Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólnota Radio Maryja // co łączy ich z sektą ?
Autor Wiadomość
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #46
 
Znam go tylko z opowieści. Nawet jak mówi w radju to musialbym sie spytac czy to on czy nie on. Słyszałem o nim dobre rzeczy i te złe. Jestem mu przychylny bo mnie nie boli to nawet gdyby miał 2 mercedesy. Nie wiem ale jakos mnie to tak nie dotyka jak innych jak ktoś ma lepszy samochód.
05-02-2005 00:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
Mnie to też w sumie nie obchodzi kto, jakim samochodem jeździ. Jak go stać to niech sobie jeździ! Kto mu zabroni? Jednak, czy księdzu wypada tak wozić się przesadnie drogimi autami, to nie wiem. Niemniej to nie moja sprawa. Ludzi to kole w oczy, bo zazdroszczą najwyraźniej, albo co...
Ale skończmy może temat o zawartości garaży księży, bo to chyba nie ten dział.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-02-2005 00:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #48
 
Offca napisał(a):Mogę tylko napisać, to jakie wrażenie odnoszę czasami go w mediach obserwując.

Właśnie w mediach? Ale jakich? W większości mamy jeden obraz Radia Maryja: ciemnogród.... Wypadałoby poznać może inną stronę, gdyż np. czytajc Gazetę Wyborczą to będzie można dojśc do jednego, że Radio Maryja to katolicki zaścianek powodujące nadto podziały w polskim Kościele. Nie przypadkiem wciąż na ten temat wypowiada się bp T. Pieronek. Ma taki a nie inny stosunek do Radia, jednak gdyby byli obiektywni to by pytali się o zdanie też innych biskupów. Jednak, każdy forsuje swoją wizję rzeczywistości. Zatem nie ograniczajmy sie tylko do preferowanych mediów, szukajmy informacji u tych którzy popierają to dzieło :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
05-02-2005 09:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bulion Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
Offca napisał(a):Mogę tylko napisać, to jakie wrażenie odnoszę czasami go w mediach obserwując. To wszystko.

Droga owieczko, to co widzisz i słyszysz w mediach jest zakłamane i fałszywe, a w szczególności jesłi chodzi o sprawy Religii, Boga, Księży itp itd. Więc jeśli opierasz swoją wiedze na tym, to uwierz że jest ona nieźle niepełna, jeśli nie powiedziec po prostu fałszywa.

W Polsce trudno o rzetelną informacje, wg. mediów księża to pedofile, a Radio Maryja to sekta, zakonnice podrywają facetów, a księża mają dzieci... I taK w kółko...

Mojej opinii nie buduję na domysłach. Wiem jak jest bo mam otwarte oczy, i już b. często się na tym złapałem....
Nie wierze w bajki mediów...

[ Dodano: Nie 06 Lut, 2005 23:02 ]
I uwierzcie że, np. KAI ( Katolicka Agencja Informacyjna ), to dzieło politycznie-czerowne, uzależnione od rządu... Przeciez informacje jakie oni podają sa po prostu "masakryczne"... A co do bp.Pieronka, to..... :x

Nie wypowiadam się na jego temat.
Liberał. Letni.
Nie takich nam trzeba... Smutny

Oficjalna strona M?odych diecezji zielonogórsko gorzowskiej!!
Zapraszamy na: http://www.ddm.org.pl

Kontakt ze mn?:
B.Dobrzynski@kuria.zg.pl
admin@ddm.org.pl
07-02-2005 00:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #50
 
Na temat bp Pieronka nic nie mówię. Wydawało mi się, że jest OK. W ogóle masz w sumie racje, że media podkreślają, że Kościół i wszyscy z nim związani są be. Nie powinnam się wiec chyba wypowiadać, bo poprzekręcam wszystko. Mówię więc, że nie znam ani Rydzyka, ani tego jak tam faktycznie z RM czy bp Pieronkiem jest... :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-02-2005 18:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CezaryT Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #51
Mordercze źrenice jaguara.
Jeśli o Tobie mówią to oznacza, że warty jesteś uwagi.

Kto reklamuje RM, a sama GW reklamuje stale i nieustannie RM za darmo!
Ukazało się już ponad 1000 artykułów o RM w GW. Że są one nieprzychylne, fakt ten nie ma większego znaczenia poza tym, że zaintrygowany czytelnik zapragnie skonfrontować słowo pisane z mówionym, a zatem GW zachęca swoich czytelników do słuchania RM.
Bo wszyscy Ci, którzy mają wątpliwości mogą je rozwiać tylko poprzez empiryczne doświadczenie, jakim jest słuchanie RM.

Gdyby na ten przykład o Sulechowskiej stronie internetowej GW napisała nieprzychylnie tylko raz, to była by ona znana na całą Polskę prawie automatycznie, a stronę tę odwiedziłoby setki internautów, tylko po to by skonfrontować wizje GW z rzeczywistością. Pisanie wspak to stary numer.

Samochód spełnia dzisiaj rolę roweru i nie ma się, czym podniecać, niemniej ekskluzywne marki samochodów, które powszechnie są uznane za wyuzdany luksus snobów i jaśnie panów nie powinny być atrybutem codziennego życia głosicieli wiary.

Mam kuzyna, który kupił sobie Jaguara ( najpiękniejsze są w kolorze szarym) i do tego jest on w kolorze zielonym, który odzwierciedla turkus morderczych źrenic jaguara, tak jak u nuworysza, uważamy go za dziwaka, który koniecznie pragnie wyróżnić się, swoim agresywnym statusem materialnym od „innych”. Źle trafił.

CezaryT

Serdecznie wszystkich pozdrawiam
CezaryT
18-02-2005 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
W obliczu nowych faktów zmuszony chyba będę zmienić swoje zdanie na temat Radia Maryja...

RM zaczęło bowiem ostatnio PRÓBĘ ROZBICIA, PODZIAŁU i całkowitej DEKLASACJI polskiej prawicy i to przed samymi wyborami.

Teraz kiedy należałoby się jednoczyć przeciwko opcjom politycznym występującym otwarcie przeciwko Bogu, Religii i wrtościom związanym z Wiarą (i moralnością) RM podjęło próbę przerzucenia winy za obecny opłakany stan kraju na prawicę.

Działanie takie pozbawione jest według mnie sensu a poza tym szkodzi interesowi narodowemu i wizerunkowi Kościoła w Polsce.
Chyba, że chcemy by "nasz" prezydent był znowu ateistą a "nasz" rząd forsował antykościelne ustawy...

Nie rozumiem motywów tego działania dlatego powstrzymam się od jakiejkolwiek oceny tych czynów, ale przez skórę czuję, że to nie fair....
25-02-2005 20:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #53
 
b2 napisał(a):RM zaczęło bowiem ostatnio PRÓBĘ ROZBICIA, PODZIAŁU i całkowitej DEKLASACJI polskiej prawicy i to przed samymi wyborami.

Teraz kiedy należałoby się jednoczyć przeciwko opcjom politycznym występującym otwarcie przeciwko Bogu, Religii i wrtościom związanym z Wiarą (i moralnością) RM podjęło próbę przerzucenia winy za obecny opłakany stan kraju na prawicę.

W sumie za bardzo nie wiem o czym mówisz????? Z chęcią bym się odniósł ale do czego? Jak próba rozbicia polskiej prawicy? Czyżbyś mówił o jakieś audycji, któa wywołałą taką burzę..... :?

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
26-02-2005 09:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Tak, mówię o pewnej audycji...

To nie jest forum poświęcone polityce, więc nie chcę rozwijać tematu. Z drugiej strony nie podoba mi się to, że Kościół w Polsce dobrowolnie odsunął się od spraw związanych z polityką. Polityka jak każda dziedzina życia u Chrześcijanina powinna być determinowana jego wiarą i zasadami moralnymi. Zatem nie powinien on wybierać osób lub opowiadać się za opcjami o których otwarcie wiadomo że głoszą zupełnie inny światopogląd. Rola nuczycielska Kościoła w tym zakresie ostatnio nieistnieje!

A wracając do RM. Ograniczę się tylko do uwagi, że najpierw należałoby chyba rozwiązać (może raz na zawsze) problem Polskiego Parlamentu, Rządu i Urzędu Prezydenckiego polegający na zasiadaniu tam "dinozaurów" z minionego "świetlanego" okresu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (a raczej może Polskiej Republiki Kraju Rad). Potem jest miejsce na porządki we własnym ogródku.

Pozdrawiam.
26-02-2005 10:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PTRqwerty Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #55
 
[color=indigo]
Kiedyś myślałem, że rydzyjko nie ma prawa istnieć, że powinno się je stłamsić. Teraz tak nie myślę. Przecież istnienie tego radia, to jest efekt czegoś. Jest to efekt długotrwałeś polityki kościoła katolickiego w Polsce. Postawiono na ludowość. Ot, wystarczyło gadać, że się wierzy w Matkę Boską Częstochowską i było OK. Nie ważne, że się nie rozumiało choćby, że się nie wie, jak i kiedy powstawały dogmaty, że się historii kościoła swego nie znało. Nie ważne. Bo po cóż to ludziom? W samych fundamentach katolicyzm rzymski to połączenie Objawienia, filozofii greckiej i rzymskiego prawa, ale kogo to interesuje, skoro w lipcu taka fajnista pielgrzymka piesza będzie. No to OK. A skutki mamy. Nie dość, że powszechnie polscy katolicy nie zdołają odeprzeć oświeceniowej krytyki religii, i nastąpi laicyzacja, to na dodatek mamy w tym naszym słodkim, polskim katolicyzmie, piątą kolumnę, w postacji rydzyjka. Episkopat oczywiście milczy i zdaje się, że jest w tej sprawie podzielony.
brrrrr

[Obrazek: if.png]
07-04-2005 23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Po zrewidowaniu swoich poglądów, muszę odpowiedzieć na tytułowe pytanie:

Chyba wiele.
14-04-2005 09:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
TO JEST SEKTA NIE CHYBA TYLKO NAPEWNO!!
15-04-2005 10:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #58
 
Cytat:Po zrewidowaniu swoich poglądów, muszę odpowiedzieć na tytułowe pytanie:

Chyba wiele.

A to bardzo ciekawe jak szybko zmieniasz poglądy. Jeszcze całkiem niedawno zostałam zbluzgana przez Ciebie za to, że negatywnie się wypowiedziałam o RM. No, no, no...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-04-2005 16:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #59
 
Lewiatan napisał(a):TO JEST SEKTA NIE CHYBA TYLKO NAPEWNO!!
Mało mnie to przekonuje :!:
15-04-2005 16:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
O tym ze to sekta może swiadczyć wąski swiatopogląd antysemickie przekonania. Proba wpajania innym ze oni tylko maja racje i nikt inny,
15-04-2005 18:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów