Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólnota Radio Maryja // co łączy ich z sektą ?
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #511
 
alus napisał(a):....jakoś niegdy nie słyszałam, aby p. Wolniewicz przedstawiał słuchaczom RM swoje poglądy w kwestii eutanazji
Czyli?
alus napisał(a):..ogladałem ten program, 5-6 lat temu w TVP2.
A co z nawróceniem?

[ Dodano: Wto 05 Lut, 2008 01:55 ]
alus napisał(a):Ale czy w mediach katolickich winny byc miejsca dla takich ludzi????
Nie nazywaj katolickimi, rzeczywistości, które same siebie tak z definicji nie określają.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-02-2008 02:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #512
 
alus napisał(a):- "Redemptoryści powinni przemawiac językiem, który ludziom dawac bedzie przedewszystkim nadzieję".
- "Jesli więc do RM zapraszani są np. politycy, to powinni pochodzić z róznych opcji, a nie z jednej".
Wizja nowego prowincjała o. R. Brożka...właśnie to powinno cechowac katolickie radio Uśmiech
http://wiadomosci.onet.pl/1685829,11,item.html
Może w końcu doczekamy...
Bo np. w tej złej "masońskiej" i "ateistycznej" TV jeśli jest dyskusja - wypowiadają się zawsze przedstawiciele wszystkich stron. W "słusznym" RM - zwykle tylko jednej, a głosy słuchaczy na "nie" nie są emitowane (wcześniej jak nie było linii opóźniającej byli chamsko wyłączani). No chyba, że takie są standardy "dyskusji" według o.Rydzyka (a więc i wg Kościoła)...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
05-02-2008 10:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #513
 
Helmutt napisał(a):Bo np. w tej złej "masońskiej" i "ateistycznej" TV jeśli jest dyskusja - wypowiadają się zawsze przedstawiciele wszystkich stron.
Tak, zwłaszcza na przykład w "Kawie na ławie" albo w jej radiowej wersji, na jednej z komercyjnych stacji, w niedziele, chyba o 9.00 (Znamienity "7 dzień Tygodnia"). Jedna wielka degrengolada, rozgardiasz poglądowy, gdzie politycy PiS są skutecznie ucinani tak przez dyskusyjnych oponentów jak i przez prowadzącą.
A jęśli RM się rozpadnie, to będzie to ewidentny znak, o co komu w tym wszystkim chodzi...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-02-2008 10:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #514
 
Ks.Marek napisał(a):. Jedna wielka degrengolada, rozgardiasz poglądowy, gdzie politycy PiS są skutecznie ucinani tak przez dyskusyjnych oponentów jak i przez prowadzącą.
Skoro politycy PiS-u nie potrafią znaleźć argumentów na nawet najbardziej chamską "degrengoladę" to chyba tylko ich wina i ich inteligencji. Zresztą PiSu nie ma co bronić, oderwani od sutanny o. Rydzyka są już tylko żałośni.
Cytat:A jęśli RM się rozpadnie, to będzie to ewidentny znak, o co komu w tym wszystkim chodzi...
czyli.....? Rozwiń myśl.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
05-02-2008 12:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #515
 
Ks.Marek napisał(a):Tak, zwłaszcza na przykład w "Kawie na ławie" albo w jej radiowej wersji, na jednej z komercyjnych stacji, w niedziele, chyba o 9.00 (Znamienity "7 dzień Tygodnia"). Jedna wielka degrengolada, rozgardiasz poglądowy, gdzie politycy PiS są skutecznie ucinani tak przez dyskusyjnych oponentów jak i przez prowadzącą.
A jęśli RM się rozpadnie, to będzie to ewidentny znak, o co komu w tym wszystkim chodzi...

Jeśli gadają ewidentne głupoty, lub insynuują, jak w ostatnią niedzielę Gosiewski, to bardzo dobrze, że ich uciszają.
05-02-2008 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #516
 
CarnivalKing napisał(a):Jeśli gadają ewidentne głupoty, lub insynuują, jak w ostatnią niedzielę Gosiewski, to bardzo dobrze, że ich uciszają.
Jak ja chcę kogoś doprowadzić do prawdy, to pozwalam mu się wypowiedzieć do końca, bo tam właśnie, na końcu tkwi rozwiązanie, że ktoś kłamie, insynuuje, etc.
Helmutt napisał(a):Skoro politycy PiS-u nie potrafią znaleźć argumentów na nawet najbardziej chamską "degrengoladę" to chyba tylko ich wina i ich inteligencji.
Tak, to ich wina, że bali się jasno i wprost ujawniać to, co było złe, zakłamane i deprawujące. Nie wiedzieli chyba jednak tak do końca, jak się do tego zabrać. I cóż, popłynęli...
Helmutt napisał(a):Zresztą PiSu nie ma co bronić, oderwani od sutanny o. Rydzyka są już tylko żałośni.
A to już zakrawa na powództwo cywilne :twisted:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-02-2008 16:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #517
 
Ks.Marek napisał(a):
CarnivalKing napisał(a):Jeśli gadają ewidentne głupoty, lub insynuują, jak w ostatnią niedzielę Gosiewski, to bardzo dobrze, że ich uciszają.
Jak ja chcę kogoś doprowadzić do prawdy, to pozwalam mu się wypowiedzieć do końca, bo tam właśnie, na końcu tkwi rozwiązanie, że ktoś kłamie, insynuuje, etc.
Helmutt napisał(a):Skoro politycy PiS-u nie potrafią znaleźć argumentów na nawet najbardziej chamską "degrengoladę" to chyba tylko ich wina i ich inteligencji.
Tak, to ich wina, że bali się jasno i wprost ujawniać to, co było złe, zakłamane i deprawujące. Nie wiedzieli chyba jednak tak do końca, jak się do tego zabrać. I cóż, popłynęli...
Helmutt napisał(a):Zresztą PiSu nie ma co bronić, oderwani od sutanny o. Rydzyka są już tylko żałośni.
A to już zakrawa na powództwo cywilne :twisted:
Co takiego ujawnili?? Kogo skazano?? Jakos nie można trafić na takie dane. Poza tym OFFTOPIC panie moderator.
05-02-2008 16:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #518
 
Absolutnie, to żaden off topic, Panie Carnival!
Jak najbardziej pozostaje to w temacie, albowiem aderwsarz Helmutt przywołał zdarzenie, które istotnie wiąże się z zarzutami formułowanymi przeciw RM.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-02-2008 17:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #519
 
"Nie nazywaj katolickimi"...a -"tu Radio Maryja katolicki głos w twoim domu"...to nie definicja?? Duży uśmiech
"Czyli"?....zabawa w ciuciubakę"? :diabelek: ....czyli o eutanazji....ciekawa jaka byłaby reakcja słuchaczy, gdyby znali poglądy w tej kwesti "ukochanego obrońcy RM" :diabelek:
"A co z nawróceniem"...wie ksiądz cos z o zmianie poglądów w sprawie zabijania chorych isłabych, prof. Wolniewicza?
"A jesli się rozpadnie"...czy ktoś z nas wyraża takie życzenie...a jeśli się zmieni i zacznie dostrzegać w drugim człowieku brata - a nie tylko w wybrańcach i sponsorach???
05-02-2008 17:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #520
 
Ks.Marek napisał(a):Absolutnie, to żaden off topic, Panie Carnival!
Jak najbardziej pozostaje to w temacie, albowiem aderwsarz Helmutt przywołał zdarzenie, które istotnie wiąże się z zarzutami formułowanymi przeciw RM.
Moje posty związane z tematem, które są odpowiedzią na to co przytoczył mój przedmówca są kasowane. Sytuacja jest analogiczna więc domagam się takiego samego traktowania wszystkich użytkowników forum. Poza tym nie wiem jak PiS ma się do RM

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Wto 05 Lut, 2008 17:15 ]
Widać wielu rzeczy jeszcze nie wiesz. Zacznij wreszcie stosować się do Regulaminu, jak również naucz się czytać ze zrozumieniem. Poczytaj uważnie to, co do tej pory zostało w tym temacie napisane, by wziąć udział w spójnej dyskusji. Jeśli natomiast nie chce ci się przekopywać przez cały wątek, to po prostu nie zabieraj w nim głosu. Wówczas będziesz spokojniejszy i nie będziesz prowokować kłótni w tym topiku. No i na koniec: nie płacz tyle, tylko pokaż się jako gość z klasą, OK?

[ Dodano: Wto 05 Lut, 2008 17:32 ]
Prawda kole w oczy? Nie będziesz mnie pouczał, cenzorze. Kultury brakuje Tobie, tylko widać jesteś zbyt wielkim ignorantem by to zauważać. Kpisz, obrażasz i jeszcze śmiesz pouczać innych??


PiS ma tyle wspólnego z RM co moje posty z tematem, które były kasowane. Proste i logiczne, naucz się czytać.

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Wto 05 Lut, 2008 17:37 ]
Annnika: i za ten komentarz i za całokształt dostajesz ode mnie warna.
05-02-2008 17:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lapsi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #521
 
Widzę, że rozgłośnia o.o Redemtorystów ciągle pobudza ludek do kontrowersyjnych przemyśleń i desperackich argumentów :mrgreen:
To jest dobry znak, że ktoś myśli. Tylko ciekawe kto :-k
Obrońcy, czy raczej przeciwnicy [-o<
05-02-2008 22:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #522
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Skoro politycy PiS-u nie potrafią znaleźć argumentów na nawet najbardziej chamską "degrengoladę" to chyba tylko ich wina i ich inteligencji.
Tak, to ich wina, że bali się jasno i wprost ujawniać to, co było złe, zakłamane i deprawujące. Nie wiedzieli chyba jednak tak do końca, jak się do tego zabrać. I cóż, popłynęli...
"Złe, zakłamane i deprawujące" - fakt, ciężko mówić publicznie o grzeszkach własnej partii i koalicji, pocieszę Cię - na tą przypadłość cierpią nie tylko politycy PiSu.

Cytat:
Helmutt napisał(a):Zresztą PiSu nie ma co bronić, oderwani od sutanny o. Rydzyka są już tylko żałośni.
A to już zakrawa na powództwo cywilne :twisted:
A to już zakrawa na typowo PiSowską paranoję Uśmiech

Ale chyba nie o tych świętoszkowatych gamoniach tu mówimy. End of offtop.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
06-02-2008 07:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lapsi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #523
 
Zastanawiam się, czemu ten niskiego wzrostu człowiek, który próbuje nadrabiać humorem swój niski wzrost, budzi takie kontrowersje w Polskim Narodzie. Czyży dlatego, że chodzi w szatach duchownych? Pamiętajmy o tym, co pisał nasz Rodak:
Jan Paweł II w &gt;&gt;Przekroczyć Próg Nadziei&lt;&lt; napisał(a):Wciąż na nowo Kościół podejmuje zmaganie się z duchem tego świata, co nie jest niczym innym jak zmaganiem się o duszę tego świata. Jeśli bowiem z jednej strony jest w nim także obecna potężna anty-ewangelizacja, która ma też swoje środki i swoje programy i z całą determinacją przeciwstawia się Ewangelii i ewangelizacji. Zmaganie się o duszę świata współczesnego jest największe tam, gdzie duch tego świata zdaje się być najmocniejszy. W tym sensie Encyklika Redemptoris missio mówi o nowożytnych areopagach. Areopagi te to świat nauki, kultury, środków przekazu; są to środki elit intelektualnych, środowiska pisarzy i artystów. Ewangelizacja spotyka się z człowiekiem wciąż na nowo, ma charakter pokoleniowy. jeśli przechodzą pokolenia, które odsunęły się od Chrystusa i od Kościoła, które zaakceptowały laicki model myślenia i życia, albo którym taki model został narzucony, to Kościół wciąż patrzy ku przyszłości, wciąż wychodzi na spotkanie coraz to nowych pokoleń. I okazuje się, że te nowe pokolenia przyjmują z entuzjazmem to, co ich ojcowie, zdawało się, już odrzucili. Co to znaczy? To znaczy, że Chrystus jest wciąż młody. To znaczy, że Duch Święty nieustannie działa. Jakże wymowne są słowa samego Chrystusa: "Ojciec mój działa aż do tej chwili i Ja działam" (J 5, 17). Ojciec i Syn działają w Duchu Świętym. Jest On Duchem Prawdy, a prawda nie przestaje być fascynująca dla człowieka, zwłaszcza dla młodych serc. Nie można więc zatrzymać się na samych statystykach. Wobec Chrystusa ważne są uczynki miłości. Kościół nawet pomimo wszystkich strat, jakie ponosi, nie przestaje patrzeć w przyszłość z nadzieją. Nadzieja ta jest znakiem mocy Ducha. A moc Ducha wciąż mierzy się miarą tych apostolskich słów: "Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii!" (1 Kor 9, 16).
Źródło

To jedno.
Poza tym, jak widać na przykładzie RM, po ludzku oceniajac, zdajac się na ów >>sensus fidei<<, ojciec Rydzyk spełnia postulaty zawarte w tym fragmencie, będącym myślą Papieża stawką jest rząd dusz.

Nie wiem na ile znacie realia USA, kiedy idzie o "te" sprawy, czyli o głos kościoła katolickiego w sprawach bieżących w świecie. Otóż, po szeregu lat, kiedy Kościół miał zajmować się jedynie modlitwą i jałmużną na rzecz potrzebujących, dziś zaczyna wychodzić ze świątyń i wdrażac Ewangelię i Nauczanie Magisterium w życie społeczne. Znakomitym tego przykładem jest Tom Monaghan
Tutejsi "znawcy problemu i zjawiska RM" zapewne powiedzą, ze to nowy Hitler czy Stalin, który, o zgrozo!! Działa na najbardziej demokratycznym z demokratycznych państw świata. I pewnie finansjera i "kolektyw" lobbystyczny pozwalają mu na to, ponieważ nie ma koloratki?...
06-02-2008 10:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #524
 
Lapsi napisał(a):Zastanawiam się, czemu ten niskiego wzrostu człowiek, który próbuje nadrabiać humorem swój niski wzrost, budzi takie kontrowersje w Polskim Narodzie. Czyży dlatego, że chodzi w szatach duchownych?
Jeśli chodzi o mnie to nie odpowiada mi jego zachowanie i mentalność. Poglądy są w tym przypadku nieważne, szanuję wolność przekonań.
A to, że taki Tom Monaghan czy jemu podobni ewangelizują masowo? Nie mam nic przeciwko - byle robili to kulturą i poszanowaniem innych. U o. Rydzyka jakoś ani jednego ani drugiego nie zauważyłem.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
06-02-2008 11:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lapsi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #525
 
Czyli klasyczne popadnięcie w nurt rzeki. Typowe reżimowe myślenie, często uzewnętrzniające się w psychologii tłumu: jeden "mądry inaczej" z zapleczem społeczno-finansowym wyrwie się na agorę, a za nim owczym pędem podążają inni, równie :mądrzy inaczej". A co z powiedzeniem, że tylko zdechłe ryby płyną z prądem? A co z Platonem, który mówił, że gdzie kończy się prawda, tam zaczynają się argumenty siłowe, ( między innymi:przemoc, agresja i dyskredytowanie oponenta).?
06-02-2008 12:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów