Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkolne mundurki wrócą do łask?
Autor Wiadomość
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ta sprawa ma dwa aspekty:pozytywny i negatywny. pozytywne jest to ze nie bedzie widac na pierwszy rzut oka kto bogatszy a kto biedniejszy. i dziewczyny nie beda sie przejmowaly w co sie ubrac Uśmiech a negatywny to znow brak indywidualnosci w stroju, stan finansowy rodzicow i tak bedzie widac chocby po dodatkach czy jedzeniu, jakie beda mialy dzieci. Bedzie wiadomo, kto jest z danej szkoły: to pozytyw, czy jednak dzieci i młodzież nie będą się buntować przeciwko takiemu pozbawieniu możliwości kreowania swojego stylu w ubiorze?
Myślę, że to, czy więcej okaże się pozytywów czy negatywów takiej decyzji ministerialnej, będzie wiadomo po ewentualnym wdrożeniu pomysłu.

[Obrazek: mysz4.gif]
06-09-2006 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Myszkunia napisał(a):negatywny to znow brak indywidualnosci w stroju, stan finansowy rodzicow i tak bedzie widac chocby po dodatkach czy jedzeniu, jakie beda mialy dzieci.
to ja chyba urwałem się z jakiejś choinki, bo co ma indywidualność stroju do nauki to ja nie wiem, no chyba że traktuje się szkołę jako swoiste "targowisko próżności", wtedy to co innego...

Czytam tak ten wątek, bo generalnie idea mundurków mi się podoba, chociaż podstawówkę i liceum to już skończyłem naprawdę dawno temu, i wychodzi na to, że szkoła jaką pamiętam jest całkowicie nieporównywalna do tej obecnej... Ale spowodowe jest to pewnie tym, że sami rodzice teraz mają problemy z określeniem czy jest "wolność" i "wychowanie"

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
08-09-2006 12:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
To było odniesienie się do kogoś, kto napisał, że dzięki mundurkom nie będzie widać, które dziecko pochodzi z bogatszej, a które z biedniejszej rodzny.
Moim zdaniem tylko pozornie nie będzie tego widać, bo teczki czy inne dodatki i tak pokażą stan finansowy rodziców. I tyle. Czy teraz jaśniej to wyraziłam??
A jeśli chodzi o to, co ma indywidualność w stroju do nauki, to raczej nic. Natomiast do wychowania MA I TO DUżO. Gdyż indywidualność w stroju jest częścią indywidualności w ogóle. Zabranie możliwości wyrażania się poprzez strój będzie miało odzew, tego można się spodziewać. Jaki odzew? Zewnętrzny i wewnętrzny lub tylko zewnętrzny czy wewnętrzny.

[Obrazek: mysz4.gif]
08-09-2006 14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Zgadzam się z "przedmówczynią"!

Wydaje mi się, że możliwość kreowania własnego stylu ubierania się wiele znaczy dla młodych ludzi (dla mnie znaczy na prawdę dużo). Nie sądzę, że byłbym zadowolony, gdybym musiał chodzić w mundurku, nawet gdybym w jeden dzień mógł się ubrać po swojemu.

A co do rozróżniania biednych i bogatych, to mundurki niewiele pomogą. Bogatsze dzieci/młodzież zawsze pochwalą się nowym telefonem, biżuterią, makijażem, fryzurą itp, itd.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
08-09-2006 22:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Futrzak napisał(a):Wydaje mi się, że możliwość kreowania własnego stylu ubierania się wiele znaczy dla młodych ludzi (dla mnie znaczy na prawdę dużo). Nie sądzę, że byłbym zadowolony, gdybym musiał chodzić w mundurku, nawet gdybym w jeden dzień mógł się ubrać po swojemu.
hehe, i wychodzi ze jestem "stary pryk" Uśmiech

A tak na poważnie to chyba trochę przesadzie z tym kreowaniem własnego stylu (lansowaniem się???? 8) ). Dokładnie na tej samej zasadzie ktoś się może was zapytać, czy wiara katolicka was nie ogranicza - bo jak widać i słychać w oczach osób niewierzących to mamy strasznie ograniczone pole "manewru życiowego".

A rozdzierać szaty z powodu mundurków??? Przyznaję się bez bicia: ja już tego nie rozumiem. Zaznaczam, że "już", bo jeszcze te 10 lat temu to było dla mnie mniej lub bardziej ważne. A teraz to się tylko uśmiecham pod nosem i jednak jestem zwolennikiem takiej unifikacji

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
08-09-2006 23:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Dokładnie Futrzaku. Mundurki to tylko pic na wodę. Bogate dzieci będą się chwalić tym co mają a biednym będą wychodzić oczy na wierzch a później skończy się tak, ze bogaty oberwie od biednego i straci to co dostał lub ktoś mu ukradnie te cacka, ale bogatego to nie wzruszy bo na następny dzień przyniesie znowu co innego. I tak w kółko.

Tutaj nie chodzi o mundurki, bardziej ważne jest wychowanie w oparciu o pdstawowe cechy jak szacunek (zarówo między uczniami jak i między uczniami a nauczycielami), tolerancja. Wtedy mundurki nie będą potrzebne i relacje w szkołach będą inne.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-09-2006 00:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Dla rodziców to dodatkowy wydatek. A mało ich nie mają.
I kto będzie je szył? Czy zostanie zachowana zasada konkurencyjności na rynku?

[Obrazek: mysz4.gif]
11-09-2006 15:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Łukasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
inis napisał(a):(...)musieliśmy nosić tarczę z numerem, nazwą i imieniem szkoły

Brrrr... ileż ja miałem w dzienniczu uwag za brak tej tarczy. Ehhh... to były czasy. Duży uśmiech Myślę, że pomyśł z mundurkami nie przejdzie - nie w tych czasach. Koszulki z logo danej szkoły to super pomysł. Tylko czy każdą szkołę będzie na to stać? Z drugiej strony wszyscy byli by jednakowi. Bleee....

Crux Sacra Sit Mihi Lux.
Non Draco Sit Mihi Dux.
11-09-2006 18:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Łukasz napisał(a):Z drugiej strony wszyscy byli by jednakowi. Bleee....
o prosze!! jaki powierzchowny pogląd :| wnętrze i charakter człowieczku sie liczy!! Do PUBu sie wyatrój a nie do szkoły!! ja głosuje za mundurkami...
11-09-2006 18:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Łukasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Daisy napisał(a):wnętrze i charakter człowieczku sie liczy!!

Już się nie raz przekonałem w moim życiu, że nie szata zdobi człowieka.

Crux Sacra Sit Mihi Lux.
Non Draco Sit Mihi Dux.
11-09-2006 18:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
Łukasz napisał(a):Daisy napisał/a:
wnętrze i charakter człowieczku sie liczy!!


Już się nie raz przekonałem w moim życiu, że nie szata zdobi człowieka.
Przykład!! Chodziłam w sukience hinduskiej uwielbiam te klimaty) to mnie za kriszne wzieli :mrgreen:
11-09-2006 18:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Łukasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
To ja może podam jeszcze inny przykład:

Były sobie Juwenalia Warszawskie 2006. Wszystkie Duszpasterstwa Akademickie zjednoczyły się i stworzyły namiot ewangelizacyjny. Podczas jednego z punktów naszej ewangelizacji tj. tańca nowoczesnego przedstawiającego coś o grzechu, gdy dziewczyny zaczęły tańczyć (w odpowiednich strojach tanecznych) to przechodzący ludzie omijali nas szerokim łukiem bo myśleli że my jakie Jehowe bądź Hare Kryszna.

Crux Sacra Sit Mihi Lux.
Non Draco Sit Mihi Dux.
11-09-2006 19:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Daisy napisał(a):
Łukasz napisał(a):Z drugiej strony wszyscy byli by jednakowi. Bleee....
o prosze!! jaki powierzchowny pogląd :| wnętrze i charakter człowieczku sie liczy!! Do PUBu sie wyatrój a nie do szkoły!! ja głosuje za mundurkami...

Jeśli awatar przedstawia ciebie to ciekawie wyglądała byś w mundurku.
A na krishne to rzeczywiście byś wyglądała w takiej hinduskiej sukni - z tym to bym sie zgodził. :shock: Uśmiech

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
11-09-2006 22:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
Cytat:A na krishne to rzeczywiście byś wyglądała w takiej hinduskiej sukni
w sumie moim MAŁYM marzeniem jest kupić sobie sarii Duży uśmiech tylko gdzie ja w tym bede chodziła :|
12-09-2006 00:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Daisy napisał(a):tylko gdzie ja w tym bede chodziła
W Polsce... tylko nie wiem jak ludzie by reagowali... ??

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
12-09-2006 07:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów