Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkolne mundurki wrócą do łask?
Autor Wiadomość
Rysiob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #61
 
Prawdę mówiąc mi mundurki nie przeszkadzają. Tym bardziej że często mianem 'mundurka' zowie się strój ujednolicony, np. sweter z tarczą/logo szkoły. Przecież to żaden wstyd nosić taki sweterek, który i tak po wyjściu ze szkoły się zdejmuje Uśmiech

"Po prostu tak, przez ?ycie i?? snem..."
09-06-2007 13:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
_aguś Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 65
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #62
 
Rysiob napisał(a):. Tym bardziej że często mianem 'mundurka' zowie się strój ujednolicony, np. sweter z tarczą/logo szkoły
hm... w moim przypadku akurat nie ;P
oto jak wyglądają moje mundurki:
http://photos82.nasza-klasa.pl/dev124/0/...736580.jpg
nie mówie nic... ale jak sie wchodzi do mojego gm to troche oczy od żółtego bolą.. nie powiem... ;]

[Obrazek: k5h2]

Panie pozosta?,
ma się ku wieczorowi,
dzień się już nachylił...

[Obrazek: 06008c49c5.png]
29-05-2008 18:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #63
 
mysle,ze mundurki sa jednak wprowadzone glownie z mysla o podstawowkach i gimnazjach,aby wyrobic w mlodych osobach troche dyscypliny,ale nie zawsze to skutkuje...czasem jest tylko powodem do buntu...no ale coz,moze kiedys to docenia...

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
10-06-2008 09:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #64
 
Jeśli mundurki stanowią duży wydatek to niech chociaż uczniowie noszą naszywki z godłem szkoły nawet i na swetrach, aby tylko nosili. Ważne jest by każdy identyfikował się jakoś z własną szkołą. Zakupienie niewielkiej naszywki z godłem szkoły nie narazi obywateli na wielki wydatek. Naszywki z godłem szkoły dla uczniów może ufundować dyrekcja zaś przy biednych szkołach Ministerstwo edukacji lub Kuratorium i będzie O.K. Proponowana cena dla naszywki z godłem to 5 złotych, bo godło podnosi cenę.

Co o tym sądzicie. Może warto zgłosić do ministerstwa. Sądzę, że nie nadwyręża to budżetu państwa tak jak mundurki. Popieram pomysł złożenia ewentualnej petycji w tej sprawie. Spróbujmy.

W końcu godło szkoły to szansa na pełniejsze identyfikowanie się uczniów ze swoją szkołą i promowanie jej. Uczeń czułby naprawdę ogromny zaszczyt, że może nosić godło swej szkoły. Bo to jest zaszczyt tak samo jak dla piłkarza grającego w barwach swojego klubu. Pozdrawiam i liczę na zrozumienie. Dzięki.
07-10-2008 16:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #65
 
No tak, takie naszywki rozwiązałyby problem finansów,ale... przecież ministerstwu nie chodzi o to aby uczniowie czuli się dumni z tego,że chodzą do jakiejś szkoły,ale o wyrobienie w młodych ludziach dyscypliny. A taka tarcza z godłem szkoły niejednokrotnie może być powodem nawet to wyśmiewania się z osób je noszących. Zresztą wątpię aby dzieci w podstawówce czy gimnazjum uważały przymusowe noszenie jakichś tarcz za coś co nadaje im więcej godności.A już na pewno takie tarcze nie przyczyniły by sie do większej dyscypliny w szkole.Pewnie,że to fajny pomysł,ale tak sądzić mogą tylko osoby z zewnątrz.Ja miałam nosić w lo tarczę,ale szybko trzeba było ściągnąć ją z plecaka-nawet panie w urzędach się dziwiły,że mamy coś takiego nosić,a jak byłam w innej szkole i zapomniałam ją ściągnąć, to widać było jak ludzie na mnie patrzą...no ja byłam jeszcze w o tyle dobrej sytuacji,że mogłam ją odpiąć.Ale jeśli dzieci miałyby takie tarcze naszyte,to musiałyby albo często je odpruwać,albo mieć kilka.Bo nie oszukujmy się tarcza przypięta agrafką to się wykrzywi,to jeszcze coś innego...długo nie pociągnie...No ogólnie wg mnie (powtórzę jeszcze raz) mundurki miały na celu dyscyplinować dzieci,a skoro one nie dały efektu to tym bardziej nie dadzą go małe niewidoczne tarcze. Nie oszukujmy się dzieci i młodzież nie są chętne do współpracy i mało rozumieją ideę takich działąń i uważają,że wyrządza się im krzywdę. [-X ale to tylko moja opinia... :wink:

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
07-10-2008 17:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów