi mundurki i w niektorych publicznych - w tych gdzie poziom jest wysoki. W szkolach prywatnych i katolickich jest obowiazek noszenia mundurku. Mlodziez ma prawo wyboru szkoly albo publicznej albo katolickiej, a jednak katolickie z mundurkami ciesza sie duza popularnoscia.

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
05-09-2006 04:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Osobiście uważam, że wprowadzenie mundurków na niewiele się zda. To prawda, że uczniowie będą wyglądali jednolicie. Będą wyglądali schludnie. Będą się wyróżniali i odznaczali.
Ale myślę, że większego ładu to nie wprowadzi. I tak będzie podział na biednych i bogatych. Mundurek nie wprowadzi spokoju w szkole. Fakt, że odznaczy ucznia z innej szkoły czy obcego. Ale jeśli chodzi o narkotyki to nie trzeba obcych. Narkotyki można kupić u swoich uczniów „mundurowych”. Ci panowie co założyli angliście śmietnik na głowę to zrobili by to samo w mundurkach tylko, że wyglądali by estetyczniej w kamerze.
Jedyny argument jaki mi się ciśnie to pokazać szkolnictwo. Uczeń powinien chodzić w mundurze do szkoły bo jest uczniem.
Tak jak napisaliście. Nie przyszedł na dyskotekę.
05-09-2006 08:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Daisy napisał(a):Podobnie było z wprowadzeniam Alb komunijnych :wink: nie ma lepszy/gorszy, ładniej/brzydziej ubrany no i ostatecznie biedniejszy, bogatrzy :!:
popieram Daisy! :mrgreen:

Ja chodziłam przez kilka miesięcy (później się przeprowadziłam) do podstawówki, gdzie nie było mundurków, ale mieliśmy określony ubiór i musieliśmy nosić tarczę z numerem, nazwą i imieniem szkoły. :wink: Wymogiem w ubiorze był tylko kolor czarny, granatowy lub inne ciemne odcienie kolorów. No i dziewczyny miały chodzić w spodnicach - ale jak zimą przychodziły w spodniach, to nikt nie krzyczał. Uśmiech
Chociaż to było dawno, to pamiętam, że nikt aż tak bardzo nie narzekał na te stroje. :wink:

Futrzak napisał(a):Sam pomysł nie jest zły, ale ma także wady: czemu zabraniać ludziom ubierania się w ich własnym stylu?
W niektórych szkołach jest jeszcze taki zwyczaj, że jeden dzień w tygodniu można przyjśc ubranym "po swojemu", np.
od poniedziału do czwartku - mundurek
piątek - bananowy dzień \Duży uśmiech/
Więc nie zabijają indywidualności!
05-09-2006 09:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów