Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólnota Radio Maryja // co łączy ich z sektą ?
Autor Wiadomość
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #256
 
Helmutt
Nawet w Trybunie Ludu w epoce stalinowskiej zachowywano zwyczajową zasadę, że osoby duchowne tytułuje się per ojciec lub per ksiądz. Warto ten kulturalny zwyczaj zachować.

Cytat:poza tym sprawa Stoczni Gdańskiej - żeby nie wymieniać więcej - za żadna nie stanął przed sądem
Prokuratura nie znalazął znamion przestępstwa pomimo wielokrotnego odgrzewania sprawy. Sprawa zamknięta - o.Rydzyk jest niewinny.
01-12-2007 00:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marszal222 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #257
 
Na co wydaje Rydzyk piniące fundacji dzisiaj TVN o 19:45 w program "UWAGA" będzie o O.Rydzyku.

[Obrazek: 3-glitery_pl-marszal222-1726.jpg]
01-12-2007 17:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #258
 
I znów o komercyjnej TVN mowa. Niektóre media nie mogą wręcz żyć bez sensacji. Nie ma sensacji - nie ma dochodów. Co za media.

OFFtopic: A co do Paris Hilton to nie dziwię się,że na tak wiele sobie pozwala. To typowe dla Ameryki. Ma pieniądze i dlatego zachowuje się tak ekstrawagancko. Lubi poprostu "zaszaleć". Nie ma co taić, że w nas też istnieje taka pokusa. Czasem przekracza to jednak wszelkie granice moralności, a w połączeniu ze światową sławą staje się gorszące na miarę globalną i złe. Ale pieniądze w nadmiarze mogą jeszcze bardziej zaślepić i to aż do pychy. Pieniądze,sława i władza,gdy zostaną nadużyte potrafią uczynić z człowieka osobę egoistyczną i bezwzględną dla innych.

Wracam do tematu. Czy to ważne,kto na co wydaje pieniądze. Przecież od sądzenia ludzi nie my jesteśmy. A jeśli o chciwość chodzi to jest jednym z grzechów głównych,zaś zgorszenie jest oceniane zawsze surowo. Człowiek jednak póki żyje może się zawsze nawrócić i jeszcze nawet pójść do Nieba. Gdyby nawet nasz osąd był przez pewien czas prawdziwy to w przypadku nawrócenia drugiej osoby stanie się osądem fałszywym. Dlatego sądzenie bywa tak ryzykowne. Omylni jesteśmy.
01-12-2007 19:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marszal222 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #259
 
Ale żeby nikt nie pomyślał że cos mam do RM i TV Trwam nic przedziwko. Moim zdaniem jest potrzebne takie radio i TV w Polsce i nie tylko, ale zły człowiek jest na tym stanowisku chodzi mi o O.Tatełusz R. Człowiek zero mam dorolancji. A ja nie oskarżam go tylko widze co się dzieje z naszym kościołem przędziesz kościół jest już podzielony Rzymsko katolicki a kościołem Rydzyka nie mówcie ze tego nie widzicie wystarczy tylko patrzyć jak się zachowują ludzie od O.Rydzyka agresją a z kąt ta agresją z RM
vox humana napisał(a):Nie mam szacunku ani nie akceptuję ludzi, którzy w imię swego chrześcijaństwa traktują innych jak gnój. Ich "specjalista", który się tam non stop wypowiada jako znawca rzeczy wszelkich po prostu nie szanuje innych. Kiedy mówi o jakimś malwersancie pochodzenia żydowskiego (swoją drogą co za różnica jakiego jest pochodzenia-przestępca to przestępca), nie mówi o jednostce, lecz o "tych Żydach". Jeśli mówi o złu w czyimś postępowaniu, nie potępia czynu lecz sprawcę czynu. Gdy opisuje sytuacje, używa technik podprogowych, posługując się stereotypami i generalizacjami. Nie podoba mi się to i żadną miarą nie jestem w stanie tego zaakceptować.

Mnie natomiast intryguje wrogość, jaka bije z niektórych audycji w tym Radiu i moim zdaniem powini go uzunąć tego człowieka z Radia.

[Obrazek: 3-glitery_pl-marszal222-1726.jpg]
01-12-2007 21:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #260
 
Ale akcje zrobili dziennikarze UWAGI. Operation Rydzyk chlapni coś w samolocie na polityków i innych dziadów, żeby był jaki skandal. Perfidna ta dziennikarka była, bardzo natarczywa małpa :evil: Próbowała podejść słownie w samolocie niczego nie podejrzewającego o. dyrektora. Na szczęście nie było kontrowersyjnych wypowiedzi. Można by rzec, że o. Rydzyk nawet mądrze gadał po tych drinkach :mrgreen:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
01-12-2007 22:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #261
 
bp Płoski napisał(a):Nie liczy się prawda – tylko liczba głosów.
Nie liczy się rozsądek – tylko liczba głosów.
Nie liczy się prawo do życia – tylko liczba głosów.
Nie liczy się prawo do własności – tylko liczba głosów.
Nie liczy się moralność – tylko liczba głosów.
Nie liczy się sumienie – tylko liczba głosów.

Na straży takiej wolności stoi interes grupy, stoi opcja partii, stoi korzyść koalicji, stoi chęć rewanżu. Taką wolność gwarantuje odmieniany przez wszystkie przypadki nowy bóg, któremu na imię „demokracja”. Taki bóg jest nowoczesny, postępowy, tolerancyjny... Nie czyni nam wyrzutów sumienia...
Żródło

A ja dodam jeszcze: nie liczy się obiektywność i ład tylko "dobry" program TV...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-12-2007 22:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #262
 
"Na szczęście nie było kontrowersyjnych wypowiedzi"....i tu zasadza się kwintesencja kapłaństwa o. Rydzyka :diabelek: ....jakież to szczęście, że nie chlapnął, jak to w jego zwyczaju bywa....to, że kapłan komuś znów nie ubliżył, to "szczęście" :diabelek: =D>
Biedny ten nasz Kościół, gdy mamy się cieszyć, że duchowny wyjątkowo powstrzymał się od bluzgania na innych Smutny
02-12-2007 11:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #263
 
alus napisał(a):"Na szczęście nie było kontrowersyjnych wypowiedzi"....i tu zasadza się kwintesencja kapłaństwa o. Rydzyka :diabelek: ....jakież to szczęście, że nie chlapnął, jak to w jego zwyczaju bywa....to, że kapłan komuś znów nie ubliżył, to "szczęście" :diabelek: =D>
Biedny ten nasz Kościół, gdy mamy się cieszyć, że duchowny wyjątkowo powstrzymał się od bluzgania na innych Smutny
Niewiem czemu zwierzchnicy ojca dyrektora niczego nie robią, to znaczy myślę że to niestety układy, pieniądze tak jak w swiecie świeckim. Żal mi Chrystusa, że przez takiego quaziksiedza musiał cierpiec.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
02-12-2007 18:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #264
 
Pafni,nie zamierzam nikogo zniechęcać do Kościoła, ale sam muszę przyznać, że w zakonach jest ślub ubóstwa,posłuszeństwa i czystości. Od tego nie można zdezerterować jeśli już się w zakonie jest. Wie każdy z nas dobrze, że są pasterze i najemnicy. Pasterzom zawsze zależy na owcach, najemnikom zależeć nie będzie. Proste i oczywiste. Jednak nie my wydajemy sąd sprawiedliwy. Nasz osąd nie zawsze jest oparty na zasadzie miłosierdzia.
02-12-2007 22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marszal222 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #265
 
Marek MRB napisał(a):(np. laicyzującym Tygodniku Powszechnym)


Jak rozumiesz kwestię (laicyzującego Tygodnika Powszechnego?) Pytam z ciekawości, bo nie wiem, czy się z tym zgadzam

[Obrazek: 3-glitery_pl-marszal222-1726.jpg]
02-12-2007 23:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #266
 
meritus napisał(a):Helmutt
Nawet w Trybunie Ludu w epoce stalinowskiej zachowywano zwyczajową zasadę, że osoby duchowne tytułuje się per ojciec lub per ksiądz. Warto ten kulturalny zwyczaj zachować.
Trudno szanować kogoś kto mnie nie szanuje tylko za mój światopogląd, ale w sumie trzeba mu pokazac kto jest lepszy i traktowac go z kulturą i szacunkiem. Odtąd będę o nim pisał tak jak mówisz.

Cytat:
Cytat:poza tym sprawa Stoczni Gdańskiej - żeby nie wymieniać więcej - za żadna nie stanął przed sądem
Prokuratura nie znalazął znamion przestępstwa pomimo wielokrotnego odgrzewania sprawy. Sprawa zamknięta - o.Rydzyk jest niewinny.
No tu akurat to masz rację - w świetle KK przestępstwo to nie było - jakby nie patrzeć to jego fani wysyłałali mu te świadectwa udziałowe zupełnie dobrowolnie, ale jednak z punktu widzenia czysto ludzkiego - to niezłe świństwo.
A z innej strony - ojciec Rydzyk nie bez powodu pławi się w glorii nietykalnego, przekroczył już prawo kilka razy i włos mu z głowy nie spadł, sądy jakoś strasznie niechętnie chcą go wzywać przed swoje oblicze - nie lubią go czy co? Uśmiech
Pisał ktoś o "ekspertach" w Radiu Maryja. Tu jest czasami smiech na sali - jakkolwiek Rozmowy Niedokończone są niejednokrotnie psajonującą audycją mówiącą o naprawdę ciekawych rzeczach - to poziom wiedzy "ekspertów" jacy tam się wypowiadają woła o pomstę do nieba czy gdzieś tam. Z największych bzdur jakie słyszałem była wypowiedź, że "Prezerwatywy powinny być zakazane bo ich używanie powoduje zwiększoną liczbę rozwodów i patologii w rodzinie", że tylko ten jeden werset przytoczę. Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Nie podoba mi się tez fakt, iż RM zamknięte jest na inne prądy myślowe. Nie wiem jak jets teraz bo przestałem słuchać, ale wczesniej "dyskusja" polegała na tym, że ktoś coś mówił, a reszta mu tylko potakiwała na wyścigi. Ciekawiej by było gdyby wpuszczali dostudia również osoby o innych poglądach, wówczas można mówić o prawdziwej dyskusji.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-12-2007 12:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #267
 
marszal222 napisał(a):
Marek MRB napisał(a):(np. laicyzującym Tygodniku Powszechnym)
Jak rozumiesz kwestię (laicyzującego Tygodnika Powszechnego?) Pytam z ciekawości, bo nie wiem, czy się z tym zgadzam
Tygodnik Powszechny udaje czasopismo katolickie, a jednocześnie podchodzi do wielu spraw od strony laickiej (w sensie - z perspektywy bez wiary).

pozdrawiam
Marek
04-12-2007 14:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #268
 
Marek MRB napisał(a):a jednocześnie podchodzi do wielu spraw od strony laickiej (w sensie - z perspektywy bez wiary).
Może czasami przydaje się inny punkt widzenia?
Może nie wszystko musi być zawsze zgodne z linią partii/koscioła/rozgłośni*?

Tak tylko pytam... Język

* niepotrzebne skreślić
04-12-2007 14:11
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #269
 
Marek MRB napisał(a):
marszal222 napisał(a):
Marek MRB napisał(a):(np. laicyzującym Tygodniku Powszechnym)
Jak rozumiesz kwestię (laicyzującego Tygodnika Powszechnego?) Pytam z ciekawości, bo nie wiem, czy się z tym zgadzam
Tygodnik Powszechny udaje czasopismo katolickie, a jednocześnie podchodzi do wielu spraw od strony laickiej (w sensie - z perspektywy bez wiary).
No zaraz, zaraz - TP UDAJE czasopismo katolickie czy JEST czasopismem katolickim? Posiada imprimatur? Jeśli nie, to dlaczego jest wydawane pod "egidą" KK? O ile mi wiadomo, jego redaktorem naczelnym jest ksiądz - czy jest to ksiądz rzymskokatolicki? Dlaczego jedni twierdzą, że TP jest katolicki a inni, że nie jest? Jak się to ma do jedności kościoła? Czyżby rozłam? Rozgrywki wewnątrz struktur KK? Możesz naświetlić bliżej sytuację?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
04-12-2007 14:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #270
 
RBuzz napisał(a):Może czasami przydaje się inny punkt widzenia?
Może nie wszystko musi być zawsze zgodne z linią partii/koscioła/rozgłośni*?
Nie wówczas gdy się wypowiada w imieniu Kościoła, jako katolicka gazeta.
Poza tym... czy nie wydaje Ci się że owych wypowiadających poglądy "niezgodne" z nauką Kościoła mediów jest zatrzęsienie i może warto byłoby gdyby były jakieś po prostu wierne ?

[ Dodano: Wto 04 Gru, 2007 15:21 ]
Trafiłeś w sedno, Helmuttcie !
Helmutt napisał(a):No zaraz, zaraz - TP UDAJE czasopismo katolickie czy JEST czasopismem katolickim?
Udaje. Kodeks Prawa Kanonicznego jasno określa jakie są warunki nazywania jakiejkolwiek organizacji "katolicką". TP tych warunków nie spełnia nawet formalnie
Helmutt napisał(a):Posiada imprimatur?
Nie, ale to akurat nie jest zarzut - do gazet i czasopism raczej nie wydaje się imprimatur.
Helmutt napisał(a):Jeśli nie, to dlaczego jest wydawane pod "egidą" KK?
Nie jest wydawane "pod egidą".
Helmutt napisał(a):O ile mi wiadomo, jego redaktorem naczelnym jest ksiądz - czy jest to ksiądz rzymskokatolicki?
Tak, jest. Ale nie jest to ani warunek konieczny, ani (co ważniejsze) wystarczający. Stowarzyszenie katolickie musi mieć moderatora delegowanego przez biskupa - a TP nie tylko nie ma moderatora, ale od wielu at nie ma nawet asystenta z ramienia Kościoła.
Helmutt napisał(a):Dlaczego jedni twierdzą, że TP jest katolicki a inni, że nie jest? Jak się to ma do jedności kościoła? Czyżby rozłam? Rozgrywki wewnątrz struktur KK? Możesz naświetlić bliżej sytuację?
TP jest organem środowisk laicyzujących w Kościele. Uważam że jest to jedno z najbardziej szkodliwych dla Kościoła czasopism.

pozdrawiam
Marek
04-12-2007 16:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów