Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seks po chrześcijańsku
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Offca napisał(a):No ale czekamy na odpowiedź znawców teologii i nauki Kościoła pod tym wzgędem Oczko
proponuję poprosić o pomoc jakichś wybitnych znawców teologii moralnej ...

np. x.dr hab. Janusz Nagórny czy x.dr Piotr Kieniewicz z KULu :krzywy:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-09-2006 17:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #47
 
Przepraszam, ale czy nikt z Was nie dostrzega smiesznosci tego zagadnienia i potrzeby angazowania dra hab. do jego rozstrzygniecia? Nie macie ludziska swojej moralnosci, ktora udzieli odpowiedzi na to pytanie?
27-09-2006 10:29
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
kempes napisał(a):Przepraszam, ale czy nikt z Was nie dostrzega smiesznosci tego zagadnienia i potrzeby angazowania dra hab. do jego rozstrzygniecia? Nie macie ludziska swojej moralnosci, ktora udzieli odpowiedzi na to pytanie?
wszak doffcip polegał na tym, żeby temat pociągnąć do granic możliwości ...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-09-2006 10:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
czytałam, że każda pozycja jest dozwolona "byle nie wykluczała możliwości poczęcia"
28-09-2006 00:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Baca350 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #50
klapa!!!
Wobec powyższego jestem grzesznikiem pernamiętnym. Klapa. Hej!
28-09-2006 10:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #51
Re: klapa!!!
Baca350 napisał(a):Wobec powyższego jestem grzesznikiem pernamiętnym. Klapa. Hej!
jak tak to fakt: klapa. Hej! :mrgreen:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-09-2006 12:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
Ja tw ogóle twierdzę twardo, że sprawy seksu są TAK BARDZO INTYMNYMI sprawami każdego człowieka z osobna, że podejmowanie tego tematu publicznie - zarówno przez świeckich jak i duchownych - jest wysoce niesmaczne i amoralne.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-10-2006 07:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Ja tw ogóle twierdzę twardo, że sprawy seksu są TAK BARDZO INTYMNYMI sprawami każdego człowieka z osobna, że podejmowanie tego tematu publicznie - zarówno przez świeckich jak i duchownych - jest wysoce niesmaczne i amoralne.

Dobrze prawi :mrgreen: ,

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
11-10-2006 08:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Baca350 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #54
intim
Darth, nie zgadzam sie!! Dzieki temu tematowi dowiedziałem sie, że grzeszę nie wiedząc. Temat jest ważny, aby młodziaki miały jasność w temacie.
Ostatecznie możesz temat pominąć i nie odwiedzać. Hej!
11-10-2006 09:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #55
Re: intim
Baca350 napisał(a):Darth, nie zgadzam sie!! Dzieki temu tematowi dowiedziałem sie, że grzeszę nie wiedząc. Temat jest ważny, aby młodziaki miały jasność w temacie.
Ostatecznie możesz temat pominąć i nie odwiedzać. Hej!
Temat nie jest ważny i jest wręcz szkodliwy.
Od PROBLEMÓW seksualnych "sensu stricte" - są odpowiedni lekarze, którzy o wiele lepiej się zajmą takim człowiekiem, niż najbardziej wykształcony kapłan - to bolesna prawda ale tak jest.
Poza tym, że tak jak napisałem powyżej - debata o seksie w stylu "to wolno bo jest zgodne a tego nie wolno bo jest wbrew" jest bezcelowa, to jeszcze mieszanie TYCH spraw z religią - jest karygodne. Niestety, dzieje się to od tysięcy lat i nic nie wskazuje, żeby się zmieniło - przywódcy religijni każdego sortu jakoś bardzo lubią aranżować pożycie intymne swoim "owieczkom" według swoich "widzimisię", że się tak wyrażę i ne chodzi tu tylko o chrześcijaństwo ale o każdą religię.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-10-2006 11:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #56
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):są odpowiedni lekarze, którzy o wiele lepiej się zajmą takim człowiekiem, niż najbardziej wykształcony kapłan - to bolesna prawda ale tak jest.
Tak się składa, że kapłani ściśle współpracują z takimi lekarzami, więc ich gadanie nie jest bez poparcia odpowiednią wiedzą. Ksiądz nie jest debilem i wie, że żeby o czymś gadać, musi mieć na ten temat pewien, odpowiedni zakres wiedzy!

DARTH_HELMUTH napisał(a):Poza tym, że tak jak napisałem powyżej - debata o seksie w stylu "to wolno bo jest zgodne a tego nie wolno bo jest wbrew"
Debata ta jest właściwa ludziom wierzącym, którzy interesują się Bożymi Przykazaniami, a resztę nie musi to wcale obchodzić, więc Twoje zarzuty nie mają podstawy.

DARTH_HELMUTH napisał(a):Niestety, dzieje się to od tysięcy lat i nic nie wskazuje, żeby się zmieniło - przywódcy religijni każdego sortu jakoś bardzo lubią aranżować pożycie intymne swoim "owieczkom" według swoich "widzimisię", że się tak wyrażę i ne chodzi tu tylko o chrześcijaństwo ale o każdą religię.
J.w.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-10-2006 12:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
Offca napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):są odpowiedni lekarze, którzy o wiele lepiej się zajmą takim człowiekiem, niż najbardziej wykształcony kapłan - to bolesna prawda ale tak jest.
Tak się składa, że kapłani ściśle współpracują z takimi lekarzami, więc ich gadanie nie jest bez poparcia odpowiednią wiedzą. Ksiądz nie jest debilem i wie, że żeby o czymś gadać, musi mieć na ten temat pewien, odpowiedni zakres wiedzy!
Gdyby zawsze tak było jak mówisz - tylko przyklasnąć. Niestety, zbyt czesto tak nie jest.

Offca napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):Poza tym, że tak jak napisałem powyżej - debata o seksie w stylu "to wolno bo jest zgodne a tego nie wolno bo jest wbrew"
Debata ta jest właściwa ludziom wierzącym, którzy interesują się Bożymi Przykazaniami, a resztę nie musi to wcale obchodzić, więc Twoje zarzuty nie mają podstawy.
Spokojnie, od początku. Dlaczego ja się nie mogę wtrącić? Z góry zakładasz, że nie mam pojęcia o sprawie. Tak się składa, że wychowałem się w rodzinie chrześcijańskiej - i myslę, że orientuję się lepiej w kwestiach religijnych jak niejeden katolik. Pokaż mi więc przykazanie boże, które mówi o sprawach seksualnych - powiesz zapewne "szóste oraz dziewiąte" - ale według mnie one raczej definiują pojęcie czystości przedmałżeńskiej oraz wierności - o tych nieszczęsnych "pozycjach" - o czym była mowa kilka postów wczesniej - ani słowa.
I tak jak mówiłem - sprawy intymne są to SPRAWY INTYMNE - PRYWATNE. Nikomu nic do tego co ja robię z żoną przed zaśnięciem a jeśli ktoś będzie próbował w to ingerować - czy to będzie teściowa, szwagier, ksiądz czy prezydent - spotka się z moja złością.
A jeśli podczas spowiedzi kobieta pyta księdza w jakich "pozycjach" robić "to" - a ksiądz jej dokładnie odpowie - świadczy to tylko o poziomie umysłowym i tej pani i księdza.
Oczywiście nie mówię - "wszystko wolno", nie mówię o zboczeniach itp.
Wy, chrześcijanie ( i nie tylko WY) musicie się kierować dekalogiem a ściślej biorąc tymu dwoma nas interesującymi przykazaniami (6 i 9). A jesli chodzi o szczegóły - zostawmy to SAMYM zainteresowanym.
Tylko SAMYM! Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-10-2006 12:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #58
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):ale według mnie one raczej definiują pojęcie czystości przedmałżeńskiej oraz wierności - o tych nieszczęsnych "pozycjach" - o czym była mowa kilka postów wczesniej - ani słowa.
Ale przecież już napisaliśmy, że pozycje to kwestia indywidualna i nigdy nie spotkałam się z przypadkiem, żeby jakiś ksiądz mówił jakie pozycje to grzech, a jakie nie! Uśmiech Jest to moim zdaniem kwestia indywidualna małżonków. Byle nie były to pozycje, w których jedno z nich czuje się wykorzystane, skęrpowane, zażenowane. Jeśli oboje zgadzają się na jakąś pozycję i jest dla nich ona przyjemna, niechże i w takiej seks uprawiają. Chodzi o szacunek do współmałżonka. Jeśli nie ma szacunku tylko zwykłe wyuzdanie, nie ma co mówić o czystości takiego współżycia.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-10-2006 13:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
Offca napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):ale według mnie one raczej definiują pojęcie czystości przedmałżeńskiej oraz wierności - o tych nieszczęsnych "pozycjach" - o czym była mowa kilka postów wczesniej - ani słowa.
Ale przecież już napisaliśmy, że pozycje to kwestia indywidualna i nigdy nie spotkałam się z przypadkiem, żeby jakiś ksiądz mówił jakie pozycje to grzech, a jakie nie! Uśmiech Jest to moim zdaniem kwestia indywidualna małżonków. Byle nie były to pozycje, w których jedno z nich czuje się wykorzystane, skęrpowane, zażenowane. Jeśli oboje zgadzają się na jakąś pozycję i jest dla nich ona przyjemna, niechże i w takiej seks uprawiają. Chodzi o szacunek do współmałżonka. Jeśli nie ma szacunku tylko zwykłe wyuzdanie, nie ma co mówić o czystości takiego współżycia.

O, wreszcie piszesz z sensem. Jestem tego samego zdania.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-10-2006 13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #60
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):O, wreszcie piszesz z sensem.
Ale ja to cały czas pisałam Duży uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-10-2006 23:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów