Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólnota Radio Maryja // co łączy ich z sektą ?
Autor Wiadomość
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
To co mowil Gregoriano. Wszedzuie mozna sie doszukac sekciarstwa. nawet w Odnowie. Wyszloby na to ze Gregoriano jest Guru naszej sekty :?: Język hehehe
Mysle, ze ks. Rydzyk ma pozwolenie od wladz kosciola to mozemy byc o to spokojni.
02-10-2004 08:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Kasztanek napisał(a):Wiecie czego nie lubie ?? Popadania z skrajnosci w skrajnosc.
bezprzesady z tym , ze RNM to sekta. O ile wiem sekty sa zarejestrowane nie tylkoz obserwacji. Do RM sie nie czepiajmy. W jakims stopniu sa oni z nami Oczko
No właśnie Kasztanku, popadanie ze skrajności w skrajność... Myślę, że zwolennicy RM to właśnie momentami robią... Nie uważam, że RM jest sektą! W żadnym wypadku!! Ale czasami tak mi się ich zachowania kojarzą.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-10-2004 10:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Cytat:No właśnie Kasztanku, popadanie ze skrajności w skrajność... Myślę, że zwolennicy RM to właśnie momentami robią... Nie uważam, że RM jest sektą! W żadnym wypadku!! Ale czasami tak mi się ich zachowania kojarzą.

Duży uśmiech Może to rozwiniesz, bo narazie to "wygląda" jak slogan! /zaznaczam tylko "wygląda"/ :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
02-10-2004 13:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
no ja nie slucham RM poza tym mopj proboszcz narazil sie poboznym parafiasnkom, bo nie zghodzil sie na utworzenia juz nie wiem czy kola oprzyjaciol RM czy rodziny RM i... mysle ze on mial racje...

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
27-12-2004 15:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Ooo, Julia, a Ty z Olsztyna? Jak miło, ja też :mrgreen: I może ze Wspólnoty Soli DEO?
Ale to nie na temat Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-12-2004 17:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
Bracie PTRqwerty

Cytat:1. spiskowa teoria dziejów
2. księżycowa gospodarka
3. coś na kształt herezji manichejskiej
Powtarzasz te slogany, na kolejnym forum i jak dotąd nie uzasadniłeś ich. Nie można się zachowywać jak propagandysta z Trybuny Ludu strzelający frazesami jak z karabinu maszynowego.

1) Zastanów się nad filozoficzną zasadą przyczynowości sprawczej.
2) Zachęcam do lektury "Rerum novarum" Leona XIII, "Quadragessimo annos" Piusa XI i "Centessimus annos" Jana Pawła II. Są to podstawy Nauki Społecznej Kościoła. Porównaj to co podaje się w RM, to co podaje się w Tygodniku Powszechnym (skrajny liberalizm) a NSK.
3) Przeczytaj co to jest herezja manichejska. Episkopat, ani biskupi jak dotąd nie przyczepili się do katechez, modlitw i nauczania wiary w RM, a Ty stawiasz się na miejscu Kongregacji Nauki Wiary.
27-12-2004 20:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #22
CZERWONA KARTKA DLA OFFCY
Nooo, Offca, tym razem to się popisałaś!!!

1. Kult Matki Boskiej, Maryi w kościele katolickim jest faktem i na razie nikt tego nie zmienia. Polska wręcz szczyci się z tego, mocno rozwiniętego kultu Maryi, czego dowodem są popularność modlitwy różańcowej, nabożeństwo majowe, liturgia godzinek, mnogość sanktuariów maryjnych i pielgrzymek, itp. Jeżeli kiedyś chodziłaś na religię, to powinnaś wiedzieć, jakie hasło jest w papieskim herbie i czego ono dotyczy. Jak nie wiesz, to spytaj jakiegoś przedszkolaka; powinien wiedzieć.

2. Infantylizmem jest wiara i kult religijny oparty na zachowaniach księży (w tym wypadku O. Rydzyka). Na szczęście na kult religijny składa się wiele obrzędów i zachowań i wierny nie może sobie z żadnego zrezygnować. Jeżeli kult Maryi kojarzy Ci się z jarmarczną tandetą, to proponuję poszukać innego kościoła albo odpowiedniej sekty.

3. Trochę krytycyzmu dla siebie! Zanim zaczniesz krytykować słowa O. Rydzyka, poczytaj najpierw swoje wypowiedzi (tzn. swoją paplaninę) i skonfrontuj z naukami krytykowanego księdza. Myślę, że zrozumiesz o co chodzi w momencie, kiedy zrozumiesz jak WIELKIM CHAMSTWEM jest nazywanie Rodziny Radia Maryja czy Kół RM sektą!!!
Ranisz tych ludzi dla których RM jest tak samo ważne jak dla nas nasze wspólnoty.

4. Miałem rację, że wykorzystujesz swoją pozycję moderatora do głoszenia swoich niedojrzałych i mocno kontrowersyjnych poglądów.

5. To co mówisz przede wszystkim sprzeczne jest z wiarą chrześcijańską i nauczaniem Chrystusa (...Jedna Owczarnia i Jeden Pasterz).
Swoją drogą dzięki takim "katolikom", których chore ego nie pozwala na tolerowanie nikogo poza nimi samymi (do których zalicza się Offca) mamy to co mamy. Kłótnie, niezrozumienie i ateistów na najwyższych stanowiskach w kraju.
Ponadto jest to przykre, chamskie i wulgarne.


Ponadto zadziwiony jestem, że pozostali Moderatorzy pozwalają na to, by Offca na TYM forum opluwała KATOLICKIEGO KSIĘDZA, OJCA I ZAKONNIKA. By opluwała ludzi krzewiących KULT MARYJNY. Naprawdę, jak czytam wypowiedzi Offcy, to zaczynam wierzyć, że należę do jakiejś rozdartej wewnętrznie sekty.
19-01-2005 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Wiesz co? Idealna nie jestem, ale przynajmniej potrafię się do tego przyznać. Brzydzę się wynoszeniem się nad innych, co ustawicznie robisz Koleżko. Dziwię się co Ty tutaj jeszcze robisz, wśród prostych katolików! Nie wiem co ugasiłoby Twoją pychę. Herezji na pewno nie głoszę, ale mogę mieć własne spotzreżenia (aczkolwiek NIE twierdze ze RM jest sektą!!!!!!). A to jest forum na którym je wymieniamy. Jak się coś nie podoba to nie czytaj.
Dziwi mnie jednak to i BARDZO zastanawia, że uważasz się za wierzącego, a tak łatwo przychodzi Ci osądzanie innych. Popatrz czasem w lustro i spróbuj stanąć przed Bogiem w prawdzie jaki TY jesteś. Ja się do swoich słabości przed Bogiem przyznaję, ale widze u Ciebie bardziej tego zachwyconego swoją "prawością" faryzeusza niż skruszonego celnika.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-01-2005 23:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
NAPROSTOWANIE

Rola Moderatora na FOIRUM jest rózna. Przedewszystkim pilnuje pożądku :!: Jako Moderator ma obowiązek czytac posty i wrazie czego je modować.
Nikt z nas na FORUM nie jest idealny :!: Offca ma swoje zdanie i od tego jest FORUm aby je wypowiedzieć. W ten sposób możemy rozmawiać. Więc nie wytykajmy sobie błędów.
B2 powiedziałeś swoje zdanie ale komentować Moderatora nie musiałeś. Załóż nowy temat w odpowiednim dziale. Lub jeśli problem osobisty to na PRIV.


Pozdrawiam [-X
19-01-2005 23:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
chyba gdzieś był jeszcze jeden temat dotyczący Maryji, no ale przejrzałam tylko ten tu :roll: i odnoszę wrażenie, że Ty b2 starasz się na siłę znaleźć coś nie tak w wypowiedziach Offcy... Smutny
kult Maryjny jest w naszym kościele i nikt z nas moderatorów przeciw niemu, ani Matce Boskiej nie występuje...przez Maryję do Jezusa - są to i dla mnie słowa prawdziwe

a czy Offca nie może szukać? i wcale nie jest powiedziane, że nie znajdzie drogi do Maryji, wiele osób ma z tym problemy, i problem nie tyle tkwi w Maryji ale w całej obrzędowości Jej kultu, bo napewno zgodzisz sie ze mną że można wymienić full nabożeństw do Maryji itp. a czy tyle samo albo więcej da się wymienić do Jezusa, Ducha Świętego???nie! i to jest problem zbytniego przeakcentowania Jej kultu, często błędnego rozumienia, w końcu kto jest najważniejszy??? i to może razić i razi

a co do Radia Maryja bo wkońcu jego dotyczy temat to stosunek do niego, to nie żaden dogmat i każdy może mieć swój, oczywiście zachowując zdrowy rozsądek i nie nazywając go sektą, bo to już wg mnie skrajność

ps. Offca może załóż temat gdzie bedziecie z b2 wymieniać poglądy bo tylko na wasze posty sie natykam na forum, w których zarówno on ale i Ty dajesz bardzo upust emocjom :? chyba każde z was chce mieć ostatnie słowo... [-X

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
20-01-2005 00:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
q2 napisał(a):Ponadto zadziwiony jestem, że pozostali Moderatorzy pozwalają na to, by Offca na TYM forum opluwała KATOLICKIEGO KSIĘDZA, OJCA I ZAKONNIKA. By opluwała ludzi krzewiących KULT MARYJNY. Naprawdę, jak czytam wypowiedzi Offcy, to zaczynam wierzyć, że należę do jakiejś rozdartej wewnętrznie sekty.

Każdy ma swój stosunek do Radia Maryja i zaznaczam to nie jest sprawa dogmatyczna bo mam takie wrażenie po przeczytaniu tego co napisałeś. Generalnie nie zgadzam się z Offcą i mam swoje zdanie na temat toruńskiej rozgłośni. Jednak nie uzależniam kogoś stosunku do o. Rydzka czy jest dobrym katolikiem czy nie. Jakbym brał na serio co piszesz to każdy katolik który dystansuje się do Radia jest w opozycji do Chrystusa. Akurat to co mogę zarzucić Offce to jej stosunek do Maryji! /Nawiasem powinnaś to jakoś poznać, bo warto. Włąśnie w tej dziedzinie protestanci nas łąmią/ Ale czy to ją dyskwalifikuje jako moderatora? Nie! Nie mam pojecia moderatora jaki ty masz. Dla Ciebie to jakiś expert i to w dodatku zgadzająy się z twoimi poglądami. Bardzo dobrze że swoje wątpliwości wypowiada głośno, może będziemy jej mogli pomóc :wink:

Co do Radia to z chęcią bym podyskutował ale nie ma z czym. Jak to bywa w mediach każdy podaje jakieś slogany stąd te wielkie przeinaczenia. taka sama tendencja jest wśró nas. Powinniśmy zobaczyć dobre strony tej rozgłosni, bo są i to nie małe. Choć wszystko nie jest idealne! Zobaczymy może się to uda :wink:

Jeśli komuś zarzucasz opluwanie to nie mów tego, tylko wykaż błąd i naprostuj, bo inaczej tylko wzburzasz emocje. Napisz coś sensownego to podyskutujemy :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
20-01-2005 00:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Już wspomniałam, że do Maryji nic nie mam, ale moje stanowisko wytłumaczyła dobrze Lola. Sama zwracam się do Maryji, bo bynajmniej nie uważam Jej za kogoś niepotrzebnego w Kościele. Ale ja mam swoje własne podejście. Prosze Ją o wstawennictwo, ale nie umiem się po prostu modlić różańcem i ciężko mi dostrzec, że kult maryjny jest chrystocentryczny. Ale to nie znaczy, że kogoś opluwam od razu! Nie każdego musze lubić, a akurat do o.Rydzyka sympatii nie czuję i już!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-01-2005 00:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rafik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 115
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Jestem zirytowany waszą postawą Smutny

1. B2 -->> Regulamin to podstawa tego forum więc:

Cytat:7. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na łamach forum treści:

-sprzecznych z prawem kościelnym (nie tyczy się pytań),
-uznanych powszechnie za naganne moralnie lub społecznie niewłaściwe,
-obrażające innych użytkowników tego forum,
Cytat:11. http://www.ewangelizacja.prv.pl zastrzega sobie prawo do edycji/usuwania treści, o których mowa w punkcie 7. oraz 10., a także treści które:
nie mają merytorycznego związku z tematyką forum bądź komentowaną treścią,

Zatem mogę te posty usunąć - ale nie chcę :!:

Cytat:19. Administratorzy i moderatorzy przeważnie mają rację
A więc - przeważnie, nie zawsze, może Offca potrzebuje nawrócenia w tej dziedzinie- przekonaj ją a nie od razu ją obrażasz :!: - forum jest ewangelizacyjne :!: :!: :!: - nie tylko użytkownicy tego potrzebują :!: {owieczko to przenośnia}:!: :!:

Cytat:moderator – osoba odpowiedzialna za utrzymanie porządku na forum. Moderator pilnuje, aby wszystko było zgodne z regulaminem.
Offca nie jest moderatorem aby się przemądrzać, jest nim dlatego, że często tu przebywa, i za to jej wielka CHWAŁA i Respekt:!: :!:

2. Owieczko -->> B2 ma po części rację :!: Jedyną rzeczą jaką się z nim zgadzam jest temat Maryi, (choć nie musiał tego pisać tak ostro) Twoje zdanie jest takie, Jego inne :!:

SZANUJCIE SIĘ NAWZAJEM BO JESTEŚCIE TYLKO LUDŹMI :!: :!:

POKÓJ I DOBRO :!: :!: :!:

DOBRZE CZY?CIE TYM KTÓRZY WAS NIENAWIDZ? (?k. 6,27)
20-01-2005 00:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
W tym miejscu chciałbym wyjaśnić, że do Offcy nie żywię osobistego uprzedzenia, jak można byłoby wywnioskować z moich postów. Tutaj pragnę Ją (Offcę) oficjalnie przeprosić za przykre słowa, które padły z mojej strony.
Emocje wzięły górę (niestety). Przepraszam więc Offcę (bo nie mam licencji na prawdę) jak i wszystkich, których skazywałem na czytanie tej wymiany zdań między nami.
Sorry.

Doceniam rolę zarówno Moderatorów jak i Administratorów, czytałem też regulamin, co nie znaczy, że Moderatorów muszę ubóstwiać a z regulaminem ślepo zgadzać. Takie punkty jak ten, że przeważnie Administrator ma rację to trochę infantylne, nie uważacie??? Przypomnienia o usuwaniu postów są jak cień cenzury ze stanu wojennego. OCZYWIŚCIE TO NIE MIEJSCE BY O TYM DYSKUTOWAĆ.

Nie zawsze jest tak, że gdy w dyskusji padają ostre słowa (bez wulgaryzmów) to znaczy, że respondenci się nie lubią albo mają coś do siebie. Jest coś takiego jak POLEMIKA i jest też coś takiego jak OSTRA POLEMIKA. To formy dopuszczonej obyczajami DYSKUSJI. Na taką dyskusję a nie oceny moralne postaw MOJEJ i OFFCY oraz stosunków między nami LICZYŁEM.

Za Ojcem Tadeuszem Rydzykiem nie przepadam, ale podziwiam Go za dzieło, które stworzył. Miałem okazję rozmawiać z wieloma osobami związanymi z Kołami Radia Maryja - najczęściej są to ludzie wierzący, którzy w ten sposób odnaleźli swoją szansę na realizowanie swego posłannictwa w kościele powszechnym. To że O. Rydzyk jest dla nich jak guru, to chyba nic złego. Uważam, że ma On predyspozycje by być autorytetem duchowym i może z powodzeniem być przewodnikiem wiernych. Lepiej, że guru jest On niż np. Pan Jerzy Owsiak (to oczywiście moje zdanie).
Jeżeli chodzi o kult Maryi, to z tego co wiem, stanowi on element nierozerwalny religii katolickiej. Nie próbuję OCENIAĆ nikogo, kto w kulcie Maryi nie potrafi się odnaleźć. Sam znam księdza, który wręcz chorobliwie nie znosił obrzędów kultu maryjnego a szczególnie Różańca Św. Jego zwrot w kierunku tego kultu wymagał swoistego nawrócenia w czasie pielgrzymki do jednego z sanktuariów maryjnych. Jednym jest to dane automatycznie a innym niestety nie. Ale kult maryjny jest faktem.
Radio Maryja oczywiście nie jest dogmatycznie wpisane w kościół katolicki, ale w ramach tego kościoła funkcjonuje. Jest aprobowane przez episkopat, jest prowadzone przez zakon katolicki, który nie jest w stanie kasaty oraz głosi treści katolicki i służy modlitwie. Jeżeli coś się nam nie podoba to może powinniśmy raczej wspomóc Ojca Rydzyka we współtworzeniu audycji tego Radia, by było ono rzeczywiście barzdiej otwarte na potrzeby młodzieży i osób niekoniecznie uwielbiających tradycyjne formy modlitwy.
Łatwiej na pewno coś skrytykować, czego i mi nie udało się niestety uniknąć niż coś budować i tworzyć.
20-01-2005 00:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #30
 
Zgadza się :!:
O. Rydzyk to dobra osoba. Naprawde podziwiam go za to wspaniełe dzieło, które swożył. Mysle, ze wcale nie jest latwo cos takiego dokonac i dbac o to aby to odpowiednio funkcjonowalo.
Rydzykowi dano juz rozne przydomki. Wyzywano go od zlodziei, od seksiarzy, ...
Z jednaj strony cos w tym jest. zastanawiajac sie, jest on zakonnikiem. Skalada sluby ubustwa, czystosci, poslusznosci. Nie wiem jakl dokladnie bylo z tym samochodem Rydzyka oraz jego prywatnym helikopterem czy czyms tam. Ale jesli cos jest w tym prawdy koles nie powinien sie obnosic z pieniedzmi tak bardzo.
Jednak szanuje go za ta rozglosnie.

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
20-01-2005 08:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów