Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samookaleczanie - daj sobie pomóc
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
m... napisał(a):Dlaczego tak jest,że kiedy się okaleczam fizycznie,przestaje na chwilę boleć dusza?

Do lekarza...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-09-2006 23:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #32
Re: Samookaleczanie....
m... napisał(a):Dlaczego tak jest,że kiedy się okaleczam fizycznie,przestaje na chwilę boleć dusza?
jak się wkłada za ciasne buty, to też zapomina się o bólu głowy ...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
14-09-2006 05:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Coolek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 46
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Dusza to m.in. emocje. Jest różnica między duchem a duszą.
Samookaleczanie często zaczyna działać jak narkotyk, najpierw zaczynasz od małych ran a później kończysz na większych.
To że jak twierdzisz dusza mniej Cię boli nie oznacza że to jest dla Ciebie dobre.
26-12-2006 23:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #34
 
Poza tym to złudne odczucie. Zapychacz. Znam z autopsji.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-12-2006 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
skupienie na bólu fizycznym powoduje ze sie zapomina o wszystkim innym

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
29-12-2006 00:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
A co jeśli ktoś okalcze się za wiare, dla ratowania swojej duszy poprzez cierpienie ?
m... napisał(a):Dlaczego tak jest,że kiedy się okaleczam fizycznie,przestaje na chwilę boleć dusza?
Bo ból realny jest dla czlowieka w danej chwili ważniejszy niż duchowy czy umysłowy.
07-01-2007 17:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #37
 
kalosz napisał(a):A co jeśli ktoś okalcze się za wiare, dla ratowania swojej duszy poprzez cierpienie ?

Z tego co wiem to takie praktyki zostały przez Kościół potępione.

kalosz napisał(a):Bo ból realny jest dla czlowieka w danej chwili ważniejszy niż duchowy czy umysłowy.

Mniej wiecej tak. Koncentracja na czynnosci jakby nie było... niecodziennej, nienormalnej z punktu widzenia osoby inaczje podchodzacej, jest czyms co pomaga sie wyłączyc z otoczenia.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
07-01-2007 17:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sonia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
moja bliska koleżanka od 3 lat się samookalecza, ja wiem o tym od kilku miesięcy i jak dotąd hmmm rozmawiam z nią o tym, staram się nie pozostawić jej samej sobie, byłam z nią u psychologa, ale to nie dało wiele, ponieważ akurat ta pani stwierdziła że nie umie jej pomóc i wysłała ją do psychiatry... psychiatra, sama nazwa zniechęca, poza tym jestem prawie przekonana że nie pójdziemy już do żadnego psychiatry, narazie moim może małym sukcesem? jest namówienie jej na spowiedź, już zresztą nie jedną... powiem wam że raz porządnie spanikowałam jak zobaczyłam że ona się ze mną żegna na gg a ja nic nie mogę zrobić!! ale na szczęście to się dobrze skończyło... wiem tyle - poza mną o regularnym zadawaniu sobie bólu nikt nie wie...
z cięciem wydaje mi się nie da się tak łatwo skończyć, bo ja to osobiście uważam za uzależnienie psychiczne, tyle tylko że ta niby "poprawa" która następuje po zadaniu sobie większego bólu niż ten jaki odczuwa się w duszy jest jedynie chwilowa, mija po pewnym czasie powraca szara rzeczywistość i znowu ucieczka w stronę żyletki... to nie jest sposób na nic!! potrzebna jest bliskość, świadomość istnienia osób którym na mnie zależy, to samo w sobie wiele daje

Czas oczy otwiera, stare nawyki gin? gdzie?
A ja Tw? mi?o?ci? jak kocem otulam si?
Nie chce by? my?la?, ?e s?owem kupi? Ci? chc?
Panie ja poprostu Kocham Ci?!! UśmiechUśmiech
07-01-2007 22:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Annnika napisał(a):Z tego co wiem to takie praktyki zostały przez Kościół potępione.
Ogladając niektóre reportarze pokazywane przy okolicy róznych świąt obchodzonych na świecie można odnieść inne wrażenie.
08-01-2007 13:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
Cytat:Ogladając niektóre reportarze pokazywane przy okolicy róznych świąt obchodzonych na świecie można odnieść inne wrażenie.
Chodzi ci o samookaleczanie się w stylu średniowiecznych praktyk pokutnych? Jeśli tak, to jest to zakazane, a przynajmniej Kościół takich rzeczy nie popiera. Wczoraj oglądałam "Kod Da Vinci" i przypomniał mi się Sylas ;P Takie właśnie coś Kościół potępia. Samookaleczanie jest godzeniem we własne zdrowie i nie raz życie. Stąd sprzeciw. Umartwiać się można na wiele innych, bardziej pożytecznych sposobów.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-01-2007 14:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #41
 
I nieszkodliwych dla zdrowia psychicznego i fizycznego.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
08-01-2007 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Offca napisał(a):tak, to jest to zakazane, a przynajmniej Kościół takich rzeczy nie popiera.
Nie wiem czy popiera czy nie ale jak pokazują urywki z ameryki południowej czy z różnych krajów zamorskich to pokazują ludzi np. idących szpalerem i biczujących się po plecach w drodze na jakąs góre pokutną z okazji swięta maryjnego itp.
Offca napisał(a):Wczoraj oglądałam "Kod Da Vinci" i przypomniał mi się Sylas
Miła bajka i temat do dyskusji.
09-01-2007 12:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
Kalosz napisał(a):Nie wiem czy popiera czy nie ale jak pokazują urywki z ameryki południowej czy z różnych krajów zamorskich to pokazują ludzi np. idących szpalerem i biczujących się po plecach w drodze na jakąs góre pokutną z okazji swięta maryjnego itp.
Nie wiem, czy z okazji świąt maryjnych, ale na pewno z okazji świat Paschalnych.
Takie praktyki podejmowane są na Filipinach
Anna Matej autorka artykułu z podanej lokacji napisał(a):Mimo iż Kościół katolicki odcina się od tego typu praktyk, są one wciąż kultywowane w kilku miastach i miasteczkach Luzonu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-01-2007 13:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Samookaleczanie pozwala również wyładować złość, negatywne emocje, zamiast kopać w ścianę czy sprzątać można się ciąć czy drapać do krwi i w ten sposób rozładować negatywne emocje. no i na chwile zapomnieć o tym co boli w środku...
09-01-2007 13:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #45
 
Dlaczego wyladowywac zlosc na swoim wlasnym ciele? To bardziej przypomina probe ukarania siebie samego niz pozbywanie sie negatywnych emocji.
09-01-2007 14:29
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów