Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólnota Radio Maryja // co łączy ich z sektą ?
Autor Wiadomość
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #91
 
skoro ks Rydzyk jest taki wporzadku to co pozwala lamac mu prawo ??
23-08-2005 18:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #92
 
Lewiatan napisał(a):skoro ks Rydzyk jest taki wporzadku to co pozwala lamac mu prawo ??
Skoro już coś takiego piszesz to uzasadnij :!:
23-08-2005 22:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #93
 
Moze trochę przesadziłem z tym komizmem, ale mimo wszystko zbyt dużo zamieszania zrobił wokoło siebie, a to nie daje kosciołowi dobrej opinii. Myślę, że zadaniem kapłana jest głoszenie Słowa Bożego nie wdając się w takie przedstawienia, które są także związane z wymiarem sprawiedliwości. Nie chcę tutaj sądzic całego radia, bo ono tak naprawdę w niczym nie zawiniło. To co opisałem we wcześniejszym poście jest tylko spojrzeniem z boku na całą te sytuacje związaną z tym ksiedzem. Dla poparcia tego,zamieszania o którym wspomniałem daję krótki fragment z Tygodnika Powszechnego:

Cytat:"Trwającą od lat zabawę w kotka i myszkę ks. Rydzyka z wymiarem sprawiedliwości media relacjonowały na bieżąco. Informacja, że dopiero po wielu wezwaniach pofatygował się do prokuratury, stała się swego czasu taką sensacją, że trafiła na pierwsze miejsca serwisów. Media opisywały też szeroko akcję zbierania przez Radio Maryja świadectw prywatyzacyjnych, które miały być ponoć przeznaczone na wykup Stoczni Gdańskiej. Już wtedy stawiano pytania o aspekt etyczny tej operacji (słuchacze Radia Maryja to w dużej mierze osoby starsze, dla których pieniądze uzyskane w banku w zamian za świadectwo mogły być cennym zastrzykiem dla domowego budżetu), potem zaś wielokrotnie wracała kwestia nierozliczenia się ks. Rydzyka przed tymi, którzy mu zaufali. Na czołówki trafiła też sprawa korzystania przez toruńską rozgłośnię z rosyjskich nadajników – a to za sprawą monitu, jaki dostało polskie ministerstwo obrony od NATO, kiedy okazało się, że Radio Maryja pracuje na częstotliwościach używanych przez Bundeswehrę.
Zatem to nie żadne nowe sensacje o Radiu Maryja wznieciły burzę wokół filmu. Szok wywołało coś innego. Przyczyną publicznego wstrząsu stał się wynikający z filmu obraz państwa. Państwa nie reagującego na łamanie prawa: wywóz dewiz za granicę, prowadzenie zbiórki publicznej bez stosownych zezwoleń, kłamliwe deklarowanie zakupionego za wywiezione nielegalnie pieniądze sprzętu radiowego jako darów. Państwa bezradnego: wobec lekceważenia przez ks. Rydzyka wezwań do prokuratury. Państwa przestraszonego: szybkie umarzanie śledztw, dotyczących działalności Radia Maryja, przerzucanie się przez urzędy skarbowe obowiązkiem sprawdzenia powinności podatkowej rozgłośni – do dziś nie wiadomo, któremu urzędowi podatkowemu podlegają instytucje „imperium” ks. Rydzyka.
Źródła tej niemocy organów państwa i strachu jego urzędników są złożone. Najoczywistszym jest obawa przed reakcją zwolenników Radia, których ks. Rydzyk zawsze potrafił mobilizować do głośnych (dosłownie, ale też w sensie rezonansu społecznego) protestów. Znaczenie ma też ogólna atmosfera braku szacunku dla prawa i urzędów państwowych w Polsce: skoro sprzed wymiaru sprawiedliwości z łatwością i bez konsekwencji uciekają politycy oraz biznesmeni, to czemuż nie miałby tego robić każdy inny obywatel, choćby i ksiądz?"

Resztę mozna doczytac pod adresem

Nigdy nie lubiłem krytykować księży, ale muszę przyznać, że to nie jest najlepszy sposób na głoszenie Słowa Bozego. Nie wiem jak wy na to patrzycie?

Jeśli bym kogoś uraził poprzednim postem to z góry przepraszam.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-08-2005 22:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #94
 
Tomasz32
Proponuję jednak żebyś nie uskuteczniał dalej takiego czegoś, co napisałeś. Jaka sekta ? Jaki komik ? Jaki o.Rydzyk w centrum ? Takie tyrady są bardzo dziwne i źle świadczą o Tobie.

Wieści o "sekcie" wypisywało wrogie Kościołowi "Wprost" i polskojęzyczny liberalny "Newsweek" - mimo, ze byly to piramidalne bzdury - podobnie jak Maybach i helikopter w niektórych makówkach zakodowały się na stałe. Często spotykam się z niedowiarstwem, gdy próbuję napisać, że o.Rydzyk nie jeździ Maybachem. Odpowiadają mi, że jak nie to helikopterem lata. Głupota ludzka ma swoje granice ?
23-08-2005 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #95
 
meritus napisał(a):Tomasz32
Proponuję jednak żebyś nie uskuteczniał dalej takiego czegoś, co napisałeś. Jaka sekta ? Jaki komik ? Jaki o.Rydzyk w centrum ? Takie tyrady są bardzo dziwne i źle świadczą o Tobie.

Wieści o "sekcie" wypisywało wrogie Kościołowi "Wprost" i polskojęzyczny liberalny "Newsweek" - mimo, ze byly to piramidalne bzdury - podobnie jak Maybach i helikopter w niektórych makówkach zakodowały się na stałe. Często spotykam się z niedowiarstwem, gdy próbuję napisać, że o.Rydzyk nie jeździ Maybachem. Odpowiadają mi, że jak nie to helikopterem lata. Głupota ludzka ma swoje granice ?

Drogi przyjacielu
Ja nie staram sie uskuteczniać czegokolwiek, po prostu staram się bronić Kościoła. Ten fragment, który podałem nie ma na celu negowania kościoła, ale pokazanie, że jeśli przeciętny katolik, który chodzi raz w tygodniu i to z obowiązku do koscioła zobaczy taki artykuł w gazecie, to co sobie pomyśli o kościele?
Myślę, ze prawdopodobieństwo, ze może się odsunąć od koscioła jest bardzo duże, bo jak można sobie wyobrażać kosciół, gdzie nie powinno byc takich niszczących go sytuacji, a takie własnie są?
Zawsze stałem i będe stawał w obronie koscioła, mimo że niektórzy księża mogą popełniać jakieś błędy, ale myślę, że powinna być jakaś granica rozsądku, by nie dopuszczać do takich artykułów. Pragnę aby kosciół był czysty i dawał prawdziwe świadectwa wiary, by głoszenie Słowa ludziom miało sens, ale jesli będa takie sytuacje, to będzie bardzo trudno to słowo głosić, ponieważ ludzie moga się zrazić do koscioła czytając takie artykuły.

Mam nadzieję, ze teraz mnie zrozumiesz. Nie chę nikogo krytykować czy osądzać. Ale gdy człowiek przygotowuje się do głoszenia słowa publicznie może się przestraszyć tej działalności.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-08-2005 23:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #96
 
Tomaszu32 to co pisałem dotyczyło Twojego wcześniejszego skandalicznego według mnie postu.

Co do artykułu w liberalnym Tygodniku Powszechnym...
Po prostu stek kłamstw. Tak Tygodnik Powszechny poparł te łgarstwa. Na szczęscie głos Kościoła był inny - w obronie Radia Maryja wystąpił zespół d/s RM przy Konferencji Episkopatu Polski i Jan Paweł II

Słowa pozdrowień po modlitwie Anioł Pański 1.XII.2002 r:
Cytat:"Pozdrawiam pielgrzymów z Polski oraz tych, którzy łączą się z nami w modlitwie przez telewizję i Radio Maryja. Szczęść Boże!"
odszczeknęła tylko Wybiórcza

Wypowiedź biskupów:
Cytat:Zespół Biskupów ds. duszpasterskiej troski o Radio Maryja

Zespół Biskupów ds. duszpasterskiej troski o Radio Maryja, powołany przez Konferencję Episkopatu Polski, wyraził na kolejnym posiedzeniu uznanie dla ewangelizacyjnej działalności Radia Maryja, zwłaszcza w dziedzinie katechezy, szkoły modlitwy i formacji liturgicznej. Zespół pracuje nad uregulowaniem sytuacji prawno-kościelnej Radia Maryja. Nie leży w kompetencji Zespołu analiza i ocena działalności administracyjno-ekonomicznej Radia Maryja.

Budzi natomiast głębokie zaniepokojenie nasilająca się kampania przeciw osobom i instytucjom kościelnym prowadzona przez określone media. W efekcie, działania te prowadzą do dezintegracji społecznej, niepokojów oraz wzajemnego braku zaufania w polskim społeczeństwie.

Bp Sławoj Leszek Głódź, bp Marian Gołębiewski, bp Stanisław Wielgus, bp Andrzej Suski.

Częstochowa 27 listopada 2002

Cytat:Oświadczenie
Prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów




Po obejrzeniu filmu wyemitowanego przez 1 pr. TVP w ramach cyklu "Miej oczy szeroko otwarte" nie jestem zaskoczony kolejnym wrogim atakiem telewizji publicznej na Radio Maryja. Wyrażam moje ubolewanie, że w cywilizowanym państwie prawa, jakim chce być nasza Ojczyzna, stosuje się nieetyczne metody w celu zniesławienia konkretnej osoby, jak również wspólnoty, oraz rani wielomilionową rzeszę wierzących Polaków.
Program ten uwłacza wszelkim zasadom etyki dziennikarskiej. Twórcy programu i ci, którzy zgodzili się na jego emisję, potwierdzają, że Radio Maryja jest solą w oku tych, którzy chcieliby losy tego świata układać według swoich egoistycznych interesów.
Jestem pełen współczucia dla mojego zakonnego współbrata, który stał się aktywnym narzędziem w zniesławieniu dyrektora Radia Maryja ojca Tadeusza Rydzyka i własnej rodziny zakonnej oraz Rodziny Radia Maryja.
Polecam w mojej modlitwie wszystkich, którzy świadomie przyczynili się do naruszenia dobrego imienia redemptorystów i słuchaczy Radia Maryja.

o. Zdzisław Klafka CSsR
Źródło: Nasz Dziennik z 26 listopada 2002

Żadne z zarzutów nie sotały potwierdzone, Urząd Skarbowy, ani prokuratura nie wszczęła żadnego postępowania. Tygodnik Powszechny określający się jako "katolicki" wpisał się w szaleńczą kampanię nienawiści i kłamstw.
24-08-2005 00:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #97
 
Ja nie czytam na ogół gazet tego typu, nie wiem które gazety kłamią a które piszą prawdę. Nie znoszę tez oczerniania kogokolwiek, tylko po prostu słyszałem wiele na temat RM i zamieszania jakie powstało wokół tego radia. I jak już pisałem - nie chodzi mi o samą działalność radia, nawet nie chcę krytykować ks. Rydzyka, bo to takze słaby człowiek jak my. Staram się tylko, aby głosic Słowo Boże. Tylko jak ma sie głosić słowo ludziom,skoro czytają takie rzeczy w gazetach a później jada na kościół ile się da, bo jeden czy drugi ksiądz zrobił to czy to, i na dodatek wie juz cała Polska.

Prawdziwy chrześcijanin zawsze będzie bronił swojej wiary i koscioła, który tę wiare przekazuje. Ma prawo bronić swojej wiary i ma prawo krytykować niewłaściwe postępowanie innych, zarówno tych którzy są po za kościołem i niszczą innych a także tych, którzy sa w kościele, na zasadzie obiektywizmu i sprawiedliwości.
Ponieważ nie mozna krytykować nie wierzących a księży,którzy łamią zasady współżycia, wiary itp. głaskać po głowie czy chwalić,bo są kapłanami kościoła. Wszystkich trzeba traktować jednakowo. Ale trzeba się także trzymać słowa Bożego : nie sądzcie byście nie byli sądzeni.
Wiem,ze troche przegiąłem z tym komizmem, ale artykuł nie miał na celu obrażania kogokolwiek tylko miał charakter porównawczy.
Mam nadzieję,że nie masz mi tego za złe?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
24-08-2005 01:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #98
 
Nie mam powodu mieć Ci tego za złe, bo widziałem teksty naprawde jadowite w temacie RM, a Twój tekst był trochę krzywdzący, potem okazałeś otwarcie na argumenty drugiej strony i skłonność do ustępstw na rzecz prawdy =D>

Radio Maryja mozna krytykować, czasami jest za co. Jednak jakimś fenomenem jest, że RM stało się takim chłopcem do bicia. Jest to element określonej tendencji pewnych środowsk, które nie atakują Kościoła bezpośrednio, lecz atakują pojedyncze osoby i instytucje w sposób bezwzględny, często bardzo kłamliwy. Mielismy z tym do czynienia w przypadku ks Jankowskiego, ks. Hejmo. Wykorzystuje się przy tym upadki i błędy tych osób i rozpętuje się całą machinę propagandową, aby tego człowieka zniszczyć.

Widziałem co się działo w kościele św. Brygidy osobiści i wiem, że było tam sporo rzeczy niewłaściwych. Jednak krzywdę jaką wyrządziły ks. Jankowskiemu media takie jak Gazeta Wyborcza, czy Dziennik Bałtycki jest ogromna, a zadośćuczynienia żadnego.

Przypadek o.Rydzyka jest inny, gdyż media atakują RM od lat z ogromnym natężeniem (od 1997 roku 19.000 artykułów w prasie krajowej i zagranicznej, kilka filmów - Imperium o.Rydzyka, reportaże TVN-u, BBC, przedstawienia teatralne, wystawy, propaganda szeptana itd.) Działania te są o tyle nieskuteczne o ile istnieje i rozwija się "imperium" o.Rydzyka, które w każdej chwili jest w stanie odpowiedzieć również ze sporą siłą oddziaływania i zasięgu. Jednak skutki propagandy są - w świadomości społecznej powstały mity sekty, helikoptera, maybacha, antysemityzmu, nienawiści, fanatyzmu, moherowego beretu, starej babki itd.
24-08-2005 01:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #99
 
Ja bym nie nazywał tego ustępstwem na rzecz prawdy, po prostu staram się szanować poglady innych i mieć także własne zdanie.
Poza tym nie lubię bałaganu oraz kłótni, tym bardziej jaka powstaje w temacie o RM. Powiedziałem tylko to co myslę i to czego bronię w swoim zyciu. A jak jest prawda odnosnie RM, tego to nie wiem. Dla mnie jest tylko bardzo ważna czystośc koscioła, o która staram się dbać, oczywiście w sposób sprawiedliwy.
A że lubię pożartować, więc skorzystałem z okazji, ale wiem że było to trochę przesadzone.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
24-08-2005 11:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #100
Radio Maryja- mój stosunek do niego.
Ja od początku poznania tego radia odnoszę się do niego negatywnie, jednak dostrzegam w jego istnieniu kilka zalet. Po pierwsze: jest potrzebne starszym ludziom, ponieważ daje im siłę do walki z trudną codziennością poprzez modlitwę i to, że w radiu zawsze ktoś ich wysłucha.
Po drugie: RM jest jedyną katolicką rozgłośnią w Polsce. I to by było na tyle.
Co do jego wad, to nie podoba mi się ich bardzo otwarty stosunek do polityki, czego nie powinno być w tego typu rozgłośniach, po drugie: nie podoba mi się ich propaganda, czyli oczernianie swoich wrogów. Przyładem jest pan L.Wałęsa, który był ich przyjacielem, darzyli go szacunkiem do czasu, kiedy nazwał ich psycholami. Wtedy zaczęła się nagonka. Już został okrzyknięty masonem, współpracownikiem SB, i Bóg jeden wie na czym się skończy. Jednak nie to jest najważniejszą wadą.
Najgorszy jest pesymizm, jaki sieją w sercach ludzi. Nie mogę słuchać, jak moja babcia mówi, że w RM mówili, że gorzej być już nie może. I to ma być radio, które pomaga przeżyć? Jak tak dalej pójdzie, to będą nam robić czarną plamę w miejscu serca. Proszę o odpowiedzi i wasze refleksje na ten temat.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
25-08-2005 12:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #101
 
Moje reflekcje możesz przeczytać na początku tematu, za które, przez pewnego użytkownika zostałam okrzyknięta heretyczką, niegodną nazywania się chrześcijanką. O mało mnie nie wyklął z Kościoła ;P Także, z poglądami o RM trzeba uważać, bo oni mają swoją "silną armię" babć ;P Niemniej mam poglądy zbliżone do Twoich Ajfenie Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-08-2005 12:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #102
 
Po pierwsze apeluję o nie posługiwanie się stereotypami, że RM słuchają tylko babcie i tylko dla nich to jest. Ta teza jest całkowicie kłamliwa.

Po drugie Wałęsy nie określono jako masona, a co do agenturalnej przeszłości Wałęsy są uzasadnione podejrzenia, jakoś ma problemy z uzyskaniem statusu pokrzywdzonego i z ujawnieniem swojej teczki.

Dokumenty soborowe nakazują mediom katolickim poruszać wszystkie tematy. Jak bp Lepa powiedział w państwie demokratycznym zarzut wobec kogoś że zajmuje się polityką pownien być zbyty śmiechem. Radio katolickie ma obowiazek poruszać także tematy polityczne.
25-08-2005 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #103
 
meritus napisał(a):Radio katolickie ma obowiazek poruszać także tematy polityczne.

Jasne, ale nie robić z Kościoła instytucji politycznej. Fe!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-08-2005 16:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #104
 
A kto robi ? Instytucja polityczna to partia polityczna. RM takiej funkcji nie pełni.
25-08-2005 17:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #105
 
Offca napisał(a):Jasne, ale nie robić z Kościoła instytucji politycznej. Fe!
Czego przykład był Judasz Smutny ;(
25-08-2005 17:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów