Ankieta: Czy korzystałeś/aś z usług jasnowidza
tak
nie
po co? ja wszystko wiem Duży uśmiech
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Karusia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 177
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #1
jasnowidz
Czy Kosciół pozwala chodzi do osoby mającej dar[???] jasnowidzenia*?... + wszystkie wątpilowści co do tej kwestii. Będę wdzięczna za wyjaśnienia. <><

PS. Nie pytam tu o wróźkę, itp...
13-09-2006 16:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
czy jesteś pewna, że jest to dar od Ducha Świętego?

jeśli nie, to pamiętaj, że szatan też może swoje sługi [świadome tego jak i nieświadome] uczynić jasnowidzami

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
14-09-2006 05:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Łukasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
M. Ink. * napisał(a):czy jesteś pewna, że jest to dar od Ducha Świętego?

Osoby posiadające dar pochodzący od Ducha Świętego to osoby, które mają dar charyzmatyczny i musi to też być potwierdzone przez odpowiednią wspólnotę np. Odnowę.

Jeżeli to jest dar pochodzący od złego to unikaj takiej osoby jak i miejsca w którym jest. Jak znajde odpowiedni cytat z książki Gabriela Amortha to dopiszę.

Crux Sacra Sit Mihi Lux.
Non Draco Sit Mihi Dux.
14-09-2006 09:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Karusia napisał(a):Czy Kosciół pozwala chodzi do osoby mającej dar[???] jasnowidzenia*?...
Nie, nie pozwala. Chodzenie to takich ludzi do grzech ciężki.
14-09-2006 11:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Daidoss napisał(a):
Karusia napisał(a):Czy Kosciół pozwala chodzi do osoby mającej dar[???] jasnowidzenia*?...
Nie, nie pozwala. Chodzenie to takich ludzi do grzech ciężki.
a jeśli ta osoba należy do 'Odnowy'... :hm:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
14-09-2006 11:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
M. Ink. * napisał(a):a jeśli ta osoba należy do 'Odnowy'...
W Odnowie nie ma jasnowidzenia... Bóg w Odnowie miedzy innymi objawia sie po przez charyzmaty. Z charyzmatów św. Paweł wymienia dar proroctwa. To nie to samo co jasnowidzenie.

Charyzmaty pochodzą od Boga. Jasnowidzenie od szatana.
14-09-2006 11:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Karusia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 177
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Daidoss napisał(a):Karusia napisał/a:
Czy Kosciół pozwala chodzi do osoby mającej dar[???] jasnowidzenia*?...

Nie, nie pozwala. Chodzenie to takich ludzi do grzech ciężki.
No ok. Ale, jeśli np. ktoś zaginął i rodzina tej osoby udaje się do jasnowidza,żeby się czegoś dowiedzieć. Czy to też jest grzech?... :roll:
14-09-2006 15:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #8
 
Niestety tez, aczkolwiek biorąc pod uwagę desperacjetych ludzi to wina moralna zdaje się jest mniejsza...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-09-2006 16:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Annnika napisał(a):Niestety tez, aczkolwiek biorąc pod uwagę desperacjetych ludzi to wina moralna zdaje się jest mniejsza...
ale znowu grzech popełniany ze świadomością jego popełniania i jednoczesnym liczeniem na przebaczenie należy do kategorii ciężkich, czyż nie ?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
14-09-2006 17:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #10
 
Ja nie mam na myśli liczenia na przebaczenie, ja mam na myśli motywacje tych ludzi, ich stan psychiczny - wszystko to mogą być okolicznosci łagodzące , zmniejszające winę moralną za czyn.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-09-2006 17:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
chyba jesteś winna skoro się tłumaczysz ;P sorki, ale mam dzisiaj głupaffkę Duży uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
14-09-2006 17:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #12
 
Nie tłumaczę się ale tłumaczę Tobie :roll2:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-09-2006 17:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
mi tam już żadne tłumaczenie nie pomoże 8-[

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
14-09-2006 17:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Katechizm Kościoła Katolickiego napisał(a):Wróżbiarstwo i magia

2115 Bóg może objawić przyszłość swoim prorokom lub innym świętym. Jednak właściwa postawa chrześcijańska polega na ufnym powierzeniu się Opatrzności w tym, co dotyczy przyszłości, i na odrzuceniu wszelkiej niezdrowej ciekawości w tym względzie. Nieprzewidywanie może stanowić brak odpowiedzialności.

2116 Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość 42 . Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem - połączonym z miłującą bojaźnią - które należą się jedynie Bogu.

2117 Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim - nawet w celu zapewnienia mu zdrowia - są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-09-2006 17:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Łukasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Karusia napisał(a):No ok. Ale, jeśli np. ktoś zaginął i rodzina tej osoby udaje się do jasnowidza,żeby się czegoś dowiedzieć. Czy to też jest grzech?...

Ja uważam że to jest grzech i to cięzki. Ja wiem, że rodzina jest zdesperowana i łapie się wszelkich szans do odnalezienia zaginionej osoby. Jeżeli tak już jest to zalecałbym modlić się za daną osobę, a Pan Bóg odpowiednio poprowadzi te "dochodzenie".

Crux Sacra Sit Mihi Lux.
Non Draco Sit Mihi Dux.
15-09-2006 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów