Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkolne mundurki wrócą do łask?
Autor Wiadomość
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
To bardzo łatwe do wyjaśnienia-prawdopodobnie tu ich dzieci mogły zaszokować swych rówieśników tym co noszą-na wyspach trudno byłoby się pokazać Język Poza tym ludzie chcą się czasami usilnie dopasować do otoczenia.W naszej rzeczywistości modne jest pomstowanie na ministra Oświaty. Myślę ,że niektórzy nawet go nie słuchają ,a już mają gotowe nie na ustach. Dopatrywanie się rzekomych zagrożeń z jego strony jest absurdalne. Najgorzej że sama byłam świadkiem że robią to nawet urzędnicy z kuratoriumSprawa dotyczyła homoseksualiżmu-nauczyciel o tendencjach takich zachowań nie jest dla tych osób żadnym zagrożeniem, a uczy demokracji(według owych dam)Sama byłam świadkiem dramatu mojej starszej koleżanki chowającej syna-ten chłopiec nawet nie miałżadnych problemów ze swą płciowością,ale poznał utajonego geja. Mężczyzna tak namieszał mu w głowie,że powoli zaczynał zmieniać swoje podejście do sfery swej płciowości. Przepraszam, ale trochę odbiegłam od tematu. [-X
21-02-2007 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
mak napisał(a):Najgorzej że sama byłam świadkiem że robią to nawet urzędnicy z kuratoriumSprawa dotyczyła homoseksualiżmu-nauczyciel o tendencjach takich zachowań nie jest dla tych osób żadnym zagrożeniem, a uczy demokracji(według owych dam)
No no. Ciekawa ewolucja - od mundurków do homoseksualizmu :|
mak napisał(a):Przepraszam, ale trochę odbiegłam od tematu.
Zawsze można założyć nowy, albo poszukac już istniejącego. Ktoś, kto na razie przegląda to forum, czytając takie wywody, może mieć okazję do utwierdzania się w niekorzystnej dla chrześcijaństwa obiegowej opinii, albo też po prostu: zacznie wyciągać pochopne wnioski.
Nie dajmy się zatem zwariować...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-02-2007 14:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
Te moje odstępstwo od tematu wynikało z zaobserwowania pewnej chorobliwej wręcz awersji do poczynań ministra-a to podejście do homoseksualizmu, a to ciąża u nastolatek i próba wypracowania jakiś form pomocy, a ostatnio mundurki. Czasami myślę , ze nie chodzi o poglądy i konkretne rozwiązania a o osobę tego ministra. Zakładać nowy post? Co masz przeciwko panu Gietrychowi ? na stronach odnowy to niezbyt pasuje. Przecież my tu mamy szerzyć chyba miłość do człowieka, a nie drukować laurki lub jakieś epistoły pod czyimś adresem. Nie boi się Ksiądz referendum na swój temat: komu przeszkadza ks.Marek a kto jest jego osobą zauroczony? :roll2:
21-02-2007 14:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
mak napisał(a):Przecież my tu mamy szerzyć chyba miłość do człowieka
No to przejdźmy zatem do meritum: szerzmy miłośc do człowieka, również do ministra Giertycha.
mak napisał(a):Nie boi się Ksiądz referendum na swój temat: komu przeszkadza ks.Marek a kto jest jego osobą zauroczony?
Prawdziwa cnota krytyk się nie boi, mawiają.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-02-2007 14:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Przepraszam za tą osobistą może wycieczkę, ale chodzi mi o nie tykanie osób tylko zjawisk. My tak Latwo oceniamy jedni drugich. Nigdy nikomu nie staram się zwracać uwagi publicznie i go jakoś szufladkować. Jesteśmy poprostu marni , a uwagi lubimy słuchać raczej nie na szerokim forum .Lizustwa też nie lubię- ludzie opiwają czasem osoby tylko ze względu na stanowisko lub funkcję którą pełnią . Proszę się nad tym zastanowić.
A co do mundurków to jest fajny pomysł-tylko skąd ja wezmę na to funduszę- działam na swoją niekorzyść, ale ku dobru ogólnemu.
21-02-2007 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
mak napisał(a):My tak Latwo oceniamy jedni drugich
A w przypadku p.ministra to mi się wydaje, że najpierw była nagonka, a dopiero on swoimi niektórymi pomysłami ją uzasadnił.
A w ogóle to muszę napisać,że śledzę sobie ten temat i zmieniłam zdanie. Byłam przeciw mundurkom. Teraz jestem za, co nie oznacza,że to, co wcześniej napisałam, straciło rację bytu. Potwierdzam wszystkie swoje wcześniejsze wnioski. Jednak sobie myślę,że miło będzie popatrzeć na uczniów, którzy chodzą w mundurkach i cieszyć się,że to nie ja. Miło będzie odróżniać z łatwością ucznia od nauczyciela, po różnych mundurkach,w których będą poubierani. Itd. itp.

[Obrazek: mysz4.gif]
27-02-2007 13:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
katarynka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #52
 
Hmm...jestem nowa na forum Uśmiech ale temat z zainteresowaniem przesledzilam :mrgreen: gdyyyz poniekad czuje sie nim "dotyczona" :roll:
Jeśli chodzi o mundurki, rok temu ukonczylam szkole, w ktorej mundurki byly obowiazkowe. Starajac sie o przyjecie do niej kazdy wiedzial, ze stroj takowy jest obowiazkowy Oczko oczywiscie, kazdy narzekal (ja rownież xD ) ale podporzadkowac sie musial Oczko
Wygladalo to w ten sposob, ze na codzien przychodziliśmy do szkoly ubrani jak chcielismy, w szkole wdziewalismy mundurki (takie hmmm...bluzy(?) granatowe z marynarskim kolnierzem (Rysia bedzie wiedziec o co chodzi, gdyz sa to owe oslawione mundurki "katola" Oczko) dziewczynki, chlopcy bez); spodnice nie byly obowiazkowe :] W lecie po dlugich bojach i kilku latach udalo nam sie wywalczyc podkoszulki (w mundurkach mozna sie bylo ugotowac ](*,) ) z logo szkoly (niestety, dla dziewczynek warunkiem przywdziania koszulki bylo przyobleczenie sie rowniez w spodniczke made&designed by szkola - po pewnym czasie zarzucono ten pomysl i spodnica moga byc wlasna :mrgreen: )
Narzekalo sie na nie oczywiscie xD ale to byla faza poczatkowa, potem przyzwyczajenie robilo swoje i mozna sie bylo nawet w nich plusow doszukac. Plusem bylo to, ze chocby nie wiem co sie dzialo, pobrudzic sie nie bylo mozna - wszystko ladowalo na mundurku 8) Olbrzymim plusem "mundurka galowego" byl brak jakichkolwiek dylematow w swiateczne poranki przed wyjsciem do szkoly: w co ja sie ubiore?? wdziewalo sie granatowa spodnice, biala bluzke z kolnierzem i szlo Oczko a ile sympatycznych xD rozmow mialam na temat marynarki wojennej :mrgreen: Bardzo popularne bylo przyozdabianie mudurka (oczywiscie nie galowego 8) ) wg wlasnego uznania (tepione przez co gorliwszych nauczycieli :twisted: ) i nadawania mu cech indywidualnych wlasciciela xD
Tak z perspektywy czasu patrzac nie uwazam, zeby to bylo zleUśmiech Jestem za wprowadzeniem mundurkow w szkolach :wink: argument dot. niszczenia indywidualnosci ucznia i jej ekspresji uwazam za chybiony :roll: , gdyz 1. mimo mundurkow styl kazdego ucznia (jesli go oczywiscie posiadal) byl rozpoznawalny. 2. na ulicy wygladalismy jak reszta spoleczenstwa-mundurki zostawaly w szkole :wink: 3. trzeba bylo wykazac sie nie lada inwencja i kreatwynoscia, zeby na mundurku pozostawic swe niezatarte i indywidualne cechy... xD co, wg mnie, sprzyjalo wrecz rozwojowi indywiualizmu kazdego ucznia :mrgreen:
Za chybione uwazam tez stwierdzenie, ze mundurki zatra roznice miedzy bogatymi a biednymi :roll:
Ja teraz sympatycznie wspominam te (tak wowoczas nielubiane Oczko) mundurki, przeboje jakie z nimi mielismy i mnostwo zabawnych sytuacji z nimi zwiazanych xD
Ufff, sie rozpisalam Oczko
Pozdrawiam cieplo Uśmiech

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Nie 11 Mar, 2007 14:25 ]
Proszę nie nadużywać emotek
11-03-2007 13:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
No i co sceptycy teoretyczni mundurków szkolnych?Też nosiłam fartuszek i nawet tarczę na rękawie! ( czasami się przydawała, aby utrzeć komuś nosa)
11-03-2007 23:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RySia :) Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 215
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
katarynka napisał(a):w szkole wdziewalismy mundurki (takie hmmm...bluzy(?) granatowe z marynarskim kolnierzem (Rysia bedzie wiedziec o co chodzi, gdyz sa to owe oslawione mundurki "katola" Oczko ) dziewczynki, chlopcy bez);
no wiem wiem Oczko

Hehe ale ja i tak nie jestem za.... conajwyżej mogłabym założyć koszulkę Uśmiech <jednakowe koszulki z mojego LO >
Jestem indywidualnością...i może (fakt!) bardziej wykazałabym się inwencja twórcza projetktując "swój" mundurek... jednak wolę Uśmiech swój styyyl i swqpje "wdzianko" Oczko
Raczej w Katolu nie pozwolili by mi zrobić z mundurka tuniki Uśmiech czy też przytwierdzić naszywkę do spodni lub bluzki...
DZięki Bogu mogę nosić to co mi się podoba Uśmiech i co jest zgodne z moimi zasadami...

Ale jak będa te mundurki to sie nie pogniewam Uśmiech W sumie...to i tak jak by weszły w tok szkolny Oczko too i tak pewnie juz bym była po maturze...być moze na studiach Uśmiech

Pozdrawiam :^^

CZerwone: stój!
Zielone: jed?!
Pomara?czowe: Ry?ka!!! Duży uśmiech

...id? ?ni? niemo?liwe, burzy? wszech?wiaty, rozdziera? rzeczywisto?ci w imi? Ojca i Syna... ju? dobrze. :*
12-03-2007 14:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
katarynka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
RySia :) napisał(a):Raczej w Katolu nie pozwolili by mi zrobić z mundurka tuniki czy też przytwierdzić naszywkę do spodni lub bluzki...
oj, nie wiem, czy byś się nie zdziwiła :wink: moj wlasny bardziej przypominal tunike niz bluze
RySia :) napisał(a):conajwyżej mogłabym założyć koszulkę <jednakowe koszulki z mojego LO >
a nie o to chodzi?
RySia :) napisał(a):DZięki Bogu mogę nosić to co mi się podoba i co jest zgodne z moimi zasadami...
wiesz...z tym akurat nie miałam problemów
RySia :) napisał(a):to i tak jak by weszły w tok szkolny too i tak pewnie juz bym była po maturze...być moze na studiach
właściwie, to ja z tej perspektywy mówię, mundurki szkolne juz mnie nie dotyczą, wiec moge sobie byc "za" badz "przeciw"
w kwestii mundurkow akurat jestem bardziej "za"
Cytat:[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Nie 11 Mar, 2007 14:25 ]
Proszę nie nadużywać emotek
:oops: obiecuję poprawę...już nie będę :wink:
12-03-2007 16:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
katarynka napisał(a):
RySia :) napisał(a):Raczej w Katolu nie pozwolili by mi zrobić z mundurka tuniki czy też przytwierdzić naszywkę do spodni lub bluzki...
oj, nie wiem, czy byś się nie zdziwiła :wink: moj wlasny bardziej przypominal tunike niz bluze
Może na religię trzeba będzie zakładać habity i wory pokutne? :shock: :mrgreen:

To tak żartem. Ja, choć minął mój okres szkolnictwa to jednak jestem za mundurkami.
12-03-2007 17:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
katarynka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #57
 
Terebint napisał(a):Może na religię trzeba będzie zakładać habity i wory pokutne?
bez przesadyzmu...chociaż, co kto woli/lubi ;P
12-03-2007 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
katarynka napisał(a):
Terebint napisał(a):Może na religię trzeba będzie zakładać habity i wory pokutne?
bez przesadyzmu...chociaż, co kto woli/lubi ;P
Po 1: mundurki "nie przeszły"
Po 2: były głosy, aby i nauczyciele nosili owe szaty robocze. Ciekaw jestem, czy mnie to równiez by dotyczyło?

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Pon 12 Mar, 2007 23:00 ]
TY juz swój masz :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-03-2007 23:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
Cytat:Mundurki szkolne od września

Wszystkie siedleckie podstawówki i gimnazja są przygotowane do wprowadzenia od przyszłego roku szkolnego obowiązku noszenia mundurków.


Nowe przepisy cały czas budzą ostrą dyskusję. Pomysł ministerstwa ma zwolenników i przeciwników. Spory zaczynają się już wśród uczniów. Rodzice na problem patrzą od strony ekonomicznej. Ceny mundurków wahają się od 45 do 80 zł., koszty ich uszycia poniosą rodzice. Jednakże przewidziano również system pomocy najuboższym rodzinom – poinformował naszą rozgłośnię naczelnik Wydziału Edukacji Siedleckiego Ratusza, Sławomir Kurpiowski.



Uczniowie założą mundurki 1 września.
źródło http://www.radiopodlasie.pl/index.php?m=...2833&idk=1

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
02-06-2007 17:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Slimak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #60
 
Szczerzę jak sami zresztą wiecie mundurki to nie żadna nowość.
Nie jestem jakimś wielkim fanem Pana Giertycha ale mundurki muszą być!
Kto by pomyślał 20 lat temu by uczennice mające mleko pod nosem nosiły mini zrobione z mini sukienek.?
Iść z czasem? Zgadzam się jak najbardziej ale wszystko ma swoje morale i normy.
02-06-2007 17:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów