Ankieta: Czy korzystałeś/aś z usług jasnowidza
tak
nie
po co? ja wszystko wiem Duży uśmiech
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Łukasz napisał(a):Jeżeli tak już jest to zalecałbym modlić się za daną osobę, a Pan Bóg odpowiednio poprowadzi te "dochodzenie".
A co zaproponujesz ateistom??

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-09-2006 22:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
rachel napisał(a):
Łukasz napisał(a):Jeżeli tak już jest to zalecałbym modlić się za daną osobę, a Pan Bóg odpowiednio poprowadzi te "dochodzenie".
A co zaproponujesz ateistom??
ja tam, na miejscu Łukasza, zaproponowałbym racjonalizm Szczęśliwy

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
16-09-2006 07:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Łukasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
rachel napisał(a):A co zaproponujesz ateistom??

Hmmm... dobre pytanie. Nie potrafie Ci w tej chwili odpowiedzieć na nie.

A co by zrobiła reszta forumowiczów w takiej sytuacji?

Crux Sacra Sit Mihi Lux.
Non Draco Sit Mihi Dux.
16-09-2006 11:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
rachel napisał(a):
Łukasz napisał(a):Jeżeli tak już jest to zalecałbym modlić się za daną osobę, a Pan Bóg odpowiednio poprowadzi te "dochodzenie".
A co zaproponujesz ateistom??
No właśnie w takich chwilach ten racjonalny ateizm chwyta się nawet takich nieracjonalnych pomocy jak jasnowidzenie ......

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
16-09-2006 13:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Cichociemny napisał(a):
rachel napisał(a):
Łukasz napisał(a):Jeżeli tak już jest to zalecałbym modlić się za daną osobę, a Pan Bóg odpowiednio poprowadzi te "dochodzenie".
A co zaproponujesz ateistom??
No właśnie w takich chwilach ten racjonalny ateizm chwyta się nawet takich nieracjonalnych pomocy jak jasnowidzenie ......
to nie jest rasowy ateizm, tylko zwykła ściema Szczęśliwy

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
16-09-2006 18:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Łukasz napisał(a):Ja uważam że to jest grzech i to cięzki. Ja wiem, że rodzina jest zdesperowana i łapie się wszelkich szans do odnalezienia zaginionej osoby.

pozwol, ze to oceni spowiednik danej osoby

Łukasz napisał(a):Jeżeli tak już jest to zalecałbym modlić się za daną osobę, a Pan Bóg odpowiednio poprowadzi te "dochodzenie

Modlitwa tak, ale powstrzymalam bym sie ze stwierdzeniem "zalecalbym"

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
17-09-2006 01:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Daidoss napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):a jeśli ta osoba należy do 'Odnowy'...
W Odnowie nie ma jasnowidzenia... Bóg w Odnowie miedzy innymi objawia sie po przez charyzmaty. Z charyzmatów św. Paweł wymienia dar proroctwa. To nie to samo co jasnowidzenie.

Charyzmaty pochodzą od Boga. Jasnowidzenie od szatana.

I to jest całe sedno tego podstawowego pytania. Odpowiedź prosta i jasna jak słońce.

Czy to Odnowa, czy Neokatechumenat czy inne wspólnoty - bez różnicy. Jasnowidzenie to dzieło diabła i trzeba się tego wystrzegać. A Kościól ma stanowić dla wszystkich wierzących pomoc w takich sprawach, dlatego jesli mamy wątpliwości czy korzystać z usług "jasnowidzów" to najpierw udajmy się do pierwszej lepszej parafii i zapytajmy się księdza, czy dobrze uczynimy udając się do jasnowidza. Myślę, że udzieli on dobrej rady i odradzi wizytę u takiej osoby. Ja choć nie jestem księdzem to także odradzam takie wizyty.
Tacy ludzie to zwykli naciągacze i oszuści.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
17-09-2006 16:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
ja też odradzam Uśmiech

wszak nie na darmo inkwizytorem żem :!:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
17-09-2006 16:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Nie tylko inkwizytorzy myślą logiczniem, zwykli katolicy również. :mrgreen:

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
17-09-2006 21:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
a co do ateistow to skoro sie wybieraja do jasnowidza to znaczy ze wierza w cos czyli w jego "moc" no wiec przestaja byc ateistami Duży uśmiech to taki maly paradoks Duży uśmiech

no a co do katolikow to jest to grzech i basta, nie wiem czy jest sens dalej na ten temat dalej rozmawiac bo chyba zacytowany fragment z Katechizmu Kościoła Katolickiego powinnien nam wystarczyc za odpowiedz Oczko

wiec jesli nikt wiecej nie chce powiedziec czegos sensownego to niech lepiej nie mowi bo i tak to jakis moderator skasuje Oczko
17-09-2006 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Karusia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 177
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
A jak sprawa ma się do energoterapeuty?..... :roll:
24-09-2006 12:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #27
 
Bioenergoterapia jest złem, ale o tym chyba w innym temacie ...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
24-09-2006 12:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Nigdy nie korzystałam z usług jasnowidzów, a od kogo oni mają ten "dar"? , odpowiedż jest oczywista, od Diabła.

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
18-10-2006 18:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Jestem przeciwny wizytom u jasnowidzów.

A co powiedzieć o sytuacji,jeśli sam na przykład coś przewidziałbym i to by się zdarzyło.To chyba nie świadczyłoby o opętaniu czy wpływie zła?A jeśli ktoś coś przewidzi i posłuży to dobru drugiej osoby tzn.uchroni kogoś przed niebezpieczeństwem?

Czasem można coś odgadnąć a nawet przewidzieć pogodę,ale chodzi tu albo o wiedzę o procesach pogodowych albo o przypadek (szczęśliwy traf).Np.odgadnięcie wyniku meczu jest możliwe,choć prawdopodobieństwo jest niezwykle małe.To jednak nie jest jasnowidzenie.

A teraz o charyzmatach.Św.Ojciec Pio przewidział wybór Karola Wojtyły na papieża.Tu chodziło jednak o dar proroctwa.
11-12-2006 15:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #30
 
Dokładnie. Jasnowidztwo i proroctwo to dwa różne światy Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-12-2006 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów