Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólnota Radio Maryja // co łączy ich z sektą ?
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #106
 
meritus napisał(a):A kto robi ? Instytucja polityczna to partia polityczna. RM takiej funkcji nie pełni.

Wiesz co? Posłuchaj sobie czasem debat politycznych na antenie RM. O tym jak RM hołduje LPR. Nie dzię-ku-ję.
Do RM nie przekona mnie już nic, póki to radio się nie zmieni w to, czym miało być pierwotnie - radiem ewangelizującym.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-08-2005 17:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #107
 
bez ogródek- to radio więcej krzywdy robi wierzącym, niż niewierzącym. zmienia postrzeganie polskiego katolicyzmu w Polsce i Europie na niekorzyść; jest ono bowiem wyrazem tego, co zacofane w polskim kościele, a zarazem tego, co ludzie najbardziej chcieliby zmienić w kościele owym.
Sieje rozłam- vide->wypowiedzi O.Rydzyka n/t liberalnych polskich hierarchów, jak abp. Życiński, abp. Pieronek, x.Boniecki...

osobna sprawa to wierni wyznawcy RM: taki przykład, który mnie zbulwersował:

http://www.radiomaryja.cba.pl/ - odnośnik "ku chwale ojca dyrektora"...

bez komentarza....

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
25-08-2005 20:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #108
 
Serce moje scisnął żal. Bałwochwalstwo, nic więcej. Za tych ludzi trzeba się modlić :shock:
Przestałam mieć wątpliwości, że Rydzyk robi się dla tych ludzi "oddzielnym" bóstwem. Fe, fe, jeszcze raz fe :!:
A ta pani od tej ody na cześć ojca Dyrektora chyba nie ma talentu do pisania wierszy... Ale to już inna sprawa.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-08-2005 20:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #109
 
ja... mnie... wbiło mnie w fotel. i to jeszcze studenckie forum... pachnie mi to schizmą niedalekąUśmiech
"OJCIEC TADEUSZ RYDZYK jest niezwykłym charyzmatykiem, wizjonerem, człowiekiem, który o wiele lat uprzedza rzeczywistość." Co? Co?? Co???

"Perła geniuszu, bije od Ciebie
z głębin Twej Duszy, myśl nieodparta,
mądrość Maryi, krzewisz otwarcie,
w kraju poety, domu ojczystym
jak gór szczyty, twa wielkość błyszczy, " I TAK NIESTETY DALEJ...

O Matko Boska!!

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
25-08-2005 21:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #110
 
Aslan napisał(a):"OJCIEC TADEUSZ RYDZYK jest niezwykłym charyzmatykiem, wizjonerem, człowiekiem, który o wiele lat uprzedza rzeczywistość."

Czym? Stylem życia? Samochodem? :lol2:
Przepraszam, to było chamskie ;P
Już sobie wyobrażam co to będzie jak ojciec Rydzyk umrze. Zwolennicy RM bedą się pewnie domagać jego beatyfikacji, skoro jest taki WIELKI i wspaniały. Boże, strzeż! To się naprawdę przeobraża w jedno wielkie bałwochwalstwo i niebezpieczny kult człowieka.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-08-2005 21:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #111
 
sekta... pod pewnymi względami być może tak, szczegolnie jesli przywolac obraz baaardzo zagorzałych zwolenników Ojca, za którym poszliby w Ogień... Ojca Wszechpolaków, krynicy cnót, jak to slyszlalo się niegdyś w Kętrzynie, chodząc po kolędzie.
na wspomnianej stronie niepokoi mnie jeszcez jedna sprawa, nieodlacznie zwiazana z RM: Liga Polskich Rodzin, mianowicie:


"W tym miejscu chcemy także powierzyć Panu Bogu Romana Giertycha oraz całą jego ciężką codzienną pracę na rzecz obrony rodziny przed homoseksualizmem, pedofilią i innymi ohydztwami zachodu. Należy także napierać na posłów do parlamentu europejskiego z ramienia LPR aby prowadzili polityke braku akceptacji dla Unii Europejskiej. Pokażmy, posłom, że polski naród chce wyzwolenia spod jarzma zachodniego, powiedzmy dość degradacji naszego rolnictwa, przemysłu, transportu. "

i cóż tu dodać? jeszcze poparcie dla polityków- powiedzmy sobie szczerze- nawiedzonych...

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
25-08-2005 21:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #112
 
wracajac do tej strony internetowej studenckiego kola to to chyba jest jakas prowokacja chyba ze ci ludzie sa faktycznie debilnie glupi
25-08-2005 21:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #113
 
może i masz rację... jest też taka gazetka w internecie "Nasz Nocnik", parodia DziennikaUśmiech może to sprawka tych samych osóbUśmiech

Lewiatan napisał(a):chyba ze ci ludzie sa faktycznie debilnie glupi
są ludzie... niestety....no.... sam wieszUśmiech

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
25-08-2005 21:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #114
 
Chciałbym was przywołać do porządku :!:

Jak możecie takie coś pisać L
Żeście we dwóch siedli w temat i nadajecie L
Myślicie, że Władze Kościoła Katolickiego pozwoliły by na sekciarstwo w radiu :?:

Rani mnie co piszecie L
Moja babcia słucha RM, a nie należy do żadnej sekty. Tak pobożnej kobiety jak ona nie widziałem. To ona nauczyła mnie się modlić. Od niej mógłby się nie jeden nauczyć wiele. Mi ciężko się modlić, znaleźć czas. A ta kobieta ma czas dla Pana Boga zawsze.

Jeśli ta pobożność to efekt słuchania RM to chcę go słuchać :!:

Nikt nie jest rewelacyjny. Jeśli słyszymy, że jakiś ksiądz ma problemy z alkoholem to znaczy, że całe duchowieństwo to alkoholicy :?:
Czy jeśli jakiś ks. Jankowski się kleił do dzieci to całe duchowieństwo to pedofilia :?:

Czy jeśli o. Rydzyk jest nie idealny to wszyscy słuchacze są sekciarzami :?:
25-08-2005 22:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #115
 
Ale Daidoss! Widziałeś tą stronę chociażby??? Dla Ciebie normalne jest zachowanie tych ludzi?! Pisanie pieśni chwalebnych na cześć ojca Rydzyka??? No powiedz sam.

[ Dodano: Czw 25 Sie, 2005 ]
Czy Twoja babcia klęczy przed radiem jak się modli na różańcu podczas audycji?? Bo niektóre tak niestety robią. Nie obrażając oczywiście Twojej babci, bo z tego co mówisz to mądra kobieta i mam nadzieję, że tego nie robi. Można klęczeć, ale no trochę to dziwne, że przed radiem... :-k

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-08-2005 22:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #116
 
rzeczywiście, trochę mnie poniosło.... :oops:
nie znaczy to, ze jsetem zdecydowanie przeciwny temu Radiu... przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko! ja twierdzę tylko, że efektem działalności RM nie związanej z Bogiem jest PEWIEN rodzaj fanatyzmu... jezeli wiesz, o co mi chodzi.

Wiesz co...moja cała rodzina słucha RM. Co więcej, mi też zdarzy się czasem włączyć to Radio. Piękną jest rzeczą, że istnieje takie Radio Ewangelizacyjne. I ja nie krytykuję radia, jak zauważyłeś, tylko ten pewien rodzaj fanatyzmu, który- jak być może zauważyłwś na stronie, do ktorej link podałem- jest wynikiem PEWNEJ działalności radia, która niewiele wspolnego ma z Ewangelizacją...
daidoss, wiesz, ze calym sercem jestem za ksiezmi, i zawsze ich bronie.
Ale tu mowimy o konkretnym przypadku konkretnego Ojca Rydzyka, który- pomimo swoich niezaprzeczalnych zasług- samego stworzenia radia, zatrudnienia tam było nie było kompetentnego personelu, atmosfery przyjazni na antenie- ma tez pewne swoje wady.

Ale nie nam osądzać. miales racje, ja juz sie wypowiedzialem :-#
I tak Chrystus wszystko osądzi.

Z Bogiem!

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
25-08-2005 22:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #117
O RM
Kieruję moje słowa do was wszystkich drodzy forumowicze. Odnośnie Radia Maryja. Nie należy przesadzać z opiniami negatywnymi na jego temat, ale też nie możemy akceptować tego, co się tam dzieje. Po swojej babci wiem, że Radio Maryja jej pomaga, lecz jednocześnie ją wyniszcza. Działa ono bowiem na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony dzięki niemu moja babcia, która nie wychodzi z domu z powodu choroby, może pomodlić się i poczuć się współuczestniczką wspólnoty słuchaczy, a to dla niej bardzo ważne. Z drugiej jednak strony RM należy potępić za prowadzenie polityki, ponieważ od tego radio katolickjie z pewnością nie jest, a osobiście potępiam ich(piszę to już chyba 2 raz na forum) za sianie pesymizmu w ludzkich sercach. Nie można tylko mówić o tym, jak jest źle na świecie, zaś u nich informacje z życia kościoła sprowadzają się do kolejnych: "ataków na kler dokonanych przez wiadomo jakie masońsko-libertyńskie siły". Ludzie. Na jakim świecie wy żyjecie? A już szczytem było dla mnie kazanie bp. Zawitkowskiego. Przywołuję z pamięci fragment: "Módlcie się, bo dopłat z Unii nie będzie, a geje do królestwa niebieskiego nie wejdą". Ta "homilia" została wygłoszona na Jasnej Górze podczas pielgrzymki RRM do Częstochowy w bieżącym roku. Oddaje ona najlepiej ducha tego radia, które zamiast ewangelizować i podtrzymywać na duchu wyniszcza w Polakach ducha optymizmu.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
25-08-2005 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #118
 
Moja babcia, kleczy modląc sie na różańcu, ale nie do radia. Poprostu pasuje jej taka modlitwa. Myślę, że to może samotność. Dziadka już nie ma. Wieczorem nie ma z kim zamienic słowa. Jest sama. W radiu z tego co kiedyś słyszałem dzwonia ludzie i modlą się telefonicznie. I to symuluje jakby wspolnotowa modlitwę. Nie wiedze w tym nic złego.

Powiem, że praktycznie mnie to radio nie interesuje. Nie słucham go bo 100 razy wole posłuchac RMF FM. Jak chce posłuchac dobrej religijnej muzyki to mam jej pełno, nie potrzebuje do tego RM, ale niektórym to odpowiada.

Jedno co mnie boli, to tacy ludzie jak JUDASZ. Koleś mnie max zraził do RM. ALe może to było tylko takie jego zadanie. Może to właśnie był taki wilki posłany w owce.
Nie podobał mi sie jego polityczne poglądy. Katolik powinien sie intersowac polityką. Mnie to w zasadzie nie intersuje wcale. MOże dlatego tez z najprostrzego przedmiotu w szklole z WOSu na koniec miałem jedyny 2.

Co do strony, nie jest to oficjalna strona RM. Chcecie to w jeden wieczór zrobie taka reklame RM, że nikt jego nie bedzie słuchał, a jutro bedzie w kościele połowa mniej osób.

Ja naprawdę, nie wiem co mam myślec o tym wszytskim. O tym radiu, o o. Rydzyku.Ja teraz dopiero na tej stronie zobaczyłem jak on wygląda ;P

Co to tych pieśni ;P sam nie wiem co powiedzieć. Śmieszne sa one. Dziwię się, że po takim czasie bycia na FORUm nie napisaliście wy piosenki o swoim wspaniałem Administratorze Duży uśmiech
25-08-2005 22:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #119
 
Offca
Cytat:Posłuchaj sobie czasem debat politycznych na antenie RM. O tym jak RM hołduje LPR. Nie dzię-ku-ję.
Gdybyś słuchała debat o których mówisz to byś wiedziała, że na antenie RM występują politycy LPR, RP, DO, PiS, PO, PSL, UPR, Samoobrony.
Cytat:Do RM nie przekona mnie już nic, póki to radio się nie zmieni w to, czym miało być pierwotnie - radiem ewangelizującym.
Papież i biskupi wielokrotnie podkreślali ewangelizacyjną rolę RM. Gdybyś znała program RM byś wiedziała.
"Bałwochwalstwo" i co jeszcze ? Gdzie to balwochwalstwo w tym wierszu ?
To piękny zwyczaj modlić się na klęcząco. Co w tym złego. Może myślisz, że się do radia modli ? To już tylko pusty śmiech, ale nie z kleczenia.
Aslan
Cytat:jest ono bowiem wyrazem tego, co zacofane w polskim kościele
czyli co ? (K)
Strona słuchaczy RM nie jest stroną RM.
Sekta pod jakim względem ? Takie slogany przyczyniają się do dzielenia Kościoła i do sekciarstwa, bo nie mają żadnego uzasadnienia.
Cytat:nieodlacznie zwiazana z RM: Liga Polskich Rodzin
na antenie RM występują politycy LPR, RP, DO, PiS, PO, PSL, UPR, Samoobrony.

Polityków LPR o których mowa popieram również.
25-08-2005 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #120
 
meritus napisał(a):na antenie RM występują politycy LPR, RP, DO, PiS, PO, PSL, UPR, Samoobrony.

Same gwiazdy, zwłaszcza Samoobrona. Tylko SLD brakuje :oops: Tylko PO CO?! Nie rozumiem PO CO???
I jeszcze raz podkreślam: nie podoba mi się trakowanie ojca Rydzyka przez zwolenników RM :!: Przykro mi, nie widzę (poza faktycznie kilkoma sensownymi katechezami w ciągu dnia, bo parę razy takich słuchałam) dalej Boga w centrum RM.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-08-2005 22:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów