Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólnota Radio Maryja // co łączy ich z sektą ?
Autor Wiadomość
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #301
 
Zgadzam się.
Tak w ogóle marzy mi się mądre medium katolickie i kochające Kościół - ale nie kościelne.
Takie które z jednej strony nie byłoby zależne od episkopatu, zakonów itd i nie miałoby oporów by stanąć twardo w sprawach lustracyjnych czy też takich jak z biskupem w Poznaniu, a z drugiej nie popadałoby w antyklerykalizm (jak choćby "NIE"), nie szłoby w kierunku odstępczych organizacji w stylu "My jesteśmy Kościołem", lecz byłoby wierne Kościołowi.

pozdrawiam
Marek
08-12-2007 14:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #302
 
Marek MRB napisał(a):Zgadzam się.
Tak w ogóle marzy mi się mądre medium katolickie i kochające Kościół - ale nie kościelne.
Takie które z jednej strony nie byłoby zależne od episkopatu, zakonów itd i nie miałoby oporów by stanąć twardo w sprawach lustracyjnych czy też takich jak z biskupem w Poznaniu, a z drugiej nie popadałoby w antyklerykalizm (jak choćby "NIE"), nie szłoby w kierunku odstępczych organizacji w stylu "My jesteśmy Kościołem", lecz byłoby wierne Kościołowi.
W rzeczywistości niemożliwe. Z uwagi na unikalną specyfikę Kościoła w Polsce. Jakie by stanowisko nie zajęła taka rozgłośnia - zawsze z którejś strony będzie krytykowana. I zawsze będzie to krytyka z ust ludzi Kościoła.
Podobnie sprawa samego ojca Rydzyka - z jednej strony jest krytykowany przez jednych biskupów z drugiej chwalony przez innych biskupów - a są to wszystko biskupi JEDNEGO Kościoła.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
10-12-2007 09:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #303
 
Akurat krytyka mnie aż tak bardzo nie przeraża...

pozdrawiam
Marek
10-12-2007 11:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #304
 
Cytat:Prof.Bender - jeśli idzie o kłamstwo oświęcimskie to jak wyżej. Ogólnie jednak... nie, nie mogę się wypowiadać (nie jestem obiektywny, bo nie cierpię faceta).
Coś takiego nie miało miejsca. Lincze gazety wyborczej to na szczęście nie wymiar sprawiedliwości w Polsce.

Cytat:Tyle że TP działa sprytniej - "dusi w rękawiczkach". RM robi to prosto z mostu.. Ale są "po jednych pieniądzach".
Możesz rozjaśnić?
11-12-2007 01:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #305
 
meritus napisał(a):
Cytat:Prof.Bender - jeśli idzie o kłamstwo oświęcimskie to jak wyżej. Ogólnie jednak... nie, nie mogę się wypowiadać (nie jestem obiektywny, bo nie cierpię faceta).
Coś takiego nie miało miejsca. Lincze gazety wyborczej to na szczęście nie wymiar sprawiedliwości w Polsce.
Jak to, przecież RM wyemitowało owe "słynne" rozmowy niedokońćzone, w których Bender i Ratajczak produkowali swoje "rewizjonizmy" (dokładnej daty Ci nie podam bo po prostu nie pamiętam, to było ładnych parę lat temu). A co wygadywali ludzie, którzy dzwonili w trakcie... zgroza.
Akurat "Wybiórcza" nie miała to dużo do działania...
Tyle, że senator Bender się jakimś cudem z tej mini-afery wywinął bez skazy, prof. Ratajczak już nie, stracił pracę na uniwerku (o ile dobrze pamiętam) i spotkały go jeszcze jakieś tam nieprzyjemności.
Ale moim zdaniem jakiś taki łagodniejszy rewizjonizm powinien być dozwolony, w końcu nie można przyjmować faktów na zasadzie "było TAK, a jeśli masz inne zdanie toś wróg".

Cytat:
Cytat:Tyle że TP działa sprytniej - "dusi w rękawiczkach". RM robi to prosto z mostu.. Ale są "po jednych pieniądzach".
Możesz rozjaśnić?
Chodzi pewnie o to, że i ks.Boniecki i ojciec Rydzyk to przecież dzieci JEDNEGO Kościoła...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-12-2007 13:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #306
 
Dr Ratajczak prawomocnym wyrokiem Sądu Okregowego za kłamstwa oswięcimskie został ukarany karą grzywny, którą miał wpłacić na Dom Dziecka, pokryciem kosztów sadowych i 3 letnim zakazem pracy na UO.
Bender bronił "szykanowanego" doktorka, udawaniając jego rację....hitlerowskie obozy koncentracyjne wg obu panów nie były obozami świerci, ale obozami pracy. Więżniowie dostawali 3 posiłki dziennie, w tym biały chleb :diabelek: , a umieralność była duża na skutek ciężkiej, wyczerpującej pracy. To tylko lobby Żydowskie chcąc zbić kapitał szkaluje i wyolbrzymia straty :diabelek:
No cóż od przyjaciela J. Kobylańskiego czegóż innego można się spodziewać?
Teraz zacznie sie afera i opluwanie marszałka Senatu - Borusewicza, który podczas spotkań z polonią w Argentynie, nie życzył sobie obecności ambasadora Rynia, protegowanego. o.dyrektora i gorącego orędownika p. Kobylańskieg.
11-12-2007 14:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #307
 
alus napisał(a):No cóż od przyjaciela J. Kobylańskiego czegóż innego można się spodziewać?
Ale chyba O.R. tez jest przyjacielem Kobylańskiego.
11-12-2007 17:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #308
 
Trochę off topic:

Wiecie, do mniej więcej późnych lat 60-tych uważano że w Oświęcimiu zabito 2 razy więcej osób niż się obecnie przyjmuje. W końcu nastał dyrektor muzeum -naukowiec który sprawę zbadał - i spotkał się z gwałtownymi atakami.
Dziś jego obliczenia przyjmuje się oficjalnie - ale gdyby wówczas byłby przepis o "kłamstwie oświęcimskim" facet wylądowałby w więzieniu, a z pewnością straciłby pracę.

Nie chce przez to powiedzieć że głupoty jakie opowiada Ratajczak to Prawda - a jedynie zwracam uwagę że zakaz jest - delikatnie mówiąc - kontrowersyjny. Zwłaszcza w stosunku do naukowców.

Inna rzecz że fakt zagłady naszych obywateli (także polskich Żydów! ) w Rosji można kwestionować...

pozdrawiam
Marek
11-12-2007 20:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #309
 
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ojcie...33498.html
Czyżby Watykan wreszcie przestał chować głowę w piasek? Gdyby to była prawda co piszą - dopierożby się działo, aż się nie mogę doczekać. W razie gdyby rzeczywiście ojciec Rydzyk został odsunięty od kierowania Radiem - jak przyjmą to jego fani? Jak on sam się do tego odniesie?
Tytuł artykułu jest oczywiście mylący, proszę o dokładne przeczytanie.

[ Dodano: Sro 12 Gru, 2007 06:27 ]
Tyle, że minęło już ponad pół roku i NIC...

[ Dodano: Sro 12 Gru, 2007 06:31 ]
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/o_ryd...52295.html
A tu ciekawsza rzecz - ojciec Rydzyk jak zwykle w swoim żywiole bycia prześladowanym. A swoją drogą nieładnie ojczulku, nieładnie - tak się na UE najeżdżało, że takie to "królewstwo szatana", "cywilizacja śmierci" - ale pieniążki od "cywilizacji śmierci" to już są OK, co...? Uśmiech Pecunia non olet.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-12-2007 07:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #310
 
Tu się z Tobą nie zgodzę, i to 2 razy:
1/
Bądźmy sprawiedliwi - cokolwiek by myśleć o o.Rydzyku (wiesz co myślę) Prawdą jest również to że jest prześladowany i zwalczany - i to niegodnymi środkami.
2/
Pieniądze z Unii nie mają charakteru daru, tylko dotacji z podatku. To że jestem przeciw jakiemuś niwemu podatkowi nie oznacza że jak już wejdzie nie będę korzystał ze świadczeń jakie stwarza - choć nadal wolałbym by nie było ani świadczeń, ani podatków na te świadczenia

pozdrawiam
Marek
13-12-2007 00:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #311
 
"Jest przesladowany i zwalaczany"....kto sieje wiatr zbiera burzę...jego sposób na zaistnienie to walka...z masonami, Żydami, katolewicą, UE, niepokornymi wobec niego biskupami....a styl walki?...pomówienia, podjudzanie.....i ci jego świeccy współpracownicy :diabelek:
Prześladowni kapłani byli nachodzeni przez SB, więzieni, zabijani przez "nieznanycch sprawców", a z Rydzykiem wszyscy obchodzą się jak z jajkiem....to taki sobiepanek w Kościele, co robi wszystko to co sobie zamyśli.
Natura narcystyczna, która lubi być w centrum zainteresowania...dobrze mówią czy źle - byle mówili.
Ks. Czesław Wala zaczął tworzyć dzieło w latach 80-tych PRL....jakie w tych latach znosił szykany i jak był zwalczany nie trzeba nikomu wyjaśniać - a on schorowany, wszystko powierzył Maryi i w trudzie, pokorze budował, tworzył....do Sankuarium MB Bolesnej Królowej Ziemi Świetokrzyskiej w Kałkowie przyjeżdża corocznie miliony pielgrzymów.
Prawdziwe dziela Boże powstają w ciszy i spokoju, bo Pan był "cichy i pokornego serca" i uczył, że "kto mieczem wojuje od miecza ginie".
13-12-2007 10:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #312
 
Zrozum : krytyka (słuszna) krytyką, ale co jego, zamierzam mu "oddać".
Nie twierdzę że .Rydzyk jest OK, a jedynie że jest prześladowany. I to nie z powodów jaki wymieniłaś, ale dlatego że jest praktycznie jedyną stacją spoza "układu".
Inna rzecz, że szansę jaką to daje rozmienia na rzeczy niepotrzebne (m.in. te o których napisałaś).

pozdrawiam
Marek
13-12-2007 10:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #313
 
Przez kogo jest przesladowany - przez media? - to on im odpłaca pieknym za nadobne.
Czy przesladują go jakiekolwiek organa władzy państwowej?...przecież one wszystkie razem wzięte boja się go tknąć Duży uśmiech na za rządów PiS, to nikt nie był tak preferowany jak o. Rydzyk :diabelek:
A te notoryczne wojny i granie roli "męczennika za sprawę" odnosi skutek odwrotny od zamierzonego
http://fakty.interia.pl/kraj/news/ubywa-...ja,1026487
Ja też kiedyś trochę słuchała, ale te wieczne straszenia, biadolenia, utyskiwania, obrzucania inwektywami inaczej myślących, skutecznie mnie zniechęciły....chrześcijaństwo jest religią radości, pokoju, a nie notorycznej walki, strachu
W dniu wizyty Tuska w Watykanie TVTrwam pokazała w informacjach migawkę z samolotu i pustę kaplicę grobu Jana Pawła II....taka zapamiętała niechęć do Tuska?...co zatem dla o. Rydzyka znaczą słowa...."I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcoam".... slogan, farsa? :diabelek: =D>
13-12-2007 11:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #314
 
Hmm mnie ciekawi jedno - reakcja o. R. na zapowiedź kontroli finansów jego "firm".

Jest atakowany bo sam to robi, nie wierzę w żadne wydumane układy (rząd Kaczyńskiego szukał ich 2 lata i się nie doszukał). Alus 100% racjiUśmiech
13-12-2007 13:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #315
 
Cytat:Jak to, przecież RM wyemitowało owe "słynne" rozmowy niedokońćzone, w których Bender i Ratajczak produkowali swoje "rewizjonizmy" (dokładnej daty Ci nie podam bo po prostu nie pamiętam, to było ładnych parę lat temu). A co wygadywali ludzie, którzy dzwonili w trakcie... zgroza.
Akurat "Wybiórcza" nie miała to dużo do działania...
Gazeta Wyborcza wykreśliła tylko jedno słowo z wypowiedzi prof. Bendera. Prof. Bender powiedział, że Auschwitz był początkowo oobozem pracy (zgodnie z niemiecką terminologią), a nie obozem zagłady. Gazeta Wybiórcza wykreśliła "początkowo" i powstało kłamstwo oświęcimskie... ale Gazety Wyborczej.

Czy o.Rydzyk boi się kontroli? Nie... Obawia się politycznej akcji, jaką rozpętał ostatnio rząd. Nikt normalny nie zapowiada kontroli... nie organizuje konferencji prasowych przez kilku ministrów z osobna itd. Toż to nienormalne... jest to po prostu akcja polityczna, propagandowa.
13-12-2007 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów