Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólnota Radio Maryja // co łączy ich z sektą ?
Autor Wiadomość
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Rasta napisał(a):Z jednaj strony cos w tym jest. zastanawiajac sie, jest on zakonnikiem. Skalada sluby ubustwa, czystosci, poslusznosci. Nie wiem jakl dokladnie bylo z tym samochodem Rydzyka oraz jego prywatnym helikopterem czy czyms tam. Ale jesli cos jest w tym prawdy koles nie powinien sie obnosic z pieniedzmi tak bardzo.

Przecież on sie nie obnosi z pieniędzmi! To tak media kreują... O. Rydzyk to dyrektor wielkiej rozgłosni /3. co do wielkości/. Wszystko co kupuje to dla niej. Tak się skałada, że miałem okazję uczestniczyć w jednej audycji /rozmowy po przystanku Jezus/ i widziałem to od środka. Jest tam wszystko na wysokim poziomie. Dużo pieniędzy zostało w to włożone. Ale czy można inaczej przy takim rozwoju cywilizacyjnym? Chesz prowadzić radio muisz mięc najlepszy sprzęt. Inaczej nie będiesz w stanie aby fale rozgłośni docierały na cały kraj. Jesteś dyrektorem potrzebujesz licznych kontaktów i zapewne spotkań! Stąd potrzeba dobrych samochodów /Maybach to bajeczka jakiegoś uprzedzonego do Rydzyka/ itd. On zapewne nie robi to dla siebie tylko dla radia. Notabene w helikopterze go nikt nie widział, ale plotka poszła, to, że oglądał to o niczym nie świadczy. Czy Fiatem 126p mógłby jeździć po Polsce i byc jednego dnia w dwóch bardzo oddalonych miejscach? Prezes Radia Zet on może ale ojciec Rydzyk nie? Kościół też ma prawo do najnowszych zdobyczy technicznych. O. Rydzyk startował od "0". Ciekawe ilu takich jest co by tak potrafili. :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
20-01-2005 14:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oskar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
Nie wiem dokladnie jak to jest z tym Rydzykiem. Jedno jest pewne,ze naroslo wokol niego mnóstwo plotek i watpie, abysmy mogli z oddali dociec prawdy. Trzeba by bylo przyjrzec sie wszystkiemu z bliska, ale z drugiej strony po co? Sa biskupi od tego aby nad wszystkim czuwali. Jezeli O. Rydzyk nadal dziala, wiec z pewnoscia nie jest z Nim tak źle :wink: A Radio Maryja samo w sobie? Ja osobiscie nie przepadam, ale jezeli sa osoby, ktorym to cos daje, podoba sie, sklania do refleksji nad wlasnym zyciem itd, to czemu nie?

Wiem komu zaufa?am.
20-01-2005 18:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Myslę, że to jest w pewnym rodzaju zazdrośc nasza ludzka. Ktos ma cos więcej od nas. jak to mozliwe, że on moze miec tyle a ja tak malo. On jest zakonnikiem nie powinien sie tak obwieszac. dalczego sie nie dzieli. W glowie slychac tylko glos: "więcej, więcej".
To przykre :cry: Dlaczego nie komentujemy tych audycji, ktore sa na pierwyszm i drugim miejscu :?:
Z drugiej strony o. Rydzyk robi duzo dobrego. Mozna powiedziec, że ofsiak tez. Jednak nie postawil bym miedzy nimi nigdy znaku równa się. :|

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
20-01-2005 19:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
Pewnie jest jakaś zazdrość. Problem też leży w tym, że ludzie wytykają, że księża jeżdzą dobrymi samochodami, a ludzie na ulicach umierają z głodu. Bardzo często podają właśnie taki argument: "a ksiądz xxx jeździ sobie takim ladnym autkiem, ale ja uważam, że taki ksiądz jest bardzo be, ponieważ za te pieniadze co kupil ten samochod mógłby pomóc biednym. w ogóle księża mają z założenia żyć w ubóstwie, więc to nietaktowne, żeby jeździł takim wozem!" No tak, czyli Kościół = wspólnota "zabita dechami", ubierająca się w szmaty i worki, której nie należy się nic ze zdobyczy techniki, bo to by było nietaktowne jak tu ktoś wspomniał... :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-01-2005 20:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
Rasta napisał(a):Myslę, że to jest w pewnym rodzaju zazdrośc nasza ludzka. Ktos ma cos więcej od nas. jak to mozliwe, że on moze miec tyle a ja tak malo. On jest zakonnikiem nie powinien sie tak obwieszac. dalczego sie nie dzieli. W glowie slychac tylko glos: "więcej, więcej".
To przykre :cry: Dlaczego nie komentujemy tych audycji, ktore sa na pierwyszm i drugim miejscu :?:
Z drugiej strony o. Rydzyk robi duzo dobrego. Mozna powiedziec, że ofsiak tez. Jednak nie postawil bym miedzy nimi nigdy znaku równa się. :|

Skonkretyzuj, podaj jakieś przykłady...


Cytat:To przykre Dlaczego nie komentujemy tych audycji, ktore sa na pierwyszm i drugim miejscu

Nie wiem o co chodzi akurat w tym wypadku?

Cytat:Pewnie jest jakaś zazdrość. Problem też leży w tym, że ludzie wytykają, że księża jeżdzą dobrymi samochodami, a ludzie na ulicach umierają z głodu. Bardzo często podają właśnie taki argument: "a ksiądz xxx jeździ sobie takim ladnym autkiem, ale ja uważam, że taki ksiądz jest bardzo be, ponieważ za te pieniadze co kupil ten samochod mógłby pomóc biednym. w ogóle księża mają z założenia żyć w ubóstwie, więc to nietaktowne, żeby jeździł takim wozem!" No tak, czyli Kościół = wspólnota "zabita dechami", ubierająca się w szmaty i worki, której nie należy się nic ze zdobyczy techniki, bo to by było nietaktowne jak tu ktoś wspomniał...

Dokładnie jak mówisz :!: Kościół to ma być dziadostwo tzw.....

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
20-01-2005 22:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
Odnoszę często wrażenie, że ludzie traktują Kościół jak jakąś tandetę. Porażające. Jeśli chodzi o RM, życzę im tego by dalej się rozwijali i świadczyli, że Kościół wcale tą tandetą nie jest.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-01-2005 22:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
Kiedyś rozmawialem z pewnym księdzem który ma "kolegę z seminarium" też księdza, który kupił sobie BMW. Zaraz potem ludzie go palcami wytykali, że jeździ takim wozem. Ale dziwnym trafem nikt nie chciał zauważyć, że on praktycznie kilka razy w miesiącu jeździł za granicę, szczególnie do Francji i Włoch aby szukać sponsorów, bo miał bardzo rozbudowane znajomości wśród bogatych ludzi, którzy przy jego pomocy wiele pomagali kościołowi i temu co ten ksiądz robił w okolicy. Ja jakoś sobie nie wyobrażam nawet aby np. Fordem Fiestą mógł on jeździć po kilka tysięcy kilometrów tygodniowo. Niech ktoś sam spróbuje sobie pojechać jeden dzień do Paryża, drugiego wrócić do Polski, a dwa dni później np. do Monachrium. I to przy np. 35 stopniowym upale.
Technika jest dla ludzi, nawet księży czy zakonników. Tylko jak we wszystkim trzeba mieć umiar. Tym bardziej że jak zakonnikowi coś nie jest niezbędne, to tego nie powinien mieć (wynika to ze ślubów).
Co do o. Rydzyka, to wiadomo, że media robią swoje. Ale prawda leży zapewne gdzieś pośrodku.
Więc temat samochodów i helikopterów o. Rydzyka uważam za zamknięty.

Porozmawiajmy może lepiej o wpływie Radia Maryja na poglądy osób je słuchających.
Ja nie raz się spotkałem wręcz z fanatycznym bronieniem przez takie osoby dosłownie wszystkiego co w tym radiu usłyszały. Czasem były to jak dla mnie sprawy oczywisto nieprawdziwe, a te osoby obstawały przy racjach usłyszanych w RM. Poza tym te osoby przestały mieć własne zdanie, bo w 100% przyjmują za własne to co tam usłyszą. Zastanawiające, czyż nie?

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
21-01-2005 17:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
Cytat:Ja nie raz się spotkałem wręcz z fanatycznym bronieniem przez takie osoby dosłownie wszystkiego co w tym radiu usłyszały. Czasem były to jak dla mnie sprawy oczywisto nieprawdziwe, a te osoby obstawały przy racjach usłyszanych w RM. Poza tym te osoby przestały mieć własne zdanie, bo w 100% przyjmują za własne to co tam usłyszą. Zastanawiające, czyż nie?
Dobrze powiedziane. Zadziwiające jest to, że w RM są podawane jak zauważył Ravenloff jakieś błędne informacje i idzie to na cały świat... Chociaż może dobrze by było gdybyś mniej więcej przybliżył co to były za fakty które wydawały Ci się nieprawdziwe, a ci ludzie to wszystko na ślepo przyjmowali... ?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-01-2005 18:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
Z tym komentowaniem audycji. Komentowana jest tylko audycja RM jako, ze o. Rydzyk przesadza, ze tyle pieniedzy to pochlonelo. Ale nikt nie neguje tych audycji co powiedzial Gregoriano. Chodzi o to, że soko Rm jest 3 radiem to jeszce jest 1 i 2. Tych nikt nie komentuje. A skora sa wieksze od Rm to maja wiekszo obrotnosc opieniadza.
Rydzyka sie jedzie bo koles jest przy kosciele. Co wogole komu do tego jaki on ma samochod. Po to sa takie samochody aby z nich kozystac. Rydzyk nie ma rodziny. Niue musi wkaldac pieniedzy na wychowanie swoich dzieci. Dostaje wyplate jak kazdy kto pracuje. A ze umie odpowiednio zagospodarowac to kupil sobie lepszy samochod. I o co sie rozchodzi.

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
22-01-2005 13:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
O nic się rozchodzi, ale ludzie gadają i już! Zawsze się czegos uczepią, bo po prostu"lubią" się czepiać czarnych. Mnie tam nie przeszkadza, że jeżdzą sobie samochodami, ale myślę, że eksponować mocno swoich bogactw nie powinni, bo to jednak gorszy. Mnie również. Nie chodzi mi o to, że móje zgorszenie w takim przypadku odnosi się tylko do księży, ale do każdego kto na każdym kroku pokazuje jaką on kasą dysponuje. Nie mówię tu o Rydzyku, bo może on tego nie robi. Nie wiem, nie znam go i nie ineteresuję się jego życiem prywatnym ani poublicznym. Mówię ogólnie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-01-2005 16:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
Myślę, że to co Offca powiedziała jest ważne. Tak jak ona i ja nie znam o. Rydzyka. Myslę, że tak naprawde nikt go nie zna. Ale to co wyszło w obieg trwa w tym obiegu. Poszła plota i każdy sie czącha. Bo kto zna o. Rydzyka? Jeśli takowe osoby sa prosze sie odezwać. Nie mówię , że znac osobiście. kto cos wie o nim a nie o jego plotach. Szczęśliwy
22-01-2005 17:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
Może z książki "Biografia o. Tadeusza Rydzyka" Język

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-01-2005 17:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bulion Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Hmm, co tu powiedzieć by mówić krótko i zwięźle o RM.
Nie wolno nam wątpić w mądrość Biskupów, osobistości! Wiedzą co robią , będąc zwolennikami tego radia. Jest to radio katolickie, tak samo jak telewizja. Gdyby nie TV Trwam i Radio Maryja, DDM nie byłoby przez nikogo rejestrowane, nie dostało by za darmo namiot a Przystanek Jezus nie mógł się odbyć w pięknej "namiotowej formie"

Wszystko co ludzkie ma swoje wady i zalety!

To Radio ma wiele, wiele zalet, ale i pare nie dociągnięć..
Dodatkowo, my młodzi, nie jestesmy w stanie racjonalnie spjrzeć na starszych ludzi, zrozumieć ich sposobu modlitwy, egzystowania, itp itd.

Jeśłi chodzi o O.Rydzyka, to dajcie spokój... NIe dosć że plują na niego wszyscy, to jeszcze robią to swoi, z jednej rodziny... wstyd troszke :roll:

Kończąć, nie niszczmy własnego gniazda, trzymajmy się razem i znośmy innych...
01-02-2005 11:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
Rasto
Cytat:Z jednaj strony cos w tym jest. zastanawiajac sie, jest on zakonnikiem. Skalada sluby ubustwa, czystosci, poslusznosci. Nie wiem jakl dokladnie bylo z tym samochodem Rydzyka oraz jego prywatnym helikopterem czy czyms tam. Ale jesli cos jest w tym prawdy koles nie powinien sie obnosic z pieniedzmi tak bardzo
żeby Cię upewnić:
1) O.Rydzyk nie ma własności prywatej.
2) O.Rydzyk jeździ paruletnim dość drogim mercedesem z dużym przebiegiem, a helikoptera nigdy nie miał.
3) A czy z pieniędzmi się obnosi ? Raczej nie.
Cytat:On jest zakonnikiem nie powinien sie tak obwieszac. dalczego sie nie dzieli. W glowie slychac tylko glos: "więcej, więcej".
Ludzie dają na Radio Maryja. Radio Maryja to nie Caritas. A radio dużo kosztuje i utrzymuje się wyłącznie z dobrowolnych ofiar słuchaczy - stąd ciągłe apele o pomoc.

Rabenloffie
Cytat:Co do o. Rydzyka, to wiadomo, że media robią swoje. Ale prawda leży zapewne gdzieś pośrodku.
Wyśrodkowanie między prawdą a kłamstwem jest kłamstwem. Monopolu na prawdę też nie ma ani UW, ani Samoobrona, które siedziały, lub siedzą w Sejmie na środku. Więc z tym "złotym środkiem" bym uważał. :-)
Co do fałszywych informacji... zdarzają się wszędzie. Co do owej łatwowierności... słuchacze RM są bardzo nieufni wobec tego, co podają inne środki przekazu. Są krytyczni wobec siebie. Diagnozowałbym tu dość sporą u słuchaczy RM zdolność do wyławiania prawdy.

Daidoss, Offca
Czy nikt nie zna o.Rydzka ? Z pewnością wielu go zna. O.Rydzyk nie ukrywa się nigdzie, można go często słyszeć na antenie, spotkać na spotkaniach i pielgrzymkach. Daje wywiady do prasy.
Jakieś 2,5 roku temuy ukazał swę wywiad-rzeka z o.Rydzykiem w formie książki "Tak tak nie nie".

BuLi - nie tylko starsi słuchają RM.
04-02-2005 21:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #45
 
Nie napisałam chyba, że nikt go nie zna. Napisałam, że ja go nie znam, bo się nie interesuję za bardzo jego życiem prywatnym ni publicznym. Inni mogą go sobie znać. To mnie w sam raz nie obchodzi. Niemożliwością by było gdyby nikt go nie znał. Nie znam go ja i nie będę się na jego temat wypowiadać. Mogę tylko napisać, to jakie wrażenie odnoszę czasami go w mediach obserwując. To wszystko.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-02-2005 22:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów