Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoła charyzmatów
Autor Wiadomość
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Szkoła charyzmatów
co to, na czym polega i gdzie jest? Uśmiech

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
14-09-2006 20:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
http://www.sfd.kuria.lublin.pl/index.php...&Itemid=55

Cytat:Mówiąc o bycie chrześcijańskim mamy na myśli byt osoby żyjącej, w istotach żyjących zaś esse – „być” i vivere lub agere („żyć” / „działać”) często się utożsamiają albo ściśle ze sobą łączą. Istota żywa – chrześcijanin – jest osobą i jako osoba żyje, wykorzystując bogactwa swojej inteligencji, energię woli, które czerpie z głębi swej osobowości. Paweł, patrząc tak na człowieka, włącza te sprawy w nasze życie chrześcijańskie: zostaliśmy włączeni w Chrystusa Jezusa Zbawiciela, byśmy mogli postępować (peripatein)w nowości życia (por. Rz 6,4), to jest, byśmy prowadzili życie chrześcijańskie, w którym wyraża się na zewnątrz i realizuje witalność stworzona w nas wraz z nową tożsamością chrześcijańską. Chrześcijanin, ustanowiony synem Bożym przez włączenie w Chrystusa (Duch przybrania za synów), posiada witalność synowską, która ukierunkowana jest do realizowania się w życiu jako egzystencja synowska.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-09-2006 22:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #3
 
Masz na myśli tak ogólnie czy warsztaty Cor Et Lumen Christi dotyczące charyzmatów :| :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-09-2006 22:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Niedostępny
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #4
 
rozumiem że o to wam chodziło..co tez działo się w Białymstoku rok temu ??

odbyła się w naszym mieście Szkoła Charyzmatów..prowadzona przez Cor et Lumen Christi ..
05-12-2008 02:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #5
 
Oni są co roku w Polsce Uśmiech - od kilku lat przyjeżdżają wraz z Marcinem, moim byłym liderem, dopóki się nie ożenił i nie osiadł w Anglii Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-12-2008 22:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Niedostępny
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #6
 
twoim byłym liderem..to może jesteś z Gorzowa Wielkopolskiego?
a Marcin jest kolegą mego znajomego z czatu Przystanka Jezus 2007
nie wiedziałam że oni są co roku :?
05-12-2008 22:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #7
 
Są są Duży uśmiech - właśnie filuję, kiedy będą znowu, bo chcę podopieczną wysłać Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-12-2008 22:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
Sivis Amariama napisał(a):co to, na czym polega i gdzie jest?

Mnie też to zaintrygowało. Do tej pory nikt na ten temat nie napisał, coprawda podanego linka przejrzałam. Ale zastanawia mnie, czy charyzmatów można sie faktycznie nauczyć? #-o Bo troche dziwne dla mnie stwierdzenie"szkoła charyzmatów"

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
25-04-2010 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #9
 
Hmm... może chodzi bardziej o szkołę posługi charyzmatycznej? U mnie w wspólnocie są rekolki właśnie o tym temacie. Omawiane są tam różne charyzmaty, jak posługiwać, modlitwa wstawiennicza itp.
Więc obstawiałbym przy takim czymś.
25-04-2010 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
A to nie jest coś na zasadzie etapu "Filip"itp ?

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
25-04-2010 21:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #11
 
Typu "filipa" na pewno nie, bo kurs Filipa (Nowe Życie) jest typowo ewangelizacyjny.
Ewentualnie jak już to KAMCh (Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej). Ale to raczej typowo o modlitwie. Możliwe, że "szkoła charyzmatów" odnosi się do charyzmatów w szerszym spojrzeniu, a nie do samej modlitwy charyzmatycznej.

Nasze rekolki wspólnotowe są dość niepowtarzalne, program jest autorski z tego, co wiem, więc raczej ta "szkoła charyzmatów" nie ma szans być identyczna, ewentualnie zbliżona tematycznie...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-04-2010 00:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #12
 
Będzie Szkoła Charyzmatów w Polsce, jedyna w tym roku - w Gorzowie. Lipiec teog roku, organizatorzy to gorzowskie SNE Św. Tytusa i wspólnoty miasta. Jutro jak nie zapomnę podam konkretną datę. Zgoda biskupa i kurii jest.

To rodzaj warsztatów charyzmatycznych, nauka posługiwania charyzmatami proroctwa, poznania, modlitwy o uzdrowieni wewnętrzne, modlitwy o uzdrowienie fizyczne. Nauka teoretyczna (Pismo Święte, dokumenty Kościoła, świadectwa) a potem możliwość rozeznania, czy to "mój" charyzmat w małej grupie uczestników. Obecni kapłani w większej ilości Oczko

Warunkiem uczestnictwa jest pełnoletność, dojrzałość oraz zezwolenie duszpasterza (ten potwierdzi to drugie Oczko ). Więcej szczegółów w tygodniu.

Zachęcam zajrzeć na stronkę Cor et lumen Christi - oni to od lat za zgodą biskupa organizują.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-04-2010 14:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #13
 
Cytat:potem możliwość rozeznania
W jaki sposób to rozeznawanie się odbywa?

Cytat:zezwolenie duszpasterza
Chodzi o proboszcza/wikarego, czy o duszpasterza SNE organizującego warsztaty?

Podaj koniecznie więcej szczegółów i datę, bo brzmi zachęcająco Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-04-2010 15:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #14
 
Po kolei:

- 8-11.07.201 w Gorzowie, Zespół Szkół nr 20
- uczestnikami mogą być jedynie osoby pełnoletnie, zrównoważone emocjonalnie, ze zgodą zarówno duszpasterza wspólnotowego jak i lidera wspólnoty, osoby posługujące modlitwą wstawienniczą lub uczące się jej;
- skierowane do członków katolickich wspólnot
- płata rekolekcyjna 60 zł
- nocleg 3 doby (czwartek - niedziela) 81 zł (istnieje możliwość z środy na czwartek i niedzieli na poniedziałek - trzeba poinformować)
- jeśli ktoś nie chce w akademiku, tylko lepsze warunki - mamy promocyjne ceny w hotelu Qubus (wtedy kontakt z prezesem stowarzyszenia i szefem sztabu organizacyjnego, kontakt wrzucę na PW)
- wyżywienie (obiady i kolacje) - 75 zł
- zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca
- do 20 czerwca pełna kwota wpłąty (przelew na konto ) plus zgłoszenia potwierdzone przez pasterza i lidera
- nie istnieje możliwość zmiany noclegów i wyżywienia po zapisaniu się
- opłata rekolekcyjna w przypadku rezygnacji nie podlega zwrotowi (zwracamy za posiłki i noclegi w przypadku rezygnacji do 30 czerwca)

Na stronie, która ruszy na dniach i wtedy będę znać konkretny adres www do pobrania będzie formularz zgłoszeniowy, który trzeba będzie wysłać na podany tam adres dziewczyny ze Stowarzyszenia. Na ten sam adres trzeba będzie wysłać wg wzory podpisane przez duszpasterza i lidera zgody na uczestnictwo. Brak nadesłania zgłoszenia i zgody jest równoznaczny ze skreśleniem z listy. Zgłaszać będzie można się też drogą telefoniczną na telefon Stowarzyszenia - tel. +48 782 052 821.

Kontakt z organizatorami: http://www.czasnawolnosc.pl/ zakładce "kontakt".

*********

Rozeznanie = modlitwa o słowo poznania a potem nauka na innych uczestnikach - np charyzmat poznania - pytamy Boga o słowo poznania dotyczące obcej nam zupełnie osoby z pary. To teraz całościowo brzmi może i kosmicznie, ale w praktyce to ma sens i jest absolutnie zgodne z nauką KrK.

Zezwolenie kapłana opiekuna wspólnoty z której się pochodzi.

Przepraszam że tak skrótowo ale właśnie na dniach oddaję klasę maturalną światu i padam na nos.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-04-2010 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #15
 
Duszpasterz i lider wspólnoty - mojej czy ich?
Moja wspólnota nie ma lidera, natomiast ich wspólnota mnie nie zna... :?:

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
28-04-2010 22:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów