Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólnota Radio Maryja // co łączy ich z sektą ?
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Wspólnota Radio Maryja // co łączy ich z sektą ?
Nie zapominajmy o Kole Przyjaciół Radia Maryja Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-09-2004 23:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
No tak tak i nie ma sie co z tego smiac Język
28-09-2004 07:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Niestety, nie urażając zwolenników, ale ja mam co do tego zgrupowania nieco ironiczny stosunek...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-09-2004 15:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Tak szcerze to ja tez Język
Nie przepadam ani nie jestem zbyt za radio Maryja.
28-09-2004 16:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ks.Rydzyk, nie ukrywajmy, troche się zagalopowal... Szczęśliwy

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-09-2004 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Nie potrzebnie zrobil wokol sioebie tyle szumu. Ja ogolnie nie jestem za srodkami masowego przekazu.
28-09-2004 22:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
A może to sekta?
Może i ks. Rydzyk się zagalopował, ale nie jest w tym temacie dyskusja o poczynanach naczelnego Radia Maryja.
Choć owszem. Jest to wspólnota, która przez niektórych uważana jest za sektę. Tak jak w sekcie ma swego guru, który ma wręcz bezgraniczną władzę i wszyscy się go słuchają. Czy to nie dziwne? Co kieruje tymi ludźmi, że idą za nim jak w ogień :?:

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
29-09-2004 07:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Radio Maryja jest zagadnieniem na tyle ciekawym, ze warto zalozyc nowy temat.

Tutaj jest o czym innym Język
29-09-2004 08:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Dobry pomysł Duży uśmiech
A co tych ludzi pcha do Rydzyka? Hmmm, może dlatego, że facet ma charyzmę i dar przekonywania... Ma gadane i już! Mnie sie to momentami kojarzy z totalitaryzmem. Dla tych ludzi, jak coś Rydzyk powie, to jest święte i niepodważalne. Idą za nim na oslep. A to zle. To tak jakby nie mieli własnego zdania, że tak powiem. Przez to wszystko, przez ten "wyeksponowany" za bardzo kult Maryji, coraz bardziej zaczynam miec do Niej dystans i odsuwam się od Niej jak od ognia, bo kojarzy mi się z dewocją i w ogóle... Mam niekiedy wrażenie, że Maryja jest bardziej przez ludzi uwielbiana, niż sam Jezus - Bóg !!! Mnie się to wcale nie podoba.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
29-09-2004 19:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Zgadzam sie z Gerwazem i proszę Offieczko jeśli chcesz rozmawiac dale o Radiu Maryja proszę załóż nowy temtat. Tutaj jest mowa o czym zupełnie innym :!: :!: :!:

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
29-09-2004 20:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
:arrow: Tak więc załozyłem osobny temat o Wspólnocie Radio Maryja.

:arrow: Został on przeniesiony z tematu gdzie nie pasował Język
01-10-2004 07:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PTRqwerty Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Nie wiem czy można mówić o sekcie. Ja problem RM w trzech hasłach nakreślam:

1. spiskowa teoria dziejów
2. księżycowa gospodarka
3. coś na kształt herezji manichejskiej :wink:
01-10-2004 08:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
PTRqwerty napisał(a):Nie wiem czy można mówić o sekcie. Ja problem RM w trzech hasłach nakreślam:

1. spiskowa teoria dziejów
2. księżycowa gospodarka
3. coś na kształt herezji manichejskiej :wink:

Hmmmm..... Dajmy na luzzz z sektą, bo nie długo wszyscy będą należeli do sekty. Jak ktoś by sie uparł to by mógł zacząć udowadniać, że Odnowa w Duchu Św. to też sekta........ Uznaję takie argumenty za wraz jakiś emocji!

Natomiast co do podanych trzech punktów, przez szanownego przedmówcę to na początek proszę o wtłumaczenie 3. punktu i podanie stosownych argumentów. Nie chodzi mi o wytłumaczenie herezji manichejskiej, bo to z gubsza wiadomo, choć dla dobra dyskusji możesz coś "naskrobać". Osobiście sądzę, że trochę przesadziłeś, gdyż nie ma co "szastać" hasłami. Dla manichejczyków dobro i zło - to jakby dwie równorzędne siły. Nie wiem czy na podstawie Radia Maryja to udowodnisz? Chyba w skrajności można byłoby mówić o jakimś bluźnierstwie czy nawet o grzechu idolatrii! Stąd mój zarzut, aby raczej nie rzucać słów na wiatr.... Raczej można spierać się o czarno-białą wizje świata prezentowaną badź nie wg jakieś tam częsci a nie takie mocno naciągane porównania!

To tak gwoli wstępu.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
01-10-2004 08:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PTRqwerty Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Duży uśmiech Oczywiście, że punkt ostatni to tylko mała złośliwość :wink:
Nawet emotkę z przymróżonym okiem wstawiłem.
Ale co ja mogę! Ich sposób postrzegania rzeczywistości i samych mieszkańców Europy Zach. był daleki od ewangelicznej otwartości :roll:
01-10-2004 10:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kasztanek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Wiecie czego nie lubie ?? Popadania z skrajnosci w skrajnosc.
bezprzesady z tym , ze RNM to sekta. O ile wiem sekty sa zarejestrowane nie tylkoz obserwacji. Do RM sie nie czepiajmy. W jakims stopniu sa oni z nami Oczko
01-10-2004 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów