Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólnota Radio Maryja // co łączy ich z sektą ?
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #61
 
Szybciej nazwałabym to grupą wzajemnej adoracji, ale sektą to może nieeee Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-04-2005 21:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
Cytat:A to bardzo ciekawe jak szybko zmieniasz poglądy. Jeszcze całkiem niedawno zostałam zbluzgana przez Ciebie za to, że negatywnie się wypowiedziałam o RM. No, no, no...

1. Podobno tylko krowa nie zmienia poglądów,

2. Zbluzgana przeze mnie zostałaś za inwektywy pod adresem Matki Boskiej i księży katolickich a nie precyzyjnie samego radia,

3. Sytuacja zmienia się dynamicznie i cech negatywnych (według mnie) radio nabrało niedawno. Stąd reakcja.

Pozdrawiam.
15-04-2005 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #63
 
Ani razu nie powiedziałam obraźliwego słowa na Matkę Boską ani na księży katolickich.
Jeśli moje wątpliwości traktujesz jako inwektywy, coż... Twoja sprawa.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-04-2005 22:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #64
 
b2 napisał(a):3. Sytuacja zmienia się dynamicznie i cech negatywnych (według mnie) radio nabrało niedawno. Stąd reakcja.

Jakich? Konkret proszę...

Lewiatan podaj jakieś konkrety odnośnie antysemityzmu rozgłośni, to podyskutujemy.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
16-04-2005 08:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #65
 
Wyzsza Szkoła Kultury Medialnej założona przez o Rydzyka werbując w swoje szeregi prowadzi rozmowe z kandydatem na rozmowie zadaja pytania typu:
Jaki masz stosunek do żydów.
Co byś zaproponował żeby zrobić aby żydomasoneria przestała żadzić krajem.
Jeśli ktoś chce zanegować to co napisałem powyżej to wyjaśniam że wlaśnie takie pytania zadano mi osobiście podczas rozmowy. Dodam nie ucze sie w tej szkole.
Wiele razy na antenie można było usłuszeć teksty kierowane do polskich politykow, obelzywe i antysemickie, ktore niezadko padały z ust o. Dyrektora (góru tej rozgłośni)
16-04-2005 10:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #66
 
Lewiatan wogóle mnie nie przekonałeś, że Radio Maryja jest antysemickie.....

Twoje argumenty są bardzo powierzchowne i np. dziwę się, że pytanie w stylu "jaki masz stosunek do Żydów?" jest dla Ciebie "za" antysemityzmem. To drugie już jest bardziej zastanawiajace ale to jeszcze o niczym nie przesądza. Gdybyśmy mieli w ten sposób przekonywać to zapewne jakakolwiek dyskusja o Żydach była by antysemicka. Niestety niekiedy tak jest, że napisane czegoś o tej tem,atyce moze wiązać się z posądzeniem o wrogość. Przecież swego czasu Izrael /chyba nawet i teraz/ krytykę swojej polityki palestyńskiej nazywał antysemityzmem (sic!) Wspominam teraz o ankiecie europejczyków, którzy wskazali Izrael jako jedno z groźniejszych państw świata. Chodziło o wywoływanie wojny. Na takim poziomie dyskusja jest nie możliwa.

Lewiatan napisał(a):Wiele razy na antenie można było usłuszeć teksty kierowane do polskich politykow, obelzywe i antysemickie, ktore niezadko padały z ust o. Dyrektora (góru tej rozgłośni)

Konkretnie jakie? Podaj przykłady, inaczej podajesz tylko swój punkt widzenia a czy tak jest to nie wiem....

Co do sekty to proszę podac definicję jej i podać argumenty "za" w odniesieniu do Radia Maryja! Inaczej to tylko rzucanie jakiś haseł, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. :roll:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
17-04-2005 09:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
To nie miejsce, by znowu zaczynać, coś co kiedyś już wyjaśniliśmy, nie mniej jednak, Offca, specjalnie dla Ciebie cytuję na końcu Twój post, który wtedy mnie zbulwersował. I, proszę, nie wracajmy już do tego, nad czym raz podaliśmy sobie (tak przynajmniej myślałem) dłonie.

Pozostałym wyjaśniam, że zuważyłem, w odpowiedzi na tytułowe pytanie, że CHYBA i że wiele. Nie napisałem i nie napiszę, że JEST. Bo nie jest.

Jakich cech nabrało niedawno RM, według mnie? Stało się niechrześcijańskie. Stało się niekatolickie (chyba, że przez katolicyzm rozumiemy: bij swój swego, żeby obcy bał się...). Głosi nienawiść. Promuje osoby, dla mnie, całkowicie skompromitowane (np. autorów artykułów ukazujących się dawniej w gazetach będących "organami" wiadomej i jedynie słusznej partii politycznej - nie wymienię nazwisk, albo tajemniczych sponsorów zza wielkiej wody...).

Cytat:Dobry pomysł
A co tych ludzi pcha do Rydzyka? Hmmm, może dlatego, że facet ma charyzmę i dar przekonywania... Ma gadane i już! Mnie sie to momentami kojarzy z totalitaryzmem. Dla tych ludzi, jak coś Rydzyk powie, to jest święte i niepodważalne. Idą za nim na oslep. A to zle. To tak jakby nie mieli własnego zdania, że tak powiem. Przez to wszystko, przez ten "wyeksponowany" za bardzo kult Maryji, coraz bardziej zaczynam miec do Niej dystans i odsuwam się od Niej jak od ognia, bo kojarzy mi się z dewocją i w ogóle... Mam niekiedy wrażenie, że Maryja jest bardziej przez ludzi uwielbiana, niż sam Jezus - Bóg !!! Mnie się to wcale nie podoba.
17-04-2005 09:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #68
 
B2, nic obraźliwego w tym fragmencie nie ma. Ma może charakter nieco ironiczny, ale nie miałam tu na myśli obrażać nikogo, a że Ty tak to odczytałeś - trudno.
Wyraziłam w nim ino swe wrażenia jakie odnoszę w stosunku do ojca Dyrektora. Może nie ma charyzmy? Może dla ludzi nie jest święte, co on powie? Wybacz, ale nie raz niestety się spotkałam z takimi przypadkami, że tak właśnie jest. Nie napisałam jednak, że jest taki i owaki. Nie muszę go lubić, nie padło tu jednak ani jedno obraźliwe słowo. Tak samo jeśli chodzi o Maryję. Nigdy na Nią nie bluzgałam i nie będę. Po prostu przedstawiam swoję wątpliwości. Nie ma w Kościele nakazu, że mam być Jej wielką czcicielką. Dla mnie Ona jest, wstawia się za nami, sama prosze Ją czasem o wstawiennictwo, ale po prostu nie widzę sensu w przesadnym kulcie maryjnym.
End.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-04-2005 11:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #69
 
To sa wybrane cytaty gości Rozmów Niedokończonych zebrane przez ludzi sledzacych te audycje dosc długo.:
hańbiący fakt masowej kolaboracji tej społecznościŻydów ze swymi hitlerowskimi mordercami";
"w sierpniu 1980 r. przyjechali nieproszeni samozwańcy 'doradcy': Tadeusz Mazowiecki (Icek Dikman), Bronisław Geremek (Berele Lewartow), Konrad Bieliński i Ewa Milewicz";
"Ekipa Jaruzelskiego i Rakowskiego (Mojżesza Raka)";
"rejwach ze strony polskich Żydów i zapiekłych antysemitów skierowany przeciwko Radiu 'Maryja'";
"Żydowski Instytut Historyczny znany z niechęci i wrogiej nienawiści do Polaków";
"żydowscy pismacy i filosemickie sługusy";
To przykłady antyzemityzmu co do tematu
to radio maryja tworzy swoja religie z guru Rydzykiem na czele a jak to ktos nazwie to jego wlasna sprawa dlamnie to sekciarskie podejscie do religi.
17-04-2005 17:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #70
 
Cytat:ale po prostu nie widzę sensu w przesadnym kulcie maryjnym

Nie wiem co rozumiesz przez "przesadny kult maryjny".

Kult ten istnieje w wielu religiach chrześcijańskich a w kościele polskim jest chyba dodatkowo zamplifikowany przez Prymasa Wyszyńskiego i Ojca Świętego. Hasłem przewodnim Papieża było Cały Twój, co odnosiło się do MB. Prymas oddał Polskę w matczyną niewolę Maryi, zainicjował odnowienie ślubów jasnogórskich narodu i peregrynację kopii obrazu MB Jasnogórskiej. Czy to jest przesadny kult???
Czy pielgrzymka na Jasną Górę i inne maryjne sanktuaria to przesada??? Czy koła różańcowe, Niepokalanów, Rycerstwo Niepokalanej, to przesada?

Pozdrawiam.
17-04-2005 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #71
 
Z mojego punktu widzenia trochę tak. Wydaje mi się, że w tym wszystkim trochę zaniedbany jest Bóg. Cóż, to już moja sprawa jak "mocno" czczę Marię. Nie mam tego narzuconego. Kościół mnie za to nie ekskomunikuje Oczko Tak samo jak nie jest narzucony kult świętych. Chcesz czcić to czcisz, nie to nie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-04-2005 22:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ks. Arkadiusz Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 147
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #72
 
Praktyka dwóch tysięcy lat dowodzi, że ci, którzy charakteryzowali się rysem duchowości maryjnej nie popadali w herezje, bałwochwalstwo...
Kult maryjny jest "bezpieczny".
Maryja zawsze wskazuje na Jezusa.

[Obrazek: klip0jr.png] -a mnie ?wi?to??!!!

Pokolenie jp2
17-04-2005 22:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #73
 
W porządasku. Mnie póki co wystarczy ten, który ja "praktykuję". Przecież nie mówię, że nie zwracam się do Marii, bo się zwracam. Głównie jednak ucinam sobie pogaduszki z Panem Bogiem Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-04-2005 22:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #74
 
Cytat:Cóż, to już moja sprawa jak "mocno" czczę Marię. Nie mam tego narzuconego. Kościół mnie za to nie ekskomunikuje Tak samo jak nie jest narzucony kult świętych. Chcesz czcić to czcisz, nie to nie.

Fakt. Do kościoła też nie trzeba chodzić. I w Boga nie trzeba wierzyć. Kościół nie ekskomunikuje za to że się nie wierzy w Boga. To w końcu moja sprawa. Nie mam tego narzuconego.
18-04-2005 07:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #75
 
Nie porównuj z łaski swojej wiary w Boga i kultu świętych, bo to nie ma nic do rzeczy w tym momencie. Rozmawiamy jako osoby wierzące. Wierząc w Boga, tylko mówię, że w Kościele nie jest NAKAZANE by czcić świętych. ALE nie mówię, że to dotyczy mnie! Powiedziałam, że zwracam się do świętych, ale nie jest to jakiś szczególny kult (pielgrzymki, sanktuarnia, odpusty, relikwie). Po prostu się do nich zwracam.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
18-04-2005 10:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów